Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Én most nem vagyok olyan aktív mint pont egy éve, ezért nem várom meg az estét.

Szeretnék minden kedves fórumozónak, Opelesnek, barátnak békés, meghitt karácsonyt, és sikerekben gazdag, boldog új évet kívánni!

Üdv,

Ádám

Ui.: nekem ici-picit később, hétfőn érkezik a Jézuska, de mindenképp Opeleshez méltóan ünnepelem meg a karácsonyt és az új esztendőt: egy Meriva 1,4T tesztelésével.

Link to comment
Megosztás:

Először is én is Kellemes ünnepeket szeretnék kívánni mindenkinek, nagyon sokat segítettetek mióta regisztráltam a fórumra.

Akadt ma egy kis időm, kiszedtem a pillangószelep állás érzékelőt.

Nem hullott darabokra, amikor kezembe vettem, ez gondolom jó jel :lol:

3 lába van, nem tudom miért.

Kettőn sikerült valamit mérnem, ellenállás ügyileg.

Ha kiszedtem, és kézzel tekergettem az alsó határ 1.39k-1.43 kOhmig terjedt, a felső pedig ~7.32 kOhmig.

Ahogy elnézem ezt a dolgot a pillangószelep tengelyéről kijövő kis dolog hajtja el az egyik irányba, és egy rugó, ami ebben belül van pedig vissza alaphelyzetbe.

Visszaszereltem az autóba, mértem rajta megint egyet. Az alja most 2.16-2.26 kOhmig terjedt, a vége pedig egészen pontosan 6.99-7.00 kOhm volt.

Az alján ennyi hiba még beleférhet? Ez az intervallum úgy keletkezett, hogy mozgattam a gázszerkezetet. Hol lassabban engedtem vissza, hol gyorsabban.

A hibakód amit dobott az autó Low Voltage. A lámpa csak akkor világít, ha a hiba fennáll?

Amikor a hiba fennáll, egy konstanssal helyettesíti az ECU az értéket?

Mindegy, most ünnep van, karácsony után is visszatérhetünk rá.

Csak leírtam, hogy meglegyen valahol :lol:

Kellemes ünnepeket még egyszer mindenkinek

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Ha jól rémlik Te írtad, hogy a visszapillantót is be lehet úgy állítani, hogy visszavakítsa a mögöttünk refizőt. :lol:

Jó a memóriád Zotya! :D Én már arról el is felejtkeztem, igen szoktam próbálkozni menet közben mert motoros a tükröm, de a vezetés meg a próbálkozás ritkán jön össze! :lol: Főleg az a baj, hogy mire beállítom a jó irányzékot, addigra a kocsi eltűnik mögülem, én meg ott állok (bocs, haladok) össze-vissza tükörrel... :)

Szóval jobb lenne egy fixen beállított tükör.

Ma délután törtem a fejem a jó műszaki megoldáson, és arra jutottam, hogy egy 100 x 500 mm-es domború üvegcsíkot kellene befoncsoroztatni és azt felszerelni a hátsó ablak aljához belülre.

Akkor nem kellene állítgatni, és biztosan találna! :D

Amelyik kocsi tompítottja a hátsó ablak aljának magasságát bevilágítja az már sz@rul világít.

Megkapja a büntetését! :D

Link to comment
Megosztás:

Jó a memóriád Zotya! :D Én már arról el is felejtkeztem, igen szoktam próbálkozni menet közben mert motoros a tükröm, de a vezetés meg a próbálkozás ritkán jön össze! :lol: Főleg az a baj, hogy mire beállítom a jó irányzékot, addigra a kocsi eltűnik mögülem, én meg ott állok (bocs, haladok) össze-vissza tükörrel... :lol:

Szóval jobb lenne egy fixen beállított tükör.

Ma délután törtem a fejem a jó műszaki megoldáson, és arra jutottam, hogy egy 100 x 500 mm-es domború üvegcsíkot kellene befoncsoroztatni és azt felszerelni a hátsó ablak aljához belülre.

Akkor nem kellene állítgatni, és biztosan találna! :)

Amelyik kocsi tompítottja a hátsó ablak aljának magasságát bevilágítja az már sz@rul világít.

Megkapja a büntetését! :D

Azért ez egy dimbes dombos utszakaszon nagy szivatás lenne. Az enyém jól van beállítva, de azért látom hogy időnként a terepviszonyoktól függően felvilágít a hátsó ablakra. Hepehupás úton mennél így előttem, már bocsánat, de lehet hogy felvenném a napszemüveget, és hadd szóljon a megalight refi. :D

Link to comment
Megosztás:

De azért egy kérdést bedobok így :lol: Ma jutott eszembe, mikor a fa törzsét faragtuk a garázsnál...

A bal oldalon elfér 480 mm-es ablaktörlő lapát, ha a másik csak 430 mm?? Ránézésre szerintem elfér, legalábbis a törlési sávból ítéltem meg. Tudom eredetileg 450 mm kell rá ... vagy nem? :lol:

Link to comment
Megosztás:

De azért egy kérdést bedobok így :lol: Ma jutott eszembe, mikor a fa törzsét faragtuk a garázsnál...

A bal oldalon elfér 480 mm-es ablaktörlő lapát, ha a másik csak 430 mm?? Ránézésre szerintem elfér, legalábbis a törlési sávból ítéltem meg. Tudom eredetileg 450 mm kell rá ... vagy nem? :)

Ott is elfér, csak az ívet nem követi le teljesen, és az alján már nem törli az uccsó 3 centit. Nekem is egyformák vannak fönt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én úgy bezabáltam, hogy mindjárt szétdurranok. Astra-ba most tuti nem férnék be :D

Én meg szenvedek, vírusos torokgyulladással. :lol: Folyadékot alig tudok lenyelni. Mintha szögesdrót darabokat nyelnék. Itt a sok kaja, én meg szemezek vele. :lol:

De legalább a rosszullétet , és a plusz kilókat az idén megúszom. :)

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt a törött lámpát, és a fékdobokat is felteszed, támaszd ki a fát a féltengellyel, nehogy eldóljön. :lol:

A lámpát már kidobtam, azóta is bánom, a fékdobokat meg el kellene vinni leadni vasnak, megint kezd jó ára lenni. Összeszedek mindent, lehet meglesz egy teletank ára. :) Milyen nehéz lehet a HF? Az alu nem? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Folyadékot alig tudok lenyelni. Mintha szögesdrót darabokat nyelnék. Itt a sok kaja, én meg szemezek vele. :o

De legalább a rosszullétet , és a plusz kilókat az idén megúszom. B)

Én is megjártam!

Szerdán Orosházára kaptam hibát. Utána lenyomtam némi csípős sült kolbászt. Azóta olyan hasmenésem van, hogy na!

Az elmúlt éjjel semmit nem aludtam! Strigulát kellett volna húzogatnom, hányszor jártam a legkisebb helyiségben! 6 kilót fogytam azóta!

Nekünk is itt van a töltött-káposzta, bejgli, stb! És én is csak szemezgetek vele.

De azért, szigorúan gyógyászati megfontolásból, meghúztam a vörös-címkés-t!

És szerintem ez használt a legjobban!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.