Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Gratula :)

Nekem ebbe az évben csak a balatonon volt siker. Ott viszont nagyon. Nagyon nagyon sok szép méretes kárászt fogtam ki. :icon13: Hűtőládába hazahoztunk annyit, hogy télen a karácsonyi halászlé alapleve még nyári balatoni kárászból fog készülni :D

Pedig próbálkoztam jópár helyen,de mind tele volt törpével.. <_<

Köszi.:lol:

Én sosem horgásztam még a balatonon,de majd egyszer...-_-

Link to comment
Megosztás:

Köszi.:)

Én sosem horgásztam még a balatonon,de majd egyszer...:D

őőőh...tulajdonképp én se a balatonon fogtam ezt a rengeteg halat. A balatonba közvetlenül folyik bele 1 csatorna(ott volt a torkolat vagy mi tőlünk 100-200 méterre) . Nyugati övcsatorna. Nagyon gazdag halban <_<

A balatonon (magán a tavon) amikor próbálkoztam semmi sem jött.. :icon13: Ott esetleg úgy lehet ha bemész csónakkal. AKkor rendben van. Partról nem éri meg. :lol: Legalábbis nekem nem működött a dolog.

Kép Ezen a helyen voltunk mi is. A híd után ( ami van a távolba ), már ott a balaton.

A híd jobb oldalán pedig az a naranccsárga tetős épület egy autószervíz ahol javították nekünk az astrát amikor meghótt a generátor 2 éve.

Link to comment
Megosztás:

:D Tudod mit, nem fértek el! :D <_<

:icon13: :lol: Már megijedtél? -_- A nejem újszülött osztályon van de volt intenzíves is.. :)

Én az idén 4 balint fogtam összesen úgy,hogy pontyoztam.Még fenéken is szúnyoggal. B)

2 hete megnyertem a céges horgászversenyt (vándorkupa),csak hogy dicsekedjek is. :D

Pár éve 4.5 kilós süllőt karamellás kukoricával ;)

Gratula! :P

Link to comment
Megosztás:

őőőh...tulajdonképp én se a balatonon fogtam ezt a rengeteg halat. A balatonba közvetlenül folyik bele 1 csatorna(ott volt a torkolat vagy mi tőlünk 100-200 méterre) . Nyugati övcsatorna. Nagyon gazdag halban :)

A balatonon (magán a tavon) amikor próbálkoztam semmi sem jött.. :D Ott esetleg úgy lehet ha bemész csónakkal. AKkor rendben van. Partról nem éri meg. <_< Legalábbis nekem nem működött a dolog.

Kép Ezen a helyen voltunk mi is. A híd után ( ami van a távolba ), már ott a balaton.

A híd jobb oldalán pedig az a naranccsárga tetős épület egy autószervíz ahol javították nekünk az astrát amikor meghótt a generátor 2 éve.

Aham,köszi az infókat,remélem kibírja majd a generátorom. :icon13:

Pár éve 4.5 kilós süllőt karamellás kukoricával :lol:

Az se semmi. -_-

Link to comment
Megosztás:

Nem szivárgott, spriccelt. :D

Igen, és szenved még most is. Tök hülye vagyok én az ilyen beállításokhoz. :)

Ha gondolod én is szívesen segítek ebben, sztem tudok.

Elsőként be kéne hozni a böngésződben a

192.168.1.1-et

Ha nem műxik, akkor lehet így a jó: 192.168.2.1

Valamelyiknek fel kell dobnia egy kis ablakot, nevet és jelszót kérve.

Ha kedves szomszédaid nem változtatták meg a defaultot, talán itt rátalálsz:

Default router passwords

Ha nem tudsz belépni, az nem az ördög és nem a technika műve, hanem valaki megváltoztatta a gyárit. Resetelni kell ilyenkor a routert, nincs mit tenni.

Változtasd meg a gyári jelszót. Enélkül semmit sem ér.

Ha ez megvan belépsz, keresel valami wlan security fület, (Wireless -> Security).

Állíts be valamilyen titkosítást, ami nem WEP.

Jelszó min 8 karakter.

Lehet még játszani, hogy MAC címre szűrjön, de sztem felesleges bonyolítani otthonra.

Így már nem lesz olyan könnyen használható a neted másoknak.

Nyílt wifire meg én csak akkor csatlakoznék, ha mondjuk csak fórumot akarok olvasgatni, írni már nem. Ti se tegyétek, vannak akik direkt azért hagynak nyitva wifi routeket, hogy megszerezzék az adataitokat... és ez nem sci-fi.

Látom megelőztek. Na mindegy

Szerk: az lehet, hogy a pótkerekem annyira tökéletes, hogy nincs rajta szükség súlyokra?<_< én egyet sem találtam.

Link to comment
Megosztás:

Ha gondolod én is szívesen segítek ebben, sztem tudok.

Elsőként be kéne hozni a böngésződben a

192.168.1.1-et

Ha nem műxik, akkor lehet így a jó: 192.168.2.1

Valamelyiknek fel kell dobnia egy kis ablakot, nevet és jelszót kérve.

