Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Autó vásárlása előtt állok lenne pár kérdésem. 95-96 körüli astrát vennék azt még nagyon nem tudom milyen legyen benzines vagy diesel ami biztos, hogy 5 ajtós lesz. Dolgozni használnám leginkább napi 50-80 km-t mennék vele.

Az 1.4 8 szelepeseket nézem és a 1.7 dieselt azokból ha jól látom sok fajta van. A DTL-s dieselről mi a véleményetek?

Elnézést ha rossz helyre írtam csak nem akartam szétOFFolni a topikokat :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autó vásárlása előtt állok lenne pár kérdésem. 95-96 körüli astrát vennék azt még nagyon nem tudom milyen legyen benzines vagy diesel ami biztos, hogy 5 ajtós lesz. Dolgozni használnám leginkább napi 50-80 km-t mennék vele.

Az 1.4 8 szelepeseket nézem és a 1.7 dieselt azokból ha jól látom sok fajta van. A DTL-s dieselről mi a véleményetek?

Elnézést ha rossz helyre írtam csak nem akartam szétOFFolni a topikokat :D

Ne vegyél 1.4-es motorral autót. Nem esznek sokkal többet, vagy egyáltalán nem az 1.6-osok viszont több az erő. Vagy akkor inkább diesel. Főleg ha megpakolod melósokkkal és szerszámokkal, caravánon nem gondolkodsz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autó vásárlása előtt állok lenne pár kérdésem. 95-96 körüli astrát vennék azt még nagyon nem tudom milyen legyen benzines vagy diesel ami biztos, hogy 5 ajtós lesz. Dolgozni használnám leginkább napi 50-80 km-t mennék vele.

Az 1.4 8 szelepeseket nézem és a 1.7 dieselt azokból ha jól látom sok fajta van. A DTL-s dieselről mi a véleményetek?

Elnézést ha rossz helyre írtam csak nem akartam szétOFFolni a topikokat :wacko:

Szia! Üdv a fórumon!

Megoszlanak a vélemények! Nekem az 1.4 16 szelepessel sincs problémám. Immáron 5. éve hajtom, és nem mondhatnám hogy kíméletesen, mert nagy lábam van, és soha nem hagyott cserbe! Nem eszi az olajat, 200ezer Km-után is kiváló CO értéket mutat. Igaz, hogy szinte minden alkatrész drágább mint a 8 szelepeshez, de a 90ló kárpótol a sima 60ló helyett. Főleg ha esetleg a munkához utánfutót is akarsz a későbbiekbe. Ja és ha dolgozni használnád, akkor javaslom a Caravan-t. Ha még egyszer vennék, csak is Caravan-t :wacko: Pakolás szempontjából kiváló!!!! Diesel-hez nem értek, pill és jönnek a traktorosok :D és segítenek :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ne vegyél 1.4-es motorral autót. Nem esznek sokkal többet, vagy egyáltalán nem az 1.6-osok viszont több az erő. Vagy akkor inkább diesel. Főleg ha megpakolod melósokkkal és szerszámokkal, caravánon nem gondolkodsz?

Az annyira nem jön be és a garázsba is csak szenvedve tudnék leállni így inkább kihagyom. A másik offossal is vagy 5 perc mire beállok a helyemre és kicsit nagyobb mint a f astra 5 ajtósa. Akkor az 1.4-st nem ajánlod akkor inkább az 1.6-st, volt nekem 1.4-em nem volt vele bajom nem ment olyan rosszul. Eddig egy 1.4-s corsával jártam abba elég volt és szegény meg volt pakolva néha rendesen. Dieselt vennék a fogyasztása miatt, de félek is tőle ha baj van akkor zsebbenyúlós a dolog. Tehát nehéz a döntés.

Link to comment
Megosztás:

Ha már biciklis topic....kapott a nagyobbik lányom új cangát, most táborban vannak meglepinek felcihültem neki az emeletre a szobájába. :wacko: Be is kéne csomagolni nem? :D

http://kep.psharing.com/402952.jpg

Hehe, a légycsapó széria tartozék?

Nagyobb szívás lenne szépen becsomagolni, mint felszenvedni. Max letakarni valami szép függönnyel :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Az annyira nem jön be és a garázsba is csak szenvedve tudnék leállni így inkább kihagyom. A másik offossal is vagy 5 perc mire beállok a helyemre és kicsit nagyobb mint a f astra 5 ajtósa. Akkor az 1.4-st nem ajánlod akkor inkább az 1.6-st, volt nekem 1.4-em nem volt vele bajom nem ment olyan rosszul. Eddig egy 1.4-s corsával jártam abba elég volt és szegény meg volt pakolva néha rendesen. Dieselt vennék a fogyasztása miatt, de félek is tőle ha baj van akkor zsebbenyúlós a dolog. Tehát nehéz a döntés.

