Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Kitudja mivan akkor vagy mi kell, ha egy héttel későb viszem az autót vizsgára, mint lejár a műszakija? Mert kéne még vennem 2fékdobot és 2 első lengéscsillapítót.

Ha megveszem most akkor anyagiakba nemfér bele a vizsga, ha nem veszek és elviszem, akkor elmeszelik. ^_^

Ha maszekhoz viszed, akkor a vizsga szempontjából semmi gond, de addig bármikor elkaphat a rendőr (még a vizsgára menet is) és ezt a magas labdát nem hagyja ki.

Ha bemész az NKH-hoz úgy, hogy még nem járt le a műszaki érvényessége, akkor előjegyeznek egy időpontra (akár több héttel előre is) és adnak egy igazolást, amit ha magadnál tartasz, akkor az meghosszabbítja a műszaki érvényességet a kiadott időpontig. Azaz bátran használhatod addig is a kocsit. (Viszont a várkozási idő alatt nem viheted maszek vizsgabázisra, mert nem fogja engedni a kökir levizsgáztatni.)

Link to comment
Megosztás:

Ráfért már ^_^ mostmár az enyém mellé állíthatod.. ;) :D

Eddig is ott állt találkozón :D Pedig akkor még retkes volt, nem volt sötétítve, felemás felni, lent volt a picsája, satöbbi :D

Ja...és tegnap alánéztem........... 2 akkora kibaszott nagy lyuk van az alján :D húúúú ember... Mutattam faternak, és inkább pár napig autó nélkül leszünk, de kilakatoltatjuk. ;) Nagyon durván lyukas az alja :D Még 1 telet nem bírna ki...szétrohadna az egész ahogy van. Kívül azon a pár félcentis rozsdafolton, no meg a sárvédőíven kívül semmi baja nincs... De az alja. Teljesen KO.

Link to comment
Megosztás:

Ha maszekhoz viszed, akkor a vizsga szempontjából semmi gond, de addig bármikor elkaphat a rendőr (még a vizsgára menet is) és ezt a magas labdát nem hagyja ki.

Ha bemész az NKH-hoz úgy, hogy még nem járt le a műszaki érvényessége, akkor előjegyeznek egy időpontra (akár több héttel előre is) és adnak egy igazolást, amit ha magadnál tartasz, akkor az meghosszabbítja a műszaki érvényességet a kiadott időpontig. Azaz bátran használhatod addig is a kocsit. (Viszont a várkozási idő alatt nem viheted maszek vizsgabázisra, mert nem fogja engedni a kökir levizsgáztatni.)

Köszönöm.

Maszekhoz menne 10Km tőlem, mert ez van legközelebb. És ha kérek okmányirodából utvonal engedélyt a vizsgabázisig arra a napra amikor vihetem (tudom vinni)?

Addig semiképp nem használnám az autót,mivel nincs fékdob rajt mert sikerült eltolni az esztergályosnak a szabályzást.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

Maszekhoz menne 10Km tőlem, mert ez van legközelebb. És ha kérek okmányirodából utvonal engedélyt a vizsgabázisig arra a napra amikor vihetem (tudom vinni)?

Addig semiképp nem használnám az autót,mivel nincs fékdob rajt mert sikerült eltolni az esztergályosnak a szabályzást.

Nincs mit, szivesen.

Persze, kérhetsz útvonalengedélyt, úgy telejes szabályos a dolog. Számíts rá, hogy pár ezer illetéket azért fognak kérni, sajnos.

Szerk: Ha tudsz kölcsönkérni addig P-s rendszámot és hozzá naplót, akkor az ingyenes megoldás lenne.

