Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Akkor nem is olyan egyszerű utólagosan BC-siteni.... Megéri??

kinek mi éri meg :rolleyes:

ha neked megéri, hogy pár számszerű adatod legyen, amit lehet későbbiekben nem is fogsz használni, akkor megéri.

a teljes gyári Bc hez meg rengeteg más is kell, csak a tartályok jeladós kupakjait említsem pl.(izzók kiéégését jelző funkció viszont nem rossz)

nekem pl a fordulatszámmérős óra se ért meg 5 ezernél többet, és az az igazság az első hét után szinte rá se nézek <_<

másnak meg még 10 ezret is megérne

Link to comment
Megosztás:

Nos, alakul a BC. Voltam itt a tatabányai Opelnél. Nem volt épp villanyász, de a szervizvezetővel próbálkoztunk. A motorkódot sikeresen átírtuk, de az imuplzusszámot nem sikerült. Abban maradtunk hogy jövő héten visszamegyek és folytatjuk ha már ott lesz a villanyász.

Hazafele út előtt nulláztam mindent. A pillanatnyi sebességmutató álló helyzetben 0,8l/órát mutat, és menet közben is reális, míg hazaértem 6,8-as átlagfogyasztást írt ki a BC.

Az átlagsebességet menet közben többször is nulláztam, hisz azután elvileg a pillanatnyi sebességet írja ki az első másodpercben. Elvileg ez is jó, hisz a GPS-es érték, és a mutató közé eső értéket jelez ki, de inkább a GPS értékhez van közel. Tehát elvileg ez is rendben. Itt jött egy olyan gondolatom, hogy talán a motorkódot amikor átállítottuk, akkor ugye az a kód tartalmazza a nyelvet, mértékegységet...stb egyebeket is, és előfordulhat, hogy ez a kód a jeladó impulzusszámát is tartalmazza, ezért lehet jó a mutatott értek.

Egyedül a maradék üzemanyaggal megtehető út az ami szerintem nem stimmel, mert még a mutató az első fehér vonalnál van, tehát negyed tank van benne, ami nagyjából 140-150km-re szokott elég lenni, de a BC 49km-t ír. Nem tudom miért. Majd még elvileg megyek ma vele és akkor kiderül mi van.

Szerk.: viszont nagy öröm, hogy menet közben már nem csak a hőmérsékletet bámulhatom, hanem mindenféle helyes adatot. :rolleyes:

Szia invictus!

Azzal ne is törödj! <_< Nekem is egyébbként az volt a legpontatlanabb mindíg is az egész egységben. Amiota meg a befecsik mások lettek azóta meg aztán a pillanatnyi fogyim se áll a helyzet magaslatán. Nincs egyébbként egy olyan laptop neked amin nem viszta van? Mert akkor be tudnám esetleg lőni rajta a fogyit is, csak hát a pc-t nehéz kivinni a garagéba és ezért ha lenne ilyen egységed akkor kapnék az alkalmon egy villám minitali miatt! :D

De az a lényeg, hogy össze áll lassan a kép! Azért a kitartásnak meg volt az ára akkor! -_- Sok sikert a használathoz!

Link to comment
Megosztás:

Egyedül a maradék üzemanyaggal megtehető út az ami szerintem nem stimmel, mert még a mutató az első fehér vonalnál van, tehát negyed tank van benne, ami nagyjából 140-150km-re szokott elég lenni, de a BC 49km-t ír. Nem tudom miért. Majd még elvileg megyek ma vele és akkor kiderül mi van.

Most mikor lementem, már 85km-t írt ki, szóval elvileg ez is jó lesz. A BC diag menüjében +/-30 km korrekciós tartományban lehet korrigálni ezt az értéket, így nekem most 115km-t mutat. Ez már sokkal jobban közelíti a valóságot mint a 49km. :D Kezdek elégedett lenni. :rolleyes:

Van egy olyan gondolatom, hogy ez nem a BC által kiírt átlagfogyiból számol, hiszen azt bármikor nullázhatom, hanem a memóriában eltárolt régebbi adatokból összesen. És mivel 40 liter volt az átlagfogyi a régebbi beállítással, lehet, hogy kell neki idő míg ezek az adatok elavulnak, felülíródnak.

