Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Húúh...ma egésznap a volán mögött ültem... :o Debrecenből nyírmatronfalvára, martonfalváról nyírábrányba, nyírábrányból fülöpre, fülöpről vissza nyírábrányba, nyírábrányból sárándra, sárándról debrecenbe, aztán haverhoz elmentem és ótókáztunk még.. Csinált haver 1 videót is. Kicsit hülyegyerek módjára való vezetés, de leszarom kurvajól esett. A másik rádió is bekerült a kocsiba. Rohadt jól szól. :) A másikkal nem lehet 1 szinten említeni nagyon durva. :) A videót meg mindjárt linkelem csak feltöltöm a youtubera.

Összegezve. Jó nap volt nagyon. :D Mindenkinek ilyet kívánok.

Link to comment
Megosztás:

...........

Összegezve. Jó nap volt nagyon. :D Mindenkinek ilyet kívánok.

Jó Neked. Az enyém nagyon vegyesre sikeredett. Igaz, hogy felkerültek a téli szettek az autókra és mindkét opelen királyul állnak és működnek, viszont a corsa 3 hengerezik. Fél délutánt elba@tam rá, és nem sikerül megjavítani. A 4-es hengernél ugyan van valamennyi szikra, de inkább halvány lepkefing. Kábel jó, rotor jó, elosztófedél már nem annyira, mert sikerült kis híján letörni a 4-es henger pöckét, de még a helyén van. A gyertyák nagyon leprák, ahány annyi féle, nyilván azonnali cserére szorulnak.

Vajon a gyújtás elektronika okozhatja, hogy csak 1 henger nem dolgozik? Nem nagyon tudok már mire gondolni..... :o

Link to comment
Megosztás:

Jó Neked. Az enyém nagyon vegyesre sikeredett. Igaz, hogy felkerültek a téli szettek az autókra és mindkét opelen királyul állnak és működnek, viszont a corsa 3 hengerezik. Fél délutánt elba@tam rá, és nem sikerül megjavítani. A 4-es hengernél ugyan van valamennyi szikra, de inkább halvány lepkefing. Kábel jó, rotor jó, elosztófedél már nem annyira, mert sikerült kis híján letörni a 4-es henger pöckét, de még a helyén van. A gyertyák nagyon leprák, ahány annyi féle, nyilván azonnali cserére szorulnak.

Vajon a gyújtás elektronika okozhatja, hogy csak 1 henger nem dolgozik? Nem nagyon tudok már mire gondolni..... :o

Amikor havernak a vw polo 2 hengerrel ment ( 3 hengeres 1.2es polo), akkor a trafó adta meg magát.

Link to comment
Megosztás:

Amikor havernak a vw polo 2 hengerrel ment ( 3 hengeres 1.2es polo), akkor a trafó adta meg magát.

Nem tudom. Az a baj, hogy így hétvégén csak az a cucc van ami az 1.8-asból megmaradt. Gyertyakábel van több is, gyertya is akad, igaz nem újak, de próbára jók. Amit tudtam össze-vissza cserélgettem, eredménytelenül.

Azon meg külön kiakadtam, hogy asszony egész pénteken így furikázott vele, igaz este nyavalygott, hogy rángatott neki, meg leállt lámpánál, de azért ment vele.

Mérgemben kezébe nyomtam a porszívót és mindkét autót kipucoltattam vele :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tegnapi nap folyamán sajna nekem jöttek...

Nem történt nagy anyagi kár de tanulság levonható belőle. Tegnap egy parkolóba álltam be ez olyan elrendezésű, hogy 50 m hosszú a baloldalon vízszintes parkolás lehetséges míg a jobb oldalon függőleges irányban állnak az autók és középen van a közlekedő sáv mivel a parkoló tele volt nem volt lehetőség arra, hogy megforduljak ezért miután kiszállt ez egyik utasom a kötelező tükörbenézés funkciókat elláttam kezdődhetett a tolatás a fej jobb oldalra elfordít és a hátsó ablakon kémlelve tiszta-e az út. Kb. 30m tettem meg miután egy tompa de erős ütést éreztem a bal oldalamon illetve + még hogy az autó erősen bal oldalra dőlt és kb 15 cm el mozdult jobb irányba.

Miután kiszálltam és megnézetem ki jött nekem vagy mi is történt addigra a hátsó kerekem defektes lett a bal sárvédő behorpadt/a gittelésnél felrepedt a festék réteg és a gitt is/ illetve a lámpám és a lökhárító felső része bánta dolgot. Először azt hittem én mentem neki a kuka tárolónak vagy egyéb tárgynak.

