Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Tegnap voltam a kipufogósnál és berakta az új flexibiliscsövet. Lopakodó hangja van az autónak. :lol: Még hétfőn megyek vissza, mert a középső dobot is hegeszteni kell. Ma kicserélem a kormányt, a középkonzol kijelzőt (végre megint működni fog) :lol: A kormány levételének van valami taktikája? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Mindenképp gyujtás levesz. alulról fogja két csavar a lufit, azt kitekered, és lejön a kormány közepe. Egy csatival van összekötva a lufi, azt széthuzod. A kormányt rögzítő nagy anyát meglazítod. Teljesen ne vedd le az anyát, hagyj rajta egykét menetet. Szemből a két szélére mérj néhány erős pofont tenyérrel. Ne félj tőle, izmos tenyereseket kell adni neki. Ugyanis az nincs rászorulva, csak a rugó miatt meg van feszülve. Ezért kell rajta hagyni az anyát, nehogy a képedbe ugorjon a kormány. Aztán a kormány átvezető dobjának a csatiját is szét kell huzni, de ehhez le kell venni a kományoszlop burkolatát.

Találtam egy ilyet, remélem segít. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Találtam egy ilyet, remélem segít. :huh:

Köszönöm! Mert addig eljutottam valamelyik nap, hogy lecsavartam a csavart, de nem tudtam lehúzni a kormányt! Akkor nemsokára nekiesek! :D

Hali!

amióta kész van a kocsi azóta alapjáraton halkan olyan ékszíjas nyikorgás van.... ha elindulok vele akkor nem.. :lol: Szerelő aszongya normális...sztem érdekes.. :lol: szerintetek?

Én a hangokat úgy szoktam kiszűrni, hogy beindítom, felnyitom a motorháztetőt és fülelek. Adok egy kis gázt és fülelek. Nekem is volt ilyen, akkor a generátor ékszíjon feszítettem és megszűnt. Próbáld meg. Ha meg azóta csinálja, mióta hűvösebb az idő, akkor meg van egy kicsit merevedve a szíj. Ha meg frissen van feltéve, akkor lehet, hogy húzni kell rajta.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! Mert addig eljutottam valamelyik nap, hogy lecsavartam a csavart, de nem tudtam lehúzni a kormányt! Akkor nemsokára nekiesek! :D

Én a hangokat úgy szoktam kiszűrni, hogy beindítom, felnyitom a motorháztetőt és fülelek. Adok egy kis gázt és fülelek. Nekem is volt ilyen, akkor a generátor ékszíjon feszítettem és megszűnt. Próbáld meg. Ha meg azóta csinálja, mióta hűvösebb az idő, akkor meg van egy kicsit merevedve a szíj. Ha meg frissen van feltéve, akkor lehet, hogy húzni kell rajta.

Húzok rajta... ;) De állat vagyok hogy ilyenre nem gondoltam :huh: Ma este töltök fel képeket a régi dugattyúkról :lol:

Lali tegnap nézted az üvegtigrist? Halilalipapiiiii - papikukimamiiii :lol:

Link to comment
Megosztás:

Húzok rajta... :) De állat vagyok hogy ilyenre nem gondoltam :lol: Ma este töltök fel képeket a régi dugattyúkról :blink:

Lali tegnap nézted az üvegtigrist? Halilalipapiiiii - papikukimamiiii :lol:

:D ;) nem néztem, mert bealudtam! De régen láttam. Veszett egy film! :angry:

Mivel hétfőn viszem vissza a kipufogóshoz, így kedden késő délután viszem el az autó. Szerdán műszaki, de szerdán is akad meló bőven, így későn tudok értemenni. De csütörtökön már Gizivel megyek melózni! :) De lassan telik az idő... :huh:

Link to comment
Megosztás:

:lol: :lol: nem néztem, mert bealudtam! De régen láttam. Veszett egy film! :D

Mivel hétfőn viszem vissza a kipufogóshoz, így kedden késő délután viszem el az autó. Szerdán műszaki, de szerdán is akad meló bőven, így későn tudok értemenni. De csütörtökön már Gizivel megyek melózni! :blink: De lassan telik az idő... :huh:

Nagyon ismerős.:angry: 5 hétig voltam kocsi nélkül...vagyis astra nélkül. Volt kadett ;)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon ismerős.:lol: 5 hétig voltam kocsi nélkül...vagyis astra nélkül. Volt kadett :huh:

Most meg várom a havert, mert hozza a kormányt, meg a kijelzőt. Azokat beoperálom, lemosom, kitakarítom belülről és megy vissza a garázsba hétfőig. Lehet hogy még ma annyit megcsinálok, hogy kicserélem a km óra kék ledjeit pirosra.

