Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Helló!

Igen egzotikus hibával lepett meg szeretett családi autónk.

Nem csukódik be néha a jobb első ajtó. (ma csinálta kétszer a 3ból)

Olyan, mintha visszaverődne valamiről, mintha mondjuk ott lenne a biztonsági öv, vagy valami, de nincs ott semmi.

Volt, hogy becsuktuk, elindultam, és kinyílt :(

Azt már régóta tudom, hogy nem működik a kilincs visszahúzó rugója, tudom, hogy van leírás, hogy kell szétszedni, csak régebben nem vitt rá a lélek, most meg időm nincs rá.

Összefügghet a kettő, vagy máshol szorult meg a zár?

Jó lenne eme problémát lefixálni, mert így nem olyan buli a közlekedés :excl:

Köszi előre is a válaszokat

Üdv

Gábor

Biztos hogy nem a kilincs rugója okozza.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Igen egzotikus hibával lepett meg szeretett családi autónk.

Nem csukódik be néha a jobb első ajtó. (ma csinálta kétszer a 3ból)

Olyan, mintha visszaverődne valamiről, mintha mondjuk ott lenne a biztonsági öv, vagy valami, de nincs ott semmi.

Volt, hogy becsuktuk, elindultam, és kinyílt :(

Azt már régóta tudom, hogy nem működik a kilincs visszahúzó rugója, tudom, hogy van leírás, hogy kell szétszedni, csak régebben nem vitt rá a lélek, most meg időm nincs rá.

Összefügghet a kettő, vagy máshol szorult meg a zár?

Jó lenne eme problémát lefixálni, mert így nem olyan buli a közlekedés :excl:

Köszi előre is a válaszokat

Üdv

Gábor

Nézd meg nem-e lóg az ajtód!

Link to comment
Megosztás:

Zotya ez szted akkora nagy?? Szerintem nem mondható annak. :excl:

Már magára a hangszoróra gondolsz, vagy a tartórészre ami gondolom fix lesz? Végüls használótól függ, mert pölö én rendszeresen döntöm előre a hátsó üléssort ha mondjuk hazahozom az asszony cangástól, nekem körülményes lenne mindíg szerelni . De neked, ha nem pakolsz gyakran nagy cuccokat böven elég ha a megmaradó rész mozgatható.

Link to comment
Megosztás:

Már magára a hangszoróra gondolsz, vagy a tartórészre ami gondolom fix lesz? Végüls használótól függ, mert pölö én rendszeresen döntöm előre a hátsó üléssort ha mondjuk hazahozom az asszony cangástól, nekem körülményes lenne mindíg szerelni . De neked, ha nem pakolsz gyakran nagy cuccokat böven elég ha a megmaradó rész mozgatható.

Asszony sincs, nemhogy annak cangája :( Szóval én úgy néztem, hogy ha a ládát berakom, még akkor is marad benne majd bőven hely a bevásárláshoz. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Okés, köszönöm a tippet, holnap megnézem.

Pontosan mit is kell rajta nézni?

Mozog-e le-föl?

Igen.

Szerintem a zárnál lesz vmi, a többi ajtó nem csinálja ezt igaz?? Csavarhúzóval meg kellene nézni, hogy ha a zárba nyomod, mint a oszlopon lévő fül megy bele. Megnézni, hogy bekattan e, illetve rángatásra kinyílik e a zár nyelve.

Link to comment
Megosztás:

Igen.

Szerintem a zárnál lesz vmi, a többi ajtó nem csinálja ezt igaz?? Csavarhúzóval meg kellene nézni, hogy ha a zárba nyomod, mint a oszlopon lévő fül megy bele. Megnézni, hogy bekattan e, illetve rángatásra kinyílik e a zár nyelve.

Én pl egy calibra bontásnál tapasztaltam hogy a nyelv kis erőre vissza kicsapódik...lehet az a probléma!Nemtudom mi okozza, arra nemvolt időm hogy utánnanézzek, a zár ment a kukába :excl:

Link to comment
Megosztás:

Hülyegyerek suzukis csak a kályhacsövet ismeri, mint kipufogóvég és a gázpedált, mint vezetéstechnikai eszköz és a malomkereket. Se az indexet, se a záróvonalat, sem az elsőbbségadást, sem a kereszteződés szabályait nem ismeri. :excl:

Ez általában így szokott lenni...

Link to comment
Megosztás:

Opel Sajó vázolta a kulcsmásolást:

Üdvözlöm!

Köszönjük,hogy minket választott tájékozódási igényével! Az autójához pótkulcsot csak és kizárólag márkaszervizen keresztül lehetséges rendelni! Az Opel kulcsokat Németországból tudjuk megrendelni,egyenesen a gyárból,ez teljesen gyári kulcsot jelent!

Az Opel gyári kulcsot a következőképpen tudjuk megrendelni! A kulcsot csak a tulajdonos tudja nálunk megrendelni,igy szügségesek az igazoló dokumentumok,hogy megbizonyosodhassunk arról,hogy valóban a tulajdonosnak van szügsége a pótkulcsra! Ellenkező esetben nem áll módunkban kulcsot rendelni!

