Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Fater is az 1.7 mellett van. Engem őszintén szólva nem izgat, hogy milyet vesznek..övéké lesz úgyis. Csak gondoltam megkérdem itt, ne szívjanak már vele. Ahogy nézegettük a használtautókat sajnos nagyon kevés 1.7es van. 90% 1.3-as.. :)

Lehet, hogy nem véletlenül...

Link to comment
Megosztás:

A mindenféle adók miatt szerintem... másrészt az emberek nem értenek hozzá, csak menjen. :)

Adó....Megnéztem, mi lenne ha az 1.7es caravant a nevemre venném.... közel 120ezer forint lenne rá az éves kötelező. ( a legolcsóbb ) Így anya nevére iratjuk, mert neki "csak" 40ezer forint/év.

Másik meg...ha külföldről hoznánk egy corsát...a regadó, valami hihetetlen. Minimum 250ezer Ft. De ha 1.7es dízelt hoznánk akkor a regadó 400.000 Ft felett lenne..

Link to comment
Megosztás:

Adó....Megnéztem, mi lenne ha az 1.7es caravant a nevemre venném.... közel 120ezer forint lenne rá az éves kötelező. ( a legolcsóbb ) Így anya nevére iratjuk, mert neki "csak" 40ezer forint/év.

Másik meg...ha külföldről hoznánk egy corsát...a regadó, valami hihetetlen. Minimum 250ezer Ft.

Ezért fogom én a 26. életévem betöltése után a nevemre iratni. :D Akkor már jóval olcsóbb lesz a biztosítás. Idén az éves biztosítás 23000 forintnál kevesebb volt, amit egybe ki is fizettem. :) Anyám nevén van szintúgy. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezért fogom én a 26. életévem betöltése után a nevemre iratni. :D Akkor már jóval olcsóbb lesz a biztosítás. Idén az éves biztosítás 23000 forintnál kevesebb volt, amit egybe ki is fizettem. :D Anyám nevén van szintúgy. :D

Hát igen. Nem mindegy, hogy ráköltöd...vagy csak kidobod az ablakon. Cascoval 160ezer forint lenne ha a nevemre venném. Amúgy ez az üzembentartói/tulajdonos dolog hogy van? Hallottam én már mindent erről, de akkor mit is jelent, hogy üzembentartó? Tegyükfel megbüntetnek és pontot kapok...akkor kinek a jogsijára vonatkozik?

Kadétot valaki? :)

Csak a kormányt nem lehet megvenni? :D

Link to comment
Megosztás:

Vettem a tecsóban 16-os gyertyakulcsot anyuék 3 hengerező Corsájához. + gyertyáűt kitekertem vele egy úgy meg van szorulva nem jött ki. esélyes hogy az a rossz? vagy nincs összefüggés? Úgy láttam hengerenkénti injektoros X12XE, tényleg az? :)

Felültem a búcsúban valami libegőre a lányommal, nem egy nagy szám, olyan mintha mozogna alattam az állás. :D

A nagylányom kitalálta hogy kutyaidomár lesz:

P9200026_www.kepfeltoltes.hu_.jpg :D

Még csak az udvarban próbálta ki, az utcán elhúznák. Gondoltam kibacok vele és meglobogtatok az ablakban egy szelet parízert, de nem lenne boldog az asszony a kiszakadt nadrágért. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát igen. Nem mindegy, hogy ráköltöd...vagy csak kidobod az ablakon. Cascoval 160ezer forint lenne ha a nevemre venném. Amúgy ez az üzembentartói/tulajdonos dolog hogy van? Hallottam én már mindent erről, de akkor mit is jelent, hogy üzembentartó? Tegyükfel megbüntetnek és pontot kapok...akkor kinek a jogsijára vonatkozik?

Csak a kormányt nem lehet megvenni? :)

Na ez egy érdekes téma.

Nekünk így van.

