Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Megtörtént az első lerohadásom is a kocsival. Most egy utcán dekkol. :) AC relé kattan, próbál beindulni, de nem jön össze neki. Gázadásra megtorpant, üresben még járt, de feladta a végén, kínlódások közepette. Önindító teker mint az állat. :D

Kell segítség? Vontatás vagy ilyesmi?

A dizel indul. :)

Link to comment
Megosztás:

Megtörtént az első lerohadásom is a kocsival. Most egy utcán dekkol. :) AC relé kattan, próbál beindulni, de nem jön össze neki. Gázadásra megtorpant, üresben még járt, de feladta a végén, kínlódások közepette. Önindító teker mint az állat. :)

Benzinszűrő mikor volt cserélve???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Srácok figyumár... Venni akarok délután estefele ma egy ilyet. Nyah most az lenne a kérdésem, hogy bele fog menni az astrába? mert egy ismerős ilyet vett ( cordobába ) és azt mondta valami nem volt jó a kocsin, valami csatlakozó... most ilyen van a kocsiba. Szerintetek szenvedni fogok vele sokat? :) vagy szimplán belemegy? Megvegyem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Srácok figyumár... Venni akarok délután estefele ma egy ilyet. Nyah most az lenne a kérdésem, hogy bele fog menni az astrába? mert egy ismerős ilyet vett ( cordobába ) és azt mondta valami nem volt jó a kocsin, valami csatlakozó... most ilyen van a kocsiba. Szerintetek szenvedni fogok vele sokat? :) vagy szimplán belemegy? Megvegyem?

Lehet, hogy a csatija nem lesz jó. De manapság mindenhez lehet kapni átalakítót.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy a csatija nem lesz jó. De manapság mindenhez lehet kapni átalakítót.

Ezeknek a rádióknak mihez jó a csatlakozója? miféle autókhoz? és egy ilyen átalakító mennyibe kerül?Vagy egyáltalán milyen? Kezdek megtorpanni a dologtól :) :)

Kimenet, 4 RCA. Ez mit jelent?

Link to comment
Megosztás:

Ezeknek a rádióknak mihez jó a csatlakozója? miféle autókhoz? és egy ilyen átalakító mennyibe kerül?Vagy egyáltalán milyen? Kezdek megtorpanni a dologtól :) :)

Kimenet, 4 RCA. Ez mit jelent?

Azt jelenti, hogy van rajta 4 db RCA kivezetés. :D Az astrában alapból ISO csati van, azt kéne megtudni, hogy az MNC-nek milyen van.

Link to comment
Megosztás:

Ezeknek a rádióknak mihez jó a csatlakozója? miféle autókhoz? és egy ilyen átalakító mennyibe kerül?Vagy egyáltalán milyen? Kezdek megtorpanni a dologtól :) :D

Kimenet, 4 RCA. Ez mit jelent?

Az Astrában alapból valami fordítva van kötve nem? :) Azért is lehet kapni átalakítót hozzá.

Ennek a csatlakozója szerintem ugyanolyan,mint bármelyik nem gyárinak .Akármilyet veszel úgyis kötözgetni kell. :D

Egy multiméter kell és pikk-pakk be lehet kötni. :D

Link to comment
Megosztás:

Az Astrában alapból valami fordítva van kötve nem? :) Azért is lehet kapni átalakítót hozzá.

Ennek a csatlakozója szerintem ugyanolyan,mint bármelyik nem gyárinak .Akármilyet veszel úgyis kötözgetni kell. :D

Egy multiméter kell és pikk-pakk be lehet kötni. :D

Hát hogy fordítva van-e kötve valami vagy sem, foggalmam sincs :D Most se gyári van benne, meg előtte is valami alpine volt benne. ilyen régebbi alpine. Nemtudom hogy miként voltak azok kötve vagy hogy voltak megoldva, faterom csinálta mindíg ezeket benne. :)

mnc_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

hátulról

Link to comment
Megosztás:

Hát hogy fordítva van-e kötve valami vagy sem, foggalmam sincs :) Most se gyári van benne, meg előtte is valami alpine volt benne. ilyen régebbi alpine. Nemtudom hogy miként voltak azok kötve vagy hogy voltak megoldva, faterom csinálta mindíg ezeket benne. :)

...

hátulról

Sztem jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok duplázni, viszont azért jó lenne nem holnap kapni rá választ, hanem előbb mert az első szakasz után nem lesz netem:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...st&p=634397

Lényeg, hogy az Astoria közelében tudok ingyen parkolni szombaton vagy sem és hol?

2 dolgot néztem még, Bp en a Budaörsi könyékén (M7-M1 kivezető) diszkont kutat, ahol nem 340 ért tankolok visszafele. Szóba jött volna az Auchan kút Fehérváron, de azt nem hozza a holtankoljak.hu... meg ugye pár liter E85 is kell hogy szokja a kocsi.

Javaslatok?

Majd visszafele posztolok egy fogyi értéket, mert ugye 140 km közút, 120 km ótópálya, 20-40 km nagyfalu, aztán még 40 km M3as kb. Vissza ugyanez. Csak körbe kéne mennem az M0án, ha nem lenne feltúrva a déli szakasz...? vagy azért járható?

