Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szín kód? :D Tőlem ilyet ne kérdezz :P Annyit tudok....fehér :lol: Sajna nem értek én ehez.

Ja Dáwid...igen azt láttam és köszi, csak még nem kaptam onnan választ, de folyamatban van remélem...igaz messze van :rolleyes:

Minden autónak van! A színkód alapján azonosítjuk be az autó színét, árnyalatra pontosan! Egy kis táblácskát keress, ami fel van szegecselve a kasznira. Nekem a zárhídon van. http://www.sikkenscr.hu/NR/rdonlyres/C6280...09A4/0/Opel.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nem tudja valaki hogy mér a bc?

Nekem egyesbe felmegy 20l 2esbe 10.1 3asba 7.1 4esbe 5.1 5.be 4.1 re beáll és Nem tudok többet lenyomni a torkán. És gáz elvéterkor sem igen reagál. De az átlag fogyim és a megtehető reális átlag 7.1l/km megtehető pedig amiket elszoktam menni annak megfelel. Szval valaki segítsen pliz mert ezt ne értem hogyvan-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nem tudja valaki hogy mér a bc?

Nekem egyesbe felmegy 20l 2esbe 10.1 3asba 7.1 4esbe 5.1 5.be 4.1 re beáll és Nem tudok többet lenyomni a torkán. És gáz elvéterkor sem igen reagál. De az átlag fogyim és a megtehető reális átlag 7.1l/km megtehető pedig amiket elszoktam menni annak megfelel. Szval valaki segítsen pliz mert ezt ne értem hogyvan-

A GYIK-ban van róla szó az ellenőrzés és beállíttatás résznél. Ha már olvastad, akkor bocsi. De a beállíttatáson kívül nagyon más teendő nincs.

Link to comment
Megosztás:

A GYIK-ban van róla szó az ellenőrzés és beállíttatás résznél. Ha már olvastad, akkor bocsi. De a beállíttatáson kívül nagyon más teendő nincs.

Beállítás? olvastam a gyikot de ot csak beszerelés van az alapján szereltem be de beállítás is van na ezt meg lesem kössz

Én nem találtam semmi beállítást ha valaki tud vagy tudsz valamit akkor plz írd már le. Köszi szépen

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nem tudja valaki hogy mér a bc?

Nekem egyesbe felmegy 20l 2esbe 10.1 3asba 7.1 4esbe 5.1 5.be 4.1 re beáll és Nem tudok többet lenyomni a torkán. És gáz elvéterkor sem igen reagál. De az átlag fogyim és a megtehető reális átlag 7.1l/km megtehető pedig amiket elszoktam menni annak megfelel. Szval valaki segítsen pliz mert ezt ne értem hogyvan-

Ezek teljesen jó adatok, minél magasabb fokozatban van, annál kevesebbet eszik. Ötösben nem is fog nagyon nagy fogyikat produkálni, mivel ott már általában van sebesség.

Beállítás? olvastam a gyikot de ot csak beszerelés van az alapján szereltem be de beállítás is van na ezt meg lesem kössz

Én nem találtam semmi beállítást ha valaki tud vagy tudsz valamit akkor plz írd már le. Köszi szépen

Márkaszervízben tech1 műszerrel tudják beállítani. Mivel valszeg ilyet nem láttak, el kell mondani nekik szépen miről van szó. A műszernél a menüben ki kell választani a "multifunkcionális kijelzőt", majd átírni a kódot a "kódindex" menüpontban. Német nyelv, metrikus mértékegység, 1,6-os motorral kétféle kód létezik, gyári rádióval szerelt "081", valamint a nem gyári rádióval szerelt "095".

Itt Tatabányán a márkaszervizben 3715 forint volt a művelet, és kb 3 perc. De hangsúlyozom, el kell nekik magyarázni, hogy miről van szó, hogy tech1-gyel kell egy kódot átírni...stb, mert különben fogalmuk sincs róla. Már 2 BC-t programoztattam fel, mindkettőnél ezt tapasztaltam.

Link to comment
Megosztás:

Beállítás? olvastam a gyikot de ot csak beszerelés van az alapján szereltem be de beállítás is van na ezt meg lesem kössz

Én nem találtam semmi beállítást ha valaki tud vagy tudsz valamit akkor plz írd már le. Köszi szépen

Pedig ott van az, idézem:

"Már csak a márkaszervizbe kell elmenni, hogy beállítsák a motorhoz a BC-t (ha lehet). Meg lehet nézni, hogy épp melyik motorra és impulzusjeladóra van állítva a BC és melyik szoftver van rajta, mégpedig úgy, hogy az S és R gombot egyszerre kell nyomni 5 másodpercig, utána kiírja. Először a felső sorban a beállítás kódját, alul a szoftver verzióját, majd a következő váltásnál az impulzusjel számát írja ki. Ezeket csak márkaszervizben tudják állítani Tech2 műszerrel.