Link to comment
Megosztás:

Én is azt mondom :D ha olyan sügér örüljön
:D :D

Annak idején a rendszerben olyan utcában laktunk amerre mentek az elvtársak minden héten gyakorlatozni . Ilyenkor mindenki hátrált a kocsival a ház mőgé, ha máshova nem akkor a fűre, mert minden héten akadt egy koccanás, meghúztam a kocsit, stb, a Tovarisok részéről, el lehet képzelni amikor a páncélos lekkoccolja a Trabit, Zsigulit.... :D De mindíg volt egy-két hadibarom, aki csakazért sem ment hátra, mert ő ott szokott parkolni, ha nekimennek a kocsinak akkor majd kiveri a balhét. Azért mert csak. ;)

csumiiii-gumiiiii :D

Tegnap 3 órahosszát szórakoztam a mosással...de szép lett

Kép1

Kép2

Kép3 ( Bocsi Ádám! ^_^ )

Kicsit homály lett, de nagyon egyenletesen világít

Szép lett. :D Már csak egy normális moci kéne bele. ;)

Nincs mit, szivesen.

Persze, kérhetsz útvonalengedélyt, úgy telejes szabályos a dolog. Számíts rá, hogy pár ezer illetéket azért fognak kérni, sajnos.

Szerk: Ha tudsz kölcsönkérni addig P-s rendszámot és hozzá naplót, akkor az ingyenes megoldás lenne.

Én is maszekhoz vittem a fékkel, nem készült el időre, kaptam papirt hosszabbíttásról a műszaki állomásról, semmibe nem került.

Link to comment
Megosztás:

Én is maszekhoz vittem a fékkel, nem készült el időre, kaptam papirt hosszabbíttásról a műszaki állomásról, semmibe nem került.

A maszek vizsgabázis is kiadhat hosszabbítási igazolást, nem csak az NKH? Mert akkor ez a legegyszerűbb és ingyenes megoldás. Persze, csak ha még jelenleg van érvényességi idő.

Szerk:

Skorpijo! Mindenképp kérdezd meg a vizsgaállomást, hogy adnak-e ki ilyen igazolást, mert ha igen, akkor gyorsan kérd meg és ez ingyen lesz! Ha már kifutsz az érvényességi időből, akkor nem adnak. Marad az útvonalengedély és az illeték.

Link to comment
Megosztás:

A maszek vizsgabázis is kiadhat hosszabbítási igazolást, nem csak az NKH? Mert akkor ez a legegyszerűbb és ingyenes megoldás. Persze, csak ha még jelenleg van érvényességi idő.

Ezek szerint kiadhat, úgy rémlik valami Suzuki ^_^ márkaszervizban lett vizsgáztatva. Egy A4-es papírra leirták valami paragrafusra hivatkozva, hogy a műszaki lejárta előtt mentem időpontot kérni,de csak a műszaki lejárta utánnra kaptam , ezért addíg a műszaki érvényesség addíg meghosszabbodik. Asszem egy hétről volt szó.

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint kiadhat, úgy rémlik valami Suzuki ^_^ márkaszervizban lett vizsgáztatva. Egy A4-es papírra leirták valami paragrafusra hivatkozva, hogy a műszaki lejárta előtt mentem időpontot kérni,de csak a műszaki lejárta utánnra kaptam , ezért addíg a műszaki érvényesség addíg meghosszabbodik. Asszem egy hétről volt szó.

És milyen színű plakettet kaptál alulra ?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

Maszekhoz menne 10Km tőlem, mert ez van legközelebb. És ha kérek okmányirodából utvonal engedélyt a vizsgabázisig arra a napra amikor vihetem (tudom vinni)?

Addig semiképp nem használnám az autót,mivel nincs fékdob rajt mert sikerült eltolni az esztergályosnak a szabályzást.

Most vittük vizsgára unokatesóm Puntóját, csak egy éve járt le a műszakija! ^_^

Nem kértünk mi semmi engedélyt, én mentem elől, telefon a kézbe, és néztem van-e zsaru! :D (Nem volt ;) )

Bevittük a vizsgaállomásra, 20 perc múlva sorrakerült, át is ment simán. :D

Mondjuk a srácok megkérdezték, hogy "nem csúszott kicsit a vizsga?" :D :D

Meg hogy: "Ugye tréleren hoztátok?" Mondtuk, hogy peerszeee! :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Jaaaaa! Hát most Tiv, és te is megkövezel, de a traktor nem a földekre való? :D ;)

Nm tudom, de mostanában benzines duhajokat láttam az árokban, a szántóföld szélén darabokban pihenni. ^_^ :D