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném. Egyszer már átkötötték a Essenhez. Az pedig tuti nem gyári.

Hát az nem bizony. Gyárit nem is láttam még az enyémbe. Lényegében hangszórók és rádió nélkül jött németországból. Akkor került bele a cr43. Aztán belekerült egy ilyen zöld alpine. Az nagyon zsír kis rádió volt. Szólt is rendesen csak nem tudtunk 4 hangszórót rákötni, mert 2 kimenet nem működött. :) Aztán visszakerült a cr43. Ami már viszi a 4 hangszórót csak.. Nem hozza ki a hangszórókból szerintem a maximumot. Egy bizonyos hangerő felett nagyon nagyon elkezd recsegni. :) Szóval ezért gondoltam hogy venni kéne egy újat. ( no meg nem kéne szenvednem többet kazetta adapterrel )

Link to comment
Megosztás:

Hát az nem bizony. Gyárit nem is láttam még az enyémbe. Lényegében hangszórók és rádió nélkül jött németországból. Akkor került bele a cr43. Aztán belekerült egy ilyen zöld alpine. Az nagyon zsír kis rádió volt. Szólt is rendesen csak nem tudtunk 4 hangszórót rákötni, mert 2 kimenet nem működött. :) Aztán visszakerült a cr43. Ami már viszi a 4 hangszórót csak.. Nem hozza ki a hangszórókból szerintem a maximumot. Egy bizonyos hangerő felett nagyon nagyon elkezd recsegni. :) Szóval ezért gondoltam hogy venni kéne egy újat. ( no meg nem kéne szenvednem többet kazetta adapterrel )

Akkor inkább hangszórót kéne cserélni. Az az Essen elég jól kiterhelheti azokat.

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném. Egyszer már átkötötték a Essenhez. Az pedig tuti nem gyári.

Ebben van ráció :D Nekem az eredeti rádió volt benne, de aki azt visszarakta bele (egyértelműen nem azzal a rádióval használták, csak eladásra lett visszatéve) az se nézett semerre. Az egyik oldali mélyközép szólt a másik oldali csipogón, ha balanszt akartam állítani akkor az egyik csipogó hallgatott el, és a másik ajtóhangszóró :D Mi indultunk a kályhától, amúgy is összetekerés+szigszalaggal volt összetaknyolva az egész úgyhogy csípőfogó-páka-zsugorcső volt az egyik szombati program. Azóta viszont gyjó :) Viszont hogy az Essen, és az M.N.C ugyan olyan -e kötésileg azt nemtom :) Bár mindenképp esélyesebb mint a gyári vs. bármi :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor inkább hangszórót kéne cserélni. Az az Essen elég jól kiterhelheti azokat.

Azok is lettek. Legalábbis vettem az ajtóba két M'N'C devil hangszórót, és a csomagtartóajtóba meg szereztem gyári hangszórókat. Asszem tán 16osak. Mondjuk nekem oda nem Essen van írva hanem Verona. Blaupunkt Verona CR43. De tökre teljesen 100%osan úgy néz ki kívülről mint ez az Essen.

Link to comment
Megosztás:

Azok is lettek. Legalábbis vettem az ajtóba két M'N'C devil hangszórót, és a csomagtartóajtóba meg szereztem gyári csomagtartóajtóba való hangszórókat. Asszem tán 16osak. Mondjuk nekem oda nem Essen van írva hanem Verona. Blaupunkt Verona CR43. De tökre teljesen 100%osan úgy néz ki kívülről mint ez az Essen.

Akkor Verona. A kimenő teljesítménye mennyi. Mert a gyári hangszórók elég kicsi teljesítményűek. Én sem merem teljesen feltekerni a kék pöttyöt.

Link to comment
Megosztás:

Akkor Verona. A kimenő teljesítménye mennyi. Mert a gyári hangszórók elég kicsi teljesítményűek. Én sem merem teljesen feltekerni a kék pöttyöt.

A teljesítményt nemtudom. Azt tudom hogy azaz Alpine 40W volt és sokkal jobban szólt mint ez. :)

Meg lényegében azért cserélném, mert pendrive olvasós rádiót akarok.

Link to comment
Megosztás:

Kell segítség? Vontatás vagy ilyesmi?

A dizel indul. :)

Köszi a felajánlást, de már megoldódott és már a nyári gumik is rajta vannak. Megjegyem, Rossy kétszer is eltépett a gumis mellett. Egyszer közvetlenül az autóm mellett. (Lehet ezért dudált? :))

Benzinszűrő mikor volt cserélve???

Pontosan 6543km-rel ezelőtt. Nem az volt a gond. Bár hibakód még van.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a felajánlást, de már megoldódott és már a nyári gumik is rajta vannak. Megjegyem, Rossy kétszer is eltépett a gumis mellett. Egyszer közvetlenül az autóm mellett. (Lehet ezért dudált? :) )

Pontosan 6543km-rel ezelőtt. Nem az volt a gond. Bár hibakód még van.

Akkor mi?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.