Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Csatlakozom a többiekhez, és én is baleset mentes közlekedés, és egészséges használatot kívánok :rolleyes: :D

Kár hogy nem voltam ott....ki nem állhatom az ilyen seggfej idióta büdös bunkó parasztokat :D -_-

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom a többiekhez, és én is baleset mentes közlekedés, és egészséges használatot kívánok :rolleyes: B)

Kár hogy nem voltam ott....ki nem állhatom az ilyen seggfej idióta büdös bunkó parasztokat <_< :D

Paraszt embör ilyet nem csinál!!!! -_-

A bunkóval egyetértek.

Link to comment
Megosztás:

Hát kell egy kis segítség az asszony ellenében!

Veri a balhét a használt acél felnivásárlás miatt, márpedig ez nekem is jó, a gumiknak meg nemkülönben, amiket nem kell évente 2x oda vissza rángatni a vas felniről(ha sokat van ), hanem csak elég ha a 4 csavart megoldom, aztán helyes nyomatékkal felteszem a másik garnitúrát. Közben néha centir, futómű ellenőrzés

Érvek kellenek, miért jó még? Szerinte kidobok 20 rongyot az ablakon furikázással...könyörgöm ez nem ZIL, hogy ennyit megegyen:100-160 km en.

Különben is fogja be száját, a) vezérléscsere

B)a kb 4 éves téligumikat az ő kocsijára szántam (nem kell téligumi, mert sokba kerül a le föl szerelésük, meg itt erre úgysincs tél[Vas megye :rolleyes: ) ], nem is nagyon megyünk vele sokat (igen csak akkor hogy fog a nagy s***ével biciklizni a hóban, amikor a kocsi csúszik )- hogy ne csúszkáljon a sz*r félrekopott gumin,november március között, amikor a gyereket hozza viszi. A nyárit meg csak vegyen magának ha akar.

A téli és nyári közötti különbséget már kezdőként volt lehetőségem megtapasztalni: barátom kivitt a letaposott hóba a kombival, persze a nyárik voltak rajta azt kérte fékezzek rá.

Mint a ló, akinek szétcsúsztak a lábai és úgy felbukott.

Aztán gumishoz el, fel a téli , ugyanott alig mászott el.

Link to comment
Megosztás:

Hát kell egy kis segítség az asszony ellenében!

Veri a balhét a használt acél felnivásárlás miatt, márpedig ez nekem is jó, a gumiknak meg nemkülönben, amiket nem kell évente 2x oda vissza rángatni a vas felniről(ha sokat van ), hanem csak elég ha a 4 csavart megoldom, aztán helyes nyomatékkal felteszem a másik garnitúrát. Közben néha centir, futómű ellenőrzés

Érvek kellenek, miért jó még? Szerinte kidobok 20 rongyot az ablakon furikázással...könyörgöm ez nem ZIL, hogy ennyit megegyen:100-160 km en.

Különben is fogja be száját, a) vezérléscsere

B)a kb 4 éves téligumikat az ő kocsijára szántam (nem kell téligumi, mert sokba kerül a le föl szerelésük, meg itt erre úgysincs tél[Vas megye :rolleyes: ) ], nem is nagyon megyünk vele sokat (igen csak akkor hogy fog a nagy s***ével biciklizni a hóban, amikor a kocsi csúszik )- hogy ne csúszkáljon a sz*r félrekopott gumin,november március között, amikor a gyereket hozza viszi. A nyárit meg csak vegyen magának ha akar.

A téli és nyári közötti különbséget már kezdőként volt lehetőségem megtapasztalni: barátom kivitt a letaposott hóba a kombival, persze a nyárik voltak rajta azt kérte fékezzek rá.

Mint a ló, akinek szétcsúsztak a lábai és úgy felbukott.

Aztán gumishoz el, fel a téli , ugyanott alig mászott el.

Szóval...

alapból jobb, mert ha van külön felnigarnitúra a téli és nyári gumikhoz, eleve pénzspórolás, mert nem kell félévente ugyanarra a felnire rakatni gumit, ami négy gumi esetében már nem kis összeg (nálunk 2000Ft/darab a felrakás, plusz centír és még fel is rakják a kocsira). Másrészt ez a gumi és a felni élettartamát is növeli, mivel a félévente való rendszeres le- és felrakás sem tesz jót neki. Lásd az esetemet: vettem használt gumikat, felnikkel, látszott rajta, hogy a gumi nem csak ezt a felnit látta életében, mindenesetre átrakattam a jobbik felnijeimre, rá a kocsira és vasárnapra már le is engedett csutkára (pénteken történt a felszerelés).