Nekem óra szerint 319ezer km van benne. A motorhoz nem kellett nyúlni az 1 év alatt. Nekem ISUZU van ami a legerősebb diesel az astraban (82Ló) És nem eszik szerintem többet a kicsit gyengébb társainál.

Link to comment
Megosztás:

Az annyira nem jön be és a garázsba is csak szenvedve tudnék leállni így inkább kihagyom. A másik offossal is vagy 5 perc mire beállok a helyemre és kicsit nagyobb mint a f astra 5 ajtósa. Akkor az 1.4-st nem ajánlod akkor inkább az 1.6-st, volt nekem 1.4-em nem volt vele bajom nem ment olyan rosszul. Eddig egy 1.4-s corsával jártam abba elég volt és szegény meg volt pakolva néha rendesen. Dieselt vennék a fogyasztása miatt, de félek is tőle ha baj van akkor zsebbenyúlós a dolog. Tehát nehéz a döntés.

Ugyanakkora mint az 5 ajtós hosszra.

Hehe, a légycsapó széria tartozék?

Nagyobb szívás lenne szépen becsomagolni, mint felszenvedni. Max letakarni valami szép függönnyel :D

Ja, inkább marad úgy ahogy van, teccik, nem teccik nem kap mást. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autó vásárlása előtt állok lenne pár kérdésem. 95-96 körüli astrát vennék azt még nagyon nem tudom milyen legyen benzines vagy diesel ami biztos, hogy 5 ajtós lesz. Dolgozni használnám leginkább napi 50-80 km-t mennék vele.

Az 1.4 8 szelepeseket nézem és a 1.7 dieselt azokból ha jól látom sok fajta van. A DTL-s dieselről mi a véleményetek?

Elnézést ha rossz helyre írtam csak nem akartam szétOFFolni a topikokat :P

Nekem hibátlan. Napi használatban van. Most két hónap alatt belement 9000 km. Nagy része autópálya. Megpakolva, mivel melósautó. Is. :wacko: :wacko:

Fogyasztása 5-5.5 között mozog. Nem jelent szinte semmit fogyasztásban hogy város-pálya-közut. Persze ebből is lehet hullát kapni. :D

Nekem bejött.

Mielőtt a benzinesek beszólnak, igen, megy is. :wacko: :D Nincs semmi dizeles traktorhangja. Aki ült már mellettem, tanusíthatja. Mint egy benzines. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezek kellenek:

- Kispolc

- Ezen a képen van a szellőzőcső (a jobb oldali a nagyobbik (ilyet kell venned) a bal oldali kicsi meg van most neked benne! Van egy kis eltérés mi? :D

- Kell egy ilyen takaró elem Ezen vannak a nyílások, amiken majd a lábtér szellőzés cső kivezetései fújják a levegőt! (kis műanyag félig elforgathatós csavarokat is vedd meg hozzá! :D

Köszönöm szépen, már beszéltem bontóssal, azt mondta van neki mindene hozzá. Most már legalább tudom mi is kell. Képek mennek GPS-re, legalább szemre stimmeljenek a dolgok :wacko:

Igazából B Corsához kellene szereznem ilyen biztonsági zárat, ami miatt nem tud csak úgy felnyílni a motorháztető. Valamiért miután ronggyá törték nem tették vissza...

De azt mondta a bontós, egy ezresért az is van. Annyit mindenképp megér. Szerintem.

Astrát néztem, azon be van építve a motorháztető két lemeze közé. Remélem Corsán máshogy van, különben lesz vele szívás rendesen.

Ja, és kesztyűtartó ajtót be lehet tenni utólag Corsába?? (pl hiányzik az is :wacko: )

Szerencse, hogy az nem az enyém.... :wacko:

Ja, és SZERINTEM, azért nem temetnivaló ez az 1.4-es benzines. 82 lovával lehet pályázni 4 emberrel (140et tudja dombon föl is), vontatni hosszútávon, és a fogyasztását nem sikerült 7.4 fölé tornásznom eddig. Akkor is volt benne 30% E85, sok város, és 150 km plafonigpakolt utánfutós albérletből költözés is.

