Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok. nem tudtam eldönteni hogy hova irja, ezért ide írom. nos szerintetek érdemes megvenni egy autót olcsóbban, ami kisit levan lakva, lehet kicsit szar, csinálgantni kellesz biztos olcsóbbaan, ráfordítani a lóvét, vagy inkább érdemesebb megvenni egy drágább de nem biztos hogy jobb autót??

mert most tláltam egy kis csini 1.6si astrat, nagyon jó áron sztem, és látszatra anyira newm is szar,meg hát igyis ugyis költenék rá, az átalakítások miatt, szóval??

itt a link a kocsiról. KLIKKK

köszi a válaszokat. üdv!!!! ja meg ha valki esetleg ismeri a kocsi előéletét, vagy valami az légyszi szóljon hogy mit tud róla. üdv!!!!

Én azért érzem hogy valami nem stimmel, mert elvileg ez egy '94-es SI. Ha megnézed, még a korai SI-kben is fekete műszerfalpárna van, ebben viszont szürke, amit nem feltétlenül unatkozás okán cserélhetett a tulaj.

Valamint sok rajta az apró karosszériás meló. Tanknyílásnál, csomagtérajtó, egyebek. Mellesleg mintha a csomagtérajtó is csálé lenne csöppet. Persze a futómű állapota sem mellékes, milyenek a fékek, a rugók, teleszkópok...egyebek. Ha nincs rendben ezek cseréje sok lehet megint. Hátsó ablaktörlő is hiányzik, valamint a rádió és a digit kijelző is. Persze ez sok apróság, de felmerül a kérdés, hogy miért hiányoznak ezek és miért olyan amilyen...?

Ha ezt a sok apróságot megcsinálod rajta lehet, hogy sokkal rosszabbul jössz ki mintha megvennél egy biztosabb SI-t 400-500-ért.

Kicsit olyan érzésem van mintha elkezdték volna bontani, eladtak belőle pár apróságot de most árulják az egészet. Mellesleg ha bontanák, nem lenne rossz megszerezni belőle az SI-cuccokat. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. nem tudtam eldönteni hogy hova irja, ezért ide írom. nos szerintetek érdemes megvenni egy autót olcsóbban, ami kisit levan lakva, lehet kicsit szar, csinálgantni kellesz biztos olcsóbbaan, ráfordítani a lóvét, vagy inkább érdemesebb megvenni egy drágább de nem biztos hogy jobb autót??

mert most tláltam egy kis csini 1.6si astrat, nagyon jó áron sztem, és látszatra anyira newm is szar,meg hát igyis ugyis költenék rá, az átalakítások miatt, szóval??

itt a link a kocsiról. KLIKKK

köszi a válaszokat. üdv!!!! ja meg ha valki esetleg ismeri a kocsi előéletét, vagy valami az légyszi szóljon hogy mit tud róla. üdv!!!!

Szia PuCa24!

Nálunk az utcában van egy öregnek egy 95 SI 5 ajtósa. Minap beszélgettem vele, akkor ő azt mondta, hogy ez az autó új kora óta nála van, pesten vette valamelyik opelben. Mivel már akkor is nyugdijjas volt ugy gondolták a mamával, hogy egy full gépet vesznek (95-öt írunk) a régi 4lámpásezeröcsi helyett. Ami akkor full volt: szervó, elektromos ablak, napfény, állítható ülés! Na ebben az autóban is szürke a müszerfal, de nyoma sincs a fordulatszámmérőnek, a lufiskormánynak és az abs-nek. Jelenleg a korát tekintve szalon állapotú (95000km), hát istenem messze van a bolt :D Szóval erről a kocsiról én is csak lebeszélnélek, mert ahogy ez belülről kinéz val szeg olyan a többi cucc is benne. Szerintem ez egy ifjú srassze raceré-é volt aki, szerette a motor tiltási fordulatát, de olajra nem nagyon maradt a 10-13literes fogyasztás melett, tehátt ette a "franko opel olajat" majd rommá törte, lebiztosítozta és a romot most megpróbálja eladni.

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

A belső képen az ővcsat oldalán a sárga pici zászló!

Nekem az anyós ülés övcsatjánál kint van az a pici sárga zászló, de a barátnőm mindíg azt mondja, hogy befeszíti az öv, ha erősebben fékezek, vagy gyorsan kanyarodok. Nálam nincs kint a zászlócska, de az öv engem nem feszít soha.

Akkor nem értem, most akkor jó vagy nem az övfeszítő patronok? :D

Link to comment
Megosztás:

Csak azért, hogy én legyek az első!

És ki az utolsó? :D ;) :P Mi van itt ma?

Na jóvannajóvan! Sikerült helyreállítanom a rendet. Mindíg csak az első bejegyzés jelent meg, akárhova kattintottam.... node megtaláltam a hibát a "Beállításoknál". De hogy mitől bolondult meg aztatat nem tom.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az anyós ülés övcsatjánál kint van az a pici sárga zászló, de a barátnőm mindíg azt mondja, hogy befeszíti az öv, ha erősebben fékezek, vagy gyorsan kanyarodok. Nálam nincs kint a zászlócska, de az öv engem nem feszít soha.

Akkor nem értem, most akkor jó vagy nem az övfeszítő patronok? :D

Az övefeszítő működését normál esetben soha nem tapasztalod, az csak koccnál húz rá az övre még.

