Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Remélem hogy jó helyre írok, még igencsak újnak számítok itt! :)

Segítséget szeretnék tőletek kérni!

2003 óta van jogosítványom de csak most jutottam el odáig hogy saját autót vehessek! Egy ideje nézegetem az eladó autókat de nemigazán tudom hogy milyen kérdéseket lehet ilyenkor feltenni a tulajnak, ha szimpatikussá válik egy kocsi!? Tudnátok nekem tippet adni hogy mik az ilyenkor általános jellegű kérdések?? Mire kell nagyon odafigyelni?? Olyan fórumtársak hozzászólását várnám akik tapasztaltak ebben a témában! :D

Azt már tudom hogy ha személyes találkozóra kerül sor akkor érdemes egy autószerelő ismerőst vinni aki ért is a kocsikhoz..

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem hogy jó helyre írok, még igencsak újnak számítok itt! :)

Segítséget szeretnék tőletek kérni!

2003 óta van jogosítványom de csak most jutottam el odáig hogy saját autót vehessek! Egy ideje nézegetem az eladó autókat de nemigazán tudom hogy milyen kérdéseket lehet ilyenkor feltenni a tulajnak, ha szimpatikussá válik egy kocsi!? Tudnátok nekem tippet adni hogy mik az ilyenkor általános jellegű kérdések?? Mire kell nagyon odafigyelni?? Olyan fórumtársak hozzászólását várnám akik tapasztaltak ebben a témában! :D

Azt már tudom hogy ha személyes találkozóra kerül sor akkor érdemes egy autószerelő ismerőst vinni aki ért is a kocsikhoz..

Előre is köszönöm a segítséget!

Szia!

Kicsit hosszú, ezért csak címet írok:

http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=267.0

Olvasgass bátran, sok hasznos infó van itt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem hogy jó helyre írok, még igencsak újnak számítok itt! :)

Segítséget szeretnék tőletek kérni!

2003 óta van jogosítványom de csak most jutottam el odáig hogy saját autót vehessek! Egy ideje nézegetem az eladó autókat de nemigazán tudom hogy milyen kérdéseket lehet ilyenkor feltenni a tulajnak, ha szimpatikussá válik egy kocsi!? Tudnátok nekem tippet adni hogy mik az ilyenkor általános jellegű kérdések?? Mire kell nagyon odafigyelni?? Olyan fórumtársak hozzászólását várnám akik tapasztaltak ebben a témában! :D

Azt már tudom hogy ha személyes találkozóra kerül sor akkor érdemes egy autószerelő ismerőst vinni aki ért is a kocsikhoz..

Előre is köszönöm a segítséget!

Érdemes megnézni a karosszéria állapotát:

-korrózió miatt: sárvédőívek, szélvédő szigetelések mentén, valamint az autó alján, esetleg a küszöbön érdemes ezek után kutatni.

-törött volt-e: együtt futó élek, illesztések vizsgálata, váznyúlványok vizsgálata.

Aztán a többi elég általános: meg kell rángatni a futóművet, megmozgatni az autót, hogy a lengéscsillapítók nagyjából jók-e, menet közben a féket próbálgatni, rendesen fut-e egyenesen az autó guruláskor és fékezéskor is, nem füstöl-e, nincs-e rossz hangja akár a motornak, akár a futóműnek.

Beltér: ülések kopottsága, szakadtak-e, kormány mennyire "fényes". Ha van az autóban elektromos cucc, vagy klíma akkor ezeket kipróbálni érdemes.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon gyorsak voltatok, köszönöm szépen! :)

Ezeket a tippeket mind át fogom olvasni illetve megpróbálom memórizálni is, mert úgy látom eléggé sok mindenre kell odafigyelni...

Kérdésem az lenne hogy ha F-es Astrában gondolkodom és kb. 400.000Ft-ot szánnék rá, abból lehet már normális autót venni?? Tehát olyat ami nem esik szét alattam?? A kikötésem még annyi hogy nem combit hanem sedant szeretnék venni! Szóval???

Link to comment
Megosztás:

Nagyon gyorsak voltatok, köszönöm szépen! :)

Ezeket a tippeket mind át fogom olvasni illetve megpróbálom memórizálni is, mert úgy látom eléggé sok mindenre kell odafigyelni...

