Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

értelek

Egyébként remélem Gyrosra verted el a pénzedet :D :D

Az ottani pénz-elverési lehetőségeket hagyjuk :lol: azthittem áthúzom a csávót az ajándékbögréjén amikor közölte hogy 2,5 deci forraltbor 7 juró lesz... Haver áll mellettem... számol... aztán halkan megszólal: "Te b+, én ennyiért szoktam tankolni a szuzukiba" :lol: :) :D

Link to comment
Megosztás:

A dologhoz hozzá tartozik, hogy mióta apuci vállalkozását is utolérte a válság, mindenkinél próbálkozik a környéken.

Olyan 100 m-es körzetben elérhető 3-4 magán hálózat (köztük az övé) abból az enyém jelenleg a leggyorsabb a 2.5M-al. Neki 10-ese volt, míg be nem dőlt apuka pénzforrása, most 512-es lett. Kellene a szélesebb sáv. Egyik nap dicsekszik, mekkora feltöltéseket produkál, másnap meghívót kunyerál, mert kivágták, mint macskát sz.rni....

Megérdemelte a hülye kis pöcs!

Tiéd a hónap de lehet,hogy az év kommentje! :) :lol: Ahányszor eszembe jut vagy elmesélem valakinek hogy vágtál vissza jó kedvünk lesz NAGYON :D :lol:

Egyéb csevegés topikba minden belefér...szóval tudna valaki segíteni,hogyan védjem jelszóval a routerünket? A használati utasítás elkeveredett a típusa 3com 54Mbps 11g nem találtam sehol ilyen menüt benne,meglepődnék ha bárki rá tud csatlakozni a környékünkről (a ház egyik végében van a router a másikban van a gépem és vennem kellett egy 5db-es antennát a hálókártyához,hogy legyen netem,) de azért nyugodtabb lennék jelszóval levédve.

Szerk: Asszem megtaláltam a menüt,de felsorol ilyeneket,hogy WEP, WPA,WPA+shared key stb.

Melyik lesz a jó?

Link to comment
Megosztás:

Az ottani pénz-elverési lehetőségeket hagyjuk :lol: azthittem áthúzom a csávót az ajándékbögréjén amikor közölte hogy 2,5 deci forraltbor 7 juró lesz... Haver áll mellettem... számol... aztán halkan megszólal: "Te b+, én ennyiért szoktam tankolni a szuzukiba" :lol: :) :D

Írtam Neked a múlt héten, hogy forralt borért Győrbe kell menni :D

Azért gondolom Sógorék t ojróért nem 2,5 deci keceli-tablettást mértek :D

Link to comment
Megosztás:

Írtam Neked a múlt héten, hogy forralt borért Győrbe kell menni :D

Azért gondolom Sógorék t ojróért nem 2,5 deci keceli-tablettást mértek :D

Nemtom mit mértek, mert mi inkább betámadtuk a bótot, és a forraltbor árából (amit mellesleg nem is szeretek) beruháztunk inkább sörre. A Csajoknak muszáj volt azt a forralt sz.r venni, mert a "dejómeleg, meg jó fogni, meg szép bögre" érvelésre nem tudtunk semmi értelemeset mondani. Aztán persze a végén, azt is mi ittuk, mert az összes színű bögréből kellett, de meginni ami benne volt, az már a 2. után nem tetszett... :lol: Csak így már nem igazán maradt meg hogy milyen volt az a folyékony arany, mert akkorra már mindegy volt hogy mit iszunk. :D

Jah, és találtam egy sípot annak a kabátnak a zsebében ami ott volt rajtam. Ez még annyira se tiszta mint a mekis tálca :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Megérdemelte a hülye kis pöcs!

Tiéd a hónap de lehet,hogy az év kommentje! :) :lol: Ahányszor eszembe jut vagy elmesélem valakinek hogy vágtál vissza jó kedvünk lesz NAGYON :D :lol:

Egyéb csevegés topikba minden belefér...szóval tudna valaki segíteni,hogyan védjem jelszóval a routerünket? A használati utasítás elkeveredett a típusa 3com 54Mbps 11g nem találtam sehol ilyen menüt benne,meglepődnék ha bárki rá tud csatlakozni a környékünkről (a ház egyik végében van a router a másikban van a gépem és vennem kellett egy 5db-es antennát a hálókártyához,hogy legyen netem,) de azért nyugodtabb lennék jelszóval levédve.

Szerk: Asszem megtaláltam a menüt,de felsorol ilyeneket,hogy WEP, WPA,WPA+shared key stb.

Melyik lesz a jó?

Legyen valamelyik WPA.