Én vagyok a tulaj, anya az üzembentartó, mert gondoltuk, miért ne. Semmibe se kerül. Gondoltuk mi. De ez Magyarisztán. 12 500 Forintomba került ez a kis manőver, amit az okmányirodában Üzembentartó bejegyzésének hívnak. Forgalmiban egyébként anya neve van, és az, hogy Üzembentartó, Törzskönyvön meg az enyém.

Pozitívum:

-Én megyek gyorsan, ő kapja a pontot (még nem volt rá példa).

-Nem adhatja el nélkülem :D

Negatív:

-12 500 Pénz, ami nagyobb motorra több (köbcentiből számolják, és ez valaminek a fele)!

Ha most csinálnánk, azt a tank benzinnyi pénzt inkább nem adnánk sóhivatalnak, anya lenne a tulaj is. De hát ez van. Utólag könnyebb.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Na ez egy érdekes téma.

Nekünk így van.

Én vagyok a tulaj, anya az üzembentartó, mert gondoltuk, miért ne. Semmibe se kerül. Gondoltuk mi. De ez Magyarisztán. 12 500 Forintomba került ez a kis manőver, amit az okmányirodában Üzembentartó bejegyzésének hívnak. Forgalmiban egyébként anya neve van, és az, hogy Üzembentartó, Törzskönyvön meg az enyém.

Pozitívum:

-Én megyek gyorsan, ő kapja a pontot (még nem volt rá példa).

-Nem adhatja el nélkülem :D

Üdv

pozitívumokat Adom! :D :D :) :D

én most a tulajdonos meg az üzembentartó közti lényeges különbségről kezdtem el gondolkodni! h mi lehet!

Link to comment
Megosztás:

Na ez egy érdekes téma.

Nekünk így van.

Én vagyok a tulaj, anya az üzembentartó, mert gondoltuk, miért ne. Semmibe se kerül. Gondoltuk mi. De ez Magyarisztán. 12 500 Forintomba került ez a kis manőver, amit az okmányirodában Üzembentartó bejegyzésének hívnak. Forgalmiban egyébként anya neve van, és az, hogy Üzembentartó, Törzskönyvön meg az enyém.

Pozitívum:

-Én megyek gyorsan, ő kapja a pontot (még nem volt rá példa).

-Nem adhatja el nélkülem :)

Negatív:

-12 500 Pénz, ami nagyobb motorra több (köbcentiből számolják, és ez valaminek a fele)!

Ha most csinálnánk, azt a tank benzinnyi pénzt inkább nem adnánk sóhivatalnak, anya lenne a tulaj is. De hát ez van. Utólag könnyebb.

Üdv

2008-ban nekem még úgy ment a dolog, hogy 12000Ft a törzskönyv + forgalmi, valamint 21 ezer valahányszáz forint a vagyonszerzési illeték és ennyi. Igaz, nekem egy kereskedős ismerős csinálta ingyé az átíratást (soron kívül mehetnek ők), de mondta, hogy nincs egyéb költség, csak a megfelelő szerződések legyenek meg.

Link to comment
Megosztás:

Napgyilkos csávónak vegyél má a nevebe is sört, mert látom már mennyire remeg a keze :P

Biztos elvonási tünetek :D :D

Hát nem is a GT a lényeg rajta, hanem az astra hátulja :P :P Anyáék mégse D corsát akarnak, hanem C corsát, 1.3CDTI, vagy 1.7est. Szerintetek milyen?