Viszont ahogy nézem az átlagsebesség számlálója kicsit buta, és simán gyújtáson, álló motorral is szépen csökken az átlagsebesség, bár ha ezt nézi az ember akkor általában előtte úgyis nulláz.

Szia invictus!

Azzal ne is törödj! -_- Nekem is egyébbként az volt a legpontatlanabb mindíg is az egész egységben. Amiota meg a befecsik mások lettek azóta meg aztán a pillanatnyi fogyim se áll a helyzet magaslatán. Nincs egyébbként egy olyan laptop neked amin nem viszta van? Mert akkor be tudnám esetleg lőni rajta a fogyit is, csak hát a pc-t nehéz kivinni a garagéba és ezért ha lenne ilyen egységed akkor kapnék az alkalmon egy villám minitali miatt! B)

De az a lényeg, hogy össze áll lassan a kép! Azért a kitartásnak meg volt az ára akkor! :D Sok sikert a használathoz!

Hát pont rosszkor írtál, hétfőn vagy kedden települt jogtiszta vistax64 a gépemre.

De ha megunom és visszamegy az XP. Bár ennek kicsi az esélye mert jön a windows7 és abból is lesz jogtiszta. <_<

Link to comment
Megosztás:

Te ezt tudod, én is tudom, de hidd el az emberek 90%-a nem tudja, hogy lehet kuplung nélkül váltani.

Igen, és az emberek 90%-a vezetni sem tud ahogy elnéztem ezt a hetemet <_< B) :D hihetetlen... előttem egy szöszi, a c3-masban nem tudta hogy merre indexel. balra index jobbra kanyar... bonyolult dolog ez tudod -_- már lemaradtam tőle hogy ha csattan legalább én meg tudja állni. A másik. bordó focus ma délután. Szentmihályi út az M3-től a végéig, folyamatos jobbra index-el. kinyúltam az ablakon, mutogattam neki a villogást (a legtöbben észreveszik mit akarok, és meg is köszönik) ennek a brokinak nem esett le. vagy észre se vette... Mindenkitől el kéne venni a jogsit aki közlekedésre alkalmatlan, és a városi forgalimcsökkentő ötleteknek már nem is lenne értelme. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Igen, és az emberek 90%-a vezetni sem tud ahogy elnéztem ezt a hetemet B) :lol: :D hihetetlen... előttem egy szöszi, a c3-masban nem tudta hogy merre indexel. balra index jobbra kanyar... bonyolult dolog ez tudod :D már lemaradtam tőle hogy ha csattan legalább én meg tudja állni. A másik. bordó focus ma délután. Szentmihályi út az M3-től a végéig, folyamatos jobbra index-el. kinyúltam az ablakon, mutogattam neki a villogást (a legtöbben észreveszik mit akarok, és meg is köszönik) ennek a brokinak nem esett le. vagy észre se vette... Mindenkitől el kéne venni a jogsit aki közlekedésre alkalmatlan, és a városi forgalimcsökkentő ötleteknek már nem is lenne értelme. :rolleyes:

Nekem az a halálom amikor jön szürkületben lámpa nélkül. Villogatok neki, csak néz.: :D Elkezdem fel-le kapcsolgatni a lámpát, de semmi nem esik le neki, a tekintet marad.: -_- valamelyik még be is int. :D Meg az amikor befele indexel a körforgóba kifele meg nem. Valahol hallotta, hogy egyszer kötelező, másszor meg lehet, de nem tudja melyik-melyik. :D Volt, hogy egy hölgyet próbáltam felvilágosítani, pontosabban sötétíteni, mert majdenm kibacta a szemem a refivel, lámpánál kiszálltam, és tök udvariasan megkértem, hogy lesszives kikapcsolni, mert egyrészt városban tilos, másrészt zavarja a többi közlekedőt. Nagyon kultúrál volt, azt mondta szívesen megteszi, ha megmutatom neki hogyan kell. <_< ;) Ez a férje kocsija, nem ért hozzá. Ezekszerint a férje sem, ha így adta oda neki bekapcsolt refivel. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a halálom amikor jön szürkületben lámpa nélkül. Villogatok neki, csak néz.: <_< Elkezdem fel-le kapcsolgatni a lámpát, de semmi nem esik le neki, a tekintet marad.: :D valamelyik még be is int. :D Meg az amikor befele indexel a körforgóba kifele meg nem. Valahol hallotta, hogy egyszer kötelező, másszor meg lehet, de nem tudja melyik-melyik. ;) Volt, hogy egy hölgyet próbáltam felvilágosítani, pontosabban sötétíteni, mert majdenm kibacta a szemem a refivel, lámpánál kiszálltam, és tök udvariasan megkértem, hogy lesszives kikapcsolni, mert egyrészt városban tilos, másrészt zavarja a többi közlekedőt. Nagyon kultúrál volt, azt mondta szívesen megteszi, ha megmutatom neki hogyan kell. :rolleyes: B) Ez a férje kocsija, nem ért hozzá. Ezekszerint a férje sem, ha így adta oda neki bekapcsolt refivel. ;)

nagyim is állandóan refivel jár mert a zsigulihoz volt szokva (amit elloptak kb egy-másfél éve) és ez az "új" "modern" autó (12 éves fiesta) már bonyolult. Zsigánál ugye a multifunkciós bajuszkapcsoló nem volt divat, tehát itt ha eltekeri a bajuszkapcs végét lámpaként, akkor azzal a lendülettel előre is nyomja és beüti refi állásba. kiküszöbölendő, letekertük a magasságállítót, így napközben már nem vakítja a szembejövőket, sötétben meg nem vezet, mert a korlátaival azért tisztában van. Arra meg hogy a piacról hazahozza a pontyot, meg a krumplit, vagy hetente 1-2x elmenjen orvoshoz arra meg elvan az autóval. Messzebbre nem szokott menni, de az érdekes hogy a ladával egész jól parkolt, ezzel meg szervóval, feleakkora autóval, már kb. 6x lezúzta az gépet -_-

Akkor már értem a szomszéd tacsija miért ugrál állandóan rám. Akkor vesz levegőt. ;) Nade OFF:

Másik nagyszüleim falun laknak, van egy kis makett-skótjuhászuk. Valami elképzelhetetlen keverék, tacsi méretben, de halál jól néz ki. Utoljára amikor nagy hó volt, ő a hó alatt járt mert amíg felért addig hó volt. Úgy közlekedett hogy mászott a hóban fölfelé tartott fejjel, ugrott egyet, akkor körbenézett, és amit ugrás közben látott az alapján ment valamelyik irányba a hóban. :D ;) :D olvadáskor lehetett látni milyen alagút rendszere volt a hóban :lol: átment vakondba :D

Link to comment
Megosztás:

Te ezt tudod, én is tudom, de hidd el az emberek 90%-a nem tudja, hogy lehet kuplung nélkül váltani.

ha kipróbálja nefélj meghallja <_< :D -_-

Főleg a harmadikat volt xar berakni, mert menet közben ugye elég problémás (de nem lehetetlen kuplung nélkül váltani)

Amint meséltem a múltkor eltört a múltkor a kuplungbowdenem vége (ami a pedálhoz megy be az a ki pöcök)

2be betesz, ráindít, aztán raktam nagy nehezen egy 3.at, és azzal jöttem hazáig 72 Km-t

tiszta szerencse, hogy éjjel nincs nagy forgalom Nagyvárad körül! B) :D Így nem tartottam fel senkit! :rolleyes:

Ja és szerencsére nem kellett egyszer sem megálni az úton! :D

Link to comment
Megosztás:

ha kipróbálja nefélj meghallja :D -_- B)

Főleg a harmadikat volt xar berakni, mert menet közben ugye elég problémás (de nem lehetetlen kuplung nélkül váltani)