Amugy Day barátunkat is majdnem én toltam fel a nostorin. :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Jaaaj....olyan keveset fogyaszt.. Hiába tolom neki, keveset zabál :D mit tegyek? ;) így sokkal többet mehetek mint benzines társaim 1 tankkal..és olyan igazságtalan ez :D :D :D

Való igaz! Elismerem :D ;)

Nm tudom, de mostanában benzines duhajokat láttam az árokban, a szántóföld szélén darabokban pihenni. ^_^ :D

Amugy Day barátunkat is majdnem én toltam fel a nostorin. ;) :D ;)

Engem nem toltál volna le :D :D

Link to comment
Megosztás:

Olyan széles az autód, hogy nem férne mellé? ^_^ ;)

Jaaaaj!!!! :D Nekem az astrának van 1 védekező mechanizmusa :D :D

Valamelyik nap mentünk haverral a városban, ő mögöttem egy 1.3as fordal, én elől az astrával. És elkezdtem húzatni..aztán 4500 körül ha tetszik ha nem ontja a füstöt. ;) És amikor megérkeztünk azt mondja haver....basssszus..te nagyon megindultál 1 lámpánál, és 1szer nagyon elkezdtél füstölni..nekem a ford szinte megtorpant a füstben, mintha nem kapott volna levegőt :D :D Akkorát nevettem amikor mondta

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok srácok!

Légyszi mondjatok nekem valami ragasztót amivel feltudom ragasztani a pót féklámpát úgy hogy az életbe ne jöjjön le:) (azt hiszem nem gyári mivel nincs beépítőkeret) 2 oldalú ragasztót próbáltam több fajtát mindegyikkel leesett és már nagyon idegesít.

Előre is köszi!

Laci

Link to comment
Megosztás:

...

Astrásgyerek! Nézegettem a képeidet.... Mi történt azzal a piros astrával aminek a sege szarrá van zúzva???

Kicsit megroppant! ^_^ (nem a mienk, csak valakinek mutattam, és oda töltöttem fel! ;)

Mindenesetre nem gyengét kapott hátulról. :D

kép1

kép2

kép3

kép4

kép5

kép6

A Zotya passatos haverja, szerintem azért jobban megúszta! :D :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok srácok!

Légyszi mondjatok nekem valami ragasztót amivel feltudom ragasztani a pót féklámpát úgy hogy az életbe ne jöjjön le:) (azt hiszem nem gyári mivel nincs beépítőkeret) 2 oldalú ragasztót próbáltam több fajtát mindegyikkel leesett és már nagyon idegesít.

Előre is köszi!

Laci

Sika :D Az többet nem jön szét. (de akkor se ha akarod)

Amúgy, ha bemész egy szélvédőshöz, akkor nem drágán felragasztják neked, olyan ragaccsal amivel belső tükröket is ragasztják. Csak nem biztos hogy jó az neked ha végleges ^_^

Link to comment
Megosztás:

Kicsit megroppant! ^_^ (nem a mienk, csak valakinek mutattam, és oda töltöttem fel! :D

Mindenesetre nem gyengét kapott hátulról. :D

kép1

kép2

kép3

kép4

kép5

kép6

A Zotya passatos haverja, szerintem azért jobban megúszta! :D ;)

úúúúúh.... Ez valakitől/valamitől rohadt nagyot kapott. :D

Szevasztok srácok!

Légyszi mondjatok nekem valami ragasztót amivel feltudom ragasztani a pót féklámpát úgy hogy az életbe ne jöjjön le:) (azt hiszem nem gyári mivel nincs beépítőkeret) 2 oldalú ragasztót próbáltam több fajtát mindegyikkel leesett és már nagyon idegesít.

Előre is köszi!

Laci

Szerintem ne akard örökre feltenni! Az utólag beépített pótféklámpáért műszakin nagyon morognak tudtom szerint.

Link to comment
Megosztás:

Nm tudom, de mostanában benzines duhajokat láttam az árokban, a szántóföld szélén darabokban pihenni. ^_^ :D

Amugy Day barátunkat is majdnem én toltam fel a nostorin. :D :D ;)

Azért, mert nem akartam 100-nál gyorsabban menni felfele. :D Pedig bírtam volna, főleg ha visszaváltok négybe. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.