Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem meg első utam a friss jogsival egy tetőparkolós áruházba vezetett, persze kölykök meglátták a feljárót kórusban: meeenjüünk feeel! Mondom legyen Karácsony, bár láttam gáz lesz, nagyon meredek, de azért elindultam, aztán félúton torlódás miatt meg kellett álni, ajaj, ebből mi lesz. Lefulladtam egyszer, kétszer, háromszor, próbáltam kézifékel úgyse ment. Nézek a tükörbe, 3-an mögöttem, elkezdtem szépen visszagurulni, bősz dudállás a z ürge terjeget, hja barárocskám, ha itt én el tudnák indulni! Duda megint, bőgő motorral ilyesztget, de aztán belátta hogy szégyen a futás, mert szépen visszatolatott ő is, meg a mögötte lévő is, a harmadik kikerült minket. A sors iróniája, hogy amikor legközelebb erre jártem megint vissza kellett tolatni, mert a Boxerral nem fértem fel. ;)

hogy lett meg neked a jogsid? :lol:

nekünk volt emelkedőn való elindulás, neked nem? :)

Link to comment
Megosztás:

:)

Szerintem meg elindítom és eljutok vele A-ból B-be. :lol:

Hát...végülis arra ia jó. :P ;)

hogy lett meg neked a jogsid? ;)

nekünk volt emelkedőn való elindulás, neked nem? :P

Volt persze de az volt vagy 5 méter hosszú rámpa volt, és egy 2.2.-es diesel mercivel, amelyik alapjáraton felment bárhová. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát...végülis arra ia jó. ;) :lol:

Volt persze de az volt vagy 5 méter hosszó, és egy 2.2.-es diesel mercivel, amelyik alapjáraton felment bárhová. ;)

Az oké, hogy 2.2es dízel, de hogy 5 méter... miért, ha 40méter, akkor azon már nem tudsz felmenni? :) Nem inkább a meredeksége volt kisebb, mint a parkolóban?

Link to comment
Megosztás:

Egy ember nagyon fél a szellemektől, egyszer mégis éjszaka egy temetőn kell átmennie. Óvatosan lépked, amikor egyszer kopácsolást hall. Észreveszi, hogy az egyik sírnál egy munkásruhás fickó a sírkövet vési.

- Ó, csak maga túlórázik? A szívbajt hozta rám.

Mire a munkasruhás:

- Sajnálom, de elírták a nevem, azt javítom.

Ezen elhaltam. :lol: Jóéjt srácok!

Link to comment
Megosztás:

Foobar2000-l hallgatok zenét, amit megvettem és mp3ba tömörítettem zenéket (illetve egy ideje már csak lossless (flac, ape, etc.) formátumokat használok).

Nagyon ciki ha megkérdezem, hogy mi az a Foobar2000?? :)

Éééééééééén????

Hmmm......lehet, nem emlékszem. Hiába, a memóriám......... ;)

Én még nem hallottam :P (olvastam). Engem is érdekelne ez a bezárom az autót, és "felmennek" az üvegek dolog. Direkt ilyenek kell lenie a központizárnak? Vagy a villany ablaknak? Hogyan képzeljem el? Sokat kell mókolni? Sokba kerül?....Tudod általános kérdések!

Nézd meg pl. itt

Én is így szereztem.... :lol:

Invi!

Mit találtam neked

Azt írja, hogy nem a beázós fajta....Ha rosszul van berakva ez is beázik. Vagy nem a lemez és a gumikédernél vannak a tetőablakosoknak beázó problémái? ;)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon ciki ha megkérdezem, hogy mi az a Foobar2000?? ;)

Én még nem hallottam :P (olvastam). Engem is érdekelne ez a bezárom az autót, és "felmennek" az üvegek dolog. Direkt ilyenek kell lenie a központizárnak? Vagy a villany ablaknak? Hogyan képzeljem el? Sokat kell mókolni? Sokba kerül?....Tudod általános kérdések!

Azt írja, hogy nem a beázós fajta....Ha rosszul van berakva ez is beázik. Vagy nem a lemez és a gumikédernél vannak a tetőablakosoknak beázó problémái? ;)

A központi zárhoz lehet szerválni ilyen "ablakfelhúzó-modult" amivel meg lehet csinálni. Nekem nincs, a Zafirába egy ismerős 10-ért csináltatta bele.

Tetőablak... imádnám ha lenne, de nem hiszem hogy megvágatnám a tetőt azért hogy legyen :lol: Az hogy "nem ázik be" az szépen mutat egy hirdetésben, és ugye el szeretné adni. :) Én se reklámoznék valamit azzal hogy "de aztán nagyon facásan tedd ám bele mert beázik ha nem"

Link to comment
Megosztás:

Én még nem hallottam :) (olvastam). Engem is érdekelne ez a bezárom az autót, és "felmennek" az üvegek dolog. Direkt ilyenek kell lenie a központizárnak? Vagy a villany ablaknak? Hogyan képzeljem el? Sokat kell mókolni? Sokba kerül?....Tudod általános kérdések!

Ha szerencséd van, akkor tudja a motoros ablak a komfort zárást. Ilyenkor 1 szál vezetéket kell csak behúzni az ajtókba + egy relével vezérelni. A jobb minőségű riasztók tudják kezelni, de megoldható a központizár vezérléséból is (nálam most így van). Ha régebbi típusú a motoros ablak, tehát nincs komfort elektronikája, akkor be kell építeni egy un. ablakfelhúzó elektronikát (4-5ezer forint) amit szintén lehet a központival vezérelni. A legrosszabb eset amikor a balos ablak komfortos, a jobb meg mezei. Ilyenkor a legbonyolultabb megoldani a felhúzást, de az sem lehetetlen. Az 1.8-asban ez a verzió volt, de némi ügyeskedéssel megoldottam azt is ;)

Nem túl drága mulatság megoldani, de igényel némi elektromos jártasságot :lol:

Link to comment
Megosztás:

A központi zárhoz lehet szerválni ilyen "ablakfelhúzó-modult" amivel meg lehet csinálni. Nekem nincs, a Zafirába egy ismerős 10-ért csináltatta bele.

