Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ezt is említhetted volna Blitzen, tele volt szerszámokkal a csomitartóm... :o

Bevallom, hogy elég nehezen fogadok el "nem muszáj" segítséget, ha nem tudom viszonozni.

De nagyon jólesik az ilyen felajánlás... Köszönöm. :D

Na ezt most bebuktad :P ugyanhogy van :P igaz még kicsikét fiatal de.. :) de kis ííídes.. :D :D

:) Köszi!

:( Jaj...hát természetesen tisztelet a kivételnek. ;) Az olyan nőket akik nem a lóvéra mennek meg kell becsülni...

Ide jobban illik a kéne, mert ez sajnos nem jellemző. :(

Link to comment
Megosztás:

hát gondolom! :D mi volt nektek a feladat??

Gipsszel megszórtuk a talajt, ahova a gép nem ért el, kilapátolni a dzsuvás földet. Ez ment 3 napig. Ja, meg este végeztünk egy utcával, azt le kellett mosni. Vannak durva helyek, néhol 2m, néhol csak 20cm-t lepett el az iszap. Sok házat ért el, nemsokára bontás-kb. 1-2hét. :o

Link to comment
Megosztás:

Gipsszel megszórtuk a talajt, ahova a gép nem ért el, kilapátolni a dzsuvás földet. Ez ment 3 napig. Ja, meg este végeztünk egy utcával, azt le kellett mosni. Vannak durva helyek, néhol 2m, néhol csak 20cm-t lepett el az iszap. Sok házat ért el, nemsokára bontás-kb. 1-2hét. :D

:o

szegényeknek jó nagy csapás.Oda van az életük munkája.. :)

Link to comment
Megosztás:

Képzeljétek sokat költök a kocsira, ahelyett hogy másra költeném.

E85 öt tankoltam....meg benzint

Nejem: minek veszed bele azt a szart??? Nem jó, ez ....meg miért költesz sokat a kocsidra, smucig vagy (szülinapjára, virág, bonbon, szép ajándékból kettő- a használt téli gumi árát lehazudtam neki hogy ne ossza az észt...)(a kislányomnak 3 alkalommal - egyedül- összevateráztam elég jó cuccokat, méretben, úgy hogy jövőre is jók legyenek)

(Előtte nap megfulladtam, hidegindításkor és az még odaúton vett nyári etanol volt.)

Mindezt azért, -mert nem voltam hajlandó a kúton venni üdítőitalt, mert aranyáron van.

-15 km-rel odébb negyedáron akartam megvenni.

Na persze a nőkkel nem szabad leállni, hogy ez itt olcsóbb, vagy ott.

Hazaúton mosolyszünet. Még két mondatot se szóltam.

Beérünk, motort járva hagyom:

Fölnyitom a motorháztetőt- na nézz oda a gyertyakábelek tövéhez, (Johnny kartárs már rendesen kiosztott érte jogosan) mit látsz, kedvesem?

(Hol egy hol kettő hengernél áthúz, de az egyesnél szinte minden ütemnél)

-Hát szikrákat.....

-Mit jelent?

- Nem vagyok autószerelő....

-én se, de azért a Kresznél a műszaki ismeretek között tanítottták, hogy ahhoz, hogy az erő vigye a kocsit, hol és mikor kell szikráznia a gyújtásnak.

:o))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

OFF2: Úgy néz ki, hogy másik melóhelye lesz neki is és hát nem biciklivel jár majd be, mert 33 km.

Elkísértük interjúra- az ő verdájával ment a család. Hagytam vezetni, az övé a kocsi

Alig indult (nem volt használva 2 hétig, csak igen rövid távon)- füstfelhő, 1 deci olajos vizes nemtommi a kipuffon keresztül. Szép folt a földön

Odaérünk, baba édesen két órát a nem mozgó kocsiban aludt még.

Visszaindulnánk, és még volt egy másik ismerős is. Az indító teker, nem gyújt, gázpumpálás hatástalan. 5x kísérlet,

aztán lemerül. Csak azért nem állt neki ordibálni, mert volt más is a kocsiban.

Csináljak valamit, -persze tudtam hogy sok benzin áll a hengerekben és a gyertyákon, beköpte.