Itt egy kódtáblázat, amiről megtudni, hogy épp mire van beállítva a BC:"

http://www.opel-infos.de/downloads.html

De Invi már írta :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ezek teljesen jó adatok, minél magasabb fokozatban van, annál kevesebbet eszik. Ötösben nem is fog nagyon nagy fogyikat produkálni, mivel ott már általában van sebesség.

Márkaszervízben tech1 műszerrel tudják beállítani. Mivel valszeg ilyet nem láttak, el kell mondani nekik szépen miről van szó. A műszernél a menüben ki kell választani a "multifunkcionális kijelzőt", majd átírni a kódot a "kódindex" menüpontban. Német nyelv, metrikus mértékegység, 1,6-os motorral kétféle kód létezik, gyári rádióval szerelt "081", valamint a nem gyári rádióval szerelt "095".

Itt Tatabányán a márkaszervizben 3715 forint volt a művelet, és kb 3 perc. De hangsúlyozom, el kell nekik magyarázni, hogy miről van szó, hogy tech1-gyel kell egy kódot átírni...stb, mert különben fogalmuk sincs róla. Már 2 BC-t programoztattam fel, mindkettőnél ezt tapasztaltam.

Aham értelek. de c18nz-ből való a bc és ELVILEG a kód meg egyezik a enyémmel x14nz szal c14nz-től c18nz-ig ugyanaz a kód. A problémám meg az hogy rá áll 5.be 4.1re és ha elveszek a gázból akkor lefele megy de felfele nem. Meg hiába váltok vissza és rúgom le 4.be 5.1nél meg akad ennyi. De akkor gondolod el kéne mennem nekem is beállítatni?És ezt bármelyik opel márka szervíz kereskedésbe meg tudják csinállni?

Link to comment
Megosztás:

Aham értelek. de c18nz-ből való a bc és ELVILEG a kód meg egyezik a enyémmel x14nz szal c14nz-től c18nz-ig ugyanaz a kód. A problémám meg az hogy rá áll 5.be 4.1re és ha elveszek a gázból akkor lefele megy de felfele nem. Meg hiába váltok vissza és rúgom le 4.be 5.1nél meg akad ennyi. De akkor gondolod el kéne mennem nekem is beállítatni?És ezt bármelyik opel márka szervíz kereskedésbe meg tudják csinállni?

Először nézd meg, hogy most épp milyen kódra van beállítva. Ezt úgy lehet megtudni, hogy egyszerre nyomod pár másodpercen át a S és R gombot, ekkor a BC kiírja az adatokat, és a bal felső sarokban látható szám lesz az a kód, amire jelenleg állítva van. A GYIK leírásban van egy link, ahol a kódok vannak felsorolva, onnan kinézed, hogy milyen motoros autóba való a kód. Ha ez a tiédbe nem passzol, akkor kikeresel egy olyan kódot, ami a te autódhoz passzol (81 vagy 95).

És ezután beviszed egy Opel szervízbe, ahol Tech1 vagy újabb autóknál Tech2 műszerrel beállítják.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma kotorásztam a pincében, és találtam fél flakon Spurit. Van vagy 6 éves. :rolleyes:

Szerintetek használható még?

Esetleg macskát dobálni :D

Vagy esetleg szépen bezsirozod és eldobod. A zsir meg azért kell hogy kisebb légellenállása legyen és messzebb szálljon :P

Link to comment
Megosztás:

Van. Az hogy korlátlan. :rolleyes:

De bontott. Amugy jol le van zárva.

ki köll próbálni, szerintem semmi baja :D rosszat meg úgysem csinál :P

ITT van egy részletesebb leírás a termékről. lejárati időről nincs szó, ahogy olvastam... a lényeg eredeti csomagolásban tartani, nehogy elpárologjon :lol: ez nállad megvolt.

Link to comment
Megosztás:

ki köll próbálni, szerintem semmi baja :rolleyes: rosszat meg úgysem csinál :D

ITT van egy részletesebb leírás a termékről. lejárati időről nincs szó, ahogy olvastam... a lényeg eredeti csomagolásban tartani, nehogy elpárologjon :P ez nállad megvolt.

Még csak nem is hasonlít erre a flakon.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.