Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Igen tudom az Astra Clasic takarékos változatai.De az ablaktörlő?

Hát én úgy tudom,hogy pl. a műszakin működnie kell mindennek,ami be van szerelve.Lehet,hogy a hátsó ablaktörlő nem működött,és egyszerűbb (olcsóbb) kiszedni,mint megjavítani. A kereskedő miért költene a kocsira,neki a haszon a lényeg,aki megveszi majd rak bele,ha akar.

Link to comment
Megosztás:

Nem lyuk az,hanem fekete műanyag,szerintem!

Látod még az oldalán sincs az ajtókon a védő meg!Ez biztos ilyen csóré verda.

Nem akarok okoskodni, és elhamarkodott, felelőtlen kijelentést tenni, de szerintem ez egy törött járgány lehet.

1. Sárga indexbúrái vannak. Nemhogy a Classicon, de már a Facelift változatnál sem alkalmaztak sárga indexbúrákat. Elképzelhető, hogy valaki pusztán nosztalgikus hangulatból lecserélte volna őket?

2. Az oldalvédő fekete műanyag léc valóban nem mérvadó, de ez egy GL felszereltségű autó, amihez járt. Sőt még a bevezető Start felszereltségi szinthez is járt az oldalvédő léc, tehát valaki ezt is eltávolította.

3. Nem láttam még olyan ferdehátú Classicot, amelyen ne lett volna szériatartozék a hátsó ablaktörlő. Nem lehetséges, hogy ez is egy balesetben került le róla?

4. Ez sem mérvadó ugyan, és a szemem is csaladkozhat egy ilyen febontású képnél, de mintha a jobb hátsó ajtó aljánál lenne egy kis horpadás.

4. Gyanúsan olcsó az ára, a kisördög ilyenkor törésre gyanakszik.

Belül egyébként a Classic tipikus jegyeit mutatja, árulkodó jel például a műszerfaltól elütő színű kormánykerék és a fényerősség szabályzó hiánya.

Link to comment
Megosztás:

vonóhorgot ugy szoktak bekötni egyszerű esetekben, hogy kiméregetik a hátsólámpában melyik vezeték micsoda, és ahhoz kötik a dugaljt. egyik oldalrol leveszik a féklámpát, és az azoldali helyzet illetve indexet, másikoldarol pedig az odatartozó indexet és helyzetjelzőt.

a dugaljhoz van gyári leírás, azalapján beköthető.

a visszajelző már kicsit macerásabb, az pl nekem is rossz, mert csak villan egyett akkor is ha van rajta futó.

és abbol is van többféle.

de ah sikerül is megoldanod, akkor is le kell vizsgáztatnod.

legegyszerűbb módja, megkeresed a legközelebbi szervizt és ott bekötik neked, nem tudom mennyi pénzért, az igaz.

Link to comment
Megosztás:

am az abalaktörlő nélkül szebb a fara, ha el van tüntetve a nyoma is

kérdés, mennyire zavaró hogy nem leht letörölni a hátsó üveget....

szerintem eléggé

vagy csak azért mert megvan a a lehetőség a törlésre, és ki is használom, azért tünik fel a dolog???

de szerintem a csapott hát miatt jobban odahuzza a port, és ezért jo ha van.

Link to comment
Megosztás:

am az abalaktörlő nélkül szebb a fara, ha el van tüntetve a nyoma is

kérdés, mennyire zavaró hogy nem leht letörölni a hátsó üveget....

szerintem eléggé

vagy csak azért mert megvan a a lehetőség a törlésre, és ki is használom, azért tünik fel a dolog???

de szerintem a csapott hát miatt jobban odahuzza a port, és ezért jo ha van.

Szinte egyáltalán nem. Persze, ha az ember mindig csak ablaktörlővel tisztogat, akkor lehet.

Esős időben, ha halad az autó teljesen tiszta marad. Port azt tényleg felhúzza, de attól még bőven kilátni, és azt amúgysem illik ablaktörlővel takarítani.

Extrém esetekben még lehet kellemetlen, de az sem vészes.

Link to comment
Megosztás:

Ha vonóhorgot szeretnék szerelni az autómra, melyik a legköltséghatékonyabb megoldás? Az utólagos beszerelésnél honnan veszik a villamos csatlakozóhoz szükséges jeleket (jelzől. fék stb.)?

Az elektromos jeleket hátulról veszik,valamelyik hátsó lámpától.

Az árak pedig...változó.Ma már csak leszerelhetőt tesznek fel egyébként.

Link to comment
Megosztás:

Az elektromos jeleket hátulról veszik,valamelyik hátsó lámpától.

Az árak pedig...változó.Ma már csak leszerelhetőt tesznek fel egyébként.

igen ahogy én is irtam, a lámpáktol veszik a feszt, illetve ujabbaknál már csak jelek vannak, pl Jetta

és mi is csak leszerelhetőset rakunk már fel, többnyire bosal márkát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.