Lehet 20 rongy volt most az a 4 felni, de az öt év múlva is felni lesz, nem úgy mint az lenne, amelyiken félévente gumi van cserélve. Azért nem mindegy, hogy az ember 3-5 évente cseréli a gumikat a felniken, minthogy félévente 8-10000Ft-ot adjon ki a gumicserére. Gyakorlatilag egy év alatt el lenne költve az a 20 ropi, ami most el lett költve felnire. Gumit meg ígyis-úgyis cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

Asszem ma délután nagyon kikészültem, 2 deci pálinkával indítottam...aztán sehol se lett vége a jégerezésnek, de már jól vagyok. B)

bazze... szerda van <_< legalább péntek lenne... deh... áhh... egyiknek új autója lesz kedden, másik szétihatja magát szerdán, ki lesz a harmadik?? :rolleyes:

:D :D egyre irígyebb leszek ezen a héten. Vasárnapra elsárgulok -_-

Link to comment
Megosztás:

Szóval...

alapból jobb, mert ha van külön felnigarnitúra a téli és nyári gumikhoz, eleve pénzspórolás, mert nem kell félévente ugyanarra a felnire rakatni gumit, ami négy gumi esetében már nem kis összeg (nálunk 2000Ft/darab a felrakás, plusz centír és még fel is rakják a kocsira). Másrészt ez a gumi és a felni élettartamát is növeli, mivel a félévente való rendszeres le- és felrakás sem tesz jót neki. Lásd az esetemet: vettem használt gumikat, felnikkel, látszott rajta, hogy a gumi nem csak ezt a felnit látta életében, mindenesetre átrakattam a jobbik felnijeimre, rá a kocsira és vasárnapra már le is engedett csutkára (pénteken történt a felszerelés).

Lehet 20 rongy volt most az a 4 felni, de az öt év múlva is felni lesz, nem úgy mint az lenne, amelyiken félévente gumi van cserélve. Azért nem mindegy, hogy az ember 3-5 évente cseréli a gumikat a felniken, minthogy félévente 8-10000Ft-ot adjon ki a gumicserére. Gyakorlatilag egy év alatt el lenne költve az a 20 ropi, ami most el lett költve felnire. Gumit meg ígyis-úgyis cserélni kell.

köszi..., eléggé felhúzott, mert épen ezek próbáltam neki mondani, amúgy a használt acélfelnik rweémlhetőleg jók, pont fele mint amiről a nejem nyöszörög (gyári új az kb 9 -12 /db..de ki akar újat venni??!az acélt nagyon kell padkázni, hogy szétmenjen) és már régóta nézegtem. Minden szerelésnél(legyen vezérlés vagy fagyálló, olaj etc.) igyekszem jót de inkább olcsóbbat választani, amit tudok magam csinálok, a kocsijához jó pár ezerért csináltattam a dolgokat, és eszébe sem jutott, hogy te itt az ára...

Sokszor nem értik meg ,hogy vannak olyan dolgok amit nem akkor nézetünk meg amikor már komoly baj van vele: a vason gurul a kocsi, netán kopog egyenesben(és nem a kanyarokban) a féltengely. Jó a fékkarmantyúkat nem fogom évente cserélni mint az előírás lenne de pl. a vezérlésnél már korábban kellett volna lépnem.

Van egy ködfényszóró pár(igen olcsó volt) ami az enyémre nem megy fel, majd gondoltam, jó lesz neki. Így legyek jószívű?

Asszem ma délután nagyon kikészültem, 2 deci pálinkával indítottam...aztán sehol se lett vége a jégerezésnek, de már jól vagyok. :rolleyes:

na én 2 hete szoktam le a töményről (16 óra epehányás miatt...) úgyhogy vigyázni kell a májra, hasnyálmirigyre.

Link to comment
Megosztás:

Asszem ma délután nagyon kikészültem, 2 deci pálinkával indítottam...aztán sehol se lett vége a jégerezésnek, de már jól vagyok. :rolleyes:

Nekem is most a Fülös meg a hideg sör marad meló után! <_< Nem mondom, hogy egészségünkre, mert te csak tisztulj én meg pusztítom a rohadt gyümölcsöt, Hát szorakozás ez? :D

Isten-Isten!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 2 órát siet, pedig én nem ittam :rolleyes:

Inkább arról mesélj, csináltál már vmit a tetőkárpittal?

Igen. Kivettem belőle a fém keretet a lámpához, és azzal felraktam az enyémet :D -_- tök furcsa hogy egyenesen is tud állni <_< Egy darabig nem lesz időm játszani vele, úgyhogy Sukorón feldobtam a padlásra, majd tavasszal ha megyünk gaznyírni, nekem lesz még egy játékom. Tavaszig meg az lett az ötlet hogy csergőéknél fater vett 6 darab tetőkárpit bolhát, azzal felnyomjuk majd vmelyik nap a mostani kárpitot még két sorban. Így tartja majd 3x3 bolha, közöttük biztos lógni fog valamennyire, de ha a fejemhez nem ér akkor már meg vagyok barátkozva vele. Megint hosszú a hajam... le kell vágatni, mert így b.sztatja a kárpit B)

szerk.: 2 óra 2 perc a jelenlegi sietés :D

Link to comment
Megosztás:

Igen. Kivettem belőle a fém keretet a lámpához, és azzal felraktam az enyémet :D -_- tök furcsa hogy egyenesen is tud állni :rolleyes: Egy darabig nem lesz időm játszani vele, úgyhogy Sukorón feldobtam a padlásra, majd tavasszal ha megyünk gaznyírni, nekem lesz még egy játékom. Tavaszig meg az lett az ötlet hogy csergőéknél fater vett 6 darab tetőkárpit bolhát, azzal felnyomjuk majd vmelyik nap a mostani kárpitot még két sorban. Így tartja majd 3x3 bolha, közöttük biztos lógni fog valamennyire, de ha a fejemhez nem ér akkor már meg vagyok barátkozva vele. Megint hosszú a hajam... le kell vágatni, mert így b.sztatja a kárpit B)

szerk.: 2 óra 2 perc a jelenlegi sietés <_<

Csak nehogy a padláson az egerek megrágják :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.