Eszükbe ne jusson, szomszéd srácnak van 1.3 cdti, finoman fogalmazva egy retek, alig több mint 40 ezer van benne, garázsos de amint minuszba esik a klíma iszonyat ahogy keservesen beindul :D ellenben a Pandában a télen volt 66 ezer, minusz 18 fok és lazán pöccent :D amiket Opelekbe importáltak tuti nem az a minőség.. :D

A nagylányom kitalálta hogy kutyaidomár lesz:

http://kepfeltoltes.hu/101010/P9200026_www...ltoltes.hu_.jpg :D

Úgy látom lassan télleg elkell az a vadászpuska ;) mert ha jól sejtem az ebek lekenyerezhetőek :) na akkor nem fogsz vigyorogni.. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom lassan télleg elkell az a vadászpuska :D mert ha jól sejtem az ebek lekenyerezhetőek :) na akkor nem fogsz vigyorogni.. :D :D

Amíg a nagy egyedül volt addíg elméletileg bejöhetett bárki, akik nem félt az ugatástól, mert csak a szája volt nagy, de most már hergelik egymást. :D

Link to comment
Megosztás:

Amíg a nagy egyedül volt addíg elméletileg bejöhetett bárki, akik nem félt az ugatástól, mert csak a szája volt nagy, de most már hergelik egymást. :D

7f89d8d8.jpg

Ebből pár szelet az ebeké és a lányod mingyá valami trónbitorlóé.. :)

Link to comment
Megosztás:

Na ez egy érdekes téma.

Nekünk így van.

Én vagyok a tulaj, anya az üzembentartó, mert gondoltuk, miért ne. Semmibe se kerül. Gondoltuk mi. De ez Magyarisztán. 12 500 Forintomba került ez a kis manőver, amit az okmányirodában Üzembentartó bejegyzésének hívnak. Forgalmiban egyébként anya neve van, és az, hogy Üzembentartó, Törzskönyvön meg az enyém.

Pozitívum:

-Én megyek gyorsan, ő kapja a pontot (még nem volt rá példa).

-Nem adhatja el nélkülem :)

Negatív:

-12 500 Pénz, ami nagyobb motorra több (köbcentiből számolják, és ez valaminek a fele)!

Ha most csinálnánk, azt a tank benzinnyi pénzt inkább nem adnánk sóhivatalnak, anya lenne a tulaj is. De hát ez van. Utólag könnyebb.

Üdv

Gyorshajtásért már nem adnak büntipontot. Mióta drasztikusan megemelték a pénzbüntetést, pontot már nem osztogatnak. :D

Link to comment
Megosztás:

2008-ban nekem még úgy ment a dolog, hogy 12000Ft a törzskönyv + forgalmi, valamint 21 ezer valahányszáz forint a vagyonszerzési illeték és ennyi. Igaz, nekem egy kereskedős ismerős csinálta ingyé az átíratást (soron kívül mehetnek ők), de mondta, hogy nincs egyéb költség, csak a megfelelő szerződések legyenek meg.

Most csináltam tavasszal.

Fizetni kellett a:

-Törzskönyvért

-Új forgalmiért

-Vagyonszerzés, vagy mifene

-Üzembentartói

Ez volt több, mint 50 ezer pénz! Egy darab papírért meg egy matricáért...

Link to comment
Megosztás:

:D sajnos rühellem a témát :D de azért a haját irigylem :) meg mögötte azt a két macskuszt.. :D :D

31 regisztrált felhasználó olvassa jelenleg ezt a fórumot az igen.. :D

Link to comment
Megosztás:

Gyorshajtásért már nem adnak büntipontot. Mióta drasztikusan megemelték a pénzbüntetést, pontot már nem osztogatnak. :D

No, ezt se tudtam :)

Szerencsére még sose büntettek meg.

Egyszer akartak, tilosban parkolásért, mert kaptunk bútort, és felálltam arra a földes poros placcra a tömb előtt, amit a közteresek GYEP-nek meg FŰ-nek neveztek.

Hordtuk a bútort, már félig tele van a kocsi, látni is lehetett a kocsi ablakán át, hogy nem szórakozásból álltam meg ott. Pont mire leértünk, épp elmenőben volt az ember.