Ha kedves szomszédaid nem változtatták meg a defaultot, talán itt rátalálsz:

Default router passwords

Ha nem tudsz belépni, az nem az ördög és nem a technika műve, hanem valaki megváltoztatta a gyárit. Resetelni kell ilyenkor a routert, nincs mit tenni.

Ha ez megvan belépsz, keresel valami wlan security fület, (Wireless -> Security).

Állíts be valamilyen titkosítást, ami nem WEP.

Jelszó min 8 karakter.

Így már nem lesz olyan könnyen használható a neted másoknak.

Nyílt wifire meg én csak akkor csatlakoznék, ha mondjuk csak fórumot akarok olvasgatni, írni már nem. Ti se tegyétek, vannak akik direkt azért hagynak nyitva wifi routeket, hogy megszerezzék az adataitokat... és ez nem sci-fi

Te is TP-link rúteren tanultál. :) <_< Helyszínen jobb ott lenni, mint itt elmagyarázni. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

Alkatrészt keresek SOS-ben!

Elektromos fényszóró állítás van a járgányomba és valamelyik nap haza felé tartva azt figyeltem meg, hogy a jobb oldali fényszóróm semmit sem ér állítom bentről semmi csak a bal oldali reagál másnap gyors terepfelmérés a motorházban és észre vettem hogy a csatlakozóból tövestől ki van szaggatva a kábel és ezt csak új csatlakozóval tudom pótolni és most ezt az alkatrészt kergetem de eddig senkinek nem volt vagy halvány lila fingja nincs róla mit is keresek.

Ehhez kérek tőletek segítséget akinek esetleg van vagy tud szerezni de úgy, hogy csatlakozó+ kb. 10cm kábel azt megköszönném a postát vagy egyéb felmerülő költséget állok...

Üdv

Egy új Opelos..

Adám

/astra f 1992/

Link to comment
Megosztás:

Igaz. TP-LINK van most. Előző ami drauttal ment, az SMC volt. Helyszínen tényleg könnyebb, csak már megírtam mire láttam már jelentkeztél. Nem volt szívem kitörölni :)

Faterom is vett egy TP-link-et. Eléggé undormány és lassú is. <_< Edimax vagy linksys rútert érdemes venni, csak ugye a TP-link occó kínai szar ezért veszik meg. :D

Link to comment
Megosztás:

Igaz. TP-LINK van most. Előző ami drauttal ment, az SMC volt. Helyszínen tényleg könnyebb, csak már megírtam mire láttam már jelentkeztél. Nem volt szívem kitörölni :)

Nem nyúlok hozzá inkább, majd " Okostojás " segít. <_< :icon13: Azért köszönöm. :D

Link to comment
Megosztás:

Faterom is vett egy TP-link-et. Eléggé undormány és lassú is. :D Edimax vagy linksys rútert érdemes venni, csak ugye a TP-link occó kínai szar ezért veszik meg. :)

Haveroméké is a legolcsóbbfajta tp-link, az szokott újraindulgatni, lefagyogatni.

Miénk kicsit jobb, bár csak 8000-be került. Nem egy profi cucc, de a feladatát teljesen ellátja. Mióta megvan, egyszer beállítottam, azóta teszi a dolgát.

Link to comment
Megosztás:

Látom emlékszel még rá. :D <_<

Hogy felejthetném el... :icon13:

Haveroméké is a legolcsóbbfajta tp-link, az szokott újraindulgatni, lefagyogatni.

Miénk kicsit jobb, bár csak 8000-be került. Nem egy profi cucc, de a feladatát teljesen ellátja. Mióta megvan, egyszer beállítottam, azóta teszi a dolgát.

Fateromé (amit kénytelen vagyok én is használni, mer az osztja a netet anyám gépére és jön hozzám be a rúteremre) az olyan, hogy ha 3MB/s-nél nagyobb adatátvitelt szeretnék létesíteni (kb maxon pörög a net fel/le), akkor eldobja a kapcsolatot és új IP-cím. Imádom, hogy mindig szakadok msn-ről és egyéb közösségi oldalakról ilyenkor. :)

Link to comment
Megosztás:

'Estét! <_<

Kérdés: nincs vki itten Bajáról? Vagy környékéről? Van egy Agip autómosós papírom, amit okt.31-ig lehet felhasználni. kellene még 1 mosás és meglenne az Agipos törülköző... :)

Ebben tudna valaki segíteni? Az a baj, hogy ugyanazon a kúton kell lenni a 2 mosásnak, és nem valószínű hogy megyek még addig le... :D

Kössz! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Hogy felejthetném el... :D

Fateromé (amit kénytelen vagyok én is használni, mer az osztja a netet anyám gépére és jön hozzám be a rúteremre) az olyan, hogy ha 3MB/s-nél nagyobb adatátvitelt szeretnék létesíteni (kb maxon pörög a net fel/le), akkor eldobja a kapcsolatot és új IP-cím. Imádom, hogy mindig szakadok msn-ről és egyéb közösségi oldalakról ilyenkor. :)

Enyém TP-LINK WR841N.

Semmi gond vele. Még a napi sokszori éjjeli-nappali áramátallásos áramkimaradást is kibírja zokszó nélkül, pedig már a szünetmentes táp sincs alatta.

Nem rossz cucc ez. És legalább ócóó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.