Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem a fővárosban volt ez az akció, hanem valahol másutt.

Miskolcon volt először, aztán amikor errefele is befújták a riadót Várpalotán is (állítólag). Bezzeg Fehérváron... Csak a helyi újságban (illetve annak netes változatában) volt benne az is, hogy piros és fekete matricás autóknak pihenő. Azt meg miért kellene olvasnom? Vagy honnan értesüljön az, aki az ország másik feléből jön olyankor ide... A rendőrök meg naná, hogy nem az akkor legforgalmasabb belvárosban, hanem kint a város szélén büntetgettek... :D

De én nem bánom, hogy piros a matricám: legalább passzol a kocsi színéhez :)

Link to comment
Megosztás:

Miskolcon volt először, aztán amikor errefele is befújták a riadót Várpalotán is (állítólag). Bezzeg Fehérváron... Csak a helyi újságban (illetve annak netes változatában) volt benne az is, hogy piros és fekete matricás autóknak pihenő. Azt meg miért kellene olvasnom? Vagy honnan értesüljön az, aki az ország másik feléből jön olyankor ide... A rendőrök meg naná, hogy nem az akkor legforgalmasabb belvárosban, hanem kint a város szélén büntetgettek... :D

De én nem bánom, hogy piros a matricám: legalább passzol a kocsi színéhez :)

És téged meg is bacctak? Komolyan, én innen a Jászságból honnan kellene tudjam, hogy holnap reggel ha mennék Fehérvárra, melyik rendszámot tegyem föl az autómra? Legalább a várostáblára tehetnének ki ilyenkor valami fegyelmeztető táblát.

Link to comment
Megosztás:

Miskolcon volt először, aztán amikor errefele is befújták a riadót Várpalotán is (állítólag). Bezzeg Fehérváron... Csak a helyi újságban (illetve annak netes változatában) volt benne az is, hogy piros és fekete matricás autóknak pihenő. Azt meg miért kellene olvasnom? Vagy honnan értesüljön az, aki az ország másik feléből jön olyankor ide... A rendőrök meg naná, hogy nem az akkor legforgalmasabb belvárosban, hanem kint a város szélén büntetgettek... :D

De én nem bánom, hogy piros a matricám: legalább passzol a kocsi színéhez :)

És hogyhogy Neked pirosad van, ugyan olyan motorral, mint nekem?

Link to comment
Megosztás:

És téged meg is bacctak? Komolyan, én innen a Jászságból honnan kellene tudjam, hogy holnap reggel ha mennék Fehérvárra, melyik rendszámot tegyem föl az autómra? Legalább a várostáblára tehetnének ki ilyenkor valami fegyelmeztető táblát.

Igazából ez mindíg így van, hoznak egy kresz módosítást, vagy akár jön egy tűzgyujtási tilalom, leadják a médiában, aki olvassa/hallja annak jó, aki nem azzal meg majd közli a rendőr. Akkor majd azt mondják , hogy a törvény nem tudása nem mentesít a felelősség alól, vagy valami ilyesmi. :D

Link to comment
Megosztás:

És téged meg is bacctak? Komolyan, én innen a Jászságból honnan kellene tudjam, hogy holnap reggel ha mennék Fehérvárra, melyik rendszámot tegyem föl az autómra? Legalább a várostáblára tehetnének ki ilyenkor valami fegyelmeztető táblát.

Nem, szerencsére nem futottam velük össze autóval :D De amúgy, ha a várostáblára kitesznek jelzést se sokkal jobb, ha már egyszer eljöttél idáig nem fordulsz vissza (gondolom). Esetleg betolod a kocsit :)

Link to comment
Megosztás:

Nem mehetsz a sárgával sem. :D

Az a fekete, és a piros régi megfelelője.

Amugy ez nem Budapest függő dolog. Bárhol befujhatják, ha olyan a légszennyezettség. Lásd, pár hete Székesfehérvár, és Várpalota. Szóval jó lesz erre is odafigyelni.

Igen, kint is voltak a behajtani tilos táblák itt-ott (kerek fehér alapon körbe piros csík). Aztán már rég vége volt a riadónak, de még kint voltak. Először letakarták fekete hullazsákkal, de lelopták én meg nem tudtam, hogy most mehetek-e vagy sem. :D :)

Győr eléggé szeles város, remélem itt nem lesz szmogriadó , ha mégis, akkor úgyis fogynom kell, előveszem a bringát. :D

Palota is szeles, de az év 365(366) napjából van 20-30 olyan nap, mikor nem fúj a szél annyira, és 1-2 nap mikor abszolút nem. :o Nem véletlenül akarnak ide egy nagy szélerőmű parkot csinálni, csak a ződek nem engedik. :)

Övfeszítő beszart. :D :P

Ja, az csak ugy beszarik. Vagy rommá törte az autót, vagy elcsattant neki a patron. Mint nekem is. :D

Nekem egy nagy fékezésnél nyáron igen csak jó téli gumikkal sikerült eldurrantatnom. :D

Link to comment
Megosztás:

És téged meg is bacctak? Komolyan, én innen a Jászságból honnan kellene tudjam, hogy holnap reggel ha mennék Fehérvárra, melyik rendszámot tegyem föl az autómra? Legalább a várostáblára tehetnének ki ilyenkor valami fegyelmeztető táblát.

Te viszont mennyé' reklamálni :D

Hülye vagyok, az idézetet néztem :) inkább megyek vissza leltározni :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor diódahíd, ha leállított motornál világít a töltésjelző lámpa. Ha csak menet közben parázslik, az inkább testelési gond, egy multiméterrel mérj feszültséget járó motornál a generátor fém háza és a motorblokk között, ha nem 0-t mérsz, akkor a generátor testvezetékét oxidmentesítsd.

Köszönöm az infót, átadom.

Én nem értem, lehet, hogy tényleg azt tették rá, ami színben passzolt :D :)

Nem, pont az a csoda, hogy neki jobb a besorolása, mert a hülye szabályok szerint nem kéne annak lennie.

Link to comment
Megosztás:

jól van, jól van, lehet utálni :)

Nem lehet, hogy azért mert enyém már faceliftes?

A facelift nem számít. Amúgy a tiedé sem még teljesen facelift. :D Még átmenetes itt-ott. Pl diag csati. :D Valamint az igazi facelift-esekben (95.09-től) már nem található C14SE, se C16SE. :)

Link to comment
Megosztás:

Melyik az a motorkód, ami C14SE-nek felel meg, de nem máshogy hívják?

És ami C16SE-nek?

Semmi, a hengerenkénti befecskendezésűeket csak a 16 szelepes vonalon folytatták, így bizonyos értelemben az X14XE és az X16XEL felelnek meg neki. (Az 1,4-es 16v ugye 8 lóerővel nagyobb teljesítményű, mint az SE, az 1,6-os pedig megegyezik.

De lassú vagyok. :D

Amúgy neodd kollégával a napokban jöttünk rá, hogy hétköznapjaink délelőttjeit kb. 30 méterre töltjük egymástól, ugyanazon épületben... el is lehet kezdeni a szervezkedést. :) Csak klubtagság sem ártana vagy mi...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.