Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Lóf@szt, 30e ft bármilyen helyzetben nonszensz egy ekkora volumenű munkára..

Egyetértek. Ez kevesebb mint egy órás meló, a szalonokban, ahol drágán dolgoznak, ott sem megy 6-7 ezer fölé az óradíj. Plusz egy kis hegesztés. Szerintem 10-15-nél többet nem érdemes erre kiadni.

Link to comment
Megosztás:

Lóf@szt, 30e ft bármilyen helyzetben nonszensz egy ekkora volumenű munkára..

Egyetértek. Ez kevesebb mint egy órás meló, a szalonokban, ahol drágán dolgoznak, ott sem megy 6-7 ezer fölé az óradíj. Plusz egy kis hegesztés. Szerintem 10-15-nél többet nem érdemes erre kiadni.

De errefelé nem annyit kérnek amennyit ér valami, hanem annyit amennyit még éppen hajlandók kifizetni érte. Zoli nem volt hajlandó, úgyhogy vele van a baj ;) :D

Amúgy meg persze hogy hülyeség ennyit kérni, de biztos van olyan aki kifizeti, és akkor már visszajött neki egy melóból az amit 3 Zoli nem fizetett ki :)

Link to comment
Megosztás:

De errefelé nem annyit kérnek amennyit ér valami, hanem annyit amennyit még éppen hajlandók kifizetni érte. Zoli nem volt hajlandó, úgyhogy vele van a baj ;) :D

Amúgy meg persze hogy hülyeség ennyit kérni, de biztos van olyan aki kifizeti, és akkor már visszajött neki egy melóból az amit 3 Zoli nem fizetett ki :)

Éppen ez az. Ínséges időben kell az ügyfél, sokan örülnének, ha egyáltalán lenne kuncsaft, de ezek szerint ők nincsenek rászorulva.

Link to comment
Megosztás:

Éppen ez az. Ínséges időben kell az ügyfél, sokan örülnének, ha egyáltalán lenne kuncsaft, de ezek szerint ők nincsenek rászorulva.

Legalábbis azthiszik... :D Idén tán a mai volt az egyetlen rendes napom. Hoztak be 13 gépet, és még délután hoz egy ember 7-et. Egy pár hónapja nem volt már ilyen :)

Link to comment
Megosztás:

Nem. :D Most beszéltem a szerelővel, nem ment átt részben a hátsó fék miatt, de ez már nem érdekel, tesz bele új pofákat. A másik gond a jobb lengőkar hátsó szilentje ami kuka. Be van rohadva a csavar, nem tudja kivenni, ezért tesz bele egy bontott lengőkart, addíg meghosszabbítja egy héttel a műszakit, ünnepek alatt tudjak menni vele. De ez sem érdekel, csupán az, hogy a dolgozó lány anyukájuba nem vették ezt észre előműszakin, amiért 6 ropit perkáltam??? ;) 2Xmegcibállták az első kerekeket, azt modták oké, a hibafelvételen sem írták be. Elkérem tőle a régi lengőkart, és bebecom az ablakon a Koroncói vizsgabázison! ;) Ha észrevették volna már rég kicseréltem volna, és meglenne a műszaki. Most majd fizetek ezért is a szerelőnek. ;)

Hát majd ha nem kellenek a körmeid szólj, úgyis le kéne szedni az enyémet is takarítani. :lol:

Ezt most nem értem. Melyik csavar van berohadva? És ha be van rohadva hogyan tesz be egy másikat? ;) :P Lehet hogy valamit nagyon félreértek? :)

Link to comment
Megosztás:

:D Most beszéltem a szerelővel, nem ment átt részben a hátsó fék miatt, de ez már nem érdekel, tesz bele új pofákat. A másik gond a jobb lengőkar hátsó szilentje ami kuka. Be van rohadva a csavar, nem tudja kivenni, ezért tesz bele egy bontott lengőkart, addíg meghosszabbítja egy héttel a műszakit, ünnepek alatt tudjak menni vele. De ez sem érdekel, csupán az, hogy a dolgozó lány anyukájuba nem vették ezt észre előműszakin, amiért 6 ropit perkáltam??? :P 2Xmegcibállták az első kerekeket, azt modták oké, a hibafelvételen sem írták be. Elkérem tőle a régi lengőkart, és bebecom az ablakon a Koroncói vizsgabázison! ;) Ha észrevették volna már rég kicseréltem volna, és meglenne a műszaki. ;)

Zotya! Téged úgy busznak át ahogy akarnak :lol: beszélj Karcsival és nézze át inkább ő 2 (vagy több :) ) sörért, az tutibb mint ha hurcolászod fél Győrön át 30 valakihez és csak mennek el a 10 ezresek. Vagy kérd meg, hogy menjen el veled, ha tőled nem is tőle csak megijednek tán.. ;)

;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt most nem értem. Melyik csavar van berohadva? És ha be van rohadva hogyan tesz be egy másikat? ;) :P Lehet hogy valamit nagyon félreértek? :)