Amint meséltem a múltkor eltört a múltkor a kuplungbowdenem vége (ami a pedálhoz megy be az a ki pöcök)

2be betesz, ráindít, aztán raktam nagy nehezen egy 3.at, és azzal jöttem hazáig 72 Km-t

tiszta szerencse, hogy éjjel nincs nagy forgalom Nagyvárad körül! :D :D Így nem tartottam fel senkit! :rolleyes:

Ja és szerencsére nem kellett egyszer sem megálni az úton! ;)

Apám a 11. kerületből hozta el a Ribit Dunakeszire, de közben beugrottunk a céghez a 4. kerületbe kipakolni a szerszámokat :D ;) Akkor kölcsönkértük nagyim sokat emlegetett fiestáját amíg a Ribibe kuplungot csináltak. Mikor elkészült vittük vissza a fiestát, és ugyan abban a kanyarban esett be a kuplung ahol az opelé ;) :lol: Azt már csak Újpalotára vittük el <_< ezek után, csak próbálgatás szinten elkezdtem próbálgatni. A fordban halál könnyű, ráadásul olyan áttételű váltója van hogy gyakorlatilag ha 2-esben bentvan akkor 15km/h-tól 75-ig használható az autó :D Az opelben többet gyakoroltam, de azon meg simán érezni lehet a pontot ahol éppen ugyan azon a fordulaton vannak a fogaskerekek. Jó, ha csak "úgy" játszom ezt akkor azért elinduláshoz használom a kuplungot ;)

Link to comment
Megosztás:

Másik nagyszüleim falun laknak, van egy kis makett-skótjuhászuk. Valami elképzelhetetlen keverék, tacsi méretben, de halál jól néz ki. Utoljára amikor nagy hó volt, ő a hó alatt járt mert amíg felért addig hó volt. Úgy közlekedett hogy mászott a hóban fölfelé tartott fejjel, ugrott egyet, akkor körbenézett, és amit ugrás közben látott az alapján ment valamelyik irányba a hóban. <_< :lol: :D olvadáskor lehetett látni milyen alagút rendszere volt a hóban :D átment vakondba :D

Egyszer gabonatáblában látam ugyanígy közlekedni kutyát, mindig felugrott körülnézni. Majd megszakadtam a röhögéstől annyira vicces volt. ;)

ha kipróbálja nefélj meghallja -_- B) :D

Főleg a harmadikat volt xar berakni, mert menet közben ugye elég problémás (de nem lehetetlen kuplung nélkül váltani)

Amint meséltem a múltkor eltört a múltkor a kuplungbowdenem vége (ami a pedálhoz megy be az a ki pöcök)

2be betesz, ráindít, aztán raktam nagy nehezen egy 3.at, és azzal jöttem hazáig 72 Km-t

tiszta szerencse, hogy éjjel nincs nagy forgalom Nagyvárad körül! :D ;) Így nem tartottam fel senkit! :rolleyes:

Ja és szerencsére nem kellett egyszer sem megálni az úton! ;)

Én egyszer próbáltam a kocsin vész esetére, simán ment kerregés nélkül, csak kicsit nehezebben ment át a váltókar.

Link to comment
Megosztás:

Jah... látom. Éppen McGyver-t játszik egy pneu.csavarhúzógéppel, utána meg JamesBondot az autókkal... :D :rolleyes: elég vegyesből lett összenyesve ez a film <_<

Hát ha van választási lehetőség, még mindig ezt választom mint a tizen éves hülyegyereket aki egy nimbusz névre halgató söprün akciózik -_- B)

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem nincs. B) Van egy videóm, de becart. Az asszony a gépen szokott filmket nézni, meg a gyerekek is meg én is. Röviden mindenki. -_-

Én se azt nézem, mert értelmes filmem nincs kiírva, de a "susogós mackók" is odab.sszák azokat amik az rtl-en mennek <_< (meg ha beszélgetek egy barátnőmmel akkor még jobb:P :D )

jah meg Culombo is van :D :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.