Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

nemtudom mit variáltok... én egy calssicot linkeltem be, és arról beszéltünk, hogy abban mi az alap.

ez alufi alap szerintem meg nem igaz... akkor zotyáéban hol a lufi? DÁW éban hola lufi, Laleeéban hola lufi csapóéban hol a lufi?????????és reggelig írhatnám, háy astra szaaldgál, ami eredeti német, és nincs benne lufi.

valamelyik kiadásban biztos az volt, de a GL az nem is egy alapkiadás pl...

ne is próbálkozz neki megmagyarázni, de egyszer meg kellene fürdetni úgy, hogy a kád alá beteszi a rezsóját, akár 10et is, és telenegedi hidgvízzel a kádat, aztán meg fürödhetne úgy, hogy egy vízmelegítőn keresztül jönne a melegvíz

a rezsó el is egedi a meleget mindenfelé, eleve nagy a hőveszteség a nem direkt kapcsolat miatt....

Épp ezt magyaráztam, de hát. :huh: :lol:

Na mindegy. Igy ahogy elmagyaráztad, talán érthetőbb mire is gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

Ez úgy volt, hogy 94-ben a frissítéskor írták hogy alap lesz a légzsák. Aztán az ilyen csóró piacokon, mint nálunk, lett a Start felszereltség=fapad.

igen, de utána jött a classic

aminek semmi köze nem volt a 94es frissítéshez felszereltségi szintet tekintve.

és ahogy te is mondod, a start az az alap, amiben semmi sincs se lufi se szervó, remélem atöbbiek is egyetértnek ezzel

Épp ezt magyaráztam, de hát. :huh: :lol:

Na mindegy. Igy ahogy elmagyaráztad, talán érthetőbb mire is gondoltam.

nem nem :lol:

te érted én értem, meg még páran, de invi nem fog egyetérteni ezzel :D

Link to comment
Megosztás:

te érted én értem, meg még páran, de invi nem fog egyetérteni ezzel :angry:

Legalább valaki belédkötekedi magát.. mf1.gif

--------------------------------------------------------

Ma reggel mondja a kolléga, hogy tegnap délután olyan 3 óra körül betörtek hozzájuk valami opeles garázdák ;) másfél milkát nyúltak el.. :lol: na mondom szép karácsonyuk lesz :D esküszöm, hogy mostmár ha valami idegenlégiós karistol az utcában megállítom azt ha valami nem kerek rálövök.. :lol: :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ki kellene próbálni hátha.

Amúgy ezeknek a cuccoknak egy hátránya van...ha nincs garázsod akkor kilógathatod a hosszabbítót a panel 5. emeletéről. :huh: :lol: :lol:

Aha de olvasd el az első kérdést a termékkel kapcsolatban, azzal kezdik, hogy akksiról műkszik? Pedig ott van a műszaki leírás. :angry: De én még mindíg azt mondom, hogy az álló vízpumpa nagymértékben akadályozza a szabad folyadékáramlást. Pölö egy Polón ahol elektromos vízpumpa van, és meg tudod pörgetni direkt táppal faca lenne. Lehet kísérletezek valamivel ha bejönnek a mínuszok. Szerintem először egy fűtőventivel a motortérbe.

De a képet is jól megnéztétek? :D

http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1081884431

Meg, a lánc többet ér mint a felni, lehet csak azt vinnék el. ;)

Link to comment
Megosztás:

ne is próbálkozz neki megmagyarázni, de egyszer meg kellene fürdetni úgy, hogy a kád alá beteszi a rezsóját, akár 10et is, és telenegedi hidgvízzel a kádat, aztán meg fürödhetne úgy, hogy egy vízmelegítőn keresztül jönne a melegvíz

a rezsó el is egedi a meleget mindenfelé, eleve nagy a hőveszteség a nem direkt kapcsolat miatt....

oké.igazad van.