Most hasaltam alája jobb első lengőkar hátsó szilentje van berohadva a lengőkarba. Egy hétre meghosszabították a műszakit, kedden viszem vissza, addígra hoz bontott lengőkart, ez meg le lesz vágva. ;)

Zotya! Téged úgy busznak át ahogy akarnak :D beszélj Karcsival és nézze át inkább ő 2 (vagy több :D ) sörért, az tutibb mint ha hurcolászod fél Győrön át 30 valakihez és csak mennek el a 10 ezresek. Vagy kérd meg, hogy menjen el veled, ha tőled nem is tőle csak megijednek tán.. ;)

:lol: :lol:

Késő bánat, amúgy lengőkar szilentet ha jól rémlik ő is úgy cseréltetett szerelővel, mert ha beleszakad a csavar akkor fel kell nyitni az alvázat. ;)

Link to comment
Megosztás:

Most hasaltam alája jobb első lengőkar hátsó szilentje van berohadva a lengőkarba. Egy hétre meghosszabították a műszakit, kedden viszem vissza, addígra hoz bontott lengőkart, ez meg le lesz vágva. :D

Késő bánat, amúgy lengőkar szilentet ha jól rémlik ő is úgy cseréltetett szerelővel, mert ha beleszakad a csavar akkor fel kell nyitni az alvázat. :)

ne mán, azt ki kell préselni. És bele az uj. Most lesznek használt szilentjeid, és gömbfejed. Hmm.

Link to comment
Megosztás:

amúgy lengőkar szilentet ha jól rémlik ő is úgy cseréltetett szerelővel, mert ha beleszakad a csavar akkor fel kell nyitni az alvázat. :)

Elég baj az ha beleszakad ;) nekem még gyári volt minden szilent (balos hátsó adta meg magát de kicseréltük mindet ha már bontódott -azóta nagyon fogja a kanyarokat ;) ) és simán kijött minden csavar.. :D

ne mán, azt ki kell préselni. És bele az uj. Most lesznek használt szilentjeid, és gömbfejed. Hmm.

Pontosan.. :P

Link to comment
Megosztás:

ne mán, azt ki kell préselni. És bele az uj. Most lesznek használt szilentjeid, és gömbfejed. Hmm.

Nem tudom, ha megmondták volna előműszakin 6000-forintért hogy rossz, kicseréltem volna én. Most hogy a szerelőnek szóltak a vizsgabázison már nem mondhatom, hogy kérem vissza majd én kicserélem. :) De az biztos, hogy amióta nálam van a kocsi összesen nem állt ennyit a vezszíjszakadást is beleszámítva. Meg valszeg az összes eddigi javítás nem fog ennyibe kerülni. Ha mégegyszer megkérdezi valaki tőlem, miért én fekszem a kocsi alatt, miért kontárkodok otthon, miért nem viszem szerelőhöz "szakemberhez" nagyon csúnyákat fogok neki mondani. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, ha megmondták volna előműszakin 6000-forintért hogy rossz, kicseréltem volna én. Most hogy a szerelőnek szóltak a vizsgabázison már nem mondhatom, hogy kérem vissza majd én kicserélem. :) De az biztos, hogy amióta nálam van a kocsi összesen nem állt ennyit a vezszíjszakadást is beleszámítva. Meg valszeg az összes eddigi javítás nem fog ennyibe kerülni. Ha mégegyszer megkérdezi valaki tőlem, miért én fekszem a kocsi alatt, miért kontárkodok otthon, miért nem viszem szerelőhöz "szakemberhez" nagyon csúnyákat fogok neki mondani. :D

Ebből a pénzből amit elszakértettek, vehettél volna még egy fölös féltengelyt ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, ha megmondták volna előműszakin 6000-forintért hogy rossz, kicseréltem volna én. Most hogy a szerelőnek szóltak a vizsgabázison már nem mondhatom, hogy kérem vissza majd én kicserélem. :) De az biztos, hogy amióta nálam van a kocsi összesen nem állt ennyit a vezszíjszakadást is beleszámítva. Meg valszeg az összes eddigi javítás nem fog ennyibe kerülni. Ha mégegyszer megkérdezi valaki tőlem, miért én fekszem a kocsi alatt, miért kontárkodok otthon, miért nem viszem szerelőhöz "szakemberhez" nagyon csúnyákat fogok neki mondani. :D

Az egészet ott baxtad el, hogy meg sem kérdeztél, hogy én hova hordom műszakira. Amúgy meg azt hiszem említettem, de ha nem akkor is megkérdezhetted volna, hogy kivel csináltatom, amit magam nem tudok megtenni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, ha megmondták volna előműszakin 6000-forintért hogy rossz, kicseréltem volna én. Most hogy a szerelőnek szóltak a vizsgabázison már nem mondhatom, hogy kérem vissza majd én kicserélem. :) De az biztos, hogy amióta nálam van a kocsi összesen nem állt ennyit a vezszíjszakadást is beleszámítva. Meg valszeg az összes eddigi javítás nem fog ennyibe kerülni. Ha mégegyszer megkérdezi valaki tőlem, miért én fekszem a kocsi alatt, miért kontárkodok otthon, miért nem viszem szerelőhöz "szakemberhez" nagyon csúnyákat fogok neki mondani. :D

Én szerelőhöz hordom, de ott vagyok mindig amigy csinálják. A két oldal négy szilent, és két gömbfej csere megvolt bő egy óra alatt. Nekem is rozsdás volt az egyik nagyon. Picit megmelegítette lánggal, és kipréselte satuban. Ezért kell a szerelő, mert pl. nincs CO cuccom, de nem is állnék neki. Fizettem 3000 ft-ot. A cuccokat én vittem. Szerintem korrekt ár volt.

