Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

ugyanígy működnek az opelnél a cdti motorok is... 1800 alatt meg van halva.

mindig év végén vannak ezek a frissítések, modellév onnan számít. A ráncfelvarrásos astrákat 94 végétől

gyártják, de ezek már 95-ös forgalombahelyezésűek.

ez a magyarországi gyárra vonatkozik vagy a többire is?

mert az enyém 94 november végi forgalomahelyezésü és már a ráncfelvarrásos. (kivéve szinrefujt lökháritó és visszapillantó)

Link to comment
Megosztás:

ez a magyarországi gyárra vonatkozik vagy a többire is?

mert az enyém 94 november végi forgalomahelyezésü és már a ráncfelvarrásos. (kivéve szinrefujt lökháritó és visszapillantó)

És biztos hogy már eredetileg ráncfelvarrott? Mert akkor megvan a válasz a nagy kérdésre: pár hónapig legóztak

opelnél a régi modell - új modell között.

Link to comment
Megosztás:

És biztos hogy már eredetileg ráncfelvarrott? Mert akkor megvan a válasz a nagy kérdésre: pár hónapig legóztak

opelnél a régi modell - új modell között.

akkor ez a megoldás.

(kicsit legózhattak volna gyorsabban, mert akkor szinrefújt lökháritom is lenne meg visszapillantom)

Link to comment
Megosztás:

ez a magyarországi gyárra vonatkozik vagy a többire is?

mert az enyém 94 november végi forgalomahelyezésü és már a ráncfelvarrásos. (kivéve szinrefujt lökháritó és visszapillantó)

A modellév váltás mindig szeptember 1.-én van, tehát a tiéd ezért már a 95-ös modellévhez tartozik.

akkor ez a megoldás.

(kicsit legózhattak volna gyorsabban, mert akkor szinrefújt lökháritom is lenne meg visszapillantom)

Ahogy Tápi is írta, ez nem modellévtől, hanem felszereltségtől függ.

Link to comment
Megosztás:

Valaki nem tudja hogy magyarországon mikort kezdték gyártani az F Sedanokat?

Én úgy tudom 1995től.

meg az F-ek 95-ben estek át egy kis "ráncfelvarráson"(Fehér index, másfajta hütőmaszk, hátsó diszléc)??

valaki nemtudja ezeket pontosan??

Pontosan tudom, mert én '94 augusztusában vettem át a (céges) Astrámat és szeptemberben jött ki az elől, hátul ráncfelvarrott, de régi tükrös, vezető oldali légzsákos szentgotthárdi Astra, amit én nem akartam megvárni már, mert konzervatív típus vagyok. :lol:

Egyébként az új tipus 100.000-el többe került volna mint az enyém. Ha emlékem nem csal, akkor 1.290.000 volt a régi GL kivitel ára.

Link to comment
Megosztás:

szeptember 1 --->na ez itt a kulcsszó! köszi srácok:)

Akkor ezek szerint a sedan-okat is szeptember 1től gyártották Szentgotthárdon?

már csak mégegykérdés:azt hogy tudom kideriteni (ha kitudom) hogy mikor jött le a szalagról? (csak csupán kiváncsiságból)

köszi mindenkinek a választ!

Link to comment
Megosztás:

szeptember 1 --->na ez itt a kulcsszó! köszi srácok:)

Akkor ezek szerint a sedan-okat is szeptember 1től gyártották Szentgotthárdon?

már csak mégegykérdés:azt hogy tudom kideriteni (ha kitudom) hogy mikor jött le a szalagról? (csak csupán kiváncsiságból)

köszi mindenkinek a választ!

Elvileg az adattáblájáról megfejthető (ami a motorház zárhídján van) csak én nem értek hozzá... :lol: Kell valami kulcs hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg az adattáblájáról megfejthető (ami a motorház zárhídján van) csak én nem értek hozzá... :lol: Kell valami kulcs hozzá.

jah, ahogy a kollégám mondaná csak egy 10-es kulcs kell hozza :D (mert egy igazi szakinak az mindenhez jó) lásd.: McGyver

amúgy kössz az infot, de nincs éppen 10-es kulcsom :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Antwerpen II. ben gyártották a gépemet. az jó vagy rossz hír nekem?

Micsoda kérdés!!! Ha szereted a fapapucsosokat akkor igen, ha nem nem. Örülj, hogy nem lengyel!!!

Most tudtam meg, hogy az enyémet '92-ben gyártották a németországi Bochumban. Nekem ez jó hír. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Micsoda kérdés!!! Ha szereted a fapapucsosokat akkor igen, ha nem nem. Örülj, hogy nem lengyel!!!

Most tudtam meg, hogy az enyémet '92-ben gyártották a németországi Bochumban. Nekem ez jó hír. :lol:

Haveromnak 2000-körüli lengyel van. igazából nem panaszkodik, csak a 60LE -t kevesli.

Link to comment
Megosztás:

Haveromnak 2000-körüli lengyel van. igazából nem panaszkodik, csak a 60LE -t kevesli.

A 60 ló rendben van, nem a lengyelek tehetnek róla. A kaszni viszont nagyon lefosztott kivitel a kárpitokkal együtt. Aztán a lemez minőség és a korrózióvédelem sem éri el a szentgotthárdi minőséget.

Az enyém annó szentgotthárdi 60 lovas volt, és 9 éven át nagyon meg voltam elégedve vele. Egy kolléganőm vette meg, és bár 2 év kivételével végig csillaggarázsban állt, csak ott van rajta egy kis rohadás (a j.h. sárvédőn) ahol egy kis meghúzás után javították (a hölgy parkolása rosszul sikeredett).A kocsi 14 éves.

Link to comment
Megosztás:

A 60 ló rendben van, nem a lengyelek tehetnek róla. A kaszni viszont nagyon lefosztott kivitel a kárpitokkal együtt. Aztán a lemez minőség és a korrózióvédelem sem éri el a szentgotthárdi minőséget.

Az enyém annó szentgotthárdi 60 lovas volt, és 9 éven át nagyon meg voltam elégedve vele. Egy kolléganőm vette meg, és bár 2 év kivételével végig csillaggarázsban állt, csak ott van rajta egy kis rohadás (a j.h. sárvédőn) ahol egy kis meghúzás után javították (a hölgy parkolása rosszul sikeredett).A kocsi 14 éves.

Érdekes, én meg pont az ellenkezőjét hallottam, h a lengyel astrakat már megfürdették vmi folyadékban, és sokkal jobb a korrozióvédelmük... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, én meg pont az ellenkezőjét hallottam, h a lengyel astrakat már megfürdették vmi folyadékban, és sokkal jobb a korrozióvédelmük... :lol:

A merítéses korrozióvédelm már Szentgotthárdon is működött. Már akkor is 7 év garanciát adtak átrozsdásodás ellen.

Link to comment
Megosztás:

mint ahogy kiderült az enyém belga, és 14 éves lesz (4 év múlva nagykorú nagykorú :lol: ) de szerencsére csak az első ajót nyilásánál lehet látni valamit, de mivel sötét szinü így ez egyáltalán nem feltünő. Na meg persze a tanksapkánál belül. csak remélni tudom hogy a belgát is mártogattak :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.