Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Kicsit szétoffolom a topicot... :D

Tudna nekem valaki szerezni/adni "legális", teljesen működő Win7-et? Boltban kuuva drágáért adják az én pénztárcámhoz mérten. ^_^ :D

Sanci esetleg tud neked valami okosságot adni, keresd meg priviben. Sajna enyém eredeti. ;) Így nem tudok "okosságokat".

Ezt nem hiszem el!!!Felhívtak attól a gyártól, ahova jelentkeztem a technikusi végzettségemmel! :D ;) :D :D Jövőhéten meghallgatás ;) Igaz, majd műszakozni kell... De nem érdekel! Annyira örülök ;) :D

Grat. :D Én meg holnap és holnapután ismét szolgálatban leszek, de csütörtökön szabadság ismét. :D

Link to comment
Megosztás:

Grat. ^_^ Én meg holnap és holnapután ismét szolgálatban leszek, de csütörtökön szabadság ismét. :D

Köszönöm! :D Nekem is most telefonban az úr elmondta, hogy miként lesz a műszak. És ugyanilyen 2 napos pihenővel fogok dolgozni, ami nem biztos, hogy éppen hétvégére esik, vagy egymás utáni napokra esik, de tényleg nem izgat, hogy most hogy alakul a munkaidő. Csak jussak be ebbe a gyárba, és tudjak elhelyezkedni normális, főmunkaidős állásba, és ne ilyen diákmunkába. Ez is jó..de ehez kell a tanulóijogviszony..az pedig azt húzza magaután, hogy suliba kell járnom. Mégha nem is megyek be minden órára, jópárra be kell mennem, mert különben kirugnak, és megszűnik a jogviszony.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! :D Nekem is most telefonban az úr elmondta, hogy miként lesz a műszak. És ugyanilyen 2 napos pihenővel fogok dolgozni, ami nem biztos, hogy éppen hétvégére esik, vagy egymás utáni napokra esik, de tényleg nem izgat, hogy most hogy alakul a munkaidő. Csak jussak be ebbe a gyárba, és tudjak elhelyezkedni normális, főmunkaidős állásba, és ne ilyen diákmunkába. Ez is jó..de ehez kell a tanulóijogviszony..az pedig azt húzza magaután, hogy suliba kell járnom. Mégha nem is megyek be minden órára, jópárra be kell mennem, mert különben kirugnak, és megszűnik a jogviszony.

Én is azért vagyok a MÁV-nál, mert biztos, stabil munkahely. Ha becsődöl az ország, akkor nem lesz csak munkahelyem. :D Nameg a MÁV-hoz bekerülni elég nehéz és onnan kiesni is. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Én is azért vagyok a MÁV-nál, mert biztos, stabil munkahely. Ha becsődöl az ország, akkor nem lesz csak munkahelyem. :D Nameg a MÁV-hoz bekerülni elég nehéz és onnan kiesni is. ^_^

Teljesen ugyanilyen ez a gyár is mint ahogy leírtad a MÁV-val. Nagyon nehéz bekerülni, de általában az ember ha bekerül, innen megy nyugdíjba. Gyógyszereket gyártó cégről van szó. Gyógyszerekre meg mindíg szükség lesz. :D

Link to comment
Megosztás:

Gyógyszerek == legális drogok. ^_^ Szerintem. :D

Igen így van! Viszont nagyon sokan élnek is vele. Személyszerint ha fáj a fejem, inkább kimegyek az udvarra, szívok 1 kis frisslevegőt. Garantáltan elmúlik!! Már csak akkor veszek be gyógyszert ha nagyon muszáj, vagy ha fölírta az orvos. :D

Link to comment
Megosztás:

Igen így van! Viszont nagyon sokan élnek is vele. Személyszerint ha fáj a fejem, inkább kimegyek az udvarra, szívok 1 kis frisslevegőt. Garantáltan elmúlik!! Már csak akkor veszek be gyógyszert ha nagyon muszáj, vagy ha fölírta az orvos. ^_^

Én meg nem járok orvoshoz. :D Max a betegség lefolyása végén elmegyek, hogy kapjak táppénzes papírt, hogy azért lássa, hogy tényleg. :D

Link to comment
Megosztás:

Én meg nem járok orvoshoz. :D Max a betegség lefolyása végén elmegyek, hogy kapjak táppénzes papírt, hogy azért lássa, hogy tényleg. ;)

Amikor már ilyen 39fokos lázam volt most télen akkor már inkább elmentem. Na akkor belémszúrt algopirines cuccot vénásan. Igaz az le is húzta egyből. De egy egyszerű náthával, taknyolással, nem megyek el én sem. Inkább csak azzal ha lázas vagyok nagyon. Vagy már napok óta alul-felül jön a cucc :D :D

más...