3 Perc alatt megcseréltem a gyertyagarnitúrát, de a majdnem tökig lemerült akksitól nem lehetett már sokat elvárni.

(A kezébe tettem a kivetteket, hogy lássa a probléma egyik forrását)

Nem ment, sőt kettyenésig kisült. A diódás visszajelzők alig mentek.

Nem számít, nekiállltam TOLNI, egyedül, 2 felnőtt nő benne ül (gyereket nem hibáztatom)- gondoltam, amikor csak csöpög az eső majd eszükbe jut, hogy

ki kéne szállni segíteni. Aki kormányoz, az is tud tolni, majd ha mgvan a lendület beugrik.

Nejem kiszól- úgy tudom, ezt nem szabad betolni (karburátoros, de nincs benne se lambda, se katalizátor ), mondom- ez nem egészséges egyik kocsinak sem

próbálj azért indítani.....ketty.

Az volt a szerencse, hogy arra jött két szaki, rögtön felajánlották a bikázást egy merciről, de még úgyse röffent be egyből.

Nejem:-ülj be te, te jobban értesz hozzá. INDÍTÓZZÁL.

Édesem a te kocsid, te ismered a nyűgjeit...

De te kendácsolod, (ha kell viszem a szerelőhöz, és fizetek, de ha pénzt tudok spórolni, akkor én csinálom, ha tudom hogy nem rontom el.)

4 mp tekerés után beröffent, de nagyon 1-2-3 hengeres járás volt egy fél percig.

Édesem, a te kocsid.....hazafelé 20 km-en nem volt világítás, aztán valahogy lett delej és magától elindult.

Otthon: házisárkány: meg kéne nézni, mi van az akkuval, morogtam egy sort (smucig férj vagyok). Fölcipeltem.

Előtte anyáztam, mert a saruk alján nem jól láthatóan, rendesen oxidálva volt a fém, meg az akkun is.

Töltő ledsora: 0%, kb 18 órát töltöttem. Nagyon lassan tért magához.

Link to comment
Megosztás:

Képzeljétek sokat költök a kocsira, ahelyett hogy másra költeném.

E85 öt tankoltam....meg benzint

Nejem: minek veszed bele azt a szart??? Nem jó, ez ....meg miért költesz sokat a kocsidra, smucig vagy (szülinapjára, virág, bonbon, szép ajándékból kettő- a használt téli gumi árát lehazudtam neki hogy ne ossza az észt...)(a kislányomnak 3 alkalommal - egyedül- összevateráztam elég jó cuccokat, méretben, úgy hogy jövőre is jók legyenek)

(Előtte nap megfulladtam, hidegindításkor és az még odaúton vett nyári etanol volt.)

Mindezt azért, -mert nem voltam hajlandó a kúton venni üdítőitalt, mert aranyáron van.

-15 km-rel odébb negyedáron akartam megvenni.

Na persze a nőkkel nem szabad leállni, hogy ez itt olcsóbb, vagy ott.

Hazaúton mosolyszünet. Még két mondatot se szóltam.

Beérünk, motort járva hagyom:

Fölnyitom a motorháztetőt- na nézz oda a gyertyakábelek tövéhez, (Johnny kartárs már rendesen kiosztott érte jogosan) mit látsz, kedvesem?

(Hol egy hol kettő hengernél áthúz, de az egyesnél szinte minden ütemnél)

-Hát szikrákat.....

-Mit jelent?

- Nem vagyok autószerelő....

-én se, de azért a Kresznél a műszaki ismeretek között tanítottták, hogy ahhoz, hogy az erő vigye a kocsit, hol és mikor kell szikráznia a gyújtásnak.

:o))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

OFF2: Úgy néz ki, hogy másik melóhelye lesz neki is és hát nem biciklivel jár majd be, mert 33 km.

Elkísértük interjúra- az ő verdájával ment a család. Hagytam vezetni, az övé a kocsi

Alig indult (nem volt használva 2 hétig, csak igen rövid távon)- füstfelhő, 1 deci olajos vizes nemtommi a kipuffon keresztül. Szép folt a földön

Odaérünk, baba édesen két órát a nem mozgó kocsiban aludt még.

Visszaindulnánk, és még volt egy másik ismerős is. Az indító teker, nem gyújt, gázpumpálás hatástalan. 5x kísérlet,

aztán lemerül. Csak azért nem állt neki ordibálni, mert volt más is a kocsiban.

Csináljak valamit, -persze tudtam hogy sok benzin áll a hengerekben és a gyertyákon, beköpte.