Kérdésem az lenne hogy ha F-es Astrában gondolkodom és kb. 400.000Ft-ot szánnék rá, abból lehet már normális autót venni?? Tehát olyat ami nem esik szét alattam?? A kikötésem még annyi hogy nem combit hanem sedant szeretnék venni! Szóval???

Ekkora összegért is lehet normálisat kapni, persze. Próbálkozz először olyat keresni, amit tulajdonos árul, az egy fokkal talán korrektebb. Ha a megbízhatóságra, egyszerűségre és olcsó javításra hajtasz, akkor inkább 8szelepeseket nézegess.

Link to comment
Megosztás:

Invictus! Megelőztél mert ez lett volna a következő kérdésem!:) Ezek szerint akkor a 16 szelepesek kerülendők?? 2 ismerősöm azt mondta nekem, hogy ha lehet kerüljem..

Amúgy ahogy nézegettem a 8 szelepesekből kevés van, 16-osból viszont Dunát lehet rekeszteni... :S Talán ez is mutatja hogy nemigazán érdemes ilyet venni

Link to comment
Megosztás:

Invictus! Megelőztél mert ez lett volna a következő kérdésem!:) Ezek szerint akkor a 16 szelepesek kerülendők?? 2 ismerősöm azt mondta nekem, hogy ha lehet kerüljem..

Az 1,4-esekkel ha jól tudom nem szokott baj lenni, de az 1,6-osok közt már akad kopott motor, és pont abban a korban járnak (200.000km) amikor ez esélyes, hogy megmutatkozik. De a strapabíróság, és egyszerűség mindenképp a 8 szelepesek mellett szól. 1,4-esből keresd inkább a 82 lóerős 8 szelepest (c14se), 1,6-osból pedig a sima 75 lovas teljesen jó.

Link to comment
Megosztás:

Invictus! Megelőztél mert ez lett volna a következő kérdésem!:) Ezek szerint akkor a 16 szelepesek kerülendők?? 2 ismerősöm azt mondta nekem, hogy ha lehet kerüljem..

Ebben az árkategóriában, amit írtál, általában tizenéves autók vannak, a 16-szelepes motorok pedig ennyi idősen általában már teljes generálra szorulnak ahhoz, hogy megbízható autó legyen belőle (ez kb. az általad írt összeg felébe kerül). 8-szelepesekből van többféle is, attól függően, milyen távokra, ill. milyen gyakran, mekkora terheléssel használnád a kocsit, kell kiválasztanod a megfelelő motort.

Link to comment
Megosztás:

Igazából úgy terveztem hogy hétvégente járnék haza vele a családhoz, ez Pesttől 90km-es távolságot jelent! Emellett még hétközben rövidtávok lennének,a bevásárlásban illetve egyéb dolgokban lenne a segítségemre.. Nagyjából ilyen dolgokra használnám, szóval nem lenne nagyon nyúzva!

Igazából ezt a két autót néztem ki első körben magamnak, de akkor ezek szerint lebeszéltek róla...

Az első amúgy különösen tetszik nekem a színe miatt is..

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.6-16v-3728849

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.6-16v-3470868

Link to comment
Megosztás:

Igazából úgy terveztem hogy hétvégente járnék haza vele a családhoz, ez Pesttől 90km-es távolságot jelent! Emellett még hétközben rövidtávok lennének,a bevásárlásban illetve egyéb dolgokban lenne a segítségemre.. Nagyjából ilyen dolgokra használnám, szóval nem lenne nagyon nyúzva!

Erre a célra egy 1.4-es bőven elég, ha nem lámpáknál gyorsulós közlekedésre használod, akkor akár a gyengébbik 60LE-s is megfelel, de ha találsz jó állapotú 82LE-st, az még jobb. Másik dolog: BP-en használnád a kocsit? Mert akkor még más szempont is felmerülhet: tervezik a környezetvédelmi besorolás alapján, hogy a város belsőbb részeiből kitiltanak bizonyos autókat. Ebből a szempontból '96 utáni X-es motorkódú autó a nyerő, az megkaphatja a 4-es kategóriabesorolást (Euro2), erre figyelj a vásárlás után, mikor az új forgalmit kiállítják, hívd fel rá az okmányirodában az ügyintéző figyelmét, ha nem 4-esnek akarná beírni.

