Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan ügyben érdeklődnék hogy, Sportdob-ot szeretnék venni. És nem tom milyet lenne érdemes amitöl az autónak szép sportos hangja lenne és nem is kerülne olyan 20.000HUF-ba.

Én ezt néztem ki: 10.500HUF Paragi

http://www.paragikipufogo.hu/images/drum/t...stra_80_veg.jpg

Kérlek írjatok véleményt!

Előre is köszönöm szépen az infokat.

Link to comment
Megosztás:

Nem találtam jobb helyet.

Most volt a híradóban, hogy a rendőrök rászállnak a lejárt elsősegély dobozokra. Ki mit tud erről?

...

Folytatás (jó hírek):

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/mentodoboz

"Jelentem, nyomozásom során sikerült felderítenem, hogy mentődoboznak mindenképp kell lennie a kocsiban, és annak meg kell felelnie a 13553-as szabványnak, vagyis teljesnek kell lennie. Viszont az is kiderült, hogy a doboz, illetve a benne lévő holmik lejárati idejéről nem rendelkezik egyértelműen a jog. Értelmezésem szerint ha a műszaki vizsgán a benne lévő elsősegély-csomaggal átment az autó, akkor én két vizsga között nem vagyok vegzálható a szavatosság lejárta miatt. Ha kivettem az olló tokját a csomagból, szabályt sértettem, ha nem vettem újat, amikor megromlott a gézlap, nem. És ha netán lekapirgáltam a szavatossági időket a csomagról, a gézes zacsikról, fillérbaszó idióta, felelőtlen hülye lehetek, de szabálysértő nem. Jogilag.

Egyértelmű, végső jogi választ ilyen esetekben persze csak a bíróság mondhat ki, de az biztos, hogy ha lejárt, vagy nem jelzett szavatosságú doboz miatt buzerálna az út szélén a rendőr, se korrumpálni nem próbálnám, se a csekket nem venném el a kezéből: bizonyítsa csak be a hatóság, hogy neki van igaza. A jogszabályi háttér ismeretében nem lesz könnyű dolga. "

Link to comment
Megosztás:

Vettem hőálló festéket, amivel szépen lefújtam a fékdobokat meg nyergeket, nem mellékesen szerintem nagyon tuti lett. Feketére. (nem pirosra, nem citromsárgára :rolleyes:)

Viszont jó sok anyag maradt a flakonban. Ha ezzel lefújom a fekete, bocsánat halványszürke műanyag lökhárítókat akkor az eredmény korrekt lesz vagy ocsmány?

(Mert ha nem lenne szép akkor inkább a szelepfedelet fújom feketére, úgy jobban tetszene. )

Link to comment
Megosztás:

Oké. De ha leszedem a fedelet akkor tömítéscsere is szükségeltetik, nem? Mert tömítés most nincsen itthon.

Teszkó gazdaságos! Van egy kis maradék festéked, hogy ne vesszen kárba, veszel hozzá szelepdekni tömítést... Sztem többe kerül a tömítés mint a festék. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.