Lehet megint körbejárom a debreceni bontókat fordulatszámmérős óra után. Már régen voltam. ^_^ Hátha azóta már van. :D

Link to comment
Megosztás:

Amikor már ilyen 39fokos lázam volt most télen akkor már inkább elmentem. Na akkor belémszúrt algopirines cuccot vénásan. Igaz az le is húzta egyből. De egy egyszerű náthával, taknyolással, nem megyek el én sem. Inkább csak azzal ha lázas vagyok nagyon. Vagy már napok óta alul-felül jön a cucc :D :D

más...

Lehet megint körbejárom a debreceni bontókat fordulatszámmérős óra után. Már régen voltam. ^_^ Hátha azóta már van. ;)

Én még akkor se, csak utána. :D Veszek be lázcsillapítót, ami leviszi és alszok. Általában gyorsan megoldja az immunrendszer a dolgot, egyelőre.

Link to comment
Megosztás:

13 éve vagyok házas, és 19 éve ismerem az asszonyt, ezért csak azt tudom mondani Sancinak: Fuss! Ne nézz hátra, csak fuss, menekülj!

Ui.: Fuss! ;)

Még talán a futás menne is egy darabon :D de a francba, az ő kocsija gyorsabb.. :D

Sanci esetleg tud neked valami okosságot adni, keresd meg priviben. Sajna enyém eredeti. ;) Így nem tudok "okosságokat".

Jaja, kell egy mailcím és küldöm is :D de csak 32 biteshez van, ha kell RC képfájl azt is át tudom küldeni.. :D

ha fáj a fejem, inkább kimegyek az udvarra, szívok 1 kis frisslevegőt.

Lehet megint körbejárom a debreceni bontókat fordulatszámmérős óra után. Már régen voltam. ^_^ Hátha azóta már van. :D

Begyújtod az olajkályhát azt becibálsz? :D

Ha mész nézd már meg légyszi, hogy nincs-e 4 darab 14x5.5"-os Kadett "viva" felgen jó állapotban, oks? :D

Link to comment
Megosztás:

pont azért szeretem a dízelt, mert ha hajtod is mint állat, akkor is nagyon felhasználóbarát marad a fogyasztása!

Ez pontosan így van :D na meg hiába nem megy olyan veszettül de legalább nem is zabálja meg az ember alsóját.. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Ez pontosan így van ;) na meg hiába nem megy olyan veszettül de legalább nem is zabálja meg az ember alsóját.. :D

Azért én szeretem küldeni neki! ^_^

Ha kicsit tatásabban vezetnék sokszor simán a 4 - 4,5 is megcélozható lenne. :D De jó ez így is, 5 - 5,5-el! :D

Ha egyedül vagyok, jobb! Ha nincs súly benne (max 2-3 fő, no csomag) akkor is elég jól megy... De ha meg van pakolva, akkor én is inkább kivárásra játszok az előzéseknél, hiába, úgy már nem ugrik azért! :D

A Fábiával mentem mostanában kb 700 km-t 3 nap alatt, sokkal jobban ugrik, mint a DTL, élvezetesebb volt, való igaz! ;)

Csak azért 100 km-enként az a + 400-500 Ft... :D 700 Km-en más 3000-4000-re jön ki! (kb 10 literrel meg mentem volna még 200 km-t a dtl-el! Nah ez a nem mindegy... :D )

Link to comment
Megosztás:

A Fábiával mentem mostanában kb 700 km-t 3 nap alatt, sokkal jobban ugrik, mint a DTL, élvezetesebb volt, való igaz! :D

Csak azért 100 km-enként az a + 400-500 Ft... :D 700 Km-en más 3000-4000-re jön ki! (kb 10 literrel meg mentem volna még 200 km-t a dtl-el! Nah ez a nem mindegy... :D )

Délelőtt hazaléptünk melóhelyről kollégával és az 1.2 HTP-jével ^_^ épp figyeltem, hogy 2200-nál 70-nel ment ;) az enyém már olyankor óra szerint 100-110 közt gurul :D na az sem mindegy.. :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Délelőtt hazaléptünk melóhelyről kollégával és az 1.2 HTP-jével ^_^ épp figyeltem, hogy 2200-nál 70-nel ment ;) az enyém már olyankor óra szerint 100-110 közt gurul :D na az sem mindegy.. :D :D

100-nál 3200-as fordulaton van (az enyém).

Motortartósság szempontjából épp ezért előnyösebb a dízel, kisebb fordulat, ugyanolyan tempó, hosszabb élettartam. :D

Link to comment
Megosztás:

Rendben! ;)

Köcce :D

A fünyíróban nekem is kellene, de szerintem vagy tecsósat kap, vagy GM-et.

Ezt láttátok már?

:D

Aztán meg jönnek a megoldások főtengely javításhoz.. ^_^

Jah :D az nagy volt :D majdcsak álltó helyben taposott a szerencsétlen :D ;) én sem vagyok már egy nagy úszóbajnok de ezt a csávót még kényelmesen lazából lepocsolyázom.. :D

Link to comment
Megosztás:

Mikor a szerelőnek kiköhögöd az x százezret akkor is ezt mondtad?

Ha már nagyjából azonos kaliberű blokkokról beszélünk pl.: adagoló felújítás eredeti Bosch alkatrészekből + munkadíj = 23 ezer píz :D mennyi is egy alapjárati motor és egy ac pumpa? :D :D Ugye egyik se nagyon műxik a másik nélkül :D jja, 5 évig mentem vele a tudtomon kívül elment vezérléssel ;) ezt egy benyással nemigen lehet megcsinálni, rosszabb esetben egy kb jó nagy csörömpölés nélkül -ha egyáltalán beindul.. ^_^

Akkor nem mond semmit, csak a könnyeit nyeli. :D

Az egy másik tészta, apránként egy benzinesre is ki lehet annyit dobálni minden kis apró vacakra :D főleg ha gyári cuccokról beszélünk és nem olcsó utángyártottakról.. ;)

Viszont tény, hogy ha most vennék vacsiúj autót valszeg a benzines mellett döntenék mert fogyasztásban nem nagy az eltérés az én használati szempontjaimból :D főleg ha javából a garázsban áll ;) :D viszont a dízel előnye még mindig az alacsony fordulatú nyomatékosságban és a kisebb tartományú fogyasztásban van.. ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor én már majdnem 140-nel tépek.

(Ez 3 henger, és 1.2! ;) ,mit vársz ^_^ )

Óra szerint, és van minimum 8-l-es fogyasztásod! :D :P

A tiednek mennyi a vége? Ennek 180 az 1.2 3 hengerrel! :D

Ha már nagyjából azonos kaliberű blokkokról beszélünk pl.: adagoló felújítás eredeti Bosch alkatrészekből + munkadíj = 23 ezer píz :D mennyi is egy alapjárati motor és egy ac pumpa? :D :D Ugye egyik se nagyon műxik a másik nélkül ;) jja, 5 évig mentem vele a tudtomon kívül elment vezérléssel :D ezt egy benyással nemigen lehet megcsinálni, rosszabb esetben egy kb jó nagy csörömpölés nélkül -ha egyáltalán beindul.. :D

Az egy másik tészta, apránként egy benzinesre is ki lehet annyit dobálni minden kis apró vacakra ;) főleg ha gyári cuccokról beszélünk és nem olcsó utángyártottakról.. ;)

Viszont tény, hogy ha most vennék vacsiúj autót valszeg a benzines mellett döntenék mert fogyasztásban nem nagy az eltérés az én használati szempontjaimból :D főleg ha javából a garázsban áll :D :D viszont a dízel előnye még mindig az alacsony fordulatú nyomatékosságban és a kisebb tartományú fogyasztásban van.. :P

Újba sokan azért vesznek benyást, mert a dízel még mindíg nagyon drága (a motor miatt! ;) minimum + 500.000, és a felszereltség ugyanaz ;) )

Link to comment
Megosztás:

Havernak most főtt meg az 1.6, 140.000-be került! ^_^ És ki tudja meddig megy még, meg már lassan fúrni is kell! 220.000 van benne :D

Egy dízelt mikor is kell fúrni? 400.000 nél? :D ;)

Áthoztam mert nem fogyasztás topic.

Enyémben van vagy 320 ezer. És? :D A használótól is múlik az állapot, sőt, inkább tőle.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.