Aztán sikerült vele megértetni, hogy itt volt hely, meg hurcolkodunk, és mindjárt megyünk. Aztán nem jelentett fel, de irgumburgum (megjegyzem amíg megálltak engem megbüntetni, a zebrán hagyták a kocsijukat..)

Ja, és a fő kérdés az volt, miért nem a járdára álltam. :D Hát mert nem akartam a járdára állni b+.

Lakosoknak ez a hobbijuk ott, hogy feljelentik aki odaáll, még ha látják, cipekedés bútorpakolás van.

Pedig az nem járda, nincs útban, nem lehet megérteni.

Link to comment
Megosztás:

Most csináltam tavasszal.

Fizetni kellett a:

-Törzskönyvért

-Új forgalmiért

-Vagyonszerzés, vagy mifene

-Üzembentartói

Ez volt több, mint 50 ezer pénz! Egy darab papírért meg egy matricáért...

Ne idegelj!!! :D A héten átírattattuk a corsát.....az 1.4-es kis szutyok eredetvizsgálattal együtt 59000 pénzbe fájt :D Azt hittem dobok egy hátast, amikor a csávó kiszámolta. Igaz 1 nap alatt cakk-pakk megvolt, és a figura nem kért semmi + pénzt :)

Link to comment
Megosztás:

No, ezt se tudtam :)

Szerencsére még sose büntettek meg.

Egyszer akartak, tilosban parkolásért, mert kaptunk bútort, és felálltam arra a földes poros placcra a tömb előtt, amit a közteresek GYEP-nek meg FŰ-nek neveztek.

Hordtuk a bútort, már félig tele van a kocsi, látni is lehetett a kocsi ablakán át, hogy nem szórakozásból álltam meg ott. Pont mire leértünk, épp elmenőben volt az ember.

Aztán sikerült vele megértetni, hogy itt volt hely, meg hurcolkodunk, és mindjárt megyünk. Aztán nem jelentett fel, de irgumburgum (megjegyzem amíg megálltak engem megbüntetni, a zebrán hagyták a kocsijukat..)

Ja, és a fő kérdés az volt, miért nem a járdára álltam. :D Hát mert nem akartam a járdára állni b+.

Lakosoknak ez a hobbijuk ott, hogy feljelentik aki odaáll, még ha látják, cipekedés bútorpakolás van.

Pedig az nem járda, nincs útban, nem lehet megérteni.

A böcme rend őrével nem érdemes vitatkozni.... De gondolkodást se várj tőlük! Örüljünk annak hogy szobatiszták!!

Link to comment
Megosztás:

Ne idegelj!!! :D

És még az Apehtől is várhatsz egy csekket 18 píz/ccm áron vagyonszerzési illeték címen :D Bálint cartárs is megkapta :) ő is majdnem rosszul lett.. :D

Link to comment
Megosztás:

Ne idegelj!!! :D A héten átírattattuk a corsát.....az 1.4-es kis szutyok eredetvizsgálattal együtt 59000 pénzbe fájt :D Azt hittem dobok egy hátast, amikor a csávó kiszámolta. Igaz 1 nap alatt cakk-pakk megvolt, és a figura nem kért semmi + pénzt :)

Ja, tényleg, eredetiségvizsga+ 17 e. Azt kifelejtettem.

Kocsi árának a negyede ráment arra, hogy az enyém legyen. Nem semmi egy országban élünk.

Persze egy 3-4 milliós autónál más, ha 50 e az átírás, de így? egy '94-esnél?

Link to comment
Megosztás:

És még az Apehtől is várhatsz egy csekket 18 píz/ccm áron vagyonszerzési illeték címen :D Bálint cartárs is megkapta :) ő is majdnem rosszul lett.. :D

Azt hívják átírási díjnak....benne van az árban :D

Amikor az enyémet vettem, kb. 1 hónap múlva megjelent az Apeh folyószámlámon vagyonszerzési illeték címszóval.

Most már le se lehet tagadni, mikor, mennyiért, hol vettem :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.