De nem is láttam, hogy valaki beszállt volna a balesetet okozó gépjárműbe, és olyan gyorsan indult el, hogy pillanatok alatt történt az egész ja és még nem is indexelt és még ő volt felháborodva amúgy egy 16 szelepes f Astra sedan gépjárműve van és nem a fehér társadalom tagja. És olyan sebességgel indult el rükvercben hogy gumi csík maradt az aszfalton. Gondolhatjátok...

Persze nem hagytam én se annyiban a dolgot mert tudtam, hogy én nem hibáztam és én nem fogok a felelősséget vállalni az ő hülyesége miatt rendőrt hívtam és igaz a rendőr csak a formaságokat intéz de Ő erősen utalt arra, hogy Ö a hibás mert én már régen forgalomban voltam amikor Ő elindult.

De sajna 3-4 hónap mire pénzt esetleg láthatok a dologból persze csak akkor ha nem én leszek ne adj isten a hunyó...

Nem tudjátok véletlenül, hogy a hátsó sárvédő cserélhető e vagy azt milyen módon javítható.

Szóval ha tolatok inkább nézzetek körül, úgy hogy kiszálltok vagy be se álljatok ilyen helyre ja és kerüljük az ilyen marhákat...

Mindenkinek szép napot...:-D

Résztvétem.

Mulkor kanyarodtam volna ki a főútra jobbra, ballról jött egy fekete merci tele színes emberekkel. Megvártam amíg elmennek, utánna jött egy autó, de az lekenyarodott. Indultam volna a merci után, de ahogy gázt adtam ugye autómatikusan néztem az elindulás irányába, hát látom, hogy jön vissza padlógázzal tolatva. :o Éppen hogy csak elzúgtak a kocsi orra előtt, aztán ők is lekanyarodtak. Na aztán ezeknek magyArázd meg, hogy hiába vannak táblával védett úton, tolatáskor nincs elsőbbségük, és nem túl életszerű, hogy valaki 30-40-el közlekedik a sávban visszafele. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom. Az a baj, hogy így hétvégén csak az a cucc van ami az 1.8-asból megmaradt. Gyertyakábel van több is, gyertya is akad, igaz nem újak, de próbára jók. Amit tudtam össze-vissza cserélgettem, eredménytelenül.

Azon meg külön kiakadtam, hogy asszony egész pénteken így furikázott vele, igaz este nyavalygott, hogy rángatott neki, meg leállt lámpánál, de azért ment vele.

Mérgemben kezébe nyomtam a porszívót és mindkét autót kipucoltattam vele :D

Hát őszintén szólva fogalmam sincs hogy mi lehet. :o Remélem minél előbb kiderül :)

Link to comment
Megosztás:

Szombaton én jó 300 km.-t nyomtam bele. Este 7 kor kezdődött a nagyfaluban a színház. Az Operettszínházba mentünk, pár utcával mellette volt egy mélygarázs. Valamit nagyon benéztem, mert 60/ órát olvastam. Gondoltam annyit megér. Na persze. Előadás után derült ki, hogy 440/ óra. :o :D Na nem esett jól a színházjegy mellé még a 2200 ft. parkolás. :(

Kicsit eljátszottam a gondolattal, mennyi lenne a szomszéd épületbe a beugró. " Moulin Rouge ". :) :)

De inkább elindultunk haza. Éjjel 11 kor.

Majdnem elaludtam. :(

Link to comment
Megosztás:

Szombaton én jó 300 km.-t nyomtam bele. Este 7 kor kezdődött a nagyfaluban a színház. Az Operettszínházba mentünk, pár utcával mellette volt egy mélygarázs. Valamit nagyon benéztem, mert 60/ órát olvastam. Gondoltam annyit megér. Na persze. Előadás után derült ki, hogy 440/ óra. :D :) Na nem esett jól a színházjegy mellé még a 2200 ft. parkolás. :D

Kicsit eljátszottam a gondolattal, mennyi lenne a szomszéd épületbe a beugró. " Moulin Rouge ". :) :(

De inkább elindultunk haza. Éjjel 11 kor.

Majdnem elaludtam. :P

:( :D

Nyiregyen néztem el én is így órát....Csak az a baj hogy én nem fizettem 1 fillért se mert nem jelezte semmi hogy fizetős.. Persze hogy mire visszamentem a kocsihoz, azután egyből ott volt a kis csomag.

Éjszakai vezetés...Tegnap este mentünk unokatesómmal, ugye megalight van az astrába. Senki sem villogott..1 autó kivételével. Vagy nagyon nem bírja a fényt vagy nemtudom. Amúgy melyik a legjobb és legkevésbé zavaró a fényszóró magasság állításánál... 0,1,2,3? :o

Link to comment
Megosztás:

:D :)

Nyiregyen néztem el én is így órát....Csak az a baj hogy én nem fizettem 1 fillért se mert nem jelezte semmi hogy fizetős.. Persze hogy mire visszamentem a kocsihoz, azután egyből ott volt a kis csomag.

