Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát ez beszarás!nagylol.gif

Ilyet találtam. :D

"Ha saját magad szeretnéd beállítani a fényszórót, m?szer nélkül, tedd a következ?ket:

- keress egy függ?leges falat, ami mellett van olyan vízszintes sík felület ahol a falra mer?legesen el tudsz távolodni a kocsival a faltól 8-10 méterre.

- álljon mer?legesen a kocsi hossztengelye a falra és menj olyan közel a falhoz az autó orrával amennyire csak lehet!

- jelöld be a falon a fényszóróid középpontjait. (tehát a két pont magassága a talajtól egyezzen meg a fényszóróid magasságával és a két pont közötti vízszintes távolság egyezzen meg a két fényszóród középpontja közötti távolsággal, a két pontot összeköt? egyenes közepe a kocsid közepének feleljen meg)

- tolass hátra kb. 8 métert (a falra mer?leges irányban) és állítsd be úgy a fényszórókat, hogy a falra vetített vízszintes vonal a bejelölt pontok magassága alatt 7-8 cm-rel legyen. A vonalakon látható töréspontok pedig pontosan a jelölések alá essenek, tehát ne legyen se összetartása, se széttartása a lámpáknak és a fénynyalábok iránya legyen párhuzamos az autód hossztengelyével.

Ha nagyon pontos beállítást szeretnél, érdemes a guminyomásokat el?tte beállítani, az üzemanyagtartályt feltölteni, a motort járatni a beállítás közben."

Akkor már csak a sík felület, a föggőleges fal a 8-10 méter távolság hiányzik, hogy belőjem a fényszorókat. A kocc óta összevissza világítanak, nem vakítanak csak jobbra-bera nincs belőve.

Link to comment
Megosztás:

Figyussza! Tud valaki nekem segíteni? A hátsó Opel jel két technikai furatba illeszkedik. Milyen távolságra helyezkedik el a két furat egymástól? :) Esetleg ha valaki tudna kölcsönözni nekem egy ilyet akkóóó meghálálnám. Tényleg csak kölcsönbe....csak pár napra kéne amíg leméreteztettem :D

Link to comment
Megosztás:

Figyussza! Tud valaki nekem segíteni? A hátsó Opel jel két technikai furatba illeszkedik. Milyen távolságra helyezkedik el a két furat egymástól? :) Esetleg ha valaki tudna kölcsönözni nekem egy ilyet akkóóó meghálálnám. Tényleg csak kölcsönbe....csak pár napra kéne amíg leméreteztettem :D

lopd le erről a zőccségről. :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hmm :D el tudnám képzelni egy olyan hátsó lámpiccsal mint a Norcién van..:D

Miért? Milyen van Norcién?

lopd le erről a zőccségről. :D :P :D

zőccség? :) Annál sötétebb :D nem akarom leszedni.... addig amíg nem készül el a másik :D Láttalak ma délután Veszprémbe a Budapesti úton az Agip kútnál..... :P

Link to comment
Megosztás:

Miért? Milyen van Norcién?

Semmi komoly extra csak a teteje van levágva és a helye lefalazva :) de szerintem nagyon ütős :D :P erősen H Astra színe van :D nagyon hasonlít a sedanjáéhoz.. :D

p021_1_47.jpg

Persze kinek mi adja, ugye ízlések és ficamok.. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Gyik. :D

Csak akkor még valami nekem nem világos. Elvileg a kocsim a forgalmi szerint GL felszereltségű.

"START: car300, kesztyűtartó és csomagtér világítás, osztottan dönthető hátsó ülés, immobiliser, pollenszűrő

GL: START+ lufis kormány, állítható magasságú sofőrülés"

Na most nálam ez marhára nincs lufis kormány (helyette gsi van), meg állítható magasságú sofőrülés. De van fényszórómagasság állítás gyárilag. Az más kérdés, hogy a többit már én raktam bele. :)

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor még valami nekem nem világos. Elvileg a kocsim a forgalmi szerint GL felszereltségű.

"START: car300, kesztyűtartó és csomagtér világítás, osztottan dönthető hátsó ülés, immobiliser, pollenszűrő

GL: START+ lufis kormány, állítható magasságú sofőrülés"

Na most nálam ez marhára nincs lufis kormány (helyette gsi van), meg állítható magasságú sofőrülés.

Nekem sincs lifi, pedig GL. :D Hát ez van. :)

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor még valami nekem nem világos. Elvileg a kocsim a forgalmi szerint GL felszereltségű.

"START: car300, kesztyűtartó és csomagtér világítás, osztottan dönthető hátsó ülés, immobiliser, pollenszűrő

GL: START+ lufis kormány, állítható magasságú sofőrülés"

Na most nálam ez marhára nincs lufis kormány (helyette gsi van), meg állítható magasságú sofőrülés.

Valaki kicserélte. Ilyen egyszerű. :)

pl. és is lecseréltem a lufis kormányt 3 küllősre. nem volt vele baj. Csak ez tetszik. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor még valami nekem nem világos. Elvileg a kocsim a forgalmi szerint GL felszereltségű.

"START: car300, kesztyűtartó és csomagtér világítás, osztottan dönthető hátsó ülés, immobiliser, pollenszűrő

GL: START+ lufis kormány, állítható magasságú sofőrülés"

Na most nálam ez marhára nincs lufis kormány (helyette gsi van), meg állítható magasságú sofőrülés. De van fényszórómagasság állítás.

Lehet kicserélték. Ha a kardánboxban a kézifékkar mögött ott van egy légzsákvezérlő kis dobozka, akkor eredetileg légzsákos.

Nekem sincs lifi, pedig GL. :D Hát ez van. :)

Ember, a Tied mikori is? :D 95-ös (94/9) évjárattól van a GL-ekben is légzsák, illetve külön kérésre.

Link to comment
Megosztás:

Mé jóez. :D

Mikor járjak arra? :) Vagy Te mikor jársz Várpalota vagy Székesfehérvár környékén? :D

Elvileg holnap. Délelőtt Fehárvár, és valamikor kora délután jövök haza. Valószínű Várpalotán keresztül, mert másfelé kerülő. :D :D

Dobj egy tel. számot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.