Link to comment
Megosztás:

Az egészet ott baxtad el, hogy meg sem kérdeztél, hogy én hova hordom műszakira. Amúgy meg azt hiszem említettem, de ha nem akkor is megkérdezhetted volna, hogy kivel csináltatom, amit magam nem tudok megtenni. :D

Szerintem lassan ő is megtalálja. (kisebb-nagyobb kitérőkkel :) )

Link to comment
Megosztás:

Ebből a pénzből amit elszakértettek, vehettél volna még egy fölös féltengelyt :D ;)

Ha-ha-ha! :P

Az egészet ott baxtad el, hogy meg sem kérdeztél, hogy én hova hordom műszakira. Amúgy meg azt hiszem említettem, de ha nem akkor is megkérdezhetted volna, hogy kivel csináltatom, amit magam nem tudok megtenni. ;)

Elbaxtam hát, de most komolyan minek van egy vizsgabázis, ha egy szakadt lengőkar szilentet sem vesznek észre?? :) Már össze is írtam, mennyi lenne a talpas, kutyacsont, szilent stb, mert láttam, hogy szarok, rá is kérdeztem amikor cibállták az első kerekeket, de azt mondták, minden rendben. Most már mindegy csak bacca az agyam, hogy egy ilyen apróság miatt van szerelőnél a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Ha-ha-ha! ;)

Elbaxtam hát, de most komolyan minek van egy vizsgabázis, ha egy szakadt lengőkar szilentet sem vesznek észre?? :) Már össze is írtam, mennyi lenne a talpas, kutyacsont, szilent stb, mert láttam, hogy szarok, rá is kérdeztem amikor cibállták az első kerekeket, de azt mondták, minden rendben. Most már mindegy csak bacca az agyam, hogy egy ilyen apróság miatt van szerelőnél a kocsi.

Te most kifizettél egy vizsgadíjat is? :D

Link to comment
Megosztás:

Ha-ha-ha! ;)

Elbaxtam hát, de most komolyan minek van egy vizsgabázis, ha egy szakadt lengőkar szilentet sem vesznek észre?? :) Már össze is írtam, mennyi lenne a talpas, kutyacsont, szilent stb, mert láttam, hogy szarok, rá is kérdeztem amikor cibállták az első kerekeket, de azt mondták, minden rendben. Most már mindegy csak bacca az agyam, hogy egy ilyen apróság miatt van szerelőnél a kocsi.

Már ne is haragudj, de az akkora hülyeség, hogy nem hordom szerelőhöz az autót...mert ne nyúljon hozzá más...meg otthon is meg tudom csinálni. Én is meg tudnám, de ha nincs meg hozzá a szerszám, neki sem kezdek. Lásd szilent. Még satum sincs itthon. Szép is lenne, egy 200-as satuval szaladgálnék a 8.-on. Amúgy legközelebb, ha ilyen problémád van vidd oda, ahova én is elvittem. A Rácz Miki jó srác, ráadásul az autóklubnál dolgozik, és oda is hordja vizsgáztatni az autókat, amiket felkészít. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha-ha-ha! ;)

Elbaxtam hát, de most komolyan minek van egy vizsgabázis, ha egy szakadt lengőkar szilentet sem vesznek észre?? :) Már össze is írtam, mennyi lenne a talpas, kutyacsont, szilent stb, mert láttam, hogy szarok, rá is kérdeztem amikor cibállták az első kerekeket, de azt mondták, minden rendben. Most már mindegy csak bacca az agyam, hogy egy ilyen apróság miatt van szerelőnél a kocsi.

Ez neked apróság, a szerelőd meg nem bír vele és kicseréli a komplett lengőkart, egy szilent miatt? :D

Link to comment
Megosztás:

Ez neked apróság, a szerelőd meg nem bír vele és kicseréli a komplett lengőkart, egy szilent miatt? :P

Ezt hívják úgy,hogy: "..hirtelen felindulásból elkövetett meggondolatlan kijelentés.." ;) ;)

Én is akartam már felgyújtani az enyémet a hülyeségei miatt.. :) ;) :D

Link to comment
Megosztás:

:) megfáradt a svéd álumínijum? :D nem tartott sokáig ;)

Acílban sö sokkal jobb, tezsvíír.. ;) ;) ;)

Nna jówan gyerekek, jók legyetek! Egy ideig nem rongálom a közérzetet itt (sem).. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.