Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Az enyém is full fapad volt mikor megvettem, de lufis kormány meg 6 hangszóró akkoriban alap volt, nem?

nem

enyém is 2001es és nincs se lufi se 6 hangszóró csak kettő volt benne

se szervó

fényszóró magasság állító volt csak benne

De bizony. A classicok azok, amiből mindent kihagytak. Az enyémben is alap a lufi, 6 hangszóró.

Link to comment
Megosztás:

milenne ha mondjuk azt is észbentartanátok, hogy a gumitól is függ mennyire kapar el...nekem pl téli is nyári is 2ben csak kicsit kapar, de nyikkanásnál több.....szárazon.

vizen mókás mikor a 2.at végigtekeri, tiszta turbo feeling :huh:

Jóhát ebbe már nem gondol bele, hogy nem 3 napos gumik vannak nekem elől. :lol: A négy éves semperitekkel nem is tudna elkaparni, az fix. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem látom hogy hasznosabb lenne, mintha az olajteknő alá betennék egy villanyrezsót.

Pedig teljesen más. :huh:

De szerintem ugysem tudnálak rola meggyőzni.,, mivel már volt erről szó. A villanyrezsóval jol felmelegited a levegőt, mivel nem ér hozzá a teknőhöz szerintem. És akkor a viz mire melegedne át?

Link to comment
Megosztás:

Pedig teljesen más. :huh:

De szerintem ugysem tudnálak rola meggyőzni.,, mivel már volt erről szó. A villanyrezsóval jol felmelegited a levegőt, mivel nem ér hozzá a teknőhöz szerintem. És akkor a viz mire melegedne át?

DE abban az esetben az olajteknőben lévő olaj melegedne előbb, meg az összes műanyag.

Az általam linkelt cuccot: már a kopás miatt is hasznosnak tartanám. A fogyi miatt is jó biztos.

Műszakin egy ilyen ketyere mennyire okoz(na) gondot?

Link to comment
Megosztás:

DE abban az esetben az olajteknőben lévő olaj melegedne előbb, meg az összes műanyag.

Én már a kopás miatt is hasznosnak tartanám. A fogyi miatt is jó biztos.

Műszakin egy ilyen ketyere mennyire okoz(na) gondot?

Igen, és pl. egy 2000 Wattos rezsó mekkora hatásfokkal bírna? nagy része elmenne a környező levegőbe. Mennyi idő alatt érne el akkor melegedést az olaj, hogy legyen valami értelme is?

Link to comment
Megosztás:

Pedig teljesen más. :D

De szerintem ugysem tudnálak rola meggyőzni.,, mivel már volt erről szó. A villanyrezsóval jol felmelegited a levegőt, mivel nem ér hozzá a teknőhöz szerintem. És akkor a viz mire melegedne át?

Ki kellene próbálni hátha.

Amúgy ezeknek a cuccoknak egy hátránya van...ha nincs garázsod akkor kilógathatod a hosszabbítót a panel 5. emeletéről. :huh: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért az durva, hogy lebeszélik a 8 éves autónál a vez. szíj cseréről. Mert az ugyis tip-top állapotban van. :huh:

A szerelőm szerint nekem se ártana lecserélni, nincs szervízkönyve és mivel kereskedőtöl vettem, nem tudni mikor volt cserélve.

Gyanús, hogy szegénykémen nem sok mindent cserélgettek, úgyhogy kénytelen leszek beruházni még egy "kicsit".

Van aki tudja mennyi most egy készlet? Jól sejtem, hogy olyan 30-50e Ft. körül van?

Link to comment
Megosztás:

A szerelőm szerint nekem se ártana lecserélni, nincs szervízkönyve és mivel kereskedőtöl vettem, nem tudni mikor volt cserélve.

Gyanús, hogy szegénykémen nem sok mindent cserélgettek, úgyhogy kénytelen leszek beruházni még egy "kicsit".

