Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nincs. Ha értenél hozzá, tudnád hogy nincs. :lol:

A CD-nél is van jobb minőségű média... :excl:

Van. Pölö az 192 kHz-es mintavételezésű 24 bites, tömörítés mentes audióformátum. :lol:

De egy autóba tökéletes a 192 kb/s ABR tömörítésű empéhárom is... :lol:

Mondjuk én már egy FLAC fájlokat lejátszó fejegységben is kiegyeznék... :(

Link to comment
Megosztás:

Van. Pölö az 192 kHz-es mintavételezésű 24 bites, tömörítés mentes audióformátum. :lol:

De egy autóba tökéletes a 192 kb/s ABR tömörítésű empéhárom is... :lol:

Mondjuk én már egy FLAC fájlokat lejátszó fejegységben is kiegyeznék... :(

Nem. Analógban gondolkodjatok, ne csúnya digitálisban. :lol: A hangkeltés vége analóg. A hangszórók, az erősítés. Viszont egy vezeték nélküli hangátvitelnél mennyi A/D átalakítón megy át a hang, mire eljut az analóg végerősítéshez? :excl: Ezek mind-mind hangminőség vesztések.

A bakelit a legjobb hangminőségű, mert az analóg. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem. Analógban gondolkodjatok, ne csúnya digitálisban. :lol: A hangkeltés vége analóg. A hangszórók, az erősítés. Viszont egy vezeték nélküli hangátvitelnél mennyi A/D átalakítón megy át a hang, mire eljut az analóg végerősítéshez? :excl: Ezek mind-mind hangminőség vesztések.

A bakelit a legjobb hangminőségű, mert az analóg. :lol:

Azért kíváncsi lennék az autós bakelit lemezjátszódra! :(:lol: :lol::lol::lol::lol:

szerk: Majd elfelejtettem. Vannak T-osztályú erősítők is... :o

Link to comment
Megosztás:

Nem. Analógban gondolkodjatok, ne csúnya digitálisban. :lol: A hangkeltés vége analóg. A hangszórók, az erősítés. Viszont egy vezeték nélküli hangátvitelnél mennyi A/D átalakítón megy át a hang, mire eljut az analóg végerősítéshez? :excl: Ezek mind-mind hangminőség vesztések.

A bakelit a legjobb hangminőségű, mert az analóg. :lol:

Igen. És olyan szépen tud sercegni. :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

És ha megy a gps akkor nincs zene? hm...

Má mé ne lenne? Az enyémnek beépített lejátszója van, ami automatikusan elhalkítja a zenét, ha pofázni akar a luvnya...... :lol:

:(

A bakelit a legjobb hangminőségű, mert az analóg. :lol:

Ez így van! Ezért nem dobtam ki még a készletet, de az nem autóba való.......otthon fotel, a jó öreg BRG fejhallgató és megfelelő mennyiségű hangerő......

Amúgy a GPS-ben van FM transzmitter, de annyira zavar a minősége, hogy inkább a fülhallgató kimenetét kötöttem össze a rádió jack bemenetével....... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Má mé ne lenne? Az enyémnek beépített lejátszója van, ami automatikusan elhalkítja a zenét, ha pofázni akar a luvnya...... :o

:lol:

Ez így van! Ezért nem dobtam ki még a készletet, de az nem autóba való.......otthon fotel, a jó öreg BRG fejhallgató és megfelelő mennyiségű hangerő......

Amúgy a GPS-ben van FM transzmitter, de annyira zavar a minősége, hogy inkább a fülhallgató kimenetét kötöttem össze a rádió jack bemenetével....... :lol:

Hát nálam meg mp3 lejátszó GPS bemenetre + bluetooth-on a telefon is csatlakozik, mint fejhallgató és GPS-ből kimenet CAR400-ra. A mikrofon meg beépített ugye. :excl: Persze csak akkor mikor szükséges, szeretem, ha minél kevesebb átalakításon megy át a hang. :lol:

Amúgy nekem is van itthon még működőképes bakelit lejátszóm... Tesla tűvel :( NED márkajelzésű, de amúgy Panasonic előerősítésű. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát nálam meg mp3 lejátszó GPS bemenetre + bluetooth-on a telefon is csatlakozik, mint fejhallgató és GPS-ből kimenet CAR400-ra. A mikrofon meg beépített ugye. :excl: Persze csak akkor, mikor szükséges, szeretem, ha minél kevesebb átalakításon megy át a hang. :(

Jóvammá. Én meg betolom a JVC be az empéháromcédét, oszt jóvan. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jóvammá. Én meg betolom a JVC be az empéháromcédét, oszt jóvan. :( :lol:

Jóhát már készül a szoftver a GPS-re, amivel már közvetlenül tudok zenét hallgatni, ha úgy akarom, csak kell hozzá még egy nagyobb kapacitású SD, mert a 2 gigásra épphogy elfér a térkép. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Jóhát már készül a szoftver a GPS-re, amivel már közvetlenül tudok zenét hallgatni, ha úgy akarom, csak kell hozzá még egy nagyobb kapacitású SD, mert a 2 gigásra épphogy elfér a térkép. :(

Egyszerűbb lenne venni egy normális GPS-t :excl: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jóhát már készül a szoftver a GPS-re, amivel már közvetlenül tudok zenét hallgatni, ha úgy akarom, csak kell hozzá még egy nagyobb kapacitású SD, mert a 2 gigásra épphogy elfér a térkép. :lol:

No, Okostojás. Erre találj ki valamit. Adott, egy Samsung Jet, egy transmitteres kékfogas GPS, és a JVC fej. Hogyan tudnám a teló hangját átküldeni a kocsi hifijére, ha mobiltévézek? :o :D Ugyanis menet közben nem hallom a hangját. :excl: :(

