Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Mivel neked fekete az autód a motorteret teljesen felesleges kifújni,mert a fekete semmitől nem üt el annyira.Meg amúgy is felesleges szerintem kiszedni ezért a motort.Ki lehet azt fújni rendesen úgy is ha benne van a motor.A belsejét meg így is úgy is ki kell szedni ha fényezteted az autót.Egy jó fényező leszedi az elemeket és külön fújja le,gondolok itt ajtókra géptetőre lökösökre stb....Ha benne hagyod a belsejét soha az életben nem fogod tudni kitakarítani belöle a gitt port.És az első hátsó szélvédőt,az oldal üvegeket is illene kiszedni szerintem,innentől kezde már csak plusz kölcség a falcok fújása is.

Ő, az én autóm sötétkék. Egyébként gondolkoztam már azon hogy cska a külsejét fujatom le a többi marad sötétkék. A motortérben szinte észrevehetetlen lenne hogy ott kék az autó kívül meg fekete, a többi cucc meg leszedhető, gondolok itt a 3.ajtóra meg a két oldalsó ajtókra. :(

Bájdövéj szerintem is megoldható az hogy a motort nem veszik ki, egyszerűen körberagasszák vagy fóliával vagy papírral és csak úgy telibefújják az egészet. Persze ilyen apróságok mint akksi meg ilyesmi azt ki lehet szedni, de a többit nem kell mozdítani. Az ajtókat is belehet mondjuk belülről ragasztani papírral és akkor oda sem száll be a festék. Bár való igaz hogy a szag meg egy minimális por az utastérbe akkor is bejut és az később nem valami jó.

Link to comment
Megosztás:

mocitetőt tekintve szentségtörő leszek, ha nem találok normális áron gsi-re valót. mivel egyébként sem vagyok oda a kopoltyúkért és 13-ért hozna a kasznis sima astrára valót, lehet, hogy az lesz.

Az a lényeg hogy inkább bontott gyári elemek mint új utángyártott.Sajnos azok sose fognak jól állni :(

Link to comment
Megosztás:

Ő, az én autóm sötétkék. Egyébként gondolkoztam már azon hogy cska a külsejét fujatom le a többi marad sötétkék. A motortérben szinte észrevehetetlen lenne hogy ott kék az autó kívül meg fekete, a többi cucc meg leszedhető, gondolok itt a 3.ajtóra meg a két oldalsó ajtókra. :(

Ha már telifény más színre,akkor szerintem már a falcokat is ki kell fújni.De ez csak az Én véleményem.Nekem ez azt hiszem +30e ft-ba került....De sokak szerint drága volt a fényezőm ;) Én viszont nem bántam meg hogy vele csináltattam.

Link to comment
Megosztás:

Ha már telifény más színre,akkor szerintem már a falcokat is ki kell fújni.De ez csak az Én véleményem.Nekem ez azt hiszem +30e ft-ba került....De sokak szerint drága volt a fényezőm ;) Én viszont nem bántam meg hogy vele csináltattam.

Én sem mondtam még le teljesen az átfestésről. Majd jövőre körbekérdezgetek a helyi autófényezőknél hogy mi merre hányméter árban. Egy fekete autót szerettem volna mindíg, bár az utóbbi időben a Husaberg kék-sárgáját akartam a kocsira fújatni. Világoskék övvonal alatt, citromsárga övvonal fölött. De már szinte lemondtam róla... Kitudja talán lesz belőle valami. :(

Link to comment
Megosztás:

Én sem mondtam még le teljesen az átfestésről. Majd jövőre körbekérdezgetek a helyi autófényezőknél hogy mi merre hányméter árban. Egy fekete autót szerettem volna mindíg, bár az utóbbi időben a Husaberg kék-sárgáját akartam a kocsira fújatni. Világoskék övvonal alatt, citromsárga övvonal fölött. De már szinte lemondtam róla... Kitudja talán lesz belőle valami. :(

Már nem divat a kétszínű fény ;)

De mielőtt belevágsz csináld meg valami képszerkesztővel mert így leírás alapján ez a színkombó nekem kicsit érdekesnek tűnik. A motoron jól néz ki de itt sokkal