Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Mozdonyvezető szólt, hogy "ember..." :) Aztán körbejárt és az ötödik vágányon elhagyhatta az állomást. Amúgy a 3. vágányon történt az eset ésa veszprémi a másodikról akart kimenni. A felsővezetéket meg még időben kikapcsolták és rádobtak egy földelést. :D

Jaaaj... Hát vannak ott dolgok úgylátom :) ami nem túl vicces, de sajnos csak röhögni lehet rajta

Milyen szép:

342529.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ja, de ha tudja az euro akárhányat, akkor mi köze hozzá a gyártási évnek? Csak a logikát nem értem.

Az hogy hivatalosan az "Euroakárhány" rendszert 96-tól tették kötelezővé. Az előtte gyártott ótók típusbizonyítványában ez nincs benne (persze hogy nincs, mif.szé' lenne ha akkor még nem volt :) ) Nálunk a drága okosak úgy gondolták hogy ezt csak azok az autók teljesítik, amiket utána csináltak, és kész. Így az ország autó-parkjának a fele homályzónában van, mert tudni tudják, csak nem írták le papírra. A gyártótól lehet kérni típusbizit amiben benne van hogy milyen szintet teljesít, és akkor ha szerencséje van az embernek akkor elfogadják. Ha nincs akkor előbb-utóbb úgyis belekergetik egy agyonhitelezett új autóba... :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem pont az a bajom hogy már idegesítően sz.rok az elsők, de nincs pénzem megcsinálni. :) Jövő hónapra remélem összejön, így most többet pihen mint szokott, ma is itthon volt egész nap, és a Zafirával mentünk dolgozni mind a 2-en. Ha járok vele akkor annyira nem tűnik vészesnek (azt leszámítva hogy megnéztem milyen állapotok vannak ott, és inkább visszatettem a kereket hogy ne is lássam :lol: ) de bármilyen másik autó után beleülök akkor kicsit szenvedősen "méénemállszmáármeeeeg" érzésem van benne :)

Ez az érzés ismerős nekem is. A céges után beültem a sajátomba és fékezéskor inkább mintha gyorsult volna lassulás helyett :D Ijedtemben jobban odaléptem........... satu :D Mögöttem anyázás :D

Ma az M3-asról fordultam le M0-ra a 2/a felé. A 0-n balra be kell sorolni az egyenesen haladóba. Mellettem teherautó...kifelé akar jönni, elengedem, gondoltam mögötte átsorolok. Utánam jött egy rönyó , ő hamarabb tudott sávot váltani, persze megelőzött.....5-tel. Nyomnom kellett egy satut, hogy ne a szalagkorláton csússzak Dunakesziig. Illendően megköszöntem neki a bal kezem feltartott középső ujjával. Kicsit berághatott, mert ide-oda cikázott a sávban, nehogy megelőzzem. A 2/a-ig bírta tartani magát, ott beszorítottam egy kamion mögé, megelőztem, belevezettem egy nagy kátyúba, és megmutattam neki, hogy a jobb kezemen is van olyan ujjam. Tovább nem láttam, mert nem bírta megelőzni a kamiont :D Lehet azért, mert úgy láttam az asszony osztotta neki a tockosokat :D

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy rendesen le legyen zárva: a te éled így van, de ha túléled és megnyomorodsz akkor az én befizetett tébémből ápolnak és tartanak el!

Ne vedd magadra nem azért írtam E/2-személyben! Pl.: fenti sorok miatt sosem motorozom bukó nélkül és nem azé' nem mert megb@sz a rendőr!!

Nem bírom szó nélkül hagyni. Kevés ennél rondább beszólást hallottam. :) Én sem értek egyet azzal, hogy Alex nem köti be magát, de csak azért mert féltem.

Eszembe sem jutna ilyesmi. Ilyen alapon be lehetne szólni mindenkinek, aki dohányzik, alkoholt fogyaszt vagy bármilyen más módon kockáztatja az egészségét.

