Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Valaki nem tud nekem olyan rajzot vagy valamit mutatni amin látszik hogy a műszerfalon a sok visszajelzőből melyik micsoda? :D Amik nekem is vannak azok okésok...de a többi? :D

Képem nincs, de tutira ott van az utánfutó index visszajelző, az automata váltó sport fokozat lámpa, meg a TC traction control lámpa.

Meg még egy csomó más.

Csak a sima világítás visszajelző hiányzik... ^_^ Ki érti?

Link to comment
Megosztás:

Képem nincs, de tutira ott van az utánfutó index visszajelző, az automata váltó sport fokozat lámpa, meg a TC traction control lámpa.

Meg még egy csomó más.

Csak a sima világítás visszajelző hiányzik... ^_^ Ki érti?

Nekem mondjuk az nem hiányzik :D Inkább a hűtővíz szint visszajelző az amit Opelék is beiktathattak volna a mezei Astra-ba is .... ahogy a '90es T3asunkban is ott villog ha a minimum alá csökken a víz valami hiba folytán...

Link to comment
Megosztás:

Akkusarut vedd le előtte, nehogy a képedbe durranjon :D

És nem ment össze a kormánytengely azon része, ami balesetek esetén hivatott összecsúszni? Műanyag "szegecsek" vannak benne keresztben, amik ilyenkor eltörnek, és a kormány előrébb megy. Nekem is így vették le egyszer a kormányt, úgyhogy majd cserélhetek tengelyt.

Akkor már nincs mi durranjon. ^_^ :D :D

22 es az anya.

Link to comment
Megosztás:

Akkusarut vedd le előtte, nehogy a képedbe durranjon ;)

És nem ment össze a kormánytengely azon része, ami balesetek esetén hivatott összecsúszni? Műanyag "szegecsek" vannak benne keresztben, amik ilyenkor eltörnek, és a kormány előrébb megy. Nekem is így vették le egyszer a kormányt, úgyhogy majd cserélhetek tengelyt.

Én is gondoltam rá (persze hogy utólag :D ) de nem. Akkor gondolom nem lenne meg a távolság sem a kormányburkolat, meg a kormánykerék között. Semmivel nem ment beljebb, viszont, mióta megvan, mozog a kormány hosszirányban olyan 1 mm körülit. Lehet hogy már akkor sem volt százas? :D

Hogy sikerült? :D

Sárvédő és index wanted.

Ő is megtalálta azt a bizonyos "puha" pontot ^_^

Link to comment
Megosztás:

Akkusarut vedd le előtte, nehogy a képedbe durranjon :D

És nem ment össze a kormánytengely azon része, ami balesetek esetén hivatott összecsúszni? Műanyag "szegecsek" vannak benne keresztben, amik ilyenkor eltörnek, és a kormány előrébb megy. Nekem is így vették le egyszer a kormányt, úgyhogy majd cserélhetek tengelyt.

Légzsákosnál nincs meg ez a beugró akármi a kormánytengelyen. :D Legalábbis enyémen. ^_^ Vaterán nézegettem, hogy van összecsuklós, meg nem verziós. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkusarut vedd le előtte, nehogy a képedbe durranjon :D

És nem ment össze a kormánytengely azon része, ami balesetek esetén hivatott összecsúszni? Műanyag "szegecsek" vannak benne keresztben, amik ilyenkor eltörnek, és a kormány előrébb megy. Nekem is így vették le egyszer a kormányt, úgyhogy majd cserélhetek tengelyt.

Hát én nem szegecseket láttam, hanem egy fám hengerhálót, ami meg rogyik ha összenyomod tengelyirányban. ^_^

Valaki nem tud nekem olyan rajzot vagy valamit mutatni amin látszik hogy a műszerfalon a sok visszajelzőből melyik micsoda? ;) Amik nekem is vannak azok okésok...de a többi? :D

Délután csinálok képet.

Öreg Ladás.... :D Nem mondta, hogy már X-éve vezetek, de soha nem volt balesetem? :D

Link to comment
Megosztás:

Hát én nem szegecseket láttam, hanem egy fám hengerhálót, ami meg rogyik ha összenyomod tengelyirányban. ^_^

Délután csinálok képet.