Ezen felül szügséges dokumentum a forgalmi engedély,amiben az alvázszám alapján tudjuk kikeresni a pontos alkatrészt,és igy tudjuk megállapítani az alkatrész összegét! Amennyiben mint ügyfél elfogadja az árat,és megrendelésre kerül sor,abban az esetben szügség van az autó kulcskódjára! A kulcskódot vásárláskor elvileg kellett kapnia,egy car-pas kártyán! Ez a kártya bankártya nagyságú vékony papir,ami az autó összes kódját tartalmazza...(kulcskód,rádiókód,kárpitkód stb.) Ha Ön nem az első tulajdonos,és az autót használtan vette,akkor feltételezhetően nem szokták odaadni! Ha nincs meg a kártya akkor a szervizünk 9000.- ft bruttó összegért tudja a német gyárból alvázszám alapján lekérdezni az autóhoz tartozó kódokat! Viszont ilyenkor fenn álhat annak a veszélye,hogy pl.az előző tulaj cserélt zárakat az autón,más kulcskódra, tehát eltér a gyáritól,mi akkor is csak a gyári kódokat tudjuk megszerezni,és ez alapján rendelni,viszont ezt csak abban az esetben tesszük meg,ha Ön tudomásúl veszi,hogy nem "biztos",hogy jó lesz a megrendelt kulcs,és attól függetlenül is megveszi azt,mivel ilyenkor nem mi(szerviz) leszünk hibáztathatók,tehát a megadott adatokkal rendeltünk!

A használt autón vásárlásakor ha 1 kulcsot adnak az autóhoz,célszerü lenne a komplett zárgarnitúrát cserélni egy semleges kulcskóddal,igy nem áll fent annak a veszélye,hogy más is hozzá férhet az autójához!

Kulcskód jelentése: 1 betűből és 4 számjegyből áll! A kulcskód az adott kulcs zárral érintkező részét jelöli,csúnya szóval a recézését! Így kerülhető el,hogy egy parkolóban úgyan az a márka kulcsai ne egyezzenek meg!

1db kulcs pótlása,megközelítőleg 16.000ft.bruttóba kerül,kulcskód függően! Ha a komplett zárakat szeretne cserélni az megközelítőleg kb.130.000.-ft.bruttó,és ez csak az alkatrészek ára,+ a munkadij 15-20.ezer ft.bruttó!

Érdemes tehát átgondolni,mielőtt megrendelésre kerülne a sor! A kulcs a megérkezése után egyből nem használható,legalábbis inditásra,mert a benne lévő microchippet programozni kell az autóhoz,szintén a fent említett kártyán lévő securiti kóddal!

Kérjük a fentiek figyelembe vételét,és ne döljön be más megoldásnak,csak kifejezetten a gyári megoldást válassza,mert az autója értéket képvisel!

Remélem sikerült megfelelően tájékoztattnom a kulcs rendelésének menetéről! Amennyiben még kérdése merülne fel,állunk rendelkezésére!

Üdvözlettel:

Molnár Zsolt (raktárvezető)

Opel Sajó, Miskolc József A.82

Link to comment
Megosztás:

Hülyegyerek suzukis csak a kályhacsövet ismeri, mint kipufogóvég és a gázpedált, mint vezetéstechnikai eszköz és a malomkereket. Se az indexet, se a záróvonalat, sem az elsőbbségadást, sem a kereszteződés szabályait nem ismeri. :(

Akarsz beszélni róla? :excl:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom... igénybe vettem a dízel motor előnyeit... :(

Passkártyám nekem sincs, de az tuti, hogy nekem eredeti még a zárszerkezet. Tehát akkor 16+9k lenne... nem is rossz. :excl:

Nem rossz?

Azért, mert csak erre a kódos buziságra hagyatkoznak, szerintem a 9 ezer az lehúzás. Gyujtákapcsolón is vannak számok, és nekem a kulcsmásolós azt mondta, hogy az alapján szokták másolni, ha nincs meg a kis lemezke a számokkal.

Link to comment
Megosztás:

A kulcsmásoláson van a lényeg...

A márkaszerviz szempontjából korrekt volt a tájékoztatás, persze egyértelmű, hogy e felé próbálnak terelgetni. Létezik olcsóbb megoldás is, de nem olyan sokkal (azt hiszem ezt már korábban írtad is). Car Pass nélkül egyértelmű, hogy a maszek másolás már lényegesen olcsóbb.

16000 1db kulcs az igen.Szerintem jobb ha azt az 1 kulcsot ami van simán lemásoltatod kiszeded belőle a chipet és felragasztod a kormány alá.Max veszel bele 1 riasztót,de ha el akarják vinni a kocsit úgyis elviszik.

Nálam van immo és mecha védelem is. Tudom, hogy úgy is elviszik, ha akarják, de legalább küzdjenek vele, dolgozzanak meg érte! Az ára miatt lehet már nem éri meg a sok piszmogás és a kockázat, hogy elvigyék. Immo, mecha, rejtett áramkör megszakítás. (persze erre is van megoldás pl. tréler, vagy egyszerűen egy piros lámpánál kiszedik az embert, de arra meg van ellenszer)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.