Szomorú, ha csak a fenti sorok miatt kötöd be magad, nekem a biztonság a fontos. Arról nem is beszélve, hogy nem ezek alapján kell fizetned a TB.-t.

Link to comment
Megosztás:

Ma az M3-asról fordultam le M0-ra a 2/a felé. A 0-n balra be kell sorolni az egyenesen haladóba. Mellettem teherautó...kifelé akar jönni, elengedem, gondoltam mögötte átsorolok. Utánam jött egy rönyó , ő hamarabb tudott sávot váltani, persze megelőzött.....5-tel. Nyomnom kellett egy satut, hogy ne a szalagkorláton csússzak Dunakesziig. Illendően megköszöntem neki a bal kezem feltartott középső ujjával. Kicsit berághatott, mert ide-oda cikázott a sávban, nehogy megelőzzem. A 2/a-ig bírta tartani magát, ott beszorítottam egy kamion mögé, megelőztem, belevezettem egy nagy kátyúba, és megmutattam neki, hogy a jobb kezemen is van olyan ujjam. Tovább nem láttam, mert nem bírta megelőzni a kamiont :D Lehet azért, mert úgy láttam az asszony osztotta neki a tockosokat :D

Szóval büntettél. :) Azért ha legközelebb erre jársz és ledudál egy pezsgőszínű astra, ne mutogass ilyeneket, mert lehet hogy én vagyok. :) Naponta ezen az útvonalon járok haza. :D

Link to comment
Megosztás:

A tiltás is kinyírás :D :) :D

legalábbis ott pörgetni

Nein, azért tilt, nehogy kinyírjam, a tiltáson pörgetés csupán kímélő üzemmód. :D

A jobb lábad akkor beleadagol akár 12 literes fogyit is. A miénk max 7-et.

Ez így nem igaz, 11.7-nél többet nem eszik! :lol: :)

Ja, de ha tudja az euro akárhányat, akkor mi köze hozzá a gyártási évnek? Csak a logikát nem értem.

Ja hát logikát azt ne keress! :D

Link to comment
Megosztás:

Ez az érzés ismerős nekem is. A céges után beültem a sajátomba és fékezéskor inkább mintha gyorsult volna lassulás helyett :D Ijedtemben jobban odaléptem........... satu :D Mögöttem anyázás :)

Ma az M3-asról fordultam le M0-ra a 2/a felé. A 0-n balra be kell sorolni az egyenesen haladóba. Mellettem teherautó...kifelé akar jönni, elengedem, gondoltam mögötte átsorolok. Utánam jött egy rönyó , ő hamarabb tudott sávot váltani, persze megelőzött.....5-tel. Nyomnom kellett egy satut, hogy ne a szalagkorláton csússzak Dunakesziig. Illendően megköszöntem neki a bal kezem feltartott középső ujjával. Kicsit berághatott, mert ide-oda cikázott a sávban, nehogy megelőzzem. A 2/a-ig bírta tartani magát, ott beszorítottam egy kamion mögé, megelőztem, belevezettem egy nagy kátyúba, és megmutattam neki, hogy a jobb kezemen is van olyan ujjam. Tovább nem láttam, mert nem bírta megelőzni a kamiont :D Lehet azért, mert úgy láttam az asszony osztotta neki a tockosokat :D

Ezeket szeretem én is... :) Azt szeretem amikor a fiestával vagyok, mert akkor hagyom hogy elszenvedje magát mellettem, és visszaváltás nélkül körbeautózom :lol: :D ;) A Petőfi híd felpörgője ilyen még ahol a szélső sávba vagy szerencsésen érsz, és még nem jönnek a Körútról, vagy kicsit pofátlankodni kell. A Ribivel annyira nem egyszerű (bár ha elég elvetemült módon csinálom akkor megilyednek és beengednek :D ) de a fityóval mire felérek a híd tetejére már megvan a 120 ;) Kis helyet foglal, megy mint a franc, nem tudnak nem beengedni, ha akarja ha nem, az az autó befér ;)

