Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nálunk úgy 100 euróról** indulnak a biztositási dijak az enyémhez hasonló motorizációkra. Persze, azért vannak "ügyesek" akik kevesebbért is meg tudják kötni..én 133Eur/év fizetek...Igaz, nálatok van más egyéb befizetnivaló is, inkább nem is keseredem el... :)

.

szerk.: **Természetesen már a kedvezményeket is beleszámolva értendő.

Link to comment
Megosztás:

Nem ez kapcsolgatja a légszűrődobozban levő vákuumszelepet, hogy kivűlről szívjon hideg levegőt, vagy a kipuffcsonk felől melegebbet?

szerintem za, de az kivehető? :)

én nézegettem, de nem bántottam inkább.... most hogy visszaraktam a gyári légszűrő elejét, így az a vákumos rész is visszakerült, és egyből előjöt az ingadozósdi...

Link to comment
Megosztás:

Biztosító Éves díj Negyedéves díj

Allianz Hungária Biztosító Zrt. 27 000 Ft 6 750 Ft

Az Ön megtakarítása:

20 880 Ft/év

netrisk-en.

Tavaly én is rájuk bíztam a váltást, aztán mikor jan. 15.-én még mindig nem volt meg az új biztosításom, bementem Fehérvárra, és személyesen elintéztem a régi felmondását és az új megkötését összesen fél óra alatt (és ebben benne van egy 10 perces séta is a két biztosítótársaság irodája között).

Link to comment
Megosztás:

Tavaly én is rájuk bíztam a váltást, aztán mikor jan. 15.-én még mindig nem volt meg az új biztosításom, bementem Fehérvárra, és személyesen elintéztem a régi felmondását és az új megkötését összesen fél óra alatt (és ebben benne van egy 10 perces séta is a két biztosítótársaság irodája között).

Neten (netrisk.hu) intéztem én a biztosításom tavaly. Kiküldték a papírt, aláírtuk, visszaküldtük és jött is a csekk. :) Újra fogom kötni a biztosításom. Most 11970-et fizetek az allianznál negyedévente. :)

Link to comment
Megosztás:

Tavaly én is rájuk bíztam a váltást, aztán mikor jan. 15.-én még mindig nem volt meg az új biztosításom, bementem Fehérvárra, és személyesen elintéztem a régi felmondását és az új megkötését összesen fél óra alatt (és ebben benne van egy 10 perces séta is a két biztosítótársaság irodája között).

nekünk is hasonóan elhúzódott.

épp ezért nem is kínlódik most faterom ezzel...

AEGON Biztosító Zrt. 12 156 Ft 3 039 Ft

KÖBE A magyar biztosító 12 775 Ft 3 150 Ft

Groupama Garancia

Jelenlegi biztosító 13 091 Ft 3 273 Ft

nos ennyiért nem is érdemes :)

Link to comment
Megosztás:

Nem ez kapcsolgatja a légszűrődobozban levő vákuumszelepet, hogy kivűlről szívjon hideg levegőt, vagy a kipuffcsonk felől melegebbet?

Lehet, mert az egyik cső odamegy. :) :lol:

szerintem za, de az kivehető? :D

én nézegettem, de nem bántottam inkább.... most hogy visszaraktam a gyári légszűrő elejét, így az a vákumos rész is visszakerült, és egyből előjöt az ingadozósdi...

Kivehető, van ott egy lemez ami visszahajlik, hogy a csövek ne csússzanak le, azon van átdugva a két csonk olyan ha-bedugom-rászorul módszerrel. Ki kellett volna próbálnom, ha fújom-szívom átvált-e a szelep. De te ezt már próbáltam nem? :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, mert az egyik cső odamegy. :) :lol:

Kivehető, van ott egy lemez ami visszahajlik, hogy a csövek ne csússzanak le, azon van átdugva a két csonk olyan ha-bedugom-rászorul módszerrel. Ki kellett volna próbálnom, ha fújom-szívom átvált-e a szelep. De te ezt már próbáltam nem? :)

próbáltam, de már nem emlékszem :D

addig oké, hogy a lemez alatt van, de hogyan jön ki??