Link to comment
Megosztás:

Most meg várom a havert, mert hozza a kormányt, meg a kijelzőt. Azokat beoperálom, lemosom, kitakarítom belülről és megy vissza a garázsba hétfőig. Lehet hogy még ma annyit megcsinálok, hogy kicserélem a km óra kék ledjeit pirosra.

Izzani fog. :lol: én most munkába vagyok.. :lol: közbe belefér a fórum :huh: este meg mek át haverhoz és autózunk 1et. :D

Link to comment
Megosztás:

Izzani fog. :lol: én most munkába vagyok.. :lol: közbe belefér a fórum :huh: este meg mek át haverhoz és autózunk 1et. :D

marad a fehér háttér, csak a mutatók ledjeit cserélem ki. csak nem tudom, hogy hogy legyen. Most úgy néz ki, hogy a két kismutató kék, a nagy meg fehér. Van 2 piros, 2 zöld és 2 sárga ledem, még kitalálom, hogy hogy legyen elosztva. Lehet, hogy a két kismutató marad kék és csak a nagy mutató fehér ledjeit cserélem pirosra.

Link to comment
Megosztás:

marad a fehér háttér, csak a mutatók ledjeit cserélem ki. csak nem tudom, hogy hogy legyen. Most úgy néz ki, hogy a két kismutató kék, a nagy meg fehér. Van 2 piros, 2 zöld és 2 sárga ledem, még kitalálom, hogy hogy legyen elosztva. Lehet, hogy a két kismutató marad kék és csak a nagy mutató fehér ledjeit cserélem pirosra.

Én is úgy csinálnám. Kettő kicsi kék, a nagy piros. Sztem királyos :huh:

Link to comment
Megosztás:

Oké! :angry: További szép napot! :D (én a dugattyúkról dobok este ;) )

Még várok a kormányleszedéssel, mert a haver nem tudja leszedni, addig meg nem akarom én is leszedni. :huh:

Látszik, hogy Novy mostanában nincs, mert nem pörög a fórum! :lol: Hova tűnt az a kölök? Elrabolták a dózerből? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Még várok a kormányleszedéssel, mert a haver nem tudja leszedni, addig meg nem akarom én is leszedni. :huh:

Látszik, hogy Novy mostanában nincs, mert nem pörög a fórum! :lol: Hova tűnt az a kölök? Elrabolták a dózerből? :lol:

Én nemtudom mi lett vele.... De már szabályosan Hiányzik a szövege.. :D

Link to comment
Megosztás:

Még várok a kormányleszedéssel, mert a haver nem tudja leszedni, addig meg nem akarom én is leszedni. :lol:

Látszik, hogy Novy mostanában nincs, mert nem pörög a fórum! :lol: Hova tűnt az a kölök? Elrabolták a dózerből? :D

Hál' istennek. :huh: ;)

Én nemtudom mi lett vele.... De már szabályosan Hiányzik a szövege.. :blink:

Tényleg?? :)

Nekem nem. :angry:

Link to comment
Megosztás:

:huh: :lol: :lol: :D De gonosz vagy ;) :angry: :blink: (mostmeg néznek itt hogy ez mit vihog a gép előtt? )

Miért? Mert kimondom ami a bögyömben van? :)

Nincs annyi felesleges, agyament hsz. Nem kérdezi meg 25X uazt. Nem vitázik, csak azért, hogy Ővé legyen az utolsó szó. :)

Link to comment
Megosztás:

Zotya!

Nem rád sóztak 5eFt-ért meglaight izzókat? Én most vettem a szomszédomnak H7-est és az volt 5eFt (magamnak 3600-ért vettem H4-est) Szerintem neked simán H7-es árban adták.

De igen rám. De most már nem mérgelődök rajta, meg aztán a bótosnak is kell valami mellékes. :huh: Biztos volt valami cigányság a dologban, mert áradozott róla vagy 5 percig, hogy milyen jó, meg azért tudja fejből az árát, mert sokan viszik, csak átautóztam a városon pont ezért, nem is tudtam fejből egy boltot sem, ahol meg tudnám még nézni, gondoltam ha most hazalépek megnézni a netet, meg újból be Győrbe, az időt meg a benzint számolva sem lesz olcsóbb, így hát elhoztam 5 ropiért.

Link to comment
Megosztás:

A haver hívott, hogy sehogy sem tudja leszedni a kormányt! Ilyenkor mit lehet tenni? Mert addig én sem esek az enyémnek és jólenne műszaki előtt kicserélni, azaz ma. Mert hétfőn nem lesz rá idő! Valakinek van valami ötlete? :huh:

Fellazítod az anyát, aztán rá kell sózni pár jónagyot a szélére.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.