Van aki tudja mennyi most egy készlet? Jól sejtem, hogy olyan 30-50e Ft. körül van?

Sajnos X16XEL-nél ennél több! 60-70 inkább. (munkadíjjal együtt olcsóbb szervízben)

Link to comment
Megosztás:

Jaj! :lol: Mondjuk nekem csak az alkatrészt kell megvennem, nem lesz benne munkadíj. Akkor is olyan sok?

Csak alkatrésszel jó esetben 45-50 körül megúszhatod. De figyelj mit veszel, mert lehet szívni a nem jó minőségű alkatrészekkel. Én komplett szettet vettem gyárit, de sokan variálnak, hogy gates szíj, skf terelőgörgők vagy más vízpumpa. Vízpumpa cserét enm elfeljteni!

Na de majd úgy is mondják a többiek :huh:

Viszont ha bizonytalan az előélete az autódnak, meg amugy is használt autó vásárláskor nagyon ajánlott ezért cseréld, mert nagy kárt tud csinálni ha szakad a szíj.

Link to comment
Megosztás:

Csak alkatrésszel jó esetben 45-50 körül megúszhatod. De figyelj mit veszel, mert lehet szívni a nem jó minőségű alkatrészekkel. Én komplett szettet vettem gyárit, de sokan variálnak, hogy gates szíj, skf terelőgörgők vagy más vízpumpa. Vízpumpa cserét enm elfeljteni!

Na de majd úgy is mondják a többiek :lol:

Viszont ha bizonytalan az előélete az autódnak, meg amugy is használt autó vásárláskor nagyon ajánlott ezért cseréld, mert nagy kárt tud csinálni ha szakad a szíj.

Mindenképp komplett szettet veszek, és nem variálok, gondolom az alkatrészboltos sem fog.

Köszönöm a választ! :huh:

Link to comment
Megosztás:

De bizony. A classicok azok, amiből mindent kihagytak. Az enyémben is alap a lufi, 6 hangszóró.

nemtudom mit variáltok... én egy calssicot linkeltem be, és arról beszéltünk, hogy abban mi az alap.

ez alufi alap szerintem meg nem igaz... akkor zotyáéban hol a lufi? DÁW éban hola lufi, Laleeéban hola lufi csapóéban hol a lufi?????????és reggelig írhatnám, háy astra szaaldgál, ami eredeti német, és nincs benne lufi.

valamelyik kiadásban biztos az volt, de a GL az nem is egy alapkiadás pl...

Pedig teljesen más. :huh:

De szerintem ugysem tudnálak rola meggyőzni.,, mivel már volt erről szó. A villanyrezsóval jol felmelegited a levegőt, mivel nem ér hozzá a teknőhöz szerintem. És akkor a viz mire melegedne át?

ne is próbálkozz neki megmagyarázni, de egyszer meg kellene fürdetni úgy, hogy a kád alá beteszi a rezsóját, akár 10et is, és telenegedi hidgvízzel a kádat, aztán meg fürödhetne úgy, hogy egy vízmelegítőn keresztül jönne a melegvíz

a rezsó el is egedi a meleget mindenfelé, eleve nagy a hőveszteség a nem direkt kapcsolat miatt....

Link to comment
Megosztás:

nemtudom mit variáltok... én egy calssicot linkeltem be, és arról beszéltünk, hogy abban mi az alap.

ez alufi alap szerintem meg nem igaz... akkor zotyáéban hol a lufi? DÁW éban hola lufi, Laleeéban hola lufi csapóéban hol a lufi?????????és reggelig írhatnám, háy astra szaaldgál, ami eredeti német, és nincs benne lufi.

valamelyik kiadásban biztos az volt, de a GL az nem is egy alapkiadás pl...

Ez úgy volt, hogy 94-ben a frissítéskor írták hogy alap lesz a légzsák. Aztán az ilyen csóró piacokon, mint nálunk, lett a Start felszereltség=fapad.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.