Link to comment
Megosztás:

Lefordítanád a gyengébbek kedvééért? :huh:

Ezt tedd be! :) Ez tuti meleget csinál.. :lol: :D ;)

Jó poén, vagy nem az? :lol: Ezel a vízfűtővel csak az a bajom, ahogy már írtam, hogy nem keringteti a vizet. Bekapcsolod, felmelegíti a benne lévő vizet és hogyan tovább? Valamennyire elkezd fefele áramlani a melegvíz, de melyik irányban, felszálló ágba kell tenni, mertha legalulra teszed akkor két fele megy a melegvíz, nem lesz normális áramlás, és még ha el is terjed a víz a csövekben a blokk, a hengerfej lehet akár -10fokos is, meg a benne lévő víz is. Szerintem csak akkor hatékony ha normálisan van keringtetve. Ha csak hagyjuk hogy majd felszáll a melegvíz, helyére hideg áramlik... szerintem sok vizet nem zavar. Én a karterra aplikállt vasaló fűtőszálra szavazok. :(

Link to comment
Megosztás:

Lefordítanád a gyengébbek kedvééért? :huh:

Jó poén, vagy nem az? :lol: Ezel a vízfűtővel csak az a bajom, ahogy már írtam, hogy nem keringteti a vizet. Bekapcsolod, felmelegíti a benne lévő vizet és hogyan tovább? Valamennyire elkezd fefele áramlani a melegvíz, de melyik irányban, felszálló ágba kell tenni, mertha legalulra teszed akkor két fele megy a melegvíz, nem lesz normális áramlás, és még ha el is terjed a víz a csövekben a blokk, a hengerfej lehet akár -10fokos is, meg a benne lévő víz is. Szerintem csak akkor hatékony ha normálisan van keringtetve. Ha csak hagyjuk hogy majd felszáll a melegvíz, helyére hideg áramlik... szerintem sok vizet nem zavar. Én a karterra aplikállt vasaló fűtőszálra szavazok. :lol:

Ájm szori. Ez akart lenni: http://pics.coldline.hu/pics/8244-20091127-q5zscL.jpg

Link to comment
Megosztás:

Jó poén, vagy nem az? :huh: Ezel a vízfűtővel csak az a bajom, ahogy már írtam, hogy nem keringteti a vizet. Bekapcsolod, felmelegíti a benne lévő vizet és hogyan tovább? Valamennyire elkezd fefele áramlani a melegvíz, de melyik irányban, felszálló ágba kell tenni, mertha legalulra teszed akkor két fele megy a melegvíz, nem lesz normális áramlás, és még ha el is terjed a víz a csövekben a blokk, a hengerfej lehet akár -10fokos is, meg a benne lévő víz is. Szerintem csak akkor hatékony ha normálisan van keringtetve. Ha csak hagyjuk hogy majd felszáll a melegvíz, helyére hideg áramlik... szerintem sok vizet nem zavar. Én a karterra aplikállt vasaló fűtőszálra szavazok. :lol:

És az olajat mi fogja keringetni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja akkor már értem, akkor.: :lol:

Végülis... :huh:

Én meg erre:

:lol: :D ;)

Viccet félretéve nem indulok rendszeresen a kocsival reggel, hogy komolyan foglalkozzak a problémával. Mostanában hétfégi autós vagyok, meg néha megyek a tecsóba. Nincs garázsom, csak kocsibeálló meg a növekvő kölyökkutya miatt most nem is merek kábeleket kinthagyni az udvaron. Ha lenne garázsom akkor befektetnék egy olajradiátort a motor alá, és időzítővel indulás előtt bekapcsolnám egy órára. Szerintem felmelegíteni a vízcsöveket is, meg némileg magát a motort is. Ha nem fújja el a szél a meleget, és megreked a motortérben szerintem hamar 50-60 fokos lenne ott a levegő, az meg egy óra alatt emelne a motor hőmérsékletén is jópár fokot. És nem igényel beruházást, és ha ha nem műkszik visszarakom az olajradiátort a szekrénybe.

Link to comment
Megosztás:

Aha de olvasd el az első kérdést a termékkel kapcsolatban, azzal kezdik, hogy akksiról műkszik? Pedig ott van a műszaki leírás. :) De én még mindíg azt mondom, hogy az álló vízpumpa nagymértékben akadályozza a szabad folyadékáramlást. Pölö egy Polón ahol elektromos vízpumpa van, és meg tudod pörgetni direkt táppal faca lenne. Lehet kísérletezek valamivel ha bejönnek a mínuszok. Szerintem először egy fűtőventivel a motortérbe.