Link to comment
Megosztás:

Nemtom mit mértek, mert mi inkább betámadtuk a bótot, és a forraltbor árából (amit mellesleg nem is szeretek) beruháztunk inkább sörre. A Csajoknak muszáj volt azt a forralt sz.r venni, mert a "dejómeleg, meg jó fogni, meg szép bögre" érvelésre nem tudtunk semmi értelemeset mondani. Aztán persze a végén, azt is mi ittuk, mert az összes színű bögréből kellett, de meginni ami benne volt, az már a 2. után nem tetszett... :lol: Csak így már nem igazán maradt meg hogy milyen volt az a folyékony arany, mert akkorra már mindegy volt hogy mit iszunk. :D

Jah, és találtam egy sípot annak a kabátnak a zsebében ami ott volt rajtam. Ez még annyira se tiszta mint a mekis tálca :lol: :)

:D Buszsofőr bácsi örült nektek?

Link to comment
Megosztás:

Nyugodj meg, a tiéd is az. :lol:

Én inkább úgy mondtam volna, hogy bevált technika kár hozzányúlni, de így sem rossz. :D Amúgy valahogy jobban vonzódok a régi gépekhez, mint az újakhoz, nem tom miért.... pölö az egyes-kettes golfot jobban el tudok magamnak képzelni, mint akár egy ötöset. Hármasat is esetleg, mert abból már volt kombi.(caravan? :) ). Meg lehet azt mondjátok hülye vagyok, de előbb vennék Kadettet, mint H Astrát... :lol:

Link to comment
Megosztás:

:D Buszsofőr bácsi örült nektek?

Visszafelé nem voltam túl aktív, de mivel hazahoztak, gondolom nem próbáltam ki :) :D

Én inkább úgy mondtam volna, hogy bevált technika kár hozzányúlni, de így sem rossz. :D Amúgy valahogy jobban vonzódok a régi gépekhez, mint az újakhoz, nem tom miért.... pölö az egyes-kettes golfot jobban el tudok magamnak képzelni, mint akár egy ötöset. Hármasat is esetleg, mert abból már volt kombi.(caravan? :lol: ). Meg lehet azt mondjátok hülye vagyok, de előbb vennék Kadettet, mint H Astrát... :lol:

Én is, mert ha nagyon összekapom magam, akkor akár vehetnék is egy kadettet, de akárhogy kapom össze magam, és kaparom ki a hamutartóból az aprót, egy H nem jönne ki belőle :D (tudnád milyen szép kadetteket láttam mostanában eladóban. :lol: 90-180 között is vannak nagyon szép darabok, ugyan annyiért amennyiért a kinyomott szemű, szétmálló 3-asgóf romok állnak közvetlenül mellettük :D

Link to comment
Megosztás:

Én is, mert ha nagyon összekapom magam, akkor akár vehetnék is egy kadettet, de akárhogy kapom össze magam, és kaparom ki a hamutartóból az aprót, egy H nem jönne ki belőle :) (tudnád milyen szép kadetteket láttam mostanában eladóban. :lol: 90-180 között is vannak nagyon szép darabok, ugyan annyiért amennyiért a kinyomott szemű, szétmálló 3-asgóf romok állnak közvetlenül mellettük :D

Most nem pont az anyagi oldalára gondoltam, hanem arra hogy melyik tetszik, és melyik nem... :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem sem volt mekdrájvom, egy közös használatúba szerettem volna behajtani :lol:

:lol: :) Haverom is, a magasított Sprinterrel :D :D (azzal a sz.rral állandóan beszorultak mindenhova. :D ) Kicsit emeltseggű volt a darab. Bementek a tető alá, nézték elfér-nemfér-elfér, bementek már 1-1.5 métert, akkor befér-gázt neki. Nah akkor kicsit leült a segge a gépnek, de nem mertek tolatni, hátha akkor letépik a tetőt :D . Végülis kitalálták a tuti: úgy mentek végig a mekdrájvon fapofával, hogy közben húzták a tetőt :D A Westendbe amikor pakoltak vele, akkor fölfelé befértek, mert meg volt ülve, kipakolás után lefelé meg beszorultak :lol: spaniferrel összehúzták a hátsó rugókat, meg leengedték a kerekeket, úgy tudtak kijönni. Aztán amikor lakatolni kellett volna a tetejét, akkor eladták. Azóta Ducatoznak, és egyszer sem szorultak be :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Remélem ti tudtok nekem segíteni:) Következő lenne a probléma: Opel Combo 1.7 cdti 100le olyat csinál hogy reggel pöcre beindul és utánna egy két másodperc múlva elkezd ingadozni az alapjárat és leáll. Utánna allig akar beindulni:S Viszont ha beindult vagy 10 másodpercig nyomni kell a gázt neki egy olyan 1100 fordulaton mert akkor megint leáll ha nem nyomom. Ezt csak az első reggeli inditásnál csinálja, utánna egész nap semmi baja. Én az izzítógyertyákra vagy a szivattyún lévő nyomástartószelepre gyanakszom. Elvittem már az Opel Gaálékhoz de ott a szervízvezető azt akarta nekem bemagyarázni hogy ebben nincs izzitó gyertya. Szóval sehova nem jutottam, olyan hülyék hozzá mint a segg.

