Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Már igazán ideje volt. :)

Ha jól látom megint lesz egy szelepfedél-tömítés cserém. :D Van itt is valami minőségi különbség?

Nekem a parafa két év után már ereszt. <_<

:icon13:

Én nem nagyon veszek észre különbséget... Mind a 2 fajtát évente cserélem:D Most megyek ki az autómhoz, összerakom a féket, de egyúttal cserélem én is a szelepfedél tömítést, mert már lejárt az egy éves szavatossága:D

Nem a tömítés fajtája a lényeg, hanem megfelelő módon és megfelelő pasztával kell összerakni. Még pár éve Karcsi ajánlotta a Reinzosil pasztát (amit mellesleg a Porsche gyárilag használ), én azzal csináltam jó két éve a szelepfedél tömítést, azóta se szivárog egy kicsit se.

Link to comment
Megosztás:

Nem a tömítés fajtája a lényeg, hanem megfelelő módon és megfelelő pasztával kell összerakni. Még pár éve Karcsi ajánlotta a Reinzosil pasztát (amit mellesleg a Porsche gyárilag használ), én azzal csináltam jó két éve a szelepfedél tömítést, azóta se szivárog egy kicsit se.

Azért lehet köztük különbség mert az enyém is a Karcsi rakta össze pasztával, és átszívárog a parafán az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Nem a tömítés fajtája a lényeg, hanem megfelelő módon és megfelelő pasztával kell összerakni. Még pár éve Karcsi ajánlotta a Reinzosil pasztát (amit mellesleg a Porsche gyárilag használ), én azzal csináltam jó két éve a szelepfedél tömítést, azóta se szivárog egy kicsit se.

Jó oda sziloplast is, vagy berneres pasta, de sok van még..

Enyémen még nem is cseréltünk, pedig szétszedtük már párszor, mégse szivárog. :)

Érdekes,de HRR 10éves, a gyárival fut, semmi eresztés, HJA is szétlett bontva, össze is lett rakva, és az se ereszt, paszta nélkül se...

Nem véletlenül cserélték gumira azt a tömítést...

Egyébként nekem van két darab parafatömítésem is.. kell valakinek?

Link to comment
Megosztás:

Jó oda sziloplast is, vagy berneres pasta, de sok van még..

Érdekes,de HRR 10éves, a gyárival fut, semmi eresztés, HJA is szétlett bontva, össze is lett rakva, és az se ereszt, paszta nélkül se...

Nem véletlenül cserélték gumira azt a tömítést...

Egyébként nekem van két darab parafatömítésem is.. kell valakinek?

Azért a sima sziló nem tudom mennyire bírja a hőt. :)

Link to comment
Megosztás:

Háááát nem tudom, amikor izzik a leömlő akkor csak 100-fokos lenne a karter? :)

Szelepfedélről volt szó. Ott fent meg már nincs akkora hő, mint a hengerfejnél, mivel ott van még közte a vezérműház is... Egyébként üzem meleg motornál simán lehet tapogatni a szelepfedelet.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként üzem meleg motornál simán lehet tapogatni a szelepfedelet.

Taperolja aki...Zotya.. B)

De jó ez a forma 1 :) nekiálltunk fát fűrészelni faterommal, tegnap szólt hogyha nem melózok jó lenne ha besegítenék legalább adogatni hogy az öregék tudjanak már valamivel fűtögetni -ne csak a gázt használják, na mondom jó. Első fél órában gallyra vágott egy lapot ;) a forrasztásnál eltört, akkor hol is a fűrészlap forrasztó..sehol :D nagyfater olyan szenilis, hogy arra se emlékezett hogyan néz ki nemhogy hova tette úgyhogy kapásból tiltásra forgott <_< aztán egy óra múlva szép szabályos kerek fa, fater odanyomja a lapnak, pattan egyet azt úgy tökön bacta, hogy az is a földig letiltott :icon13: :lol: na mondom ha ez így halad akkor az életben nem fogjuk feldarabolni azt a 2 fuvar fát -_- aztán jött ez a versenyparádé és legalább addig nyugtom van.. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Tudod mit mondok erre????? :) Semmit! :D

Tavaly itthon cseréltük és még most is tökéletes.

Előtte a szerelő cserélte, mentünk vele kb 1-2ezer km-ert és már szivárgott.

