Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Okés, akkor megnyugodtam. Emiatt se kell lecserélnem az ótót :)

Amúgy ez az EURO 1-2- sokat jelenti?

Hány fokozatú a skála? Bocsi a buta kérdésekért :D

Nem erre vezettek be most valami szigorítást, hogy csak EURO 5 fölött lehet eladni új autót?

Ez megint más. Hogy egyszerű legyen, a környezetvédelmi besorolás (ami a forgalmiban van) véletlenül sem ugyan az, mint az euro-akárhány. A 4-esed, az Euro2-t jelent. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez megint más. Hogy egyszerű legyen, a környezetvédelmi besorolás (ami a forgalmiban van) véletlenül sem ugyan az, mint az euro-akárhány. A 4-esed, az Euro2-t jelent. :)

Ohh, pedig már kezdtem örülni, milyen jó motort gyártottak anno, hogy azóta csak most szigorodott a dolog :D

Na de nekem mindegy, próbálom védeni a környezetet, és még mindig jobb egy Euro2 ilyen, mint egy akárhányas ilyen:

163_0904_05z%20weekend_on_the_edge_diesel_truck_even%20t%20exhaust_smoke.jpg

Link to comment
Megosztás:

Övfeszítő beszart. :D :)

Ja, az csak ugy beszarik. Vagy rommá törte az autót, vagy elcsattant neki a patron. Mint nekem is. :)

Az ülésnek aztán nem mindegy hogy a bódé hogy néz ki amiből kivették? Ha nem véres a huzat, akkor nem érdekel mi történt az övfeszítővel :D

Link to comment
Megosztás:

Ez megint más. Hogy egyszerű legyen, a környezetvédelmi besorolás (ami a forgalmiban van) véletlenül sem ugyan az, mint az euro-akárhány. A 4-esed, az Euro2-t jelent. :)

Nekem most kék és zöld matrica van fenn. Én milyet fogok kapni? :D Ugyanis Márciusban vizsga!

Link to comment
Megosztás:

Most akkor azért vannak ezek a színek, és nem egy szám írva, amiért a bkv bérletek is más színűek havonta? :D

Amúgy engem is érdekelne már a sorrend

odáig tiszta, hogy

Fekete

Piros

De hogyan tovább?

Fekete színű plakett - korszerűtlen, nem környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 0, 1, 3.

Piros színű plakett - korszerűtlen, kevésbé környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 2.

Kék színű plakett - korszerű, környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 4, 6, 7, 8.

Zöld színű plakett - korszerű, kiemelten környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 9 és az e fölöttiek.

:)

Emellett a 6/1990 KöHÉM-rendelet, amely a fenti kategóriákat meghatározza, tartalmaz egy kivételt, amely szerint az 1996 után az EU területén forgalomba helyezett autók kérésre átsorolhatóak a 4. osztályba, hiszen elméletileg ettől az időponttól csak EURO-II minősítésű autók kerülhettek forgalomba.

Link to comment
Megosztás:

Fekete színű plakett - korszerűtlen, nem környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 0, 1, 3.

Piros színű plakett - korszerűtlen, kevésbé környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 2.

Kék színű plakett - korszerű, környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 4, 6, 7, 8.

Zöld színű plakett - korszerű, kiemelten környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 9 és az e fölöttiek.

:)

Emellett a 6/1990 KöHÉM-rendelet, amely a fenti kategóriákat meghatározza, tartalmaz egy kivételt, amely szerint az 1996 után az EU területén forgalomba helyezett autók kérésre átsorolhatóak a 4. osztályba, hiszen elméletileg ettől az időponttól csak EURO-II minősítésű autók kerülhettek forgalomba.

Köszönöm :D

Nem a fővárosban volt ez az akció, hanem valahol másutt. Amúgy nyáron békávéztam, voltunk fent várostnézni a kölykökkel, váltottunk valami családi jegyet, és metróztunk, villamosoztunk, buszoztunk.

Ja, hát nyáron könnyű :)

És a testmozgás hol marad?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.