Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ja igen, a nyeles tengely kihúzáshoz kell egy M7 menetű csavar.

És lemostam a motort, még nem olyan mint Johnny-é de már alakul :)

7-es menetű?Skoda sárvédő csavarja pont 7-es! :D

Nem tudom miért én vagyok az etalon :) azért van még mit szépíteni a motorteremen,hogy a gyári közelébe jussak...ugyanis az a célom. :)

Link to comment
Megosztás:

Részemről semmi, sztem a Die Hard 3 az egyik legjobb filmje, amiből ez a kép való. Sztem Bruce Willisnek ez a szerep áll a legjobban, bár a 4. rész már nem kellett volna...

Hogy kicsit a témához is hozzászóljak, nekem itthon csak a legalapabb dolgaim vannak: hobbi crovakészlet, asszem tescos, van satuasztalom, kéziszerszámok is. Nincs viszont aknám a garázsban, de lehet az idén megcsinálom azt is, meg egy kompresszor nekem is jól jönne nemcsak csavarozáshoz, hanem kisebb festésekhez is. Egyszer neki is álltam gyártani egyet (még középiskolás koromban, gépésztechnikus az egyik szakmám), de az abbamaradt, egy MTZ traktor kompresszora lett volna rajta.

Nekem sikerült találnom egy jó szerelőt, csak sajna most a lehetőségei szűkültek be kicsit. Eddig egy nagy, 4 állásos autójavító műhelyben dolgozott, ahol minden volt, ami csak kellhet (fékpad, szerszámgépek motorfelújításhoz, mindenféle szerszám), de most kilépett onnan, és egy majdnem csak garázs méretű helyen praktizál Baracskán (azért legalább csápos emelő és levegőrendszer már van ott is). Viszont a szaktudással nincs gond nála, és még sosem vert át semmivel. Kb. 4000Ft óradíjjal szokott számolni, de hozzáteszem, hogy az eddigi legnagyobb műtét, amit a kocsimon végzett a teljes fékcsere (elöl-hátul) + kormánygömbfejek cseréje se tartott tovább 2 óránál neki (egyedül). A vezérlés csere + termosztátcsere + olajcsere is 1 óra alatt megvolt.

Link to comment
Megosztás:

Hogy kicsit a témához is hozzászóljak, nekem itthon csak a legalapabb dolgaim vannak: hobbi crovakészlet, asszem tescos, van satuasztalom, kéziszerszámok is. Nincs viszont aknám a garázsban, de lehet az idén megcsinálom azt is, meg egy kompresszor nekem is jól jönne nemcsak csavarozáshoz, hanem kisebb festésekhez is. Egyszer neki is álltam gyártani egyet (még középiskolás koromban, gépésztechnikus az egyik szakmám), de az abbamaradt, egy MTZ traktor kompresszora lett volna rajta.

Én is hasonló szerszámzattal rendelkezem (dugókulcs, csillag-villás-,csillagkulcs készlet fogó-, és csavarhúzókészlet, fúrógép, akkus csavarozó, forrasztópáka, melegragasztó pisztoly, stb. Bár nekem sajnos az utcán kell megoldanom az éppen aktuális szerelési, karbantartási műveleteket.

Link to comment
Megosztás:

Akna nekem is lesz ha elkészül a garázsom majd egyszer, az udvarra nem csinálok. Persze a kocsit felbakolva elég jól elboldogulok akna nélkül is. Sok esetben szinte jobb is, pl. amikor a váltót szedtem le / raktam vissza, akkor amíg igazgattam ki/be ugráltam a kocsi alól és ez egyszerűbb volt mint aknában lépcsőzni. Persze azért nagyon sok esetben nélkülözhetetlen.

Egy időben irigyletem volna azokat akiknek van jó, megbízható szerelőjük, de amióta megtapasztaltam, hogy sok dolgot meg tudok javítani a kocsin (amiről két éve még azt gondoltam hozzá sem mernék nyúlni) azóta élvezetből csinálom. Sőt már bejelentkezett hozzám pl. központizár beszerelésre az egyik szomszéd is. :) . De vele kapcsolatban sikerélmény volt az is, hogy olajcserére jött át és mesélte, hogy rángat neki néha a gyújtás, meg leáll a kocsi. Szerelő nem tudta megmondani mi a baja. Mondtam neki, hogy bizony sok baja lehet (okulva az itt a fórumon olvasott esetekből), de ha már ott volt a kocsi megnéztük a gyújtás elosztót. Eléggé kopottak voltak az érintkezők az osztófedélen, meg a rotor is használt volt, plusz valami fehér forgács/por is volt benne. Kifújtam neki a kompresszorral, kicsit megcsiszoltuk. Aztán egy hét múlva mondja, hogy azóta jobb a kocsi, és megy is vesz bele új fedelet, rotort. Kis pénzű ember, megspóroltam neki néhány szervizben hagyott ezrest. Persze ez mázli volt.

