Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Egyféle áttétel van a difiről, így csak a kerékméret befolyásolja a spirál fordulatát.

Amúgy pl sebességjeladóból is van legalább kétféle, ami különböző lehet az órán.

De a váltóáttételek attol még külömbözhetnek, nem?

Én legalábbis úgy tudom, hogy van rövid, és hosszú változat (WR, CR) is. Ehez igazítják az órák áttételezését is (1111, 1102).

Link to comment
Megosztás:

De a váltóáttételek attol még külömbözhetnek, nem?

Én legalábbis úgy tudom, hogy van rövid, és hosszú változat (WR, CR) is. Ehez igazítják az órák áttételezését is (1111, 1102).

Semmi köze a váltó áttételezésének a kerékfordulathoz. márpedig a spirál közvetlen a difiről kapja a hajtást, ami

pedig közvetlen a kerékfordulat egy azonos áttételen keresztül ugye :)

Link to comment
Megosztás:

Semmi köze a váltó áttételezésének a kerékfordulathoz. márpedig a spirál közvetlen a difiről kapja a hajtást, ami

pedig közvetlen a kerékfordulat egy azonos áttételen keresztül ugye :)

Igaz. :)

De az ECU helyes működéséhez csak van köze, vmi kicsi legalábbis, mert a kétféle váltóval adott kerékfordulatnál nem egyforma a motorfordulat, nem? Gondolom ezért kell a kétféle műszer.

Ui: Megnéztem itt, és úgy néz ki, hogy kétféle tipusú váltóval szerelték a C14NZ-ket. Az egyik az F10-es, a másik F13/WR. Mindkettő végáttétele 4,18. Sajnos az F10 nél nem írja, hogy CR, vagy WR-e.

Link to comment
Megosztás:

Sztem a miénkhez jó a 1111, én legalábbis még nem láttam másmilyet C14NZ-ben. Az EPC nem mond pontosabbat, minthogy létezett 1102 is ezekben. Ki kéne próbálni egy 1102-est egy C14NZ-ben, és kiderülne, az mennyit csal. Logikusan végiggondolva: ha ezek a számok a valós áttételt jelentik, egy kisebb W-számú óra (és főleg a számláló része) nagyobb fordulaton menne ugyanolyan sebességen, ami azt jelentené, hogy még nagyobbat csalna felfelé.

Link to comment
Megosztás:

Sztem a miénkhez jó a 1111, én legalábbis még nem láttam másmilyet C14NZ-ben. Az EPC nem mond pontosabbat, minthogy létezett 1102 is ezekben. Ki kéne próbálni egy 1102-est egy C14NZ-ben, és kiderülne, az mennyit csal. Logikusan végiggondolva: ha ezek a számok a valós áttételt jelentik, egy kisebb W-számú óra (és főleg a számláló része) nagyobb fordulaton menne ugyanolyan sebességen, ami azt jelentené, hogy még nagyobbat csalna felfelé.

Nekem 1102 van benne, és kb 20%-ot csal felfelé.

Link to comment
Megosztás:

De az ECU helyes működéséhez csak van köze, vmi kicsi legalábbis, mert a kétféle váltóval adott kerékfordulatnál nem egyforma a motorfordulat, nem? Gondolom ezért kell a kétféle műszer.

Gondolom ezért van kétféle sebességjeladó az órákon. Más az impulzusszámuk. :)

De amúgy az ecunak nem kell pontos sebességjel, lényegében csak azt nézi, van-e

sebesség :)

Tudtommal F10-en is ugyanolyan az áttétel a difi-spirál között, mint F13-nál.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

most regisztráltam az oldalon mert egy nagyon fontos kérdésem lenne és remélem,hogy itt tudtok nekem segiteni!Van egy2003-as opel astránk 1.4-es 16szelepes.Két napja a müszerfalon kigyuladt a sárga lámpa.(néha villog)A motor pedig egyenletlenül jár!Azóta kicseréltük benne a gyertyákat, és a gyújtótrafosort.De a hiba nem változott.Mi lehet a próbléma?Tudtok segiteni?!

Link to comment
Megosztás:

Én legelőbb fél10re érek oda, elég kötött a programom.

Úgyhogy csak így tudok tervezni. Esetleg vasárnap délután 6-7 körül, visszafelé amikor jövök.

Akkor sztem ezt választom, vasárnap délután csörgess meg, mikor kb. a fehérvári Auchan környékén jársz a pályán, nem veszem fel, csak akkor elindulok és a velencei Mol kutas lehajtónál talizunk, ezúttal a másik oldalon. Az épület mögött vannak parkolók, ott fogok várni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

most regisztráltam az oldalon mert egy nagyon fontos kérdésem lenne és remélem,hogy itt tudtok nekem segiteni!Van egy2003-as opel astránk 1.4-es 16szelepes.Két napja a müszerfalon kigyuladt a sárga lámpa.(néha villog)A motor pedig egyenletlenül jár!Azóta kicseréltük benne a gyertyákat, és a gyújtótrafosort.De a hiba nem változott.Mi lehet a próbléma?Tudtok segiteni?!

Ez nem G Astra véletlenül? Ha a sárga lámpa világít, az azt jelenti, hogy a motorvezérlő valami hibát talált, ami jó eséllyel el is tárolt. G Astrákat nem nagyon ismerem, de elvileg ki lehet szedni a motorvezérlőből, hogy mi a problémája, és akkor nem kell vaktában cserélgetni. Majd jön valami hozzáértő és elmondja.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem G Astra véletlenül? Ha a sárga lámpa világít, az azt jelenti, hogy a motorvezérlő valami hibát talált, ami jó eséllyel el is tárolt. G Astrákat nem nagyon ismerem, de elvileg ki lehet szedni a motorvezérlőből, hogy mi a problémája, és akkor nem kell vaktában cserélgetni. Majd jön valami hozzáértő és elmondja.

De ez egy G astra!Köszi a válaszod!Akkor várok tovább.

Link to comment
Megosztás:

:lol: :lol:

Motorvezérlő kiszerel, délnek fordulva kétszer megrázod a bal füled mellett, elmondod a születési helyed visszafelé görögül és hopp már meg is van a hibakód :D

De állítólag fenyegtéssel is ki lehet szedni a hibakódot :lol: :D

:)

:) :)

Piista, te beteg vagy. Menj pihenni. :D :P

Link to comment
Megosztás:

nekem is 1102es van.... és eddig csak 1111 est láttam, tiszaujba is az 1.8ason is meg az 14Se n is

valakinek nincs sima km számlap bescannelve, olyanrol, ami nem fordulatszámmérős?? és a második vonalnál van a 90 fok??

egy darabig ugy se lesz pénzem, és akkor már ezt alakitom át.

Link to comment
Megosztás:

Akkor sztem ezt választom, vasárnap délután csörgess meg, mikor kb. a fehérvári Auchan környékén jársz a pályán, nem veszem fel, csak akkor elindulok és a velencei Mol kutas lehajtónál talizunk, ezúttal a másik oldalon. Az épület mögött vannak parkolók, ott fogok várni.

Nem találom a számod, átküldöd püben? :)

Link to comment
Megosztás:

nekem is 1102es van.... és eddig csak 1111 est láttam, tiszaujba is az 1.8ason is meg az 14Se n is

valakinek nincs sima km számlap bescannelve, olyanrol, ami nem fordulatszámmérős?? és a második vonalnál van a 90 fok??

egy darabig ugy se lesz pénzem, és akkor már ezt alakitom át.

a számlapot rajzolod át tetszés szerint vagy csak rossz és le akarod cserélni a mostanit?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.