Meg, a lánc többet ér mint a felni, lehet csak azt vinnék el. :angry:

a vízpumpa mellett olyan vígan elcsorg a víz, hogy el se hinnéd :D

láttál már olyat??

ne úgyképzeld márel, hogy a fürdőszobai csap... el tud melette forogni.

meg felmelegzk víz... és? melegszik utána a blokk, 60fokosra mire felmelegszik...

de mondom, a víz át tud fordulni a kiskörben :)

Ezt tedd be! :blink: Ez tuti meleget csinál.. :huh: :lol: :lol:

a dózerba hasonló van ;)

Link to comment
Megosztás:

Lefordítanád a gyengébbek kedvééért? :huh:

Jó poén, vagy nem az? :lol: Ezel a vízfűtővel csak az a bajom, ahogy már írtam, hogy nem keringteti a vizet. Bekapcsolod, felmelegíti a benne lévő vizet és hogyan tovább? Valamennyire elkezd fefele áramlani a melegvíz, de melyik irányban, felszálló ágba kell tenni, mertha legalulra teszed akkor két fele megy a melegvíz, nem lesz normális áramlás, és még ha el is terjed a víz a csövekben a blokk, a hengerfej lehet akár -10fokos is, meg a benne lévő víz is. Szerintem csak akkor hatékony ha normálisan van keringtetve. Ha csak hagyjuk hogy majd felszáll a melegvíz, helyére hideg áramlik... szerintem sok vizet nem zavar. Én a karterra aplikállt vasaló fűtőszálra szavazok. :blink:

Mert az aztán baromi hatásos lenne. Na meg érintésvédelmileg biztos tökéletes. Nem értem miért nem érted meg, hogy ha a vis melegszik az átadja az egész blokknak a hőt.

Ja akkor már értem, akkor.: :lol:

Viccet félretéve nem indulok rendszeresen a kocsival reggel, hogy komolyan foglalkozzak a problémával. Mostanában hétfégi autós vagyok, meg néha megyek a tecsóba. Nincs garázsom, csak kocsibeálló meg a növekvő kölyökkutya miatt most nem is merek kábeleket kinthagyni az udvaron. Ha lenne garázsom akkor befektetnék egy olajradiátort a motor alá, és időzítővel indulás előtt bekapcsolnám egy órára. Szerintem felmelegíteni a vízcsöveket is, meg némileg magát a motort is. Ha nem fújja el a szél a meleget, és megreked a motortérben szerintem hamar 50-60 fokos lenne ott a levegő, az meg egy óra alatt emelne a motor hőmérsékletén is jópár fokot. És nem igényel beruházást, és ha ha nem műkszik visszarakom az olajradiátort a szekrénybe.

Az előző hozzászolásodban fűtőszálat akartál az olajteknőre, most meg zavar a kábel? Arra meg kiváncsi lennék hogy raksz a motor alá egy olajradiátort. :angry:

a vízpumpa mellett olyan vígan elcsorg a víz, hogy el se hinnéd :D

láttál már olyat??

ne úgyképzeld márel, hogy a fürdőszobai csap... el tud melette forogni.

meg felmelegzk víz... és? melegszik utána a blokk, 60fokosra mire felmelegszik...

de mondom, a víz át tud fordulni a kiskörben :)

Eddig sem hitte el. ;)

Link to comment
Megosztás:

Főleg, hogy az olajradiátor a legrosszabb hatásfokú fűtőtest, ami létezik a bolygón. :lol:

Nem értem mit kell variálni. Ha nincs fűtött garázs, vagy miniszteri fizetés egy állófűtéshez, akkor csak arra kell rágyúrni, hogy minél gyorsabban bemelegedjen a motor. Szerintem. :huh: Ezt is próbálom elérni a jövőben, amíg nem lesz fűtött garázsom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Főleg, hogy az olajradiátor a legrosszabb hatásfokú fűtőtest, ami létezik a bolygón. :lol:

Nem értem mit kell variálni. Ha nincs fűtött garázs, vagy miniszteri fizetés egy állófűtéshez, akkor csak arra kell rágyúrni, hogy minél gyorsabban bemelegedjen a motor. Szerintem. :huh: Ezt is próbálom elérni a jövőben, amíg nem lesz fűtött garázsom. :lol:

Igaz. Gyári megoldásokkal is (takarólemez, meleglevegő-hozzávezetés) hamar bemelegszik. Ha nagyon hideg van akkor ráadásul kedvem sincs kimenni. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok nagy tuningmájszter, de így el tudnám viselni a Caravanom kinézetét, ahogy a képen is látszik: :huh:

király, de ez most előre megy hátra vagy mi? :D

az a toldat töre olyan, amiket előre szoktak tenni :lol:

de amúgy fain lenne ;)

hát hajrá :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.