Link to comment
Megosztás:

próbáltam, de már nem emlékszem :)

addig oké, hogy a lemez alatt van, de hogyan jön ki??

A lemezt kell lehúzni róla, úgy hogy órás csavarhúzóval finoman körben feszegeted a ráfeszülő részeket. Tudod a fékpofánál is van ilyen átdugott stift ami így van biztosítva. Aztán befele ki lehet venni. Egy réz csavar volt az egyik csonkal szemben, de nem tudtam, és nem is mertem tekergetni. Lehet azt szabályozza, mikor váltson a szelep.

Link to comment
Megosztás:

A lemezt kell lehúzni róla, úgy hogy órás csavarhúzóval finoman körben feszegeted a ráfeszülő részeket. Tudod a fékpofánál is van ilyen átdugott stift ami így van biztosítva. Aztán befele ki lehet venni. Egy réz csavar volt az egyik csonkal szemben, de nem tudtam, és nem is mertem tekergetni. Lehet azt szabályozza, mikor váltson a szelep.

jah szal az befelé jön ki?

lehet meglesem majd... bár már hideg van, törni meg nem akarok semmit.

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodom egy ilyen beszerzésén. Nagyon gamat szerintetek?

Egyre gyakrabban látni ilyeneket a kocsikon főleg télidőben mert vannak helyek ahol apró zúzott kővel szórják fel az utakat...leginkább a hegyi utakon láttam. Nem tudom mennyibe kerül, de én elgondolkoznék rajta, hogy megéri-e egyáltalán.

Eleve csak a motortető első harmadát védi - persze, az kapja követ leginkább - de utánajárnék, hogy mennyibe volna lefóliáztatni az autó elejét a sárvédőkkel és a lámpákkal együtt mert az szerintem esztétikusabb is. :) Nálunk is tudok egy cégről aki ezt is csinálja(nyilván többen is csinálják csak én nem ismerem őket) kimondottan erre a célra szánt védőfóliákkal ami lehet szintelen vagy szines is vagy akár valamilyen reklámfelirattal, stb. Nem egy kocsira még "optikai tuningként" is felraknak szénszál/karbon imitációs fóliákat igy még akár jól is kinézhet az mellett hogy védi a fényezést. :)

Link to comment
Megosztás:

Reeckatee!

miért nem tetetsz átlátszó fóliát rá?? az nem is drága, és nagyon sokat véd a motorháztetőn kavicsfelverődés ellen!

mellesleg nem is látszik, hogy van rajta... Uncsim rengeteget elad belőlle (matricázással foglalkozik) ! A fábiára lehet én is rakatok :)

Neked megérné, hisz még vadi új az autó... :)

Link to comment
Megosztás:

Tavaly én is rájuk bíztam a váltást, aztán mikor jan. 15.-én még mindig nem volt meg az új biztosításom, bementem Fehérvárra, és személyesen elintéztem a régi felmondását és az új megkötését összesen fél óra alatt (és ebben benne van egy 10 perces séta is a két biztosítótársaság irodája között).

Neten (netrisk.hu) intéztem én a biztosításom tavaly. Kiküldték a papírt, aláírtuk, visszaküldtük és jött is a csekk. :) Újra fogom kötni a biztosításom. Most 11970-et fizetek az allianznál negyedévente. :)

Nekem is simán ment minden tavaly,idén nekem a uniqa (7400/negyedév) a nyerő,már át is kötöttem.

Ráadásul már nem kell az alkuszi megbízást aláírni+visszaküldeni,mert a régi még érvényes.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is simán ment minden tavaly,idén nekem a uniqa (7400/negyedév) a nyerő,már át is kötöttem.

Ráadásul már nem kell az alkuszi megbízást aláírni+visszaküldeni,mert a régi még érvényes.

Én megnéztem a neten ki mit ajánl, de maradtam az Allianz-nál tavaly is, és ahogy nézem most is!

Csak simán lemondom, és újrakötöm :lol: így a Fabiára a mostani 6700 Ft helyett lesz 5130 Ft /negyedév! :)

bemegyek az Allianz-hoz, és 10 perc alatt meg is van :) annyit megér :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.