Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

sztem egyik se :rolleyes: . 2 hete lett megcsinálva a hengerfej tömítés, hengerfejnek nincs baja.

Síkolva lett a hf? új hf csavarok vannak? mert ha nem, akkor lehet hogy már az új tömítésed szarabb

állapotban van, mint a régi volt -_-

Srácok, az igaz hogy a zöldkártyát és a műszakit egybevonják??? és akkor évente kell a műszakit is megcsinálni rajta a zöldkártyával 1ütt? <_< gatyó rámegy..:D

igen. még csak tervezet, de elméletileg jövő évben már gyakorlat is lesz.

Link to comment
Megosztás:

Hali poloról nem tudok, de van egy beújított H Astra sötétszürkés kamerásautó <_< (színre ilyen mint ez, csak 5 ajtós) Kb 1 hete szóltak a volt osztálytársak, hogy jobb lesz vigyázni vele!!!

Ahol láttam is már: Debrecen Mikepércsi út, Berettyóújfalu, Biharkeresztes!

hűű...komolyan? Na ezt nem is tudtam, köszi hogy szóltál. Akkor már kevésbé aggódok...mindenki azt mondja hogy nincsen de akkor jó. meert 1 mellett multhét péntek este elmentem egy 140es tempóval....( siettem ) :D :D

nekem is van ismerősöm aki egy rendszámmal, megy egy forgalmival megy vizsgázni (autó nélkül persze :D )

Azok akik eddig is olyan roncsokkal jártak amikkel nem lehetne, azokat hidegen hagyja, az úgy gondolja hogy addig használja a sz.rját amíg engedik, utána meg beborítja a dunába. Aki meg komolyan veszi azt amit a "nagyfőnökök" mondanak, annak eddig is normális autója volt, ő meg agybajt kap és egyből meg akar szabadulni tőle amíg még kap érte valamit. (nah akkor kell majd autót venni :D ;) -_- ) Igen a 2T-kkel is ez volt, aztán kivonás sehol, de addigra nagyjából el is tűntek... Múlthéten ment előttem egy barkas de elég szépen rendbecsinálva. Komolyan jó érzés volt hallgatni egy kicsit a kéményes tuningswiftek helyett. Még rendesen be is volt állítva alapjáraton láthatóan nem is füstölt, csak amikor nagyobb gázzal indult, de lehúzott ablaknál azért megéreztem hogy nem pócvágenmotorral megy a darab :lol: (csak azért halkítottam le a zenét is, mert elsőre nem hallottam :rolleyes: )

Hát a tuningswiftek kályhacsöve helyett bármi jó...Multkor hazajöttem nyírábrányból, és egy tuningolt swift próbált ott pörögni...mögötte jött egy alap 2107es koppányvéges zsiga...Győzött a Lada. Hangra is meg pörgésre is

Pár nap távlatából merem állítan, hogy 1-2 ben még bírnám tartani a lépést :D

Barátaim...ma elvitték a kicsi zöldet.....hát.....vegyes érzések. De az új kapja ki a kormányt a kezemből B)

Barátom.... Jó kis gép a zöld. Bárhova is került...Jól jártak vele. Merem állítani

Link to comment
Megosztás:

Hát a tuningswiftek kályhacsöve helyett bármi jó...Multkor hazajöttem nyírábrányból, és egy tuningolt swift próbált ott pörögni...mögötte jött egy alap 2107es koppányvéges zsiga...Győzött a Lada. Hangra is meg pörgésre is

Hát ez nem volt kérdés! :D Egy frankón megcsinált lada otthagyja bármelyik szutyokit! A haverom épített egyet, csak elcseszte, mert felajánlották neki, hogy egy VFTS Ladákkal foglalkozó műhelytől vegyen egy motort és azt használja, meg arra van garancia is. Erre az őrült maga épített egy VFTS Ladát, eddig 1.5M Ft-ba van neki a cucc és még nem tudta beállítani rendesen a motort. Veszettül megy, nem gyenge a hangja, ja és a szutyokihoz képest a hang mögött erő is van... <_<

:rolleyes:
Link to comment
Megosztás:

Hát ez nem volt kérdés! :D Egy frankón megcsinált lada otthagyja bármelyik szutyokit! A haverom épített egyet, csak elcseszte, mert felajánlották neki, hogy egy VFTS Ladákkal foglalkozó műhelytől vegyen egy motort és azt használja, meg arra van garancia is. Erre az őrült maga épített egy VFTS Ladát, eddig 1.5M Ft-ba van neki a cucc és még nem tudta beállítani rendesen a motort. Veszettül megy, nem gyenge a hangja, ja és a szutyokihoz képest a hang mögött erő is van... <_<

-_- Én nyár végén uncsitesómmal mentem ki egy kis rallyzásra. Jó kis ezerkecsóval B) elég nagy a pálya, de mire végigértünk rajta az első kanyar felett még ott hömpöjgött a por :rolleyes: Durván jó volt. ( de azért uncsimba is benne van az opeles érzés... van neki még egy 1.2es D kadett. manta felnis :D ) nagyon zsíros az is

Link to comment
Megosztás:

B) Én nyár végén uncsitesómmal mentem ki egy kis rallyzásra. Jó kis ezerkecsóval :D elég nagy a pálya, de mire végigértünk rajta az első kanyar felett még ott hömpöjgött a por <_< Durván jó volt. ( de azért uncsimba is benne van az opeles érzés... van neki még egy 1.2es D kadett. manta felnis :D ) nagyon zsíros az is