A 10ezer pénzt soknak találom.....Vagy nagyon sokat kell vele dolgozni? Ha lesz időm lerugdosom az m3-as króm tükröket, és nekilátok felrakni, és bekötni a gyári villanyos tükröket. Ezen felbátorodok persze csak ha sikerül, és megpróbálkozok ezzel a felhúzó modullal :lol: :)

Tényleg: Nem sokára lesz eladó M3-as króm visszapillantó tükör F Astra adapterrel ocsón ;) ;) :P

Link to comment
Megosztás:

Ha szerencséd van, akkor tudja a motoros ablak a komfort zárást. Ilyenkor 1 szál vezetéket kell csak behúzni az ajtókba + egy relével vezérelni. A jobb minőségű riasztók tudják kezelni, de megoldható a központizár vezérléséból is (nálam most így van). Ha régebbi típusú a motoros ablak, tehát nincs komfort elektronikája, akkor be kell építeni egy un. ablakfelhúzó elektronikát (4-5ezer forint) amit szintén lehet a központival vezérelni. A legrosszabb eset amikor a balos ablak komfortos, a jobb meg mezei. Ilyenkor a legbonyolultabb megoldani a felhúzást, de az sem lehetetlen. Az 1.8-asban ez a verzió volt, de némi ügyeskedéssel megoldottam azt is :)

Nem túl drága mulatság megoldani, de igényel némi elektromos jártasságot :lol:

Nekem sajnos gyári Astra elektromos ablakom van ami olyan hogy csak az én oldalam komfortos....anyós oldalié nem.

Link to comment
Megosztás:

A 10ezer pénzt soknak találom.....Vagy nagyon sokat kell vele dolgozni? Ha lesz időm lerugdosom az m3-as króm tükröket, és nekilátok felrakni, és bekötni a gyári villanyos tükröket. Ezen felbátorodok persze csak ha sikerül, és megpróbálkozok ezzel a felhúzó modullal :lol: :)

Tényleg: Nem sokára lesz eladó M3-as króm visszapillantó tükör F Astra adapterrel ocsón ;) :P :P

Az az ár egy A-Zafira gyári központizárára alkotott, valahol vett cucc ára. Nem kerestem még, mert a Zafirához úgyse nyúlhatok mert letörik a kezemet és a hátamba állítják, az enyémbe meg nincs még villanyablak. Ha lesz én is megcsinálom, de úgy emlékszem mintha tudná a riasztóm. Majd meg kell nézni ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha szerencséd van, akkor tudja a motoros ablak a komfort zárást. Ilyenkor 1 szál vezetéket kell csak behúzni az ajtókba + egy relével vezérelni. A jobb minőségű riasztók tudják kezelni, de megoldható a központizár vezérléséból is (nálam most így van). Ha régebbi típusú a motoros ablak, tehát nincs komfort elektronikája, akkor be kell építeni egy un. ablakfelhúzó elektronikát (4-5ezer forint) amit szintén lehet a központival vezérelni. A legrosszabb eset amikor a balos ablak komfortos, a jobb meg mezei. Ilyenkor a legbonyolultabb megoldani a felhúzást, de az sem lehetetlen. Az 1.8-asban ez a verzió volt, de némi ügyeskedéssel megoldottam azt is :)

Nem túl drága mulatság megoldani, de igényel némi elektromos jártasságot :lol:

Viszont ha kicsit ért hozzá vki, pár száz Ft-ból megoldja ;)

(Akinek ez mond vmit, monostabil multivibrátor kell, ablakonként egy, akkora időzítéssel, ami egy ablak legalsó helyzetből való felhúzásához kell (amelyik ablak komfortelektronikás, ahhoz kb. 2mp elég). Indítójel a kpzár záróvezetékéről, a kimenetét pedig az ablakemelő felhúzóvezetékére kötni).

Link to comment
Megosztás:

Nekem sajnos gyári Astra elektromos ablakom van ami olyan hogy csak az én oldalam komfortos....anyós oldalié nem.

Van egy modulom +ba (kiszedtem az 1.8-asból :lol: ) azzal megoldható. Elsőre elszórakoztam vele fél napot...

Viszont ha kicsit ért hozzá vki, pár száz Ft-ból megoldja :)

(Akinek ez mond vmit, monostabil multivibrátor kell, ablakonként egy, akkora időzítéssel, ami egy ablak legalsó helyzetből való felhúzásához kell (amelyik ablak komfortelektronikás, ahhoz kb. 2mp elég). Indítójel a kpzár záróvezetékéről, a kimenetét pedig az ablakemelő felhúzóvezetékére kötni).

Azért nem árt, ha tudja a szorításgátlást is. (nem árt lekapcsolni túl nagy áramfelvételnél) Komfortelektronikásnál ez megoldott.

Link to comment
Megosztás:

Van egy modulom +ba (kiszedtem az 1.8-asból ;) ) azzal megoldható. Elsőre elszórakoztam vele fél napot...

Azért nem árt, ha tudja a szorításgátlást is. (nem árt lekapcsolni túl nagy áramfelvételnél) Komfortelektronikásnál ez megoldott.

Látom hogy már van egy emberem aki ezt megoldja nekem! ;)

Megcsinálod nekem is? :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.