3 Perc alatt megcseréltem a gyertyagarnitúrát, de a majdnem tökig lemerült akksitól nem lehetett már sokat elvárni.

(A kezébe tettem a kivetteket, hogy lássa a probléma egyik forrását)

Nem ment, sőt kettyenésig kisült. A diódás visszajelzők alig mentek.

Nem számít, nekiállltam TOLNI, egyedül, 2 felnőtt nő benne ül (gyereket nem hibáztatom)- gondoltam, amikor csak csöpög az eső majd eszükbe jut, hogy

ki kéne szállni segíteni. Aki kormányoz, az is tud tolni, majd ha mgvan a lendület beugrik.

Nejem kiszól- úgy tudom, ezt nem szabad betolni (karburátoros, de nincs benne se lambda, se katalizátor ), mondom- ez nem egészséges egyik kocsinak sem

próbálj azért indítani.....ketty.

Az volt a szerencse, hogy arra jött két szaki, rögtön felajánlották a bikázást egy merciről, de még úgyse röffent be egyből.

Nejem:-ülj be te, te jobban értesz hozzá. INDÍTÓZZÁL.

Édesem a te kocsid, te ismered a nyűgjeit...

De te kendácsolod, (ha kell viszem a szerelőhöz, és fizetek, de ha pénzt tudok spórolni, akkor én csinálom, ha tudom hogy nem rontom el.)

4 mp tekerés után beröffent, de nagyon 1-2-3 hengeres járás volt egy fél percig.

Édesem, a te kocsid.....hazafelé 20 km-en nem volt világítás, aztán valahogy lett delej és magától elindult.

Otthon: házisárkány: meg kéne nézni, mi van az akkuval, morogtam egy sort (smucig férj vagyok). Fölcipeltem.

Előtte anyáztam, mert a saruk alján nem jól láthatóan, rendesen oxidálva volt a fém, meg az akkun is.

Töltő ledsora: 0%, kb 18 órát töltöttem. Nagyon lassan tért magához.

Részvétem, nem egyszerű a nőkkel főleg ha öntudatosak.

Feleségem is rendszeresen kinyilatkoztatja: Ez nem ér ennyit.

Az tök mindegy hogy fogalma nincs mi az :D.

Nem kevés pszichológia kell pl elmagyarázni hogy nem akkor kell vezérművet cserélni ha tönkrement hanem akkor amikor még jó....

Link to comment
Megosztás:

Részvétem, nem egyszerű a nőkkel főleg ha öntudatosak.

Feleségem is rendszeresen kinyilatkoztatja: Ez nem ér ennyit.

Az tök mindegy hogy fogalma nincs mi az :o.

Nem kevés pszichológia kell pl elmagyarázni hogy nem akkor kell vezérművet cserélni ha tönkrement hanem akkor amikor még jó....

Meg amikor asszony minden hétvégén vitetné magát szana-szerte az országban. Azt hiszi, hogy a benzinkutak dísznek vannak az utak szélén. Meg hogy az autó is beéri napi egy májkrémes kenyérrel.

Link to comment
Megosztás:

Sztem mi még ne is mondjunk semmit a kis fogyasztással... :o

Bezony ám. Sokat szoktuk nevetni asszonnyal, hogy mikor nézegettem az autókat, akkor látókörbe került egy 2000 ccm-es, autómata váltós Mondeo is. Aztán jött az Astra hirtelen. Valószínű azzal Mondeo-val nem kocsikáznék havi 1000-1500 km-t. :D

Link to comment
Megosztás:

...Otthon: házisárkány...

Részvétem, nem egyszerű a nőkkel főleg ha öntudatosak...

Meg amikor asszony minden hétvégén vitetné magát szana-szerte az országban. Azt hiszi, hogy a benzinkutak dísznek vannak az utak szélén. Meg hogy az autó is beéri napi egy májkrémes kenyérrel.

:o Hozzá sem merek szólni, túlerőben vagytok! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy a középkonzol alatt a kardánbox eléggé mozog jobbra- balra. Lehet ezzel valamit kezdeni vagy direkt ilyen? Másik kérdésem, hogy az első hamutáltól zörgést hallok, ha kinyitom akkor nem olyan "érzékeny" természetesen tükörsima úton nincs hangja, de abból itt magyarországon nemtúlsok található.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.