Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

de elég belefutni eccer a kpmes be.

am nem pörgetik azt 5500on

2000 környékén pörgetik csak.

5500 on majdnem tilt ;)

Dede, dieselnél 5500-5600 között kell lennie a fordszámnak mérésnél, különben meg se felel. Nem tudom, milyen állatfajta volt, aki kitalálta, de elég sok diesel ott hal meg a mérésnél. Sajna én még nem találtam ilyen "levelező" lehetőséget, úgyhogy a miénk még ki kell, hogy bírja, bár legutóbb rendes volt az öreg, átírta a gépben a paramétereket, 5200-al már elfogadta, neki se tetszik ez a rendszer :(

Link to comment
Megosztás:

Info kééne cartársak !

66kW-os 1,4 16szelepes F astra Caravannak mekkora a max nyomatéka? Vhol találtam már infót , de abban csak ford/le és fogyasztás volt.

X14XE

Bauform: R4

Steuerung: DOHC

Anzahl der Ventile: 16

Bohrung (mm): 77,6

Hub (mm): 73,4

Volumen (cm³): 1389

Leistung (kW bei min-1): 66 / 6000

Drehmoment (Nm bei min-1): 125 / 4000

Verdichtung: 10,5 : 1

Motormanagement: Multec S

Link to comment
Megosztás:

Akkor per/pill nem volt 20E-m erre,de nem is hiányzik,zöldkártyát meg amúgy is levelezőn csinálja,amióta a mostani procedúra szerint megy a vizsga.

Nem fogják 5500-ön pörgetni üresben. :(

No igen, jó annak akinek van ilyen lehetősége. A pörgetős dologban igazad van. Amíg megvolt a dizil nekem is így csinálták, gondolom ők is rühellték ezt a szétforgatós vizsgálatot.

Link to comment
Megosztás:

ma reggelre kinthagytam az autot az udaron, mert egy jánykáért kellett volna menni, de mégse kellett, amiről elfeledett szolni, még jo hogy felhivtam, na mindegy legalábbmuteromat bevittem melozni 5re szal tök hapy voltama csajra.....

na nem is ez a lényeg.

ugy fagyott a szélvédőre az ablakmoso , hogy alig birtam letöröltetni az ablaktörlővel, és csak akkor hagyott fel a fagyással, mikor már kezdett meleget fujni a moci a szélvédőre.

ez gondolom a nem 100% ig fagyálló sélvédőmosó miatt van.... tehát azt egy kicsréléssel megoldom.

a másik dolog, van oylan szer, amivel a szélvédők (leginkább a két hátsóajtóéra gondolok) párásodását meg lehet szüntetni, vagy legalább csökkenteni??

az elsőket még le is fujja, főleg ha nem belső légkeringetésen van, de a két hátsó ajtóét igencsak nem akarja.....

Link to comment
Megosztás:

Laci,nem ismerős ez a hely ahol ez az Astra van???

Most ugye nem tudom hívni,hogy hol van .

Meg amúgy mit szólsz hozzá?

astra

ott áll mögötte a C20XE caraván az egyik képen. Igaz jó pár év különbség van köztük, de én azt választanám. :(

Sámsoni út 138. Ott vannak. Mivel járunk ki anyumékhoz arra felé, majd beugrom, lecsekkolni. ;)

ma reggelre kinthagytam az autot az udaron, mert egy jánykáért kellett volna menni, de mégse kellett, amiről elfeledett szolni, még jo hogy felhivtam, na mindegy legalábbmuteromat bevittem melozni 5re szal tök hapy voltama csajra.....

na nem is ez a lényeg.

ugy fagyott a szélvédőre az ablakmoso , hogy alig birtam letöröltetni az ablaktörlővel, és csak akkor hagyott fel a fagyással, mikor már kezdett meleget fujni a moci a szélvédőre.

ez gondolom a nem 100% ig fagyálló sélvédőmosó miatt van.... tehát azt egy kicsréléssel megoldom.

a másik dolog, van oylan szer, amivel a szélvédők (leginkább a két hátsóajtóéra gondolok) párásodását meg lehet szüntetni, vagy legalább csökkenteni??

az elsőket még le is fujja, főleg ha nem belső légkeringetésen van, de a két hátsó ajtóét igencsak nem akarja.....

a lefagyós dolog nem hiszem, hogy ennyitől megszűnne. Sajnos az ablakmosóból elpárolog az alkohol és társai, ami plusz hőelvonással jár, aztán marad a víz, ami meg jól megfagy.

Szóval csillag garázsos kocsiknál ez szerintem általános. :)

Link to comment
Megosztás:

van oylan szer, amivel a szélvédők (leginkább a két hátsóajtóéra gondolok) párásodását meg lehet szüntetni, vagy legalább csökkenteni??

az elsőket még le is fujja, főleg ha nem belső légkeringetésen van, de a két hátsó ajtóét igencsak nem akarja.....

Kétfélét is kipróbáltam már. A rongy, ami "párataszító" nem volt valami tartós.

A spray formájút soxor használtam. Szerintem jó, de fagyos időben annak a védőrétege is tönkre megy.

Fagy felett viszont tartósan jó! :(

Link to comment
Megosztás:

ááááá szóval ezért fázom ha piásan tántorgok hazafelé ;)

pedig nem is vagyok ablakmosó :(

igen durván be kéne piáznod, hogy párologjon belőled. :(

Olyankor inkább a felgyorsult anyagcserének köszönhetően sűrűbben előforduló folyadék ürítés miatt fázhatsz. Nevezetesen, hogy menet közben nem ürülsz. :)

Link to comment
Megosztás:

Persze vannak ilyen szerek,szerintem minden autósboltban és bevásárlóközpontban lehet venni,olcsóbbat -drágábbat!

Lehet jó lenne a pollenszűrőt is megnézni(cserélni),mert annak a koszolódása is befolyásolja a párásodást(legalábbis valahol ilyet is olvastam).

Párásodásnál a pollenszűrőt érdemes megvizsgálni ;)

Azt mondd meg nekem, hogy miért szeretnél annyira classicot ?

Jóóó, tudom volt már és bevált, de kicsit olyan puritán :(

Link to comment
Megosztás:

Kb. ilyen a kisasszony kabriója is, csak másik fajta AE van benne, nincs rajta csajozós/pasizós felni :(

+ ezen nincsenek értelmetlen matricák az oldalán és így jobb ;) :)

És nem tudod véletlenül a "kisasszony" mennyiért jutott hozzá? Ha nem vagyok bunkó... Mert mostanában vette ha jó tudom...

Link to comment
Megosztás:

ja igen az meg a másik, ugyan az a moci :(

hát szivesen választanék én is egy gsi-t

csak ezt a 6 litert is elég tankolni, és mos egy öreg 1.4est minek vegyek?

annyi pénzből, amit annak a felujitására kelene költeni, megvehetem ebbe is az extrákat, igaz nem lesz az igazi.

na majd ha lesz pízm sajátra szolok ugyis és együtt keresünk valami olyan gépet, ami ár érték szerint megfelelő ;)

előre is kösszi :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.