Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Mert egy wtcc autót is homokbuckák között használnak... Hogy kapcsoltad össze, hogy ami erős az ültetett is? Gratula. :D Range Rover mond valamit? De homokbuckákon még egy cayenne turbo is elboldugul.. :D Ti mondjátok, hogy elég a 60ló, holott a legerősebb autó amivel mentetek 110ló volt. LOL?

Ismét egy okos hozzászólás. ;) Erő akkor jó ha van, mikor mondjuk előzni kell és nem kell végig szüttyögni a kamion mögött, mert 60lóval 15x meggondolod mi legyen... :D

1, Őőőő nekem azért volt egy két izmosabb...így teljesen tisztában vagyok azzal hogy a 60 pacim sokmindenre nem jó...célnak megfelel, ennyi ^_^

Amire igy kapásból emlékszem (teljesítményileg csökkenő sorrendben) : BMW X5 (3.0 d 220 Le), Volvo XC90 (2.5T 210Le), Toyota Land Cruiser (3.0 d 160 Le), Volvo V40 (2.0T 160 Le), VW Passat (1,9Pdtdi 130 Le), Peugeot Expert Tepee (2.0 d, 120 Le), Ford Ranger (2.5 Tdi 110 Le), VW Transporter T4 (2.5TDI 102 Le), Opel Corsa C (1.4i 90Le), Opel Astra F (1,4i 82 Le), VW Transporter T3 (1,6 TD 69 Le), Opel Astra F (1,4i 60 Le) + ami még nem jutott eszembe :D

2, Jogos...előzéskor jönne jól nekem min plusz 30Le ekkora autóhoz a 90 Le már azért korrekt volna.

Link to comment
Megosztás:

Abba manuál klíma volt és semmi tempomat, a kormány is lufis F astra kormány, de négy elektromos ablak volt benne. Ja meg manuál váltó. Meg normál halogán lámpák, stb. Asszem csak CD felszereltség, de az a motorhang... ;) Dízelbe már vennék sor6-ot vagy V6-ot. :D A kényelmet aláírom. Beültem, magasított kardánbox, könyöklő, hátul is fotelek, elférni. Kéne egy ilyen. ;) Hja és Caravan. :D

Link to comment
Megosztás:

Abba manuál klíma volt és semmi tempomat, a kormány is lufis F astra kormány, de négy elektromos ablak volt benne. Ja meg manuál váltó. Meg normál halogán lámpák, stb. Asszem csak CD felszereltség, de az a motorhang... :D Dízelbe már vennék sor6-ot vagy V6-ot. ^_^ A kényelmet aláírom. Beültem, magasított kardánbox, könyöklő, hátul is fotelek, elférni. Kéne egy ilyen. ;) Hja és Caravan. :D

Igen. Elöl két fotel, hátul meg kanapé. ;) :D Extra sötétítéssel nagyon kellemes tud lenni. :D

Az automata váltó pedig nagyon nagy találmány. :D

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Rég írtam a fórumba, részben mert nyaralni voltam, részben mert nem volt különösebb gond az autóval, de azért olvasgatni szoktam.

Indulás reggelén haladtam Tarján felé, és hirtelen olyan párásodás jelentkezett a szerpentinen, hogy fél percen belül semerre semmit nem láttam. Gyorsan letörölgettem amit elértem, de egyszer csak az autó elkezdett elgyengülni :D

Pont itt csinálta ugyan ezt bő 3000 km-rel ezelőtt, ugyan így. Azóta nem jártam arra, és az autó is hibamentes volt. Ismerős volt a jelenség.

Mit tudok ebben megtörölgetni? DIS-kockás a gyújtásom. Gyújtókábeleket lehuzogattam, kitörölgettem, gyertyák fejét szintén, de nem voltak párásak.

Pár kilóméteren át csinálta még, aztán ahogy melegedett az idő (17 fokban indultam), elmúlt teljesen.

Környe előtt észrevettük, hogy áll valaki az út szélén. Közelebbről látszik, hogy egy Astra Caraván van az árokban, jobb oldalára borulva, tetővel az út felé.

Megálltam, kiszálltunk, kérdeztem mi a gond, tudunk-e segíteni?

-Hát igazából baj nincs, de ha vissza tudnánk borítani az jó lenne.

- He? ;) :D Az autó alja egy fához volt támasztva, tehát csak a teteje felé tudtuk volna borítani, onnan meg tuti semerre, mert azért nehéz vas.

-Oké majd jön haver aztán megoldják.

-Rendben, heló.

Otthagytuk. Egész Zamárdiig azt találgattuk, hogy sikerült így beleborulnia az árokba, sehogy nem állt össze a kép. Igazából az zavart, hogy sz@rt rá az ember, pedig ha jön ott valaki szemből, simán letarolja (Szerintem kanyarban megpördült és menetirány szerint bal oldalra sodródott, majd átfordult a tetején és a fa fogta meg.).

Ma megejtettem életem első önálló olajcseréjét. Meglepően kevés olaj volt benne, kb 3 liter jött le, és pálca alapján is ennyi volt. 300 km-rel ezelőtt még majdnem jelen volt. Töltöttem bele 3 litert (Magnatec 10W40), nem akartam csurig tölteni, mert ha ettől nem csendesedik el, kap hidrotőke tisztítót.

Kb 10-20 km-t mentem vele városban azóta, de mintha már csendesedett volna! Nem is kicsit.

Ja, nem jó ez az Astra, mindenhol ilyenek vannak.

Siófokról jöttem ki a teszkóból, megyek a kocsihoz, távirányító nem nyitja. Nézem oldalról, 15ös alufelnik? Nekem 14es van. Felirat a hátulján: Astra 1.7D?

He??? ^_^

Kettővel arrébb állt az enyém. Jó hogy nem használok kulcsot, mert szerintem be is pakoltunk volna a cuccot és nem tűnik fel a hiba. Ugyanúgy fehér, vonóhorog, azon a kupak, annyira is volt tiszta... Megesik :D

És hogy mire elég a 82 Le?

Ésszel előzni, ha tényleg meg van pakolva, lehet. Nem túl fürgén, de megy.

image-1663_4C77D810.jpg

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.