Link to comment
Megosztás:

Igazából Pesten, városon belül szerintem keveset fordulnék meg a kocsival, mert hogy Pest szélén lakom albiban.. Viszont ez megintcsak egy fontos infó számomra amit leírtál, legalább erről is tudok! :)

Ja és nem tervezek gyorsulási versenyt! :D ;) A lényeg az hogy jussak el A-ból B-be és lehetőleg ne hagyjon ott az út szélén!

Igazából ezért is döntöttem az Opel mellett, mert a családban eddig több is volt (igaz nem Astrák hanem Omegák voltak) de soha, semelyik nem hagyott még cserben...

Link to comment
Megosztás:

Igazából Pesten, városon belül szerintem keveset fordulnék meg a kocsival, mert hogy Pest szélén lakom albiban.. Viszont ez megintcsak egy fontos infó számomra amit leírtál, legalább erről is tudok! :)

Joee cartárs tervezi eladni az 1.7TD-jét.Vedd fel vele a kapcsolatot ha gondolod.Az autóra most lett rátolva nemkevés pénz.

Link to comment
Megosztás:

Igazából úgy terveztem hogy hétvégente járnék haza vele a családhoz, ez Pesttől 90km-es távolságot jelent! Emellett még hétközben rövidtávok lennének,a bevásárlásban illetve egyéb dolgokban lenne a segítségemre.. Nagyjából ilyen dolgokra használnám, szóval nem lenne nagyon nyúzva!

Igazából ezt a két autót néztem ki első körben magamnak, de akkor ezek szerint lebeszéltek róla...

Az első amúgy különösen tetszik nekem a színe miatt is..

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.6-16v-3728849

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.6-16v-3470868

1.6 16v Invictus pont erre a típusra hívta fel a figyelmed :) Van egy két dolog ami kérdéses az első autónál....Pl hogy a hűtőmaszk elégé furán áll, olyan mintha csak összehányták volna az elejét, úgyhogy érdemes törés után kutatni. Elég csúnya a hátsó lökös felső része...azzal mi történhetett? Meg aztán a belső rész is 250-300ezer Km-es, nem pedig 184ezer

Klikk ide

Klikk ide

Link to comment
Megosztás:

1.6 16v Invictus pont erre a típusra hívta fel a figyelmed :) Van egy két dolog ami kérdéses az első autónál....Pl hogy a hűtőmaszk elégé furán áll, olyan mintha csak összehányták volna az elejét, úgyhogy érdemes törés után kutatni. Elég csúnya a hátsó lökös felső része...azzal mi történhetett? Meg aztán a belső rész is 250-300ezer Km-es, nem pedig 184ezer

Klikk ide

Klikk ide

Alex0403! Látod? Ezért kértem tőletek segítséget mert én ezeket észre sem vettem így kép alapján! Tudtam hogy ti "szakik" vagytok a témában! :D

Amúgy a hátsó lökös az kivételesen nekem is feltűnt hogy ott valami bibi van, mert eléggé kopott, viszont a hűtőmaszkot hősiesen bevallom hogy nem vettem észre.. ;)

A 184 ezer km-t pedig nem is vettem figyelembe, főleg hogy hallottam hogy már majdnem mindennaposak az órabuherálgatások..

Link to comment
Megosztás:

Alex0403! Látod? Ezért kértem tőletek segítséget mert én ezeket észre sem vettem így kép alapján! Tudtam hogy ti "szakik" vagytok a témában! :D

Amúgy a hátsó lökös az kivételesen nekem is feltűnt hogy ott valami bibi van, mert eléggé kopott, viszont a hűtőmaszkot hősiesen bevallom hogy nem vettem észre.. ;)

A fehéret érdemes megnézni :). Ha beszélsz a tulajjal telefonon, kérdezd meg, hogy ő csináltatta e a kilincsek, és a lökös színre fújását.Ha igen, akkor már fél siker, mert odafigyelt az autójára, nem csak nyomta a gázt....Persze ez még mindig nem biztos, hogy olajat, szűrőket rendesen cserélte. A második autónál a belső képeket hiányolom.....

Szerk: Persze az első autóra is lehet szánni ídőt, de ott már képek alapján sok a kérdőjel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.