Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

amúgy már nem emlékszem mér van így (csak mert az ezer sztem is kézenfekvőbb, meg a 10K is 10000 pl a pókeroldalakon) csak arra h a gimibe aki a kilóra 1000-et mondott az 2 egyest kapott :D

Ezt kicsit furcsállom... :)

"SI-prefixumokat lehet hozzátenni a mértékegységekhez, hogy az eredeti egység valahányszorosaihoz jussunk. Mindegyik prefixum a 10 hatványa. Például a kilo- ezerszerest, a milli- ezredrésznyit jelent, így ezer milliméter egy méter és ezer méter egy kilométer. A prefixumokat nem lehet többszörösen alkalmazni: a kilogramm milliomod része milligramm és nem mikrokilogramm."

olvasmány... :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt kicsit furcsállom... :)

"SI-prefixumokat lehet hozzátenni a mértékegységekhez, hogy az eredeti egység valahányszorosaihoz jussunk. Mindegyik prefixum a 10 hatványa. Például a kilo- ezerszerest, a milli- ezredrésznyit jelent, így ezer milliméter egy méter és ezer méter egy kilométer. A prefixumokat nem lehet többszörösen alkalmazni: a kilogramm milliomod része milligramm és nem mikrokilogramm."

olvasmány... :D

Ki a faxom beszélt mértékegységekről? Én a köznyelvben használt szlengről beszélek, és abban a kiló az száz. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt kicsit furcsállom... :D

"SI-prefixumokat lehet hozzátenni a mértékegységekhez, hogy az eredeti egység valahányszorosaihoz jussunk. Mindegyik prefixum a 10 hatványa. Például a kilo- ezerszerest, a milli- ezredrésznyit jelent, így ezer milliméter egy méter és ezer méter egy kilométer. A prefixumokat nem lehet többszörösen alkalmazni: a kilogramm milliomod része milligramm és nem mikrokilogramm."

olvasmány... :D

És a kvadrillió után a kvadrilliárd jön? :)

Vagy a csrillió?

Link to comment
Megosztás:

Végre valaki. :D

Szlengben vannak olyan régi elnevezések, hogy ha hibás ha nem akkor is tudja mindenki miről szól :)

Ha azt mondod van két kilód, akkor az 200 at jelent, de két kg dinnye az 2000g.

Ezen ne veszekedjetek már, de még vitatkozni se érdemes.

Link to comment
Megosztás:

Szlengben vannak olyan régi elnevezések, hogy ha hibás ha nem akkor is tudja mindenki miről szól :)

Ha azt mondod van két kilód, akkor az 200 at jelent, de két kg dinnye az 2000g.

Ezen ne veszekedjetek már, de még vitatkozni se érdemes.

Az okosabbak nem használják a hibás szlengeket. :D

Link to comment
Megosztás:

Szlengben vannak olyan régi elnevezések, hogy ha hibás ha nem akkor is tudja mindenki miről szól :)

Ha azt mondod van két kilód, akkor az 200 at jelent, de két kg dinnye az 2000g.

Ezen ne veszekedjetek már, de még vitatkozni se érdemes.

Ha pedig van 200000-m, akkor van két kiló rongyom... Értem én... Nem vagyok butus... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.