Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 1hete vettem egy F Astrát és azt szeretném kideríteni,hogy mi a pontos típusa.

Nem tudom eldönteni,hogy C14NZ vagy X14.. ill. hogy mi a különbség egyáltalán a kettő között...

A műszaki adatok alapján-a kezelési útmutatóban lévő adatokkal összehasonlítva 1értelműen C14NZ-re tippelek,de a motorszáma így kezdődik: X14NZ... Most akkor melyik??????

Adatok:'99.09 havi, Astra Classic FCC (mi az a CC???) 1,4 44kW-os(60Le)mocival,nincs fordszámmérő,ill a BC csak dátumot ill. külső hőmérsékletet jelez.

Remélem ezek alapján valaki meg tudja határozni :)

A másik kérdésem a következő:Valvoline 15W40motorolajat(5l=4500huf) vettem hozzá,Bosch szűrővel-ez vajon jó választás volt-e?

És még 1dolog:vezérműszíjcserénél kell-e cserélni a feszítőgörgőket is,ill. kb. mennyibe kerülnek ezek?

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

....Astra Classic FCC (mi az a CC???)....
Jó kérdés. Compact Car tán ?

....Valvoline 15W40motorolajat(5l=4500huf) vettem hozzá,Bosch szűrővel-ez vajon jó választás volt-e?....

10W40 jobb lett volna szerintem.

....És még 1dolog:vezérműszíjcserénél kell-e cserélni a feszítőgörgőket is,ill. kb. mennyibe kerülnek ezek?....

Legideálisabb, a vezérműszíjat + feszítő/vezetőgörgőket - nem tudom a te motorod esetén van-e mindkettő - + a vízpumpát együtt cserélni.

Görgő olyan 10000 Forint, vízpumpa : 10000 Forint <

ui: lehetőleg ebből is mindenből gyári alkatrészt

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

Nem túl régen csatlakoztam a fórumhoz, mint egy 7 éves 1.4-es F Astra Caravan második tulajdonosa (Az első egy német volt). Sok oldalt végig olvastam, tapasztalatszerzés gyanánt az emlitett járgánnyal kapcsolatosan. Sok érdekes tanácsot, megoldást, leírást találtam a különböző topikokban.

Szívesen láttam volna (látnék) egy olyan TUDÁSTÁR topikot, ahol ezek a hasznos dolgok, megoldások, tapasztalatok ( Pl a teljesség igénye nélkül: középkonzol ki-be, pollenszürő ki-be, középkonzol- kapcsolók- müszer világítás- izzó csere, Hütő-fütő ventilátor javítás, párásodás stb.) összerakva megjelennénk. Elkerülhető lenne az a sok visszatérő kérdés ugyanazon jelenségről, vagy hibáról. (Nem kellene több 100 oldalt végig olvasni feleslegesen.) Lehetne valahol az első oldalon utalni rá, hogy ELŐSZÖR NÉZZ BE A TUDÁSTÁR TOPIKBA aztán kérdezz.

Talán az Adminisztrátoroknak nem volna tul nagy MUNKA összerakni. Nem találtam jobb helyet az ötletemnek a fórumban, de úgy láttam itt fordulnak meg a legtöbben. Itt találhatok leginkább támogatókat, vagy ellenzőket.

Link to comment
Megosztás:

Talán az Adminisztrátoroknak nem volna tul nagy MUNKA összerakni. Nem találtam jobb helyet az ötletemnek a fórumban, de úgy láttam itt fordulnak meg a legtöbben. Itt találhatok leginkább támogatókat, vagy ellenzőket.

igen és pont ők vannak a legkevesebbet itt....

Ez tipikusan egy olyan melo lenne amit a forumozoknak kellene felosztani egymás között ki melyik topikokat olvassa át, dolgozza fel és jegyzetelje ki a z értékes infot.

Ha neked már van egy gyüjteményed azt lehetne kiindulási alapnak használni.....bár én egy ilyen faq-ot a "csak klubbtagoknak" részbe tudnék elképzelni...

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

Nem túl régen csatlakoztam a fórumhoz, mint egy 7 éves 1.4-es F Astra Caravan második tulajdonosa (Az első egy német volt). Sok oldalt végig olvastam, tapasztalatszerzés gyanánt az emlitett járgánnyal kapcsolatosan. Sok érdekes tanácsot, megoldást, leírást találtam a különböző topikokban.

Szívesen láttam volna (látnék) egy olyan TUDÁSTÁR topikot, ahol ezek a hasznos dolgok, megoldások, tapasztalatok ( Pl a teljesség igénye nélkül: középkonzol ki-be, pollenszürő ki-be, középkonzol- kapcsolók- müszer világítás- izzó csere, Hütő-fütő ventilátor javítás, párásodás stb.) összerakva megjelennénk. Elkerülhető lenne az a sok visszatérő kérdés ugyanazon jelenségről, vagy hibáról. (Nem kellene több 100 oldalt végig olvasni feleslegesen.) Lehetne valahol az első oldalon utalni rá, hogy ELŐSZÖR NÉZZ BE A TUDÁSTÁR TOPIKBA aztán kérdezz.

Talán az Adminisztrátoroknak nem volna tul nagy MUNKA összerakni. Nem találtam jobb helyet az ötletemnek a fórumban, de úgy láttam itt fordulnak meg a legtöbben. Itt találhatok leginkább támogatókat, vagy ellenzőket.

Pár megjegyzés.

1: senki nem "kényszerített" arra, hogy végigolvasd a témákat és ne egyből kérdezzél, a te döntésed volt

2: ha kérdeztél volna, akkor sem olyan választ kapsz, hogy "nézd meg negyvenkilencedik oldalt, ott volt róla szó".

hanem ha tudja valaki a választ, akkor bevéste volna neked. pont azért jó, hogy így épül fel a fórum, mert ha xy nem tud valamit, megkérdezi, megkapja a választ, és legközelebb már ő tud "segíteni" yx-nek.

3: ez nem egy "segély fórum", hanem 3 hivatalos Opel Klub közös fóruma, ahol ELSŐSORBAN klubtagok boldogítják egymást, nekik, értük létezik.

de persze örömmel látunk minden Opel gazdit és érdeklődöt is.

az, hogy technikai kérdésekben is próbáljuk segíteni egymást, a torta csak egy szelete.

4: sajnálom, hogy úgy élted meg a dolgot, hogy "több 100 oldalt végig olvasni feleslegesen", mert - még- nem látod, itt a közösségen van a hangsúly.

igen sokszor ugratjuk, froclizzuk a másikat, mert barátok is vagyunk, nem csak márkatársak.

bár látok némi ellentmondást a felesleges olvasás és a "Sok érdekes tanácsot, megoldást, leírást találtam a különböző topikokban" között, de ugorgyunk.

5: gondolom, nem olvastad a magazin oldalt, mert ott elég sok hasznos infó van : http://www.opel-magazin.hu/index.php?optio...=151&Itemid=105

6: ha hiányát érezted egy összefoglaló elkészítésének, akkor te miért nem állítottál össze egy ilyet ? hiszen te is végigolvastad a témákat !

+1: "varázsszó" az esetek többségében sokat segít ám :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.