Öreg Ladás.... :D Nem mondta, hogy már X-éve vezetek, de soha nem volt balesetem? :D

36ba született, 2011/4 be jár le a jogsija, és állitása szerint ez volt az első :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap feltettem a jobb első sárfogót, a két hátsóívet lekezeltem alvázvédővel.

Ma leakarom szedni a tető díszlécet.

Próbáltam a nyílnak megfelelő irányba elmozdítani de semmi.

Nekem nincs rajta tetőcsomagtartó, lehet sosem volt rajta.

Hogyan kell azt???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap feltettem a jobb első sárfogót, a két hátsóívet lekezeltem alvázvédővel.

Ma leakarom szedni a tető díszlécet.

Próbáltam a nyílnak megfelelő irányba elmozdítani de semmi.

Nekem nincs rajta tetőcsomagtartó, lehet sosem volt rajta.

Hogyan kell azt???

Belülről megpróbálsz alányúlni, és fölfelé lepattintani. Ha elég erős vagy ujjból akkor le tudod pattintani, ha nem akkor marad az alátétrongy a tetőre, és segédeszköz feszegetni. Arra figyelj hogy lehetőleg ne hidegben, csináld, mert a műanyag patentek hidegen törnek mint a ropi ^_^

Link to comment
Megosztás:

Belülről megpróbálsz alányúlni, és fölfelé lepattintani. Ha elég erős vagy ujjból akkor le tudod pattintani, ha nem akkor marad az alátétrongy a tetőre, és segédeszköz feszegetni. Arra figyelj hogy lehetőleg ne hidegben, csináld, mert a műanyag patentek hidegen törnek mint a ropi ^_^

Köszi.

De szerintetek ott valahol betud folyni a víz? Mert ha nem akkor inkább hagyom.

Tehát hátul a csomagtartó esős időben vizes szokott lenni. Ha kiszedem a hátsó lámpák takaró műanyagját

akkor betudok nyúlni és ott a kis üveget takaró műanyag rész vizes. Valahonnan fentről folyik be.

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

De szerintetek ott valahol betud folyni a víz? Mert ha nem akkor inkább hagyom.

Tehát hátul a csomagtartó esős időben vizes szokott lenni. Ha kiszedem a hátsó lámpák takaró műanyagját

akkor betudok nyúlni és ott a kis üveget takaró műanyag rész vizes. Valahonnan fentről folyik be.

Felül a gumi átvezetőcsövek épek, és a helyükön vannak (amiben az elektromos kábelek és az ablakmosó cső megy át)?

Link to comment
Megosztás:

Ha én is kinézek holnap a Főnixhez, akkor nem leszek-é elzavarva? :D ;)

Szerintem ha nem szólsz be senkinek sem csúnyákat (főleg egy kopasz napszemüveges csávónak ^_^ ) akkor nemigen lesz baj.. :D :D ;)

Arra figyelj hogy lehetőleg ne hidegben, csináld, mert a műanyag patentek hidegen törnek mint a ropi :D

A szakmai tapasztalat? :D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

De szerintetek ott valahol betud folyni a víz? Mert ha nem akkor inkább hagyom.

Tehát hátul a csomagtartó esős időben vizes szokott lenni. Ha kiszedem a hátsó lámpák takaró műanyagját

akkor betudok nyúlni és ott a kis üveget takaró műanyag rész vizes. Valahonnan fentről folyik be.

Valószínű ugyanaz lesz a szitu mint az enyémnél, ahova a lemeztartó patentok belekapaszkodnak -abba a fém lemezszerűségbe- az a kasznihoz kis fülekkel van rögzítve -ott folyhat be :D megoldás: valamivel felcsiszolod az illeszkedő éleket és vastagon lekened lakkal :D nálam bevált.. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Felül a gumi átvezetőcsövek épek, és a helyükön vannak (amiben az elektromos kábelek és az ablakmosó cső megy át)?

Még tavaly néztem és épnek láttam. De majd ránézek hamarosan.

Mert ott a tetőn lévő műanyag csík alatt nincs olyan hely ahol befolyhatna?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.