Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok Cartársak!

Lehet nem a legjobb helyre írom, de hátha... :D

Szóval nekem szükségem lenne egy már nem használt vagy rossz km/h műszerfalra. Lehetőleg olyanra amelyiken nincs fordulatszám mérő, mert az enyémen sincs

CSak a hátteret használnám.

A terveim szerint szétszedném és a hátteret felvinném számítógépre és készítenék egyedi műszefalat( egyedi számokkal, vízlenyomattal az erre képes programokkal.

A gépen elkészült egyedi hátteret fluoreszcens(lehet nem így kell írni :) ) tintával kinyomtattatnám és beraknám az én ótókámba.

A km/h-t 2-3 UV leddel világítanám meg (nem alulról) és mivel -a már előbb említett- különös tintával van nyomtatva így világosban, de főleg sötétben nagyon mutatós mutatókat kapok.

REMÉLEM... :D

Az is jó, ha valaki tud nekem mutatni olyan oldalt ahol van vagy le lehet tölteni F astrába műszerfal hátteret.

Mi a véleményetek erről a dologról?

És kinek van rossz órája? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Lehet nem a legjobb helyre írom, de hátha... :D

Szóval nekem szükségem lenne egy már nem használt vagy rossz km/h műszerfalra. Lehetőleg olyanra amelyiken nincs fordulatszám mérő, mert az enyémen sincs

CSak a hátteret használnám.

A terveim szerint szétszedném és a hátteret felvinném számítógépre és készítenék egyedi műszefalat( egyedi számokkal, vízlenyomattal az erre képes programokkal.

A gépen elkészült egyedi hátteret fluoreszcens(lehet nem így kell írni :) ) tintával kinyomtattatnám és beraknám az én ótókámba.

A km/h-t 2-3 UV leddel világítanám meg (nem alulról) és mivel -a már előbb említett- különös tintával van nyomtatva így világosban, de főleg sötétben nagyon mutatós mutatókat kapok.

REMÉLEM... :D

Az is jó, ha valaki tud nekem mutatni olyan oldalt ahol van vagy le lehet tölteni F astrába műszerfal hátteret.

Mi a véleményetek erről a dologról?

És kinek van rossz órája? :D

Nekem van egy használaton kívüli műszercsoportom. Ugyan még jó, de ha kell elküldhetem vhogy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Lehet nem a legjobb helyre írom, de hátha... :D

Szóval nekem szükségem lenne egy már nem használt vagy rossz km/h műszerfalra. Lehetőleg olyanra amelyiken nincs fordulatszám mérő, mert az enyémen sin

És kinek van rossz órája? :)

Nem kell ehhez oracsoport. Itt is van valahol belinkelve számlat, méretpontosan. Ha van időd, pár napon belül megkeresem. Vagy valaki segít.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Csak "úgy". Győrböl, postán, esetleg utánvéttel, vagy vhogy. Nem tom, majd kitaláljuk.

Előre is nagyon szépen köszönöm!

Jó, hogy van ez a fórum és hogy ilyen rendes emberekkel lehet "megbeszélni" a kisebb-nagyobb autósdolgokat.

Reklámozom is ám az opeles ismerőseimnek rendületlenül...

Visszatérve:

Amennyiben feladod postán, akkor a szállítás díját előreutalom neked. Ha ez így jó!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az UV leddel nem lesz jó, mert kicsit más tartományban világít, mint az UV lámpák,

és spot-szerűen, ami azt jelenti, hogy foltokban világítaná az uvfestéket. És elég kicsi a teljesítménye is.

A spotos dologban teljesen igazad van. De erre is van megoldás.

A srác akivel kiötöltük a dolgot már mondta, hogy hogyan lehet a led szúró fényéből szórt fényt csinálni.

1:van valamilyen vegyület (talán aceton?) amibe mártva a ledet valamit mar rajta és szórni fogja a fényt.

2:nagyon finom polírpapírral "körbecsiszolva is ilyen hatás érhető el.

Azért megcsinálom és ha jó lesz, akkor mindenki látni fogja. De ha nem lesz jó, azt is :D

De most nagyon izgat a dolog és muszáj kipróbálnom. :)

Link to comment
Megosztás:

A spotos dologban teljesen igazad van. De erre is van megoldás.

A srác akivel kiötöltük a dolgot már mondta, hogy hogyan lehet a led szúró fényéből szórt fényt csinálni.

1:van valamilyen vegyület (talán aceton?) amibe mártva a ledet valamit mar rajta és szórni fogja a fényt.

2:nagyon finom polírpapírral "körbecsiszolva is ilyen hatás érhető el.

Azért megcsinálom és ha jó lesz, akkor mindenki látni fogja. De ha nem lesz jó, azt is :D

De most nagyon izgat a dolog és muszáj kipróbálnom. :)

Igen, megcsiszolva jobban szórja a fényt, de akkor is lesz egy erősebb fénypont és egy homályos "aura",

a led reflektoros kiképzéséből adódóan. Továbbá olyan gyenge a teljesítménye, hogy ha már szórva van,

alig fog látszani. De próba cseresznye alapon persze nyugodtan csináld, max még finomítasz kicsit az

elképzelésen :D

Link to comment
Megosztás:

kérdezz rá, asszem Johnny vagy Novvy csinált ilyet

a teteje le lett reszelve, 5-ös fúróval megfúrva és valami festéket vagy ezüstöt csöppentettek bele

állítóalg jó lett

Én csináltam ilyet, tetejét síkra reszeltem, 3-as fúróval fúrtam bele kis kúpot, ami szépen szórja a fényt oldalra. De az nem UV LED, hanem nagyfényerejű fehér. Egész jól néz ki a műszerfal velük :)

Link to comment
Megosztás:

én meg csak a csiszolásig jutottam el vele, és az is szép hatást váltott ki, és nem lett tulságosan gyenge, és kék nagy fényerejű ledet használtam(100Ft os gyujtóbül szedtem őket) de már linkeltünk be profi megoldást is... ahol a számlap mögé lett berakva egy panel amiben sok led van.

egy haverom, aki piros leddel csinálta meg ugyan azt, ő csak minden két szám közzé tett ledet, ugy hogy a világítás középpontja takarva legyen, és azt mondta nagyon jo lett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.