Link to comment
Megosztás:

Nein, azért tilt, nehogy kinyírjam, a tiltáson pörgetés csupán kímélő üzemmód. ;)

Zotya Zotya.. :) Úgylátom csak tekeredik a történet tovább :) PEdig kezdtem azt hinni hogy enyém az utolsó szó :D

Ma sikerült megírni fizkémből és műszakiból az uccsó dogát, amivel mehetek vizsgára ;) :D :lol: :D

Ma az M3-asról fordultam le M0-ra a 2/a felé. A 0-n balra be kell sorolni az egyenesen haladóba. Mellettem teherautó...kifelé akar jönni, elengedem, gondoltam mögötte átsorolok. Utánam jött egy rönyó , ő hamarabb tudott sávot váltani, persze megelőzött.....5-tel. Nyomnom kellett egy satut, hogy ne a szalagkorláton csússzak Dunakesziig. Illendően megköszöntem neki a bal kezem feltartott középső ujjával. Kicsit berághatott, mert ide-oda cikázott a sávban, nehogy megelőzzem. A 2/a-ig bírta tartani magát, ott beszorítottam egy kamion mögé, megelőztem, belevezettem egy nagy kátyúba, és megmutattam neki, hogy a jobb kezemen is van olyan ujjam. Tovább nem láttam, mert nem bírta megelőzni a kamiont :D Lehet azért, mert úgy láttam az asszony osztotta neki a tockosokat :D

de utálom az ilyen tuskókat... Mint pl aki mögötted van de látja hogy jelzed hogy be szeretnél menni a külsőből a belsőbe, de ő bunkó f**sztarisznya módjára becammog és tényleg azértis rohadt lassan "előz" halad melletted,vagy pont annyira, hogy ne férjen be a kocsi. Nagy szertartással gyújtanám fel

14:43: Mi ez a pangás??? :D mindenki dógozik??

Vagy csak velem nem áll szóba senki? ;)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megvolt a műszakim.

SIKERÜLT! :)

Csont nélkül átment. Nem zavart be a protec a tankban (igaz rátankoltam 20 litert) és az előzetesen máshol kimért közel 50% kézifék eltérés miatt sem volt bukta. Sztem bocsánat Szerintem rossz a mérőjük itt csepelen a speednél, mert két éve is ezt játszottam el, hogy itt azt mondták nem jó a kézifék, de én elvittem és akkor is és most is átment műszakin ennek ellenére.

Budaörsi úton voltam az autóklubnál. Odaérten a megbeszélt időpontra, persze szokás szeint semmit nem jelentett az időpontkérés mert mindent érkezési sorrenben csináltak.

Rákérdeztem a környezetvédelmi osztály átsorolásra, de mondták hogy csak a 2006.01.01 utáni autókra adnak kék matricát. Mondom én úgy tudom, hogy ettől a dátumtól automatikusan kapja mindenki, de előtte gyártott is lehet ha euro2-es. Ott vitatkoztam az ügyintéző nővel vagy 10percet és nem akartam ebbe belenyugodni, hogy marad a 2-es a forgalmiba. Aztán mikor már beletörődtem jött egy másik ügyintéző, hogy megbeszélte a vizsgáztatóval, hogy megcsinálják az adatlapot mert tényleg euro2-es. Jé mondom ki gondolta volna :)

Odaértem 16.15-re és 19.20-kor végeztem. És nem a vizsgálat hanem a papírmunkával tököltek ku**a sokat.

Ma pedig mentem okmányirodába. Pikk pakk megcsinálták az új forgalmit és ráragasztották a matricát a rendszámra. ÉÉÉSSSS a 6-8eFt-os új forgalmi díj sehol nem volt csak 585Ft-ot kértek egy fillérrel sem többet!

Szóval szűk 600 ft és kis vitatkozást és várakozást megért, hogy kék matrica virít a rendszámon és nem tiltanak ki pestről egy szmogriadó esetén :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megvolt a műszakim.