Előre is köszi nektek:)

halihó

Izzítórelé hiba volt eltárolva, de ma reggel normálisan indult...meg vhogy finomabb az egész motor járása mióta törölték a hibakódot...

Link to comment
Megosztás:

Legyen valamelyik WPA.

Kösz!

Sikerült, WPA 2-t állítottam be és mindkét gépen működik a net. :lol: (Nem vagyok egy nagy hálózatépítő)

A váltómon (f13 394wr) a kuplung karja alatt van egy jeladó,ami megy a szervódob felett a tűzfalba. Az micsoda? :lol:

Tudtommal spirálos az órám és nincs fordulatszámmérőm. Ilyen létezik,vagy csak akkor ha eladás előtt kicserélték az órát(nem tekergették :) ) ?

Link to comment
Megosztás:

Kösz!

Sikerült, WPA 2-t állítottam be és mindkét gépen működik a net. :lol: (Nem vagyok egy nagy hálózatépítő)

A váltómon (f13 394wr) a kuplung karja alatt van egy jeladó,ami megy a szervódob felett a tűzfalba. Az micsoda? :lol:

Tudtommal spirálos az órám és nincs fordulatszámmérőm. Ilyen létezik,vagy csak akkor ha eladás előtt kicserélték az órát(nem tekergették :) ) ?

Lehet hogy világít egy fehér lámpa hátul, amikor tolatsz? :D

Link to comment
Megosztás:

Trabival nekem is voltak olyan kalandjaim, hogy ha nem velem történik, hanem más meséli el sem hiszem: vásárlás napján hengerfej csere, egyszer kilőtte a gyertyát, egyszer a jobb hátsó kerék előzött meg menet közben úgy, hogy kb. 300 m-ről hoztam vissza a szántóföldről :lol:

Egy Trabis cimbi mondogatta akkoriban, hogy a Trabiban az a jó, hogy bárhol elromlik, az út melletti árokbna kb. 5 méteren belül találsz hozzá alkatrészt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Trabival nekem is voltak olyan kalandjaim, hogy ha nem velem történik, hanem más meséli el sem hiszem: vásárlás napján hengerfej csere, egyszer kilőtte a gyertyát, egyszer a jobb hátsó kerék előzött meg menet közben úgy, hogy kb. 300 m-ről hoztam vissza a szántóföldről :lol:

Egy Trabis cimbi mondogatta akkoriban, hogy a Trabiban az a jó, hogy bárhol elromlik, az út melletti árokbna kb. 5 méteren belül találsz hozzá alkatrészt :)

Apu több mint 300ezret tekert bele az első trabijába (az volt a munkája hogy csámpázott az ország egyik feléből a másikba) Amiket elmesélt arról a pár évről... én sikítva röhögtem a földön :D A végén már olyan szinten kész volt csóró gép, hogy egyszerre adta meg magát minden. Amikor egy stoppos, éjszaka szakadó esőben az tmondja hogy ő inkább kiszáll, és ázik, az elég szépen jellemzi az autót :D Pedig csak annyi lett volna a dolga hogy benyúl a műszerfal alá, kézzel húzogatni az ablaktörlőt, közben figyelni a multimétert és összeérinteni két drótot (bio-fesz.szabályzó :D ) Azóta is azt a csávót szidja fater, mert onnantól neki kellett csinálni ezeket is + vezetni :lol: Viszont nagyon tuti sportkormánya volt :D 140682-20101221-AmFRoQ.jpg

Link to comment
Megosztás:

Apu több mint 300ezret tekert bele az első trabijába (az volt a munkája hogy csámpázott az ország egyik feléből a másikba) Amiket elmesélt arról a pár évről... én sikítva röhögtem a földön :lol: A végén már olyan szinten kész volt csóró gép, hogy egyszerre adta meg magát minden. Amikor egy stoppos, éjszaka szakadó esőben az tmondja hogy ő inkább kiszáll, és ázik, az elég szépen jellemzi az autót :) Pedig csak annyi lett volna a dolga hogy benyúl a műszerfal alá, kézzel húzogatni az ablaktörlőt, közben figyelni a multimétert és összeérinteni két drótot (bio-fesz.szabályzó :D ) Azóta is azt a csávót szidja fater, mert onnantól neki kellett csinálni ezeket is + vezetni :lol: Viszont nagyon tuti sportkormánya volt :D

Ja-ja, az enyémben is az volt, meg kib...szott nagy ködfényszórók az elején (nem én tettem rá, úgy vettem)

Ja a legjobb Trabis sztorim az az utolsó is: mikor kilőtte a gyertyát, majd rá két napra megelőzött a kerék, akkor eladtam egy autószerelőnek, a kapott zséből éppenhogy tudtam venni egy farmert meg egy pár cipőt :D , a szerelő meg ráköltött párszáz fortintot és még ma is gyilkolja a gépet

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.