Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ez nagyon egyértelmű. :lol: Ha ott a háromszög, akkor mindegy hogy honnan jön a másik, el kell engedni.

sztem ha ott allsz a kersztezodesben akkor teljesen egyertelmu...

minden reggel egy ilyenen hajtok ki a foutra. annyi a kulombseg, hogy a tanulo vezeto szempontjabol nincs neki jobbra kanyarodo sav.

A tobbi ugyan az.

Ha kell lerajzolom :(

Nyenyenye nem hallom, nem hallom, akkor is nekem van igazam!!!! :D Nem tudom, szerintem ilyen szituról nem volt szó kresz oktatáson. :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol: :lol: :(

Nálunk meg olyan van, hogy adott két sáv, a jobb szélsőből csak jobbra mehetsz, a balból egyenesen, és jobbra. Mindkettő felett van lámpa, plusz egy a jobb oldali mellett a járdán kiegészítő zöldel. Namost, mindhárom lámpa piros csak a kiegészítő zöld ad szabadod jobbra. Én állok a bal oldaliban, jobbra szeretnék menni, dudállnak, felnézek, piros, megint duda, hátranézek, mutat az ürge a járda felé, ott tőlem oldalra a másik sáv melleti járdán világít a kiegészítő zöld, hogy mehetek. Jól van ez így? Az emberek 99% ha áll egy sávban akkor azt a lámpát nézi ami felette van, és nem a járdára pislog oldalt.

Link to comment
Megosztás:

Nálunk meg olyan van, hogy adott két sáv, a jobb szélsőből csak jobbra mehetsz, a balból egyenesen, és jobbra. Mindkettő felett van lámpa, plusz egy a jobb oldali mellett a járdán kiegészítő zöldel. Namost, mindhárom lámpa piros csak a kiegészítő zöld ad szabadod jobbra. Én állok a bal oldaliban, jobbra szeretnék menni, dudállnak, felnézek, piros, megint duda, hátranézek, mutat az ürge a járda felé, ott tőlem oldalra a másik sáv melleti járdán világít a kiegészítő zöld, hogy mehetek. Jól van ez így? Az emberek 99% ha áll egy sávban akkor azt a lámpát nézi ami felette van, és nem a járdára pislog oldalt.

De bizony igen. Nagyon sok ilyen van. Azért van a kiegészítő lámpa. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Zotya, ugye tudod mi jár annak akinek igaza van? :lol: :(

Hadd találgassak...féltengelycsukló? :D

De bizony igen. Nagyon sok ilyen van. Azért van a kiegészítő lámpa. :lol:

Oké akkor ha a sáv a járda mellett van, de amikor eggyel beljebb? Ha áll mellettem egy teherautó nem is látni a lámpát a járdán.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem pedig a tanulonak van elsobbsege.

Mert a jobbra kanyarodo citruenre a lampa nincs hatassal ( nagyon sok ilyen hely van ahol a lampa csak az egyenes, iletve a balra kanyarodast szabalyozza, jobbra ott a jarda sziget ) de van elotte egy Elsobbseg adas kotelezo!

Igen, szerintem is így van. A tanuló a zöld lámpára kanyarodik, a citroennek pedig elsőbbségadás kötelező táblája van. Én nem érzek benne megtévesztőt, mert mindketten alárendelt útról kanyarodnak főútvonalra. Akkor változik a helyzet, ha a lámpa nem működik, ott már életbelép a kisívben kanyarodó citroen elsőbbsége, a nagyívben kanyarodó tanulóautóval szemben, és nem, a citroenre nem vonatkozik a lámpa, ha úgy lenne azt a kanyarodósáv jobboldalára (is)tennék.

De okítson ki aki jobban ért hozzá. :lol:

Link to comment
Megosztás:

olvastátok,h Budapesten mire készülnek a "régi" autókkal?