Éjszakai vezetés...Tegnap este mentünk unokatesómmal, ugye megalight van az astrába. Senki sem villogott..1 autó kivételével. Vagy nagyon nem bírja a fényt vagy nemtudom. Amúgy melyik a legjobb és legkevésbé zavaró a fényszóró magasság állításánál... 0,1,2,3? :o

Az Opeles nagykönyvben le van írva, hogy ha egyedül vagy és a csomitér is üres, akkor 0, ha hárman vagyok, vagy egyedül és csomitér televan, akkor 1-es illetve kettes, ha öten és csomitér tele, akkor 3-as. :)

Link to comment
Megosztás:

Szombaton én jó 300 km.-t nyomtam bele. Este 7 kor kezdődött a nagyfaluban a színház. Az Operettszínházba mentünk, pár utcával mellette volt egy mélygarázs. Valamit nagyon benéztem, mert 60/ órát olvastam. Gondoltam annyit megér. Na persze. Előadás után derült ki, hogy 440/ óra. :o :D Na nem esett jól a színházjegy mellé még a 2200 ft. parkolás. :(

Kicsit eljátszottam a gondolattal, mennyi lenne a szomszéd épületbe a beugró. " Moulin Rouge ". :) :)

De inkább elindultunk haza. Éjjel 11 kor.

Majdnem elaludtam. :(

Oda nem gáz a beugró, a parkolásból meg lett volna.... :D

Link to comment
Megosztás:

:D :)

Nyiregyen néztem el én is így órát....Csak az a baj hogy én nem fizettem 1 fillért se mert nem jelezte semmi hogy fizetős.. Persze hogy mire visszamentem a kocsihoz, azután egyből ott volt a kis csomag.

Éjszakai vezetés...Tegnap este mentünk unokatesómmal, ugye megalight van az astrába. Senki sem villogott..1 autó kivételével. Vagy nagyon nem bírja a fényt vagy nemtudom. Amúgy melyik a legjobb és legkevésbé zavaró a fényszóró magasság állításánál... 0,1,2,3? :o

kéthete miskolcon fizettem 2500at 400 helyett...én is

Link to comment
Megosztás:

kéthete miskolcon fizettem 2500at 400 helyett...én is

nekem valami 5ezer volt a büntetés. :o

Az Opeles nagykönyvben le van írva, hogy ha egyedül vagy és a csomitér is üres, akkor 0, ha hárman vagyok, vagy egyedül és csomitér televan, akkor 1-es illetve kettes, ha öten és csomitér tele, akkor 3-as. :D

Ezt is tudom :) Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Húúh...ma egésznap a volán mögött ültem... ;) Debrecenből nyírmatronfalvára, martonfalváról nyírábrányba, nyírábrányból fülöpre, fülöpről vissza nyírábrányba, nyírábrányból sárándra, sárándról debrecenbe, aztán haverhoz elmentem és ótókáztunk még.. Csinált haver 1 videót is. Kicsit hülyegyerek módjára való vezetés, de leszarom kurvajól esett. A másik rádió is bekerült a kocsiba. Rohadt jól szól. A másikkal nem lehet 1 szinten említeni nagyon durva. :D A videót meg mindjárt linkelem csak feltöltöm a youtubera.

Összegezve. Jó nap volt nagyon. :D Mindenkinek ilyet kívánok.

Aki ennyire ráér :( :D

(értem én hogy koszos ablak, nah de mé nem mosod? :P )

Szombaton én jó 300 km.-t nyomtam bele. Este 7 kor kezdődött a nagyfaluban a színház. Az Operettszínházba mentünk, pár utcával mellette volt egy mélygarázs. Valamit nagyon benéztem, mert 60/ órát olvastam. Gondoltam annyit megér. Na persze. Előadás után derült ki, hogy 440/ óra. :( :D Na nem esett jól a színházjegy mellé még a 2200 ft. parkolás. :D

Kicsit eljátszottam a gondolattal, mennyi lenne a szomszéd épületbe a beugró. " Moulin Rouge ". :D :P

De inkább elindultunk haza. Éjjel 11 kor.

Majdnem elaludtam. :D

Nagyon aláböcsülöd az árakat :P

Elárulom én neked. Fél éjfélig ingyé', utána meg aranyé' (mint a parkolás ;) :P ) . (És ritka szutyok egy hely amúgy... :o ) Barátnőm érettségi bulijára én taxiztam a népet, és valamelyik, az autómról elnevezett hölgyeménynek kiesett ez a remek ötlet a fejecskéjéből. :D Egy rakat pénzért bementünk, egy fél rakat pénzért ittunk valamit, és rekord idő alatt eltűntünk :) :) Közöltem hogy én a Morrisonsban folytatom az estét :P

Link to comment
Megosztás:

üdv

szeretnék tenni 92 es f astrába xenon fényű izzókat

kérdezném hogy lehet e ojan fajtát venni belőle ami nem fehéret hanem rendes xenonkéket világít

mert megnéztem több oldalon és a színeknél általában ojan van írva hogy jégfehér meg gyémánt viola fehér szín de neke ojan kellene ami kéket világít tud belinkelni valaki ojan oldalt ahol ijet lehet venni?

illetve kérdezném hogy a rendőr nem fog majd belekötni?