Nem az a téma hogy miért akarok tévézni menet közben, erre a válaszom : MERT. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

No, Okostojás. Erre találj ki valamit. Adott, egy Samsung Jet, egy transmitteres kékfogas GPS, és a JVC fej. Hogyan tudnám a teló hangját átküldeni a kocsi hifijére, ha mobiltévézek? :lol: :o Ugyanis menet közben nem hallom a hangját. :excl: :(

Nem az a téma hogy miért akarok tévézni menet közben, erre a válaszom : MERT. :lol: :lol: :lol:

Kékfoggal és transzmitterrel :D

Link to comment
Megosztás:

Nincs. Ha értenél hozzá, tudnád hogy nincs. :(

A CD-nél is van jobb minőségű média... :excl:

akkor is jobb minőségű a cd is, mint amit foraszgatsz összevissza :lol: Vezetéket forrasztasz a magnóba, ami egy discmanrol kapja ajelet, vagy az mp3masodrol...

Jóvammá. Én meg betolom a JVC be az empéháromcédét, oszt jóvan. :lol: :lol:

Ennyi, vagy én pl az usbmet :lol:

Link to comment
Megosztás:

akkor is jobb minőségű a cd is, mint amit foraszgatsz összevissza :lol: Vezetéket forrasztasz a magnóba, ami egy discmanrol kapja ajelet, vagy az mp3masodrol...

Ennyi, vagy én pl az usbmet :lol:

Hát de még mindig jobb, minthogy átmegy egy rakás A/D átalakítón, mire elér a magnóig. :( De látom nehéz. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Kis segítség kéne. Valaki megtudja mondani, hogy mi a neve ennek az aluprofilnak és hogy magyarhonban esetleg hol szerezhető be?

http://www.blank-mt.com/ebay/3030/30x30n1.jpg

Dolgozom egy cégnél, akik olyan labirintus-profilokat csinálnak hogy ki se találnék belőle. (épület fémszerekezetekhez, meg nyílászárókhoz csinálnak különböző überbonyolult levegőcsapdás izéket.) Megkérdezni meg tudom :excl:

Link to comment
Megosztás:

Dolgozom egy cégnél, akik olyan labirintus-profilokat csinálnak hogy ki se találnék belőle. (épület fémszerekezetekhez, meg nyílászárókhoz csinálnak különböző überbonyolult levegőcsapdás izéket.) Megkérdezni meg tudom :excl:

Légy oly szíves... :(

Pontosabban ilyen kéne neki:

1030-Profile.jpg

Link to comment
Megosztás:

Jóvammá. Én meg betolom a JVC be az empéháromcédét, oszt jóvan. :lol: :lol:

Én meg csak megnyomok egy gombot a fejegységen aztán úgyis szétrázza az összes kárpitot ha akarom és elég jó minőségben :excl: viszont rendszámtábla alá tökéletes a 4 mm-es ragasztott habfólia.. :lol:

No, Okostojás. Erre találj ki valamit...

Sör.. :o :D

Ne krákogj bammeg. :D A szelephimbát nem írtam be hibának, azt én küldtem szét. B) De ennek ellenére, a motor akkor is hibátlan. Ki lett cserélve a himba, de a motor túlélte. :lol:

Bagózok tudod ;) azóta járok egy zacsi himbával, hátha valakinek elkell valami szükség folytán.. :(

Link to comment
Megosztás:

Kis segítség kéne. Valaki megtudja mondani, hogy mi a neve ennek az aluprofilnak és hogy magyarhonban esetleg hol szerezhető be?

http://www.blank-mt.com/ebay/3030/30x30n1.jpg

Valami "installációs profil"-nak hívják. Reklámtáblákhoz is használják.

Náluk is kapható.....azért őket linkelem, mert van Szfehérváron telepük :excl:

Mennyi kéne belőle? Pár rövidebb darab még van a garázsban, esetleg sógornál talán még akad hosszabb is....

Link to comment
Megosztás:

Hát de még mindig jobb, minthogy átmegy egy rakás A/D átalakítón, mire elér a magnóig. :( De látom nehéz. :excl:

Már megint eltértél az eredeti témától, miszerint vezetékes átviteltől nincsjobb. :lol:

Ha már vezetékesátvitel:

20mm2es tápkábel, és hozzá kapott biztiház, ami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 6- 20mm2ig jó a gyártó szerint. Na most ez úgy néz ki, hogy a biztiház lyukaiban van egy fém csövecske oldalán egy egy lyukacska, ahova a rögzítő csavar megy. Azonban egy a fém csövecske kb 6os átmérővel rendelkezik... ha a 20as kábelomat lefaragom 6osra, akkor minek vettem 20ast? Ugye mindenki mondja röhögve vedd ki belőle a csövecskét és cső... kivettem, akkor meg agyonra betekerve a csavarkát, két három erősebb rántástol kiesett a kábel...

PLAN 1.: Kábelsarut sajtoltama vezeték végére PROBLEM: így már nem fért bele a házba, és ha bele is fért volna annyira kvéslett volna az érintkező felület, hogy csak na.

PLAN2.: Forrasztok rá cint, és úgyrakom be PROBLEM süt.. ezenfelül az érintkező felület itt is kicsi.

PLAN3.: hosszabbat balankoltam meg, és egy részét visszahajtottam, másik részét félbevágva dugtam negynehezen bele a biztiházba.

Végülis ez lett a megoldás, stabilan tart, jol is néz ki, szóval jó lett...

Ennyi szívás,mert nem bírnak kicsitjobban beosztott méretezéssel gyártani többfélét...

Egyébként erről van szó:

89.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.