Kompresszor: 18-20 ezrekért lehet venni 6-8 Bar-os 25L-es kompresszorokat barkácsáruházakban. Szerintem azzal már el lehet dolgozgatni. Én az enyémet nem is álltam volna neki megcsinálni, de apósomé volt, csak kicsit rendbe kellett szedni, de mire kész lett az anyagár (plusz egy balfékség miatt elfüstölt villanymotor tekercselése) elérte ezt az értéket. Mondjuk ezen van még egy víz leválasztó is ami + 10.000 a boltihoz képest.

Link to comment
Megosztás:

bocs elirtam megint pár szót, de szerintem annyira nem volt az olvashatatlan, és a képek voltak a lényegei a mondandómnak, és másnal is találkozni elírásokkal, nálam biztos jóval többet, de lehet kicsit több a hozzászólásom is

annyit tudok, mint eddig is probálok odafigyelni

üdv

Link to comment
Megosztás:

nem elírták a DT-t? :) Az isuzuban nincsen?

Sztem csak a CDTi motorosokban van, azoknak elektronikus a vezérlése.

Egy újabb érdekesség műszerfal ügyben: csere előtt állok, szereztem egy fordszámmérőst a megfelelő hőmérséklet-skálával, W-számmal, DE úgy tűnik, még ezen belül is vannak variációk. Ez ugyanis olyan, hogy a fékfolyadék visszajelző és a kézifék visszajelző lámpák párhuzamosan vannak kötve, azaz egyszerre világítanak. Az "Így csináld..." elektromos rajzán érdekes módon csak ez a verzió látható, ott a rajzon nem is szerepel kézifék-visszajelző izzó, és a két kapcsoló (a fékfolyadék visszajelzőé és a kéziféké) páruzamosan kapcsolódik a nem kabrió autóknál. Arra jutottam, egy olyan autót ismerek, amiben nincs szükség kézifék visszajelzőre: az automata váltósoknál. Tehát ez a műszerfal valószínűleg automatás kocsiból való. Viszont megvan a fólián a helye az átalakításnak (1 dióda kell pluszban a nem automatás műszerfalhoz, meg elvágni a két lámpát összekötő fóliát). Úgyhogy erre is érdemes figyelni vásárlásnál.

Link to comment
Megosztás:

pepe ami most van km órád, az melyik tipus??

a második vonalhoz van irva a 90 fok???

Igen, az a fajta a mostani. És sajna hámlik a számlapja. Már odaígértem yooccoo-nak, tényleg, Gábor mikor jársz erre legközelebb? Téged kért meg ha jól emléxem a fuvarra.

Link to comment
Megosztás:

Sztem csak a CDTi motorosokban van, azoknak elektronikus a vezérlése.

Egy újabb érdekesség műszerfal ügyben: csere előtt állok, szereztem egy fordszámmérőst a megfelelő hőmérséklet-skálával, W-számmal, DE úgy tűnik, még ezen belül is vannak variációk. Ez ugyanis olyan, hogy a fékfolyadék visszajelző és a kézifék visszajelző lámpák párhuzamosan vannak kötve, azaz egyszerre világítanak. Az "Így csináld..." elektromos rajzán érdekes módon csak ez a verzió látható, ott a rajzon nem is szerepel kézifék-visszajelző izzó, és a két kapcsoló (a fékfolyadék visszajelzőé és a kéziféké) páruzamosan kapcsolódik a nem kabrió autóknál. Arra jutottam, egy olyan autót ismerek, amiben nincs szükség kézifék visszajelzőre: az automata váltósoknál. Tehát ez a műszerfal valószínűleg automatás kocsiból való. Viszont megvan a fólián a helye az átalakításnak (1 dióda kell pluszban a nem automatás műszerfalhoz, meg elvágni a két lámpát összekötő fóliát). Úgyhogy erre is érdemes figyelni vásárlásnál.

Automata váltós autóban is van kézifék. Van visszajelzője is, ugyanis behuzott kézifék ott sem egészséges dolog. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.