Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha azt nézed, napi 8e ftból elég szar fenntartani egy műhelyt, meg még abból megélni... :D

Gondolom ez annak a függvénye is, hogy ki milyen színvonalon él :) legalábbis akar megélni mert ha itt elmérik a tarifákat akkor hamar vendég nélkül maradnak :D jó példa a Fiat szervíz a br. 7200/óra tarifájukkal, lejárt a gari a maci mocijáról és menten én estem neki olajat cserélni :D nem mindegy, hogy 12-ért összekoszolom a mancsom vagy 40-et kidobok ugyanezért :P vagy ne is említsem az Olympiát :D múltkor bementem, vendég persze 1, az is csak garis szervíz miatt :D ott egyik emberke sem jár 5 évnél idősebb kocsival, szerelő cimbim meg egy öreg 1.7 szívódé A Vekivel gurulgat, van szép háza, felesége meg 2 lánya és mégis jól megvannak :D ja, és nála is kell időpontot egyeztetni mert van bőven beírás a naptárában.. :P

Link to comment
Megosztás:

Nem mindenütt húzzák le az embert ott ahol csak tudják :) bááár 3 ropi 1 óráért nem épp olcsó :D akihez én viszem néhanapján egy ezrest kér óránként.. :D

Oké.

Akkor ez egy kis műhely :

1 csápos emelő, egy alkalmazott, műhelybérlet, víz, villany stb., egy cég fenntartásának költsége.

Szerinted ehhez napi mennyit kell kitermelni, hogy minden ok legyen ?

Link to comment
Megosztás:

Oké, csak bizonyos keretek között nem lehet x összeg alá menni.

Nyilvánvalóan :D

De itt koránt sincs annyi lóvé az emberek zsebében mint pl Pesten -ehhez pedig elég ha a rokonságomat veszem alapul :) nekem 4 év alatt nem lett annyi pluszom, hogy a bódén feljavíttassam a fényezést (nemhogy újra fújassam) míg unokahugomék a nemtudom hanyadik kocsit cserélték le ezalatt :D vagy megcsináltatom és nem jut sokminden másra :D így marad az öreg kormolós retek, olyan amilyen de legalább ennyiből nincs okom nyavajogni, hogy nincs ez meg az.. :D

Link to comment
Megosztás:

Oké.

Akkor ez egy kis műhely :

1 csápos emelő, egy alkalmazott, műhelybérlet, víz, villany stb., egy cég fenntartásának költsége.

Szerinted ehhez napi mennyit kell kitermelni, hogy minden ok legyen ?

Az én szerelőmnél három csápos van, és egy nagy akna, a teherautóknak. A műhely a sajátja, nem bérli. Egy alkalmazott van, de a főnök is dolgozik.

3000 az óradíjuk. Le van szerződve pár céggel, akik a kisteherautókat hordják oda. Gondolom velük más a tarifa. Tele vannak mindig munkával. Egy vezérléscsere pedig egy ilyen műhelyben nem tart tovább egy óránál.

Link to comment
Megosztás:

Az én szerelőmnél három csápos van, és egy nagy akna, a teherautóknak. A műhely a sajátja, nem bérli. Egy alkalmazott van, de a főnök is dolgozik.

3000 az óradíjuk. Le van szerződve pár céggel, akik a kisteherautókat hordják oda. Gondolom velük más a tarifa. Tele vannak mindig munkával. Egy vezérléscsere pedig egy ilyen műhelyben nem tart tovább egy óránál.

No de azt beláthatod, hogy 1000ft/órából nehéz fenntartani, még akkor is, ha a sajátja...

Link to comment
Megosztás:

Bas szus. :) :D

Másfél órája ülök a kényelmes bőrszékemben, egy gyapjú takarón. Nézem a snookert, és fórumozgatok.

Közben egyre kényelmetlenebbé kezd válni a fotelom. Hiába fészkelődtem, csak nincs valami rendben.

Felállok, és mit látok? :D :D

Ezt. :D :P

Azé' megnézhetnéd időnként hogy mit eszel meg :D

Link to comment
Megosztás:

Bas szus. :) :D

Másfél órája ülök a kényelmes bőrszékemben, egy gyapjú takarón. Nézem a snookert, és fórumozgatok.

Közben egyre kényelmetlenebbé kezd válni a fotelom. Hiába fészkelődtem, csak nincs valami rendben.

Felállok, és mit látok? :D :D

Ezt. :D :P

Nehéz szülés volt? ;)

Nem az a baj mit eszik, meg mi jön ki. Hanem az, hogy miért pont a székbe kell üríteni? :D

:D :D :P

Link to comment
Megosztás:

Bas szus. :) :D

Másfél órája ülök a kényelmes bőrszékemben, egy gyapjú takarón. Nézem a snookert, és fórumozgatok.

Közben egyre kényelmetlenebbé kezd válni a fotelom. Hiába fészkelődtem, csak nincs valami rendben.

Felállok, és mit látok? :D :D

Ezt. :D :D

Nem rossz, egyszer amikor még csak a nagyobbik lányom volt meg, az asszonynak valami dolga volt én meg gondoltam addíg átpelenkázom a kölköt, mert betojt. Összerakodtam a játékokat, elmosogattam, stb. Eltünt a gyerek kedvenc kockája, mindenhol kerestem, de semmi. Este fürdetéskor került elő, becsomagoltam a gyerekkel együtt a pelusba. De nem zavarta, elvolt vele egész nap. :P

Link to comment
Megosztás:

Bas szus. :) :D

Másfél órája ülök a kényelmes bőrszékemben, egy gyapjú takarón. Nézem a snookert, és fórumozgatok.

Közben egyre kényelmetlenebbé kezd válni a fotelom. Hiába fészkelődtem, csak nincs valami rendben.

Felállok, és mit látok? :D :D

Ezt. :D :D

:D :D

Nem rossz, egyszer amikor még csak a nagyobbik lányom volt meg, az asszonynak valami dolga volt én meg gondoltam addíg átpelenkázom a kölköt, mert betojt. Összerakodtam a játékokat, elmosogattam, stb. Eltünt a gyerek kedvenc kockája, mindenhol kerestem, de semmi. Este fürdetéskor került elő, becsomagoltam a gyerekkel együtt a pelusba. De nem zavarta, elvolt vele egész nap. :P

:P :D :P

nnnah, végre kijelenthetem, hogy mostmár nekem is van alufelnim. (majd tavasszal kerülnek fel sajnos ;) )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.