SIKERÜLT! :)

Csont nélkül átment. Nem zavart be a protec a tankban (igaz rátankoltam 20 litert) és az előzetesen máshol kimért közel 50% kézifék eltérés miatt sem volt bukta. Sztem bocsánat Szerintem rossz a mérőjük itt csepelen a speednél, mert két éve is ezt játszottam el, hogy itt azt mondták nem jó a kézifék, de én elvittem és akkor is és most is átment műszakin ennek ellenére.

Budaörsi úton voltam az autóklubnál. Odaérten a megbeszélt időpontra, persze szokás szeint semmit nem jelentett az időpontkérés mert mindent érkezési sorrenben csináltak.

Rákérdeztem a környezetvédelmi osztály átsorolásra, de mondták hogy csak a 2006.01.01 utáni autókra adnak kék matricát. Mondom én úgy tudom, hogy ettől a dátumtól automatikusan kapja mindenki, de előtte gyártott is lehet ha euro2-es. Ott vitatkoztam az ügyintéző nővel vagy 10percet és nem akartam ebbe belenyugodni, hogy marad a 2-es a forgalmiba. Aztán mikor már beletörődtem jött egy másik ügyintéző, hogy megbeszélte a vizsgáztatóval, hogy megcsinálják az adatlapot mert tényleg euro2-es. Jé mondom ki gondolta volna :D

Odaértem 16.15-re és 19.20-kor végeztem. És nem a vizsgálat hanem a papírmunkával tököltek ku**a sokat.

Ma pedig mentem okmányirodába. Pikk pakk megcsinálták az új forgalmit és ráragasztották a matricát a rendszámra. ÉÉÉSSSS a 6-8eFt-os új forgalmi díj sehol nem volt csak 585Ft-ot kértek egy fillérrel sem többet!

Szóval szűk 600 ft és kis vitatkozást és várakozást megért, hogy kék matrica virít a rendszámon és nem tiltanak ki pestről egy szmogriadó esetén :D

Gratula! :lol: Nekem 3 helyen 3 eredményt hoztak ki a fékeltérésre. Ennyit a mérésről. :) Nem semmi, hogy kigyúrtad a kék matrinyát. :D

Link to comment
Megosztás:

Hú Sanci! Igazából én éves bérletes helyet keresek, de azért köszi :lol:

Na ez nem kifejezetten az a hely.. :)

Mire jó az öreg Dízel. :)

Mindenre amire egy benzines nem :D pl taktaktakszántani és társai -ott ahol a benzines rég meghótt :D mert ugyebár az azonos ccm/nyomaték-nak nevezett tények magukért beszélnek :D

Link to comment
Megosztás:

Szóval büntettél. :) Azért ha legközelebb erre jársz és ledudál egy pezsgőszínű astra, ne mutogass ilyeneket, mert lehet hogy én vagyok. :) Naponta ezen az útvonalon járok haza. :D

Nem jellemző rám ez a fajta viselkedés :D Azzal idegelt fel, hogy lassan ment, és satuzni kellett, hogy ne másszak fel a szalagkorlátra.....

Ezeket szeretem én is... :D Azt szeretem amikor a fiestával vagyok, mert akkor hagyom hogy elszenvedje magát mellettem, és visszaváltás nélkül körbeautózom :lol: :D ;) A Petőfi híd felpörgője ilyen még ahol a szélső sávba vagy szerencsésen érsz, és még nem jönnek a Körútról, vagy kicsit pofátlankodni kell. A Ribivel annyira nem egyszerű (bár ha elég elvetemült módon csinálom akkor megilyednek és beengednek :D ) de a fityóval mire felérek a híd tetejére már megvan a 120 ;) Kis helyet foglal, megy mint a franc, nem tudnak nem beengedni, ha akarja ha nem, az az autó befér ;)

A 206-os sem gondolkodik, ha menni kell, hát menni kell..... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.