Itthon levettük a szelepfedelet, szemből a bal oldalán sziloplaszttal próbálták eltömíteni.

Ezt lekapartuk és így került fel egy új tömítés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nincs véletlen valakinek kallódóban egy ilyen ülés tartó vas (természetesen patron nélkül)? :icon13:

Egy haveromnak nagyon kéne, menne műszakira az autó, és hát előrehajthatós üléssel elég érdekesen néz ki! :) (Le vannak törve a fülek, már voltak heggesztve is, de nem bírják sajna) :lol:

Nem értett hozzá, és az igazság az, hogy nem is nagyon nézte, hogy milyenek az ülések (sajnos nem csak ezt nem nézte.. :D )

Pukkantva volt az eleje, nagyon látszik, és a 2 övfeszítő patron is el volt durranva, azt én már adtam neki, de ilyen üléstartóm már nekem sincs (feleslegben <_< )

Köszi! -_-

Link to comment
Megosztás:

Nah, akkor egy kis Dunakeszi Bartság úti lakótelep leírás. Sok nyomorult f.sszopó kis tolvaj g.ci... A 4 gyári dísztárcsa, a letört tükör, a szétb.szott ajtózár sorát sikerült megfejelni négy db felnire szerelt 1teles barum téligumival, és egy Car300-assal (Nem egész 2 hónap alatt...) :) :D <_< Megyek és iszok valamit :icon13: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nincs véletlen valakinek kallódóban egy ilyen ülés tartó vas (természetesen patron nélkül)? :lol:

Egy haveromnak nagyon kéne, menne műszakira az autó, és hát előrehajthatós üléssel elég érdekesen néz ki! :D (Le vannak törve a fülek, már voltak heggesztve is, de nem bírják sajna) -_-

Nem értett hozzá, és az igazság az, hogy nem is nagyon nézte, hogy milyenek az ülések (sajnos nem csak ezt nem nézte.. <_< )

Pukkantva volt az eleje, nagyon látszik, és a 2 övfeszítő patron is el volt durranva, azt én már adtam neki, de ilyen üléstartóm már nekem sincs (feleslegben :icon13: )

Köszi! B)

Ha valaki el tud jönni érte, akkor tudok adni egy balost. Magasságállítóst már lestoppolták :)

Link to comment
Megosztás:

Nah, akkor egy kis Dunakeszi Bartság úti lakótelep leírás. Sok nyomorult f.sszopó kis tolvaj g.ci... A 4 gyári dísztárcsa, a letört tükör, a szétb.szott ajtózár sorát sikerült megfejelni négy db felnire szerelt 1teles barum téligumival, és egy Car300-assal (Nem egész 2 hónap alatt...) :) :D <_< Megyek és iszok valamit :icon13: :lol:

Most mi van? -_- B) :D Elvitték a kerekeidet?

Link to comment
Megosztás:

Most mi van? <_< :icon13: :lol: Elvitték a kerekeidet?

El. Siettem haza barátnőmtől hogy még világosban feltegyem a téliket, elhoztam a cégtől a krokit, felöltöztem koszolós ruhába, aztán a téli garnitúrámnak már csak a szagát találtam meg :D 3 napja még megvolt... :)

Link to comment
Megosztás:

De honnan? Tároló, vagy pince ? :)

<_< :icon13: :lol: Sajnálom!

Hol tároltad a gumikat? :D

A lépcsőházból nyílik egy zárható, vasajtós, tárolóhelység. Eredetileg a szemétledobónak lett kitalalálva, csak aztán sosem csinálták meg a ledobót. Így kiadták tárolóhelységnek ezeket. Az elmúlt 20 év alatt a lóf.szt nem érdekelt hogy mi van ott bent. Most hogy egy kib.szott kanyim sincs, még a téli kerekeimet is elviszik...

Link to comment
Megosztás:

A lépcsőházból nyílik egy vasajtós, tárolóhelység. Eredetileg a szemétledobónak lett kitalalálva, csak aztán sosem csinálták meg a ledobót. Így kiadták tárolóhelységnek ezeket. Az elmúlt 20 év alatt a lóf.szt nem érdekelt hogy mi van ott bent. Most hogy egy kib.szott kanyim sincs, még a téli kerekeimet is elviszik...

Rohadna meg az ilyen. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.