Amiről a barátnőd beszél az az automata öv tulajdonsága.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a leírásokat, ma is sokkal okosabb lettem, akkor meg sem nézem,nagyon értettek hozzá apám :DD képről :D

az a baj hogy 4-500 ezrem nicns, és amíg az öszejön az kb még vagy6-8 hónap suli meg gyakszi mellet heti 5 éjszaka, és már ígyis pusztulok megfelé néha,

kérhetném még a segítségeteket?? van még 1 astra, szintén 1.6 os, törött a hátulja, de a képen nem látszik h csak a ökös, és a hátsóajtó, vagy az alváz is kapott e, és van egy kis a corsa ami kivülrős szép és a belseje is toppon van, lehet az lesz, csak hát az astrák közelebb álnak a szívemhez

nyugodtan szóljatok, ha tul sok segítséget kérek tőletek, csak nem szeretnék szart venni, mondjuk ijen árnál nem nehéz az venni, ezért kérné a hozzáértők segítségét.

belinkelem mindkettőt ha nembaj.ASTRA

CORSA

A CORSA 1.4SE ááá az is jó lenne ;))

no kíváncsi vagyok hogy mit szóltok hozzájuk. na öszi szépen mégegyszer,ja most a másik géppel megspóroltátok nekem a felmenetelt pestre, meg visza :D köszike!! :P) üdv! és jó hétvégét!

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a leírásokat, ma is sokkal okosabb lettem, akkor meg sem nézem,nagyon értettek hozzá apám :DD képről :D

az a baj hogy 4-500 ezrem nicns, és amíg az öszejön az kb még vagy6-8 hónap suli meg gyakszi mellet heti 5 éjszaka, és már ígyis pusztulok megfelé néha,

kérhetném még a segítségeteket?? van még 1 astra, szintén 1.6 os, törött a hátulja, de a képen nem látszik h csak a ökös, és a hátsóajtó, vagy az alváz is kapott e, és van egy kis a corsa ami kivülrős szép és a belseje is toppon van, lehet az lesz, csak hát az astrák közelebb álnak a szívemhez

nyugodtan szóljatok, ha tul sok segítséget kérek tőletek, csak nem szeretnék szart venni, mondjuk ijen árnál nem nehéz az venni, ezért kérné a hozzáértők segítségét.

belinkelem mindkettőt ha nembaj.ASTRA

CORSA

A CORSA 1.4SE ááá az is jó lenne ;))

no kíváncsi vagyok hogy mit szóltok hozzájuk. na öszi szépen mégegyszer,ja most a másik géppel megspóroltátok nekem a felmenetelt pestre, meg visza :D köszike!! :P) üdv! és jó hétvégét!

Sztem inkább a corsa, de abból is alkudni kell.

Az astra hátfala is elment, nem csak a lökös sérült. A hátsó ajtót meg kicserélték.

Link to comment
Megosztás:

...az a baj hogy 4-500 ezrem nicns...

Ez sajnos tényleg baj. Nem akarlak elkeseríteni, de amíg nincs legalább ennyi pénzed szerintem ne keress, legalábbis az f astra kategóriából ne. Az autó árán felül ott van az átírás költsége, az új autónál erősen javasolt szervíköltség, és a különféle adók. És persze még egy métert sem mentél vele ekkor. :D Váratlan hiba pedig bármikor beüthet, nem jó teljesen kiköltekezni.

Link to comment
Megosztás:

Hehe, egy kolléga fehérben :D mostanában egyre több ilyen teljesen színrefújt lökösű Astrát látok, és nem hiszem, hogy mindet házilag fújták volna ilyenre, lehetett vmi ilyen edition sztem, csak ezekről nincs infóm.

Ha jobban megnézed látszik, hogy nem fújva van, hanem csak fóliaszerűség van rajta. Az első lökhárítón látszik jól, hogy pl alul a rácsnál meg a ködlámpánál egyszer csak vége a fehér fóliának és jön a fekete műanyag.

Link to comment
Megosztás:

a penzel viszonzlag nincs gond, mert gzakszipenzem az 13, meg dolgozok eleg sokat, szal havonta minimum 60ezret megkeresek,ha olzan nagz problemalya lenne akko meg pihenne kicsit :D az atiratast,meg biztositas,meg kilovatadot tudom,ara adnak kolcson anyamek.lehet akko a kis corsat veszem meg,pedig dejolenne egz astra :P :D

koszi a valaszokat sracok ;) joejt (most is eszakazok :S

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!! találtam egy kis csini 1.4se-t szerintem nem néz ki csúnyán, kérdéses a motorja, ti mit szóltok hozzá? KATT

ha aztmonjdátok h nem olyan szar, akkor lehet hogy jövőhéten megnézem személyesen

üdv!!

baszameg most nézem eladva :D :S detudtam a mulltkor egy corsaval jártam így áhh sosetalálok egy jó gépet olcsóba ;)(((((

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!! találtam egy kis csini 1.4se-t szerintem nem néz ki csúnyán, kérdéses a motorja, ti mit szóltok hozzá? KATT

ha aztmonjdátok h nem olyan szar, akkor lehet hogy jövőhéten megnézem személyesen

üdv!!

baszameg most nézem eladva :P :S detudtam a mulltkor egy corsaval jártam így áhh sosetalálok egy jó gépet olcsóba :D(((((

HMM. 16 évesen 165 000 km. :D ;)

Link to comment
Megosztás:

én meg van hogy 10kmet semegyek vele egyhuzamban...

Puca sztem nézegess gyüjtögess, csak a héten találtál vagy 4 autót... ami sztem elég jó arány.

nekem sincs saját gép, pediglassan féléve melózom, apuéval járok :D

aztán meg tényleg megcsappan a zsebpénzed, és ha beüt a balszerencse és sokáig pihenőre rakod a gépet, attól ugyan úgy pénzbe fog kerülni, mert ugyebár biztosítás stb stb...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.