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2010/02...mert_szivatnak/

Most én vagyok hülye? Konkrétan sehol nem írja, hogy az idősebb autókat tiltják ki. Nekem ződ matricám van, az elvileg jó. De ha nagyon felmelegszik a helyzet, akkor meg elsétálok a hivatalba (vagy ahogy a jól informált emberek mondják: tanácsházára :lol: ) és bejelentem ideiglenes lakhelyre a kolit (ami elvileg kötelező is lenne). Akkor meg csak nincs para.

Link to comment
Megosztás:

mert jobbra hamarabb elenged, mint egyenesen :lol:

De nincs egyenes!!! Csak jobbra! Egyszer eljátssza a piros - sárga - zöld - sárga - piros ciklust , amikor az egyenesen és balra kanyarodók is megkapják a saját lámpájuktól, után meg csak a kiegészítő engedi jobbra. De ezt mért nem lehet ugyanúgy a 3-as lámpaegységgel, ha onnan máshova nem is kanyarodhatsz???

Link to comment
Megosztás:

Most én vagyok hülye? Konkrétan sehol nem írja, hogy az idősebb autókat tiltják ki. Nekem ződ matricám van, az elvileg jó. De ha nagyon felmelegszik a helyzet, akkor meg elsétálok a hivatalba (vagy ahogy a jól informált emberek mondják: tanácsházára :lol: ) és bejelentem ideiglenes lakhelyre a kolit (ami elvileg kötelező is lenne). Akkor meg csak nincs para.

Már az új műszakin voltál?

Link to comment
Megosztás:

Már az új műszakin voltál?

Nem. Augusztusban a régin. Még van 1,5 évem hátra. :lol:

Gondolom hogy ezek a szabályok már az új műszakival együtt érvényesek, és az alapján sorolják az autókat. De akkor az én autómról hogyan állapítják meg melyik kategória, amíg nincs új típusú műszakim?

Link to comment
Megosztás:

Most én vagyok hülye? Konkrétan sehol nem írja, hogy az idősebb autókat tiltják ki. Nekem ződ matricám van, az elvileg jó. De ha nagyon felmelegszik a helyzet, akkor meg elsétálok a hivatalba (vagy ahogy a jól informált emberek mondják: tanácsházára :lol: ) és bejelentem ideiglenes lakhelyre a kolit (ami elvileg kötelező is lenne). Akkor meg csak nincs para.

úgy néz ki,h a 96.01.01 elött forgalomba helyezett autód csak piros szinűt fog kapni a következő műszaki vizsgán, ami pedig 96 után lett forgalomba helyezve az kap kéket, hiába ugyanolyan motor van benne, mint mondjuk a tiedben! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A másik érdekes kereszteződés Fehérváron, ahol a buszok kanyarodnak ki a főútra a pu-ról. Ugye jobbra és balra lehet menni csak. Lámpaprogramozás: jobb zöldet kap, csordogáltak a buszok, taxik. Jön a sárga-piros, majd ugyanebben a pillantban mindkét irány zöldre vált. :lol: Még meg sem álltál a lámpánál, már indulhatsz újra.

Amin még mérgelődök: főút, nyomógombos zebra. Állunk két irányból, gyalogosok elfogynak, egyik irány zöldet kap, szembejövők várnak. Kb. 10s után kapnak ők is zöldet. És nem a zöld hullám miatt, mert az felénk ritkán működik.

Link to comment
Megosztás:

úgy néz ki,h a 96.01.01 elött forgalomba helyezett autód csak piros szinűt fog kapni a következő műszaki vizsgán, ami pedig 96 után lett forgalomba helyezve az kap kéket, hiába ugyanolyan motor van benne, mint mondjuk a tiedben! :lol:

Akkor viszont érdemes lesz bejelentenem a kolit lakhelynek, és akkor elvileg jöhetek bármikor.

