Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Az se hf nem ugyan olyan, mint a központis...de ezt már számtalanszor leírtam.

No sebaj, megvárom míg megnézed magadnak...küzdjetek csak. :lol:

Már megint hülyeségeket beszélsz!!! :lol:

Lehet kapni tecsóban-barkácsáruházban zárolajozó-jégoldót, célszerű nem a kocsiban tartani. Én amikor befúlyom a kédereket szilikonnal szoktam küldeni a zárba is.

Az ilyen zárolajozó parasztvakításokat el kéne felejteni emberek. Fúró-, vágó-, üregelőspray-nél nincs jobb zárolajozásra és fagyásmentesítésre.

Link to comment
Megosztás:

Sehogy, nem az van neki, csak kúcs meg lik, vagy tévedek? :lol: :D Nekem még egyszer sem fagyott be, igaz legtövvször a beálló alatt áll a kocsi. Ma délután mintha kicsit nehezen tekert volna a vadi új 74 -es akku. :) És csak -3.5-fok volt.

... a legegyszerűbb megoldás rá, egy távirányítós központi zár szett :D (kipucolni sz.rabb)

Az megvan csak azzalse tudtam kinyitni.... :D

:lol:

Link to comment
Megosztás:

És a blokkot ki nézné meg nekem hogy gyűrűzzem-e vagy se. ?

Azt csak Te tudod magadnak megnézni, mérni kellene. :lol:

Van itt pár adat majdnem ugyanilyen motorról. A dugattyúgyűrűk végei közti hézagot érdemes megmérni, és ha nagyobb mint ajánlott, akkor cserélni. (Azért a minimum hézagnál se legyen kevesebb az új)

Egyébként én is cserélnék. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Te is rosszul közelíted meg. Szét kell fűzni a motorblokkot, ha se a kulcs, se a táv nem nyitja az ajtót. :lol:

Gondoltam is rá, hogy ha leveszem a váltót, akkor egyszerűbb kibányászni a rudazatot, hogy a tűzfalon, a rudazat helyén bemásszunk, és belülről kinyissuk, de aztán elvetettem az ötletet. Inkább az ablakmosó szivattyúját venném ki, hogy felmásszak a csövén, csak nem tudom hogy a csőből hogy jövök ki? Meg ha ki is jöttem, akkor még át kell jönni a tetőkárpiton... Áhh... inkább megnyomom a nyitás gombot.

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek otthon egy sima színezetlen cvan hátsó lökije? :lol: Nem kell hogy hibátlan legyen, csak fülei legyenek, és azért annyira ne legyen gyászos.

asszem Lantinál van egy, amit Dinitől vettem

adott esetben azt megkaphatod ami most van rajta

mikorra kell ?

tudod, hogy melyik első lökős az enyém, ami raktárban van ?

fehér, ködlanyós

Link to comment
Megosztás:

asszem Lantinál van egy, amit Dinitől vettem

adott esetben azt megkaphatod ami most van rajta

mikorra kell ?

tudod, hogy melyik első lökős az enyém, ami raktárban van ?

fehér, ködlanyós

ez csak tervezés...lehet hogy felhasználom a donor törött lökijét.. :lol: no meg a tied az fehér. :lol:

nem tudom melyik a tied, mert több db is van. az illetékest tessék rugdosni. :)

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek otthon egy sima színezetlen cvan hátsó lökije? :lol: Nem kell hogy hibátlan legyen, csak fülei legyenek, és azért annyira ne legyen gyászos.

Nekem van egy kifogástalan állapotú, fényezésre előkészítve, de nem eladó....most már :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Esetleg valaki zárta már ki magát az autójából járó motorral? :lol:

Egy offroados rokonom haverja egy alkalommal kizárta magát ügyesen egy Range Roverből valami sáros szutyok közepén, járó motorral, az ablak meg automatikusan felhúzódott mindemellett, a pótkulcs meg három megyével arrébb volt persze... :lol:

Link to comment
Megosztás:

előbb-utóbb kifogy a benzim ugyebár, mondjuk ettől nem lesz nyitva az ajtó :lol:

Befeküdnék alá, és elszorítanám az ü.a. csövet :D Már van annyira drága a nafta, hogy ne várjam meg míg elfogy :lol: (tudom, ettől sem nyílik ki az ajtó :D )

Ma cseréltem hátsó ablaktörlőt :lol: (karral együtt) Megküldtem a tengelynél wd40-el, és most türtőztetnem kell magam, hogy ne akarjak állandóan hátsóablaktörölni :D tök jó lett. Jah, meg majdnem bekötöttem fényszórómagasságállítónak a ködlámpát :) :D Találtam két tök szimpi csatlakozót arrafelé, csak azt nem értettem hogy miért van neki 3 drótja :D Ha Pepe nem mondja meg mi az, lehet hogy képes lettem volna megérteni :lol: Viszont kitaláltam a tuti helyet a lámpáknak, úgyhogy ha Vasárnap kicsit normális idő lesz, akkor belenyesem őket a lökösbe :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az ilyen zárolajozó parasztvakításokat el kéne felejteni emberek. Fúró-, vágó-, üregelőspray-nél nincs jobb zárolajozásra és fagyásmentesítésre.