Link to comment
Megosztás:

Aki ennyire ráér :o :)

(értem én hogy koszos ablak, nah de mé nem mosod? :P )

:P :D Majd megmosom holnap

Jaj 1 ismerősöm most meséli msnen... elkezdett füstölni az autója..aztán egyszercsak úgy ahogy van lángra kapott a motorba valami. Itt állt le a mellettem levő benzinkútnál. Mondta a csajszi, hogy ott oltották el a kutasok. Megnéztem a verdát, tiszta korom a motorháztető eleje, meg az egész vastagon van porral :s

Bezzeg az 1.6os Opel nem csinált ilyet.

üdv

szeretnék tenni 92 es f astrába xenon fényű izzókat

kérdezném hogy lehet e ojan fajtát venni belőle ami nem fehéret hanem rendes xenonkéket világít

mert megnéztem több oldalon és a színeknél általában ojan van írva hogy jégfehér meg gyémánt viola fehér szín de neke ojan kellene ami kéket világít tud belinkelni valaki ojan oldalt ahol ijet lehet venni?

illetve kérdezném hogy a rendőr nem fog majd belekötni?

Erre a "hülyegyerekkék" akármire gondolsz? :) Tegyél bele egy kék helyzetjelzőt, lődd rá a ködlámpát (ha van), és lehet menni a főtérre vagizni mi? ;) :( :(

Neeeem..nem fog belekötni a rendőr :D Tedd csak bele nyugodtan....... :D

Link to comment
Megosztás:

üdv

szeretnék tenni 92 es f astrába xenon fényű izzókat

kérdezném hogy lehet e oLYan fajtát venni belőle ami nem fehéret hanem rendes xenonkéket világít

mert megnéztem több oldalon és a színeknél általában oLYan van írva hogy jégfehér meg gyémánt viola fehér szín de neke ojan kellene ami kéket világít tud belinkelni valaki oLYan oldalt ahol iLYet lehet venni?

illetve kérdezném hogy a rendőr nem fog majd belekötni?

Teszkóban.

De beleköt.

Lóf.szt nem látsz.

Link to comment
Megosztás:

üdv

szeretnék tenni 92 es f astrába xenon fényű izzókat

kérdezném hogy lehet e ojan fajtát venni belőle ami nem fehéret hanem rendes xenonkéket világít

mert megnéztem több oldalon és a színeknél általában ojan van írva hogy jégfehér meg gyémánt viola fehér szín de neke ojan kellene ami kéket világít tud belinkelni valaki ojan oldalt ahol ijet lehet venni?

illetve kérdezném hogy a rendőr nem fog majd belekötni?

Minek az neked?

De bizony beleköt a rendőr, és jól is teszi. Nem tudod ugy beállitani, hogy ne vakítson. Én az ilyen utólagos vakítós xenonosokat letolnám az útról. :o

Link to comment
Megosztás:

Minek az neked?

De bizony beleköt a rendőr, és jól is teszi. Nem tudod ugy beállitani, hogy ne vakítson. Én az ilyen utólagos vakítós xenonosokat letölnám az útról. :(

Azokat én is, de ő nem xenont akar, csak egy izzót ami xenon színűt világít :D :) :) Ha nagy lesz igazi teszkórészer lesz :o

Link to comment
Megosztás:

:D :o Majd megmosom holnap

Jaj 1 ismerősöm most meséli msnen... elkezdett füstölni az autója..aztán egyszercsak úgy ahogy van lángra kapott a motorba valami. Itt állt le a mellettem levő benzinkútnál. Mondta a csajszi, hogy ott oltották el a kutasok. Megnéztem a verdát, tiszta korom a motorháztető eleje, meg az egész vastagon van porral :s

Bezzeg az 1.6os Opel nem csinált ilyet.

Erre a "hülyegyerekkék" akármire gondolsz? :) Tegyél bele egy kék helyzetjelzőt, lődd rá a ködlámpát (ha van), és lehet menni a főtérre vagizni mi? :P :) :(

Neeeem..nem fog belekötni a rendőr :( Tedd csak bele nyugodtan....... :D

Végülis, égő autóval a legjobb hely, ahová mehet valaki az a benzinkút :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.