Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Elkezdtem keresni azt a videót, de nem találtam meg. Viszont találtam egy másikat :lol: :lol:

Ez haláli :( :D :D

:D :D :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Amúgy meg kicsit sem veszélyes helyen lakok :lol: Link

Link to comment
Megosztás:

Akkor mégse ismeretlen mindenkinek ez a dolog :lol:

Elkezdtem keresni azt a videót, de nem találtam meg. Viszont találtam egy másikat :lol: :D

Ez haláli :( :D :D
:P :D :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Biztos az én készülékemben van a hiba, de egyiket sem értem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi lenne ha közérthetőn beszélnénk? Úgy hogy az egyszerű emberek is értsék. :lol:

A legutóbbi "közérthető" beszédemnek majdnem véres vita lett a vége úgyhogy inkább kódolunk :D :lol: :(

Link to comment
Megosztás:

Szép-szép, de nekem egyenlőre megtenné egy kihegesztett 1.4-es caravan friss műszakival. :(

Nekem is szórakozik a fórum, de sztem ez fórummotor gond lesz. Firefox-al nézem.

Nekem meg olyat csinál, hogy az internet explorer hibát észlelt, ezért leáll. Majd allul kiírja, hogy a winfos megoldást keres a problémára. De se nem zárja be, se nem keres megoldást. Csak ilyeszteget. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy az szabályos-e, ha az asztrában a hátsó ülésen középre teszem be a biztonsági gyerekülést?

Elméletileg rajta kell hogy legyen a gyerekülésen egy címkén hogyan kell bekötni, de ha fixen tudod rögzíteni, és a gyereket is bele lehet csatolni akkor nem lehet kifogása a rendőrnek sem. Ha jól tudom úgy szól a rendelet, hogy rögzített gyerekülésbe kell bekötni a gyereket.

Link to comment
Megosztás:

De mostanában volt valami, hogy milyen minősítésnek kell megfelelnie a gyerekülésnek (valami kód van rajta amiből meg lehet nézni) és csak ennek megfelelő gyerekülés szabályos. Ezek között viszont szerintem nincs olyan ami ne 3pontos rögzítésre lenne kitalálva :lol:

szerk.: "Az ECE R44-04 R44-03 as gyerekülések a jók és oda kell figyelni a bekarikázott negy E betü alatti számsorra ami 04 vagy 03-al kezdődjön."

Link to comment
Megosztás:

De mostanában volt valami, hogy milyen minősítésnek kell megfelelnie a gyerekülésnek (valami kód van rajta amiből meg lehet nézni) és csak ennek megfelelő gyerekülés szabályos. Ezek között viszont szerintem nincs olyan ami ne 3pontos rögzítésre lenne kitalálva :lol:

szerk.: "Az ECE R44-04 R44-03 as gyerekülések a jók és oda kell figyelni a bekarikázott negy E betü alatti számsorra ami 04 vagy 03-al kezdődjön."

de tudod

jön a baba, vagy téged raknak bele? :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az ülés megfelel minden szabálynak, most vettük novi újonnan, de nem találtam semmi infót arról, hogy csak három pontos övvel lehet rögzíteni, és nekünk jobb lenne ha középre tennénk és a kétpontossal rögzítenénk az üléshez, mivel a gyerekülésnek van saját ötpontos öve. Ezért érdekelne, hogy az szabályos-e ha a kétpontossal rögzítem.

Link to comment
Megosztás:

Az ülés megfelel minden szabálynak, most vettük novi újonnan, de nem találtam semmi infót arról, hogy csak három pontos övvel lehet rögzíteni, és nekünk jobb lenne ha középre tennénk és a kétpontossal rögzítenénk az üléshez, mivel a gyerekülésnek van saját ötpontos öve. Ezért érdekelne, hogy az szabályos-e ha a kétpontossal rögzítem.

Most ahogy tallóztam jópár helyen írják azt, hogy ha lehet a hátsó üléssor közepére kell helyezni, mert az a kocsi legbiztonságosabb pontja. Szerintem ha valóban szilárdan lehet ott rögzíteni, nem tud elmozdulni de előre , se fel, se oldalra akkor nincs az a elvetemült rendőrbácsi aki belekötne. Hiszen az egész arról szól, hogy a kicsit biztonságossan lehessen autóban utaztatni, és nem arról, hogy milyen előírások vannak.

Link to comment
Megosztás:

Tökmindegy, nekem se gyári mert elrepedt egy pár éve de mindegyiken rajta van az a tartólemez úgyhogy ne aggódj, hogy nem kell belső tükröt ragasztgatnod :D

Pár éve vettünk az ex-Caravanra, azon nem volt tükörtalp.

És balra nagyban is? :D

fúj de randa ez a bartók eszter... :lol: :lol:

Nektek erről mi a véleményetek...??? Szerintem a tanulónak van elsőbbsége az ábra szerint mert a kikanyarodó citroennek ott van az elsőbbségadás kötelező (vagy nem értelmeztem jól a képet) . Szerintetek??

Amúgy a kommentezőket inkább el sem olvastam végig a cikk alatt, mert a sok idióta okoskodó pöcs csak elkezdtek veszekedni.....

Egyértelműen a tanulónak van elsőbbsége. Amíg a Citroennek van macisajt tábla, addig senkivel szemben sincs elsőbbsége (még sárgán villogó lámpák esetén sem kedves Dita :D ). Fehérváron van egy nagyon hasonló kereszteződés a Seregélyesi-Budai út találkozásánál.

Nem. Augusztusban a régin. Még van 1,5 évem hátra. :(

Gondolom hogy ezek a szabályok már az új műszakival együtt érvényesek, és az alapján sorolják az autókat. De akkor az én autómról hogyan állapítják meg melyik kategória, amíg nincs új típusú műszakim?

Nyugi, Te kék matricát kapsz :D

Link to comment
Megosztás:

nem is láttam ilyet még,h C1.4SE-ben nem az a megszokott gyújtótrafó lenne. Ebben sima elosztófedél van?

A 92.08 előttiekben ilyen van, utána jött a DIS gyújtás.

Plusz nem hinném, hogy 94-ben lettek volna gyárilag fényezett lökhárítók.

Volt :lol:

Nem hinném, hogy c14nz lenne, azokba nem nagyon raktak klímát.

Ez is létezett :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most ahogy tallóztam jópár helyen írják azt, hogy ha lehet a hátsó üléssor közepére kell helyezni, mert az a kocsi legbiztonságosabb pontja. Szerintem ha valóban szilárdan lehet ott rögzíteni, nem tud elmozdulni de előre , se fel, se oldalra akkor nincs az a elvetemült rendőrbácsi aki belekötne. Hiszen az egész arról szól, hogy a kicsit biztonságossan lehessen autóban utaztatni, és nem arról, hogy milyen előírások vannak.

Köszönöm a gyors és kielégítő választ. Én is így gondoltam, csak nem tudtam biztosan.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.