Értem, tehát ezenetúl egy 50 milis zárolajozó -jégoldó helyett mindenki egy 300-400milis üregelőt hordjon zzsebbe ha fel akar készülni egy befagyott ajtó kinyitására? Amúgy szilikont mag vakami alkoholszármazékot tartalmaz a jég feloldására, mi a baj vele?

Esetleg valaki zárta már ki magát az autójából járó motorral? :lol:

Azt még nem, de egyszer zártam be magam csomitartóba, ha ez segít.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Esetleg valaki zárta már ki magát az autójából járó motorral? :lol:

Hát a motor ugyan nem járt, de Jászberény főterén (aki esetleg nem ismeri: elég forgalmas hely) zártam már be a kulcsomat. A tetőablak bukóra volt állítva, így bementem a közeli barkácsboltba és kértem acéldrótot, amivel elkezdtem kihorgászni a kulcsot. A járókelők meg odajöttek és segítettek navigálni a pálcát :lol: :) :D

Senkiben sem merült föl, hogy rendőrt hívjon, mert lehet hogy lopom az autót :D

Link to comment
Megosztás:

Értem, tehát ezenetúl egy 50 milis zárolajozó -jégoldó helyett mindenki egy 300-400milis üregelőt hordjon zzsebbe ha fel akar készülni egy befagyott ajtó kinyitására? Amúgy szilikont mag vakami alkoholszármazékot tartalmaz a jég feloldására, mi a baj vele?

Azt még nem, de egyszer zártam be magam csomitartóba, ha ez segít.... :D

Nem kell zsebbe hordani. Zárd be a kocsiba :lol: :lol:

Hát a motor ugyan nem járt, de Jászberény főterén (aki esetleg nem ismeri: elég forgalmas hely) zártam már be a kulcsomat. A tetőablak bukóra volt állítva, így bementem a közeli barkácsboltba és kértem acéldrótot, amivel elkezdtem kihorgászni a kulcsot. A járókelők meg odajöttek és segítettek navigálni a pálcát :) :D :D

Senkiben sem merült föl, hogy rendőrt hívjon, mert lehet hogy lopom az autót :D

Persze hogy nem. Egy rendes autó tolvaj ki tudja nyitni feltűnésmentesebben. Aki ilyet csinál, az csak tulaj lehet :lol:

Én szándékosan zártam be járó motorral. Meg volt dögölve az önindító, és nem akartam állandóan tologatni. Reggel behúztak, napközben meg nem állítottam le, csak bezártam :D Nem néztek hülyének a céges parkolóban amikor bezártam járó motorral.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell zsebbe hordani. Zárd be a kocsiba :lol: :)

Persze hogy nem. Egy rendes autó tolvaj ki tudja nyitni feltűnésmentesebben. Aki ilyet csinál, az csak tulaj lehet :D

Én szándékosan zártam be járó motorral. Meg volt dögölve az önindító, és nem akartam állandóan tologatni. Reggel behúztak, napközben meg nem állítottam le, csak bezártam :D Nem néztek hülyének a céges parkolóban amikor bezártam járó motorral.

Én be szoktam zárni járó motorral. Ilyen nagy hidegekben reggel beinditom, és ha nem kell kaparni akkor is járatom kicsit. Tudom nem igy kéne, nem kell magyarázni emiatt. :lol: De én inkább járatom kicsit, útálom a jéggé fagyott autót. Szoval motor beindítom, kulcsról a távirányítót leakasztom, kiszállok, és bezárom az autót. Bemegyek a ház alatti zöldségesboltba a haver tulajhoz, és a fűtött üzletben kicsit elbeszélgetünk. Esetleg közben benyomok egy banánt, vagy almát. :D

Link to comment
Megosztás:

Esetleg valaki zárta már ki magát az autójából járó motorral? :lol:

Tavaly télen barátokkal lementünk Balatonra korizni.

Havazott, de nem volt nappal hideg az egész autó tiszta lucsok volt.

Másnap megint akartunk menni de az előző napi lucsoktól minden ajtó befagyott, nem tudtam kinyitni semmit.

A csomagtartó ajtót kinyitottam bemásztam és elindítottam az autót, bekapcsoltam a fűtést hogy olvadjanak ki az ajtók.

Kimásztam hátrafele és gondoltam ne menjen ki a meleg szóltam havernak hogy csukja már be a csomgtérajtót.

Becsukta....

Nagyon hamar realizálódott bennem hogy igazából kva nagy hülyeséget csináltunk mert a csomagtartó így be lett zárva a többi ajtót meg ugye nem tudtam kinyitni...

További finomsága a dolognak hogy csak egy kulcs van az autóhoz...

Ami bennt volt a gyújtáskapcsolóban.

Tank tele.

Na mondom ez így szép lesz :lol:

Vasárnap délelőtt volt, sikerült elérnem egy autómentőt, mondta hogy jön.

Aztán közben eszembe jutott hogy hallottam régebben hogy karambol esetén a központi zár automatikusan kinyitja az ajtókat ha azok be lennének zárva.

Egy jól elhelyezett a rúgás a megfelelő helyen megoldotta a problémát, nyíltak az ajtók :).

Barátok csak néztek hogy mekkora varázsló vagyok :D...

Hívtam is gyorsan az autómentőt hogy storno :D

Első dolgom volt hogy beszereztem még két kulcsot az autóhoz...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.