Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali.

Köszi a képeket.

Van kép a müszerfalrol is?

Van. Mondjuk ezen nagyobbnak tűnik a fényerőkülönbség a km-óra közepe és szélei között, mint élőben, de kb. így néz ki. Csak a 4db izzó helyére tettem LED-et, ha tennék a km-óra közepe mögé is, valószínűleg egyenletesebb lenne, csak lusta vagyok szétszedni megint :)

33767654.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem egy Lidl gazdaságos porraloltót. (1 kilós)

Hova szokás ezt rögzíteni? A cégesemben az ülés alatt tartom.

Gáz ha a hátuljában van? (Caravan)

Nekem is olyan van. A sofőr ülés és a küszöb közt pont elfér. É még jol is mutat ott. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha már itt tartunk, elmondom, hogy az volt a tervem, hogy az összes visszajelzőt a műszerfalban kicserélem LED-esre. Meg is csináltam mindegyik visszajelzőhöz a képeken látható technikával a LED-eket (kivéve a töltésjelző izzót, mert annak ugyebár más feladata is van a visszajelzésen kívül), de 2 pozícióba vissza kellett tennem az izzókat:

- az index zöld visszajelzője a gyújtás ráadása után folyamatosan világított halványan. Mikor ment az index, akkor jól működött, de egyébként is világított

- a motorkontroll sárga visszajelzője pedig a motor beindulása után világított folyamatosan halványan.

Egyiknek sem tudom az okát, ezekbe a pozíciókba visszakerültek az izzók.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ez mit jelent? :) Néha nekem halványan világít. Az baj? Nem ledes.

Az a feladata, hogy a generátor rajta keresztül kapja a gerjesztőáramot. Ha kiég nincs töltés egy bizonyos ford.-ig, afelett viszont túltöltés van a szabályozás hiánya miatt.

Ha világít akkor vmelyik a 2 közül. Ahogy MK Pista is írta rá kell mérni, és utána többet lehet tudni.

Link to comment
Megosztás:

Az a feladata, hogy a generátor rajta keresztül kapja a gerjesztőáramot. Ha kiég nincs töltés egy bizonyos ford.-ig, afelett viszont túltöltés van a szabályozás hiánya miatt.

Ha világít akkor vmelyik a 2 közül. Ahogy MK Pista is írta rá kell mérni, és utána többet lehet tudni.

Köszönöm a válaszokat :) Csak sötétben látszik halványan, inkább olyan, mintha máshonnan szűrődne át (nappal észre sem venni).

Link to comment
Megosztás:

hali

hát ez baj hogy pont az index és a kontorl lámpánál meg kell hagyni az égőket...

kérdésem az lenne igy, hogy a rajzok, mint pl a control lámpánál, a motor, és az indexnél a nyil azok hogy vannak megoldva???

pl az indexnél a zöld műanyagra van rárajzolva???

mert én azt szeretném pl sárgára cserélni, igy led nem is fontos, illetve a control lámpát meg pirosra..

üdv

Link to comment
Megosztás:

Van. Mondjuk ezen nagyobbnak tűnik a fényerőkülönbség a km-óra közepe és szélei között, mint élőben, de kb. így néz ki. Csak a 4db izzó helyére tettem LED-et, ha tennék a km-óra közepe mögé is, valószínűleg egyenletesebb lenne, csak lusta vagyok szétszedni megint :)

http://img1.tar.hu/fpepe/img/33767654.jpg

Hali.

Köszi FPepe

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Szeretném kicserélni CAR 202 típusú rádiómat CAR 300-asra, az RDS kedvéért, hogy ne kelljen mindig a rádiót állítgatni. Kérdés, hogy gond nélkül ki lehet cserélni? A vas '94-es Astra.

Köszi!

ui.: Fater '96-os Astrájában ilyen van, azt át tudnám rakni?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Szeretném kicserélni CAR 202 típusú rádiómat CAR 300-asra, az RDS kedvéért, hogy ne kelljen mindig a rádiót állítgatni. Kérdés, hogy gond nélkül ki lehet cserélni? A vas '94-es Astra.

Köszi!

ui.: Fater '96-os Astrájában ilyen van, azt át tudnám rakni?

Car 202=sc 202?

Bár az első lépésem az volt, hogy kicseréltem a rádiót, de mintha az sc 202 tudta volna az rds-t. Persze lehet, hogy rosszul emlékszem. :)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Szeretném kicserélni CAR 202 típusú rádiómat CAR 300-asra, az RDS kedvéért, hogy ne kelljen mindig a rádiót állítgatni. Kérdés, hogy gond nélkül ki lehet cserélni? A vas '94-es Astra.

Köszi!

ui.: Fater '96-os Astrájában ilyen van, azt át tudnám rakni?

Igen, gond nélkül átmegy.

Link to comment
Megosztás:

Van. Mondjuk ezen nagyobbnak tűnik a fényerőkülönbség a km-óra közepe és szélei között, mint élőben, de kb. így néz ki. Csak a 4db izzó helyére tettem LED-et, ha tennék a km-óra közepe mögé is, valószínűleg egyenletesebb lenne, csak lusta vagyok szétszedni megint :)

http://img1.tar.hu/fpepe/img/33767654.jpg

na, ma sikerült időt szakítanom és beraktam a műszeregységet

madzag be volt húzva, a sebesség tesztelése majd hétfőn, munkába menet

nekem eddig úgy tűnik, hogy nem csal többet, mint a régi

erre mondtad, hogy többet csal, ugye?

ami miatt írtam

az egyém egészen homogén lett a ledekkel, pedig én is csak a 4-et cseréltem le

a közepe nem sötét, inkább csak a fordulatszám-mérőnél a bal oldal halványabb

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.