Link to comment
Megosztás:

Nem. Augusztusban a régin. Még van 1,5 évem hátra. :lol:

Gondolom hogy ezek a szabályok már az új műszakival együtt érvényesek, és az alapján sorolják az autókat. De akkor az én autómról hogyan állapítják meg melyik kategória, amíg nincs új típusú műszakim?

sehogy

ződ a matrica mehecc

azt se tudják mit akrnak amúgy.

kérdeztem vizsgáztatót, azt mondta egy hónap mulva hívjam már, mert addigra ülepszik le minden :(

én is nyáron voltam műszakiztatni szóval addigra csak lecsendesedik, mire ujra vinni kell :lol:

meg az öreg autókra szerintem nem astrákra gondoltak, hanem ladák és társai

Link to comment
Megosztás:

úgy néz ki,h a 96.01.01 elött forgalomba helyezett autód csak piros szinűt fog kapni a következő műszaki vizsgán, ami pedig 96 után lett forgalomba helyezve az kap kéket, hiába ugyanolyan motor van benne, mint mondjuk a tiedben! :lol:

Enyémet elsőnek magyarországon 2003ban helyezték forgalomba.... Illetve akkor kapott rendszámot.. Addig csak ilyen ideiglenes E betűs volt rajta, azt meg megkapta 2002 Augusztusában. Ez akkor milyen??? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Enyémet elsőnek magyarországon 2003ban helyezték forgalomba.... Illetve akkor kapott rendszámot.. Addig csak ilyen ideiglenes E betűs volt rajta, azt meg megkapta 2002 Augusztusában. Ez akkor milyen??? :lol:

most megfogtál! :lol: Mi van a forgalmidban,hanyas környezetvédelmi osztályba van sorolva?

Link to comment
Megosztás:

Nem. Augusztusban a régin. Még van 1,5 évem hátra. :lol:

Gondolom hogy ezek a szabályok már az új műszakival együtt érvényesek, és az alapján sorolják az autókat. De akkor az én autómról hogyan állapítják meg melyik kategória, amíg nincs új típusú műszakim?

Ja, hát úgy az enyém is zöld! Én egy hónapra vettem tavaly :lol:

Ha az lesz amit Zolka is mond, hát... akkor elfelejtem Bp-t.

Link to comment
Megosztás:

Enyémet elsőnek magyarországon 2003ban helyezték forgalomba.... Illetve akkor kapott rendszámot.. Addig csak ilyen ideiglenes E betűs volt rajta, azt meg megkapta 2002 Augusztusában. Ez akkor milyen??? :lol:

pont ezt akartam mondani, hogy van sok kocsi, ami 96 előtt lett gyártva, de forgalombahelyezve meg csak 96 után szóval ez a behatárolás egy ujjabb baromság, amit az okosok kitaláltak fent

miért nem lehet eleve a motor gyári értékei szerint besorolni és kész...

Link to comment
Megosztás:

A másik érdekes kereszteződés Fehérváron, ahol a buszok kanyarodnak ki a főútra a pu-ról. Ugye jobbra és balra lehet menni csak. Lámpaprogramozás: jobb zöldet kap, csordogáltak a buszok, taxik. Jön a sárga-piros, majd ugyanebben a pillantban mindkét irány zöldre vált. :lol: Még meg sem álltál a lámpánál, már indulhatsz újra.

Amin még mérgelődök: főút, nyomógombos zebra. Állunk két irányból, gyalogosok elfogynak, egyik irány zöldet kap, szembejövők várnak. Kb. 10s után kapnak ők is zöldet. És nem a zöld hullám miatt, mert az felénk ritkán működik.

Ez egyszerűen a lámpa proramozó fa**sága. vagy egyszerűen nem volt több kimenet a vezérlőn és leközösítették valamivel. Ja Fehérváron tényleg példásan szar a forgalomszervezés. Talán a Palotai úton van 2-3 lámpa ami szinkronban van de eztán ennyi. Előbb átjutok Pesten ha nincs nagy dugó és tudom követni a zöldhullámot. Pedig aztán van méretbeli különbség a két város között :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.