Mi vagy 3 éve Nyírturán a rally pályán szétpörgettünk vagy 6 zsigulit. Ezek bontásra voltak ítélve, szinte mindegyikben jó volt a motor, csak elhozták az egyik haveromékhoz szétbontani. Nekik van méhtelepük. Mi előtte mindig kivittük őket a pályára és versenyeztünk velük kifulladásig. Rengeteg benzit elégettünk ott kint. A fíling megvolt. Bukósisak, nagy társaság. Jó volt. De mostanság már nem hoznak be ilyen jó állapotú verdákat... :rolleyes: Meg már mi is felnőttünk. -_- :D

Link to comment
Megosztás:

Felraktam a www.opelclub.hu matricákat az első és a hátsó szélvédőre. Az egyik szakadt volt, de azért sikerült összerakom a szakadt "W" betűt. <_< Nem tudom így kaptam-e a pályanapon vagy utána szakadt el, de messziről elég távolinak tűnik, azaz nem látszik. :D

Az első nem zavar a kilátásban? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát sokan így gondolták trabant, wartburgosok közül is... aztán csak eltűntek. Persze 1-2 darab még rohangál. Érdekes, hogy azóta szó sincs arról amivel ezt elérték, hogy "ki fogják őket vonni a forgalomból".

Jah, túladtam rajta de azóta is bánom :D jó autó (na jó, csak kocsi :rolleyes: ) volt az. Egyetlen 1 hibája volt, hiába a jó kasznis, 1-2 év után igencsak rosszul nézett ki és csak utángyártott semmirevaló alkatrészeket lehetett kapni hozzá. Tudom, hogy hihetetlen de 4 év alatt kb 800 -mondom 800 ezret vertem bele csak, hogy guruljon, ebben semmi extra (gondolok itt hangtechnikára, stb ) nem volt. Csak ezért adtam el, amúgy szerelgetni mindig lehetett, sajnos elkellett benne a szerszám is mert sosem lehetett tudni mikor áll meg, igaz futotta a kilométereit is bőven -volt olyan év, hogy 54 ezret raktam bele... -_-

Ilyesmi volt csak épp fehérben:

n20.jpg

És igen, szerettem... <_<

Link to comment
Megosztás:

Most láttam egy "gyönyörűszép" műszerfalat :rolleyes:

-_- B) :D :D

Ez a tuning skacok, nem a suzuki ;)

Amúgy furi a hátulja, van rajta egy plussz csatlakozóhely, ilyet még nem láttam... <_< Mi lehet annak a szerepe? :D

(jobboldalt lent van rajta) még az izzófoglalatok helye is ki van emelve....

Ott vannak azok a visszajelzők, amiket egy BC is tud. Tehát, alacsony hűtőfolyadékszint, alacsony ablakmosó folyadékszint, alacsony fékolajszint, kiégett izzók. Az arra van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

.....

Más. Kezd kutya formájuk lenni.:

szépek! :D

ez az én kis vakarcsom, kb 2 hete hoztam! :lol:

azért valljuk be tudja hogyan kell aludni

<_< :D -_- B)

Ja és még horkol is közben :D :rolleyes: meg persze mindent elhord, ami mozdítható (mint múltkor a csavarhúzót elektromos ablak szerelgetés közben :D .... azt hittem bediliztem, "hova is tettem- hova is tettem", körbenéztem mindenhol, egyszer csak látom a kutya próbálgatja belefér-e a szájába ;) az meg itt van

Link to comment
Megosztás:

aha!

csak mert az enyém másabb gondolom akkor amiatt, hogy ezek a funkciók (BC) nekem nincsenek! :rolleyes:

Ez úgy van, hogy az A Vectrában nem a BC irogatta ki, hanem a műszeregység jelezte. Mivel az Astrában már kiírja a BC, ezért ez a funkció már nem él az Astrás műszeregységekben, de egyébként az ikonok ugyanúgy megtalálhatóak a mienkén is. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ez úgy van, hogy az A Vectrában nem a BC irogatta ki, hanem a műszeregység jelezte. Mivel az Astrában már kiírja a BC, ezért ez a funkció már nem él az Astrás műszeregységekben, de egyébként az ikonok ugyanúgy megtalálhatóak a mienkén is. :rolleyes:

éértem!

de ahogy nézem nekünk nem megy oda semmi (mármint az én 2 műszeregységemnél) még a NYÁK-on sincs odahúzva semmi.

Azokat a funkciókat akkor csak a BC-sek tudják?

Link to comment
Megosztás:

éértem!

de ahogy nézem nekünk nem megy oda semmi (mármint az én 2 műszeregységemnél) még a NYÁK-on sincs odahúzva semmi.

Azokat a funkciókat akkor csak a BC-sek tudják?

Persze hogy nem megy, előbb említettem hogy miért.

Astránál a BC tudja ezt a funkciót, Vectránál passzolom, de elképzelhető hogy a BC-s Vekikben van meg ez a funkció ugyanúgy, csak nem a kijelzőn írja ki, hanem kivillantja a megfelelő lámpát. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

szépek! ;)

ez az én kis vakarcsom, kb 2 hete hoztam! :D

azért valljuk be tudja hogyan kell aludni

<_< :D -_- B)

Ja és még horkol is közben :D :rolleyes: meg persze mindent elhord, ami mozdítható (mint múltkor a csavarhúzót elektromos ablak szerelgetés közben :D .... azt hittem bediliztem, "hova is tettem- hova is tettem", körbenéztem mindenhol, egyszer csak látom a kutya próbálgatja belefér-e a szájába ;) az meg itt van

Nagy csibészek ezek a lopkodós kutyák, dolgoztunk egy helyen ott a blöki még el is ásta amit ellopott. Amikor kapálták a virágágyást meg jöttek elő a kalapácsok, sapkák, sörösdobozok. ;) Mi meg néztünk nahát ez a kutya mit be nem hoz az utcáról?! :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.