Ha nincs túlterhelve, elég simán lehet vele előzni 100ról is. Persze nem dombon fölfele :D

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem tudtam, meg erre van csomagtartóm :wacko: . A 95-nek osztottan dönthető az üllése ?

Szerintem mindegyiknek az. Csak éppen ha elfekteted a caravanban a hátsó üléssort beférnek az 170X110-es dolgok is.

Ja, és SZERINTEM, azért nem temetnivaló ez az 1.4-es benzines. 82 lovával lehet pályázni 4 emberrel (140et tudja dombon föl is), vontatni hosszútávon, és a fogyasztását nem sikerült 7.4 fölé tornásznom eddig. Akkor is volt benne 30% E85, sok város, és 150 km plafonigpakolt utánfutós albérletből költözés is.

Ha nincs túlterhelve, elég simán lehet vele előzni 100ról is. Persze nem dombon fölfele :wacko:

Üdv

Gábor

Jaja, ha SE-t vesz. De pölö én is csak akkor tudtam meg, hogy van ilyen amikor már megvettem. :D

Link to comment
Megosztás:

Vagy. :D Vagy nem fektetem el az ülésort, beülünk 5-en, és hátra beteszek egy gáztüzhelyt. :D Vagy a kocsiban lakom a Blitzen. :wacko:

http://kep.psharing.com/402997.jpg

De a mai napig nem tudom hogyan került a fél zokni az üléstámlára. :wacko:

Vagy 3 ember és 1 talicska, plusz ásó, kapa, nagyharang (na jó az nem volt még, de biztos befért volna :wacko: ), stb, stb...

Szó mi szó, jó dolog ez a Caraván :D

Link to comment
Megosztás:

Először is köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat!!!

Az tény, hogy a kombi előnyösebb lenne számomra, de a formája annyira nem tetsztik :wacko: Valószínű a diesel mellett döntök majd a fogyi miatt :D azért nem mindegy havi min 4 tank vagy csak 3.

Nem akarod átírni a hozzászólásod? :wacko: :D :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Először is köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat!!!

Az tény, hogy a kombi előnyösebb lenne számomra, de a formája annyira nem tetsztik :D Valószínű a diesel mellett döntök majd a fogyi miatt :wacko: azért nem mindegy havi min 4 tank vagy csak 3.

És a benzin drágább is, mint a gázolaj.

Link to comment
Megosztás:

Ezt nézzétek meg:
Nézzétek végig, a végén van a csattanó...már aki még nem látta. Én tegnap este láttam először :D :wacko: :wacko:

Komoly! Ugyan ilyen helyzetbe lettem volna, sztem le tépem a csávók fejét. Sajnos olyan típus vagyok hogy fel húzom az agyam, és neki ugrok bárminek/bárkinek :wacko:

Link to comment
Megosztás:

George tíz év után megunja a mókuskereket, és elköltözik Tasmániába az Isten háta mögé.

Teljesen egyedül él, kéthetente egyszer jön posta, ételért is csak hetente egyszer jár be a távoli városba.

Három hónap után egyik este kopognak, belép egy nagydarab, szakállas ember és azt mondja:

- Helló, Joe vagyok, a szomszéd, itt lakom 10 km-re a hegy másik oldalán. Szombaton bulit rendezek, gyere el.

- Rendben, köszönöm - feleli George - úgyis ideje megismerkednem a helyiekkel.

- Akkor viszlát szombat este - mondja Joe. - De azt még el kell mondanom, hogy ezeken a bulikon elég nagy ivászat szokott lenni.

- Ó, az nem baj, bírom én a piát.

- Szinte biztos, hogy verekedés is lesz ám.

- Őőő, én általában elég jól kijövök mindenkivel.

- És még valami - mondja Joe. - Kemény szex is szokott lenni.

- Azt nem bánom - válaszol George. - Már három hónapja élek itt egyedül. Jut eszembe, hogyan öltözzek?

- Az mindegy, csak mi ketten leszünk.... :D

Link to comment
Megosztás:

Otthon is ekkora kupi van a szobádban? :wacko: :wacko:

Nincs is saját szobám. :D Az asszonnyal kell osztoznom egy 2X3-as padlásszobán. Szemétség. :wacko: De a pince csak az enyém. :D Ott rend van , többnyire. Persze történnek apró balesetek. :D

Megragasztottam a repedt hűtőtt kétkomponensű epoxigyantával. Szerintetek hogy próbáljam ki, mekkora nyomás van a rendszerben? Ha rákötöm a hálózati nyomást az mennyi, 8-10bar?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.