Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nemá ha erősített rugókat tudnak kovácsolni akkor ezt is meg tudják csinálni nem? 10 ropiért vettem a bontottat, a nagyobbik baj az , hogy ritka mint a fehér holló, egész Győrt áttúrtuk érte, végül egy taxis garázsában volt egy pár. Ha meg lehet csináltatni érdemes lenne a törötteket elrakni tartalékba.

"Diszpozofóbia: szorongásos kórkép, kényszerbetegség. A lomhalmozó nyugtalanná válik, ha el akarjuk tőle venni kétes értékű kincseit. Minél idősebb valaki, annál nehezebb segíteni rajta. Nincs betegségtudata, viszont a családtagokat, a környezetet zavarja a mindent elöntő szemétáradat."

Link to comment
Megosztás:

"Diszpozofóbia: szorongásos kórkép, kényszerbetegség. A lomhalmozó nyugtalanná válik, ha el akarjuk tőle venni kétes értékű kincseit. Minél idősebb valaki, annál nehezebb segíteni rajta. Nincs betegségtudata, viszont a családtagokat, a környezetet zavarja a mindent elöntő szemétáradat."

Hát nekem is vérbe forog a szemem mikor faterom kigórja a garibol a tesztelgetésre beszerzett astrás cuccaimat... szerintem ez nem baj :D

Link to comment
Megosztás:

??? :D

Zirc előtt három darab szarvas az úttesten. Refi volt kapcsolva, az volt a marha nagy szerencsém, így időben észrevettem őket, hogy lassítsak egy jókorát és dudáljak egyet, amire szétoszoltak. A száraz út is segített sokat. :) Leizzadtam durván. :) Zirc után meg kicsivel távolabb láttam két szarvast átrohanni az úton.... :D

Link to comment
Megosztás:

Zirc előtt három darab szarvas az úttesten. Refi volt kapcsolva, az volt a marha nagy szerencsém, így időben észrevettem őket, hogy lassítsak egy jókorát és dudáljak egyet, amire szétoszoltak. A száraz út is segített sokat. :) Leizzadtam durván. :) Zirc után meg kicsivel távolabb láttam két szarvast átrohanni az úton.... :D

Baxus, én meg toltam neki mint állat, ugy háromnegyed 7 körül voltam Zircnél. Én is Győrből jöttem. Semmi ilyesmit nem láttam. De a Cseszneki szerpentinen nagyon jó tempót nyomtam fölfelé. :D :P

Link to comment
Megosztás:

Zirc előtt három darab szarvas az úttesten. Refi volt kapcsolva, az volt a marha nagy szerencsém, így időben észrevettem őket, hogy lassítsak egy jókorát és dudáljak egyet, amire szétoszoltak. A száraz út is segített sokat. :) Leizzadtam durván. :D Zirc után meg kicsivel távolabb láttam két szarvast átrohanni az úton.... :)

Óvatosan! Ha elütöd, nemcsak a javíttatást bukod,de a vadat is kifizettetik veled ha meglátja a vadőr/rendőr.

Erdőn keresztül járok haza, többnyire éjszaka, de csak egyszer ütöttem el őzet, és 2-3 alkalommal csak a szerencsén múlt a dolog.

A szemüket ki lehet szúrni messziről, világít mert belenéznek a fénybe. Teliholdkor jobban mozognak.

Link to comment
Megosztás:

Óvatosan! Ha elütöd, nemcsak a javíttatást bukod,de a vadat is kifizettetik veled ha meglátja a vadőr/rendőr.

Erdőn keresztül járok haza, többnyire éjszaka, de csak egyszer ütöttem el őzet, és 2-3 alkalommal csak a szerencsén múlt a dolog.

A szemüket ki lehet szúrni messziről, világít mert belenéznek a fénybe. Teliholdkor jobban mozognak.

Eddig 3 őzem volt. :)

Egyet sem kellett kifizetnem, mert nem volt kint vad jelző tábla. Ha olyan szakaszon ütöd el ahol van, akkor kell fizetned. :D

Link to comment
Megosztás:

Eddig 3 őzem volt. :)

Egyet sem kellett kifizetnem, mert nem volt kint vad jelző tábla. Ha olyan szakaszon ütöd el ahol van, akkor kell fizetned. :D

Lassan úgyis ki lesz téve, mint a 60as tábla a kátyúk miatt :)

37esen járt vki mostanában? Az tudja csak igazán miről beszélek.

Link to comment
Megosztás:

"Diszpozofóbia: szorongásos kórkép, kényszerbetegség. A lomhalmozó nyugtalanná válik, ha el akarjuk tőle venni kétes értékű kincseit. Minél idősebb valaki, annál nehezebb segíteni rajta. Nincs betegségtudata, viszont a családtagokat, a környezetet zavarja a mindent elöntő szemétáradat."

Ilyen lennék? :)

151723-20110108-06Sjs0.jpg

Ezek szerint nem magától dőlt el, hanem az asszony borította fel? :D

151724-20110108-m4ZI7P.jpg

:)

Link to comment
Megosztás:

Baxus, én meg toltam neki mint állat, ugy háromnegyed 7 körül voltam Zircnél. Én is Győrből jöttem. Semmi ilyesmit nem láttam. De a Cseszneki szerpentinen nagyon jó tempót nyomtam fölfelé. :D :D

Én is. 80kmh. :) Este 11 előtt lehetett ez az eset egyébként...

Óvatosan! Ha elütöd, nemcsak a javíttatást bukod,de a vadat is kifizettetik veled ha meglátja a vadőr/rendőr.

Erdőn keresztül járok haza, többnyire éjszaka, de csak egyszer ütöttem el őzet, és 2-3 alkalommal csak a szerencsén múlt a dolog.

A szemüket ki lehet szúrni messziről, világít mert belenéznek a fénybe. Teliholdkor jobban mozognak.

Tudom és ha jól emlékszem van kint tábla ott... :) A refizés miatt is hamar megláttam őket, de eléggé megijedtem... :D Mondjuk ha ez egy olyan útszakaszon történik, ahol domb van és pl a lejtős rész kezdeténél vannak, akkor "heló". :P

Link to comment
Megosztás:

Óvatosan! Ha elütöd, nemcsak a javíttatást bukod,de a vadat is kifizettetik veled ha meglátja a vadőr/rendőr.

Erdőn keresztül járok haza, többnyire éjszaka, de csak egyszer ütöttem el őzet, és 2-3 alkalommal csak a szerencsén múlt a dolog.

A szemüket ki lehet szúrni messziről, világít mert belenéznek a fénybe. Teliholdkor jobban mozognak.

Egy vadász mesélte, hogy egy őz eszmei értéke, akár a fél millió forintot is eléri :) Szóval összegezzük: Van 100ezer forint kár az autóba, legyen 400ezer az őz, és ha rendőrt hívnak, márpedig a vadőr hív, akkor megbüntet 30ezerre gyorshajtásért! Nekem ezért van a kocsiba fólia.... Ha elütöm, bevágom a kocsi hátuljába, és legalább egyszer, kétszer jól lakunk vele!

Eddig 3 őzem volt. :)

Egyet sem kellett kifizetnem, mert nem volt kint vad jelző tábla. Ha olyan szakaszon ütöd el ahol van, akkor kell fizetned. :D

Megettétek ti is?

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére csak a hosszbordás feszítőcsapágynak van hangja. Eléggé átvert, mert pont a szivattyú alatt van a kis dög, ezért hittem azt, hogy a pumpa. :)

Viszont asszem nem fog működni az, hogy klíma le és csak szervó marad, mert:

1. tök úgy tűnik felülről, hogy a tartóbak miatt a szíj bele fog érni a pumpa és a főtengelytárcsa között

2. nincsenek meg a blokkban a feszítőnek szánt csavarlyukak. :D Legalábbis úgy láttam, hogy lyuk nincs. Esetleg be vannak csak fedve valamivel?

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére csak a hosszbordás feszítőcsapágynak van hangja. Eléggé átvert, mert pont a szivattyú alatt van a kis dög, ezért hittem azt, hogy a pumpa. :)

Viszont asszem nem fog működni az, hogy klíma le és csak szervó marad, mert:

1. tök úgy tűnik felülről, hogy a tartóbak miatt a szíj bele fog érni a pumpa és a főtengelytárcsa között

2. nincsenek meg a blokkban a feszítőnek szánt csavarlyukak. :) Legalábbis úgy láttam, hogy lyuk nincs. Esetleg be vannak csak fedve valamivel?

Az is okozhat bajt, azért, de lényegesen olcsóbb, és egyszerűb a cserélje legalább :D

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére csak a hosszbordás feszítőcsapágynak van hangja. Eléggé átvert, mert pont a szivattyú alatt van a kis dög, ezért hittem azt, hogy a pumpa. :)

Viszont asszem nem fog működni az, hogy klíma le és csak szervó marad, mert:

1. tök úgy tűnik felülről, hogy a tartóbak miatt a szíj bele fog érni a pumpa és a főtengelytárcsa között

2. nincsenek meg a blokkban a feszítőnek szánt csavarlyukak. :D Legalábbis úgy láttam, hogy lyuk nincs. Esetleg be vannak csak fedve valamivel?

Miért akarod leszedni a klímát??

Link to comment
Megosztás:

Az átalakítás eléggé sok költséggel járna, más feszítő, más szíj, lehet még akkor is jobban kijönnél, ha vennél egy rossz kompit. Menyire mondták a felújításást?

Igen, az lenne a legcélszerűbb, mert azért mégis úgy kéne, hogy amint kész van, akkor lemegyek, berakja a srác aztán le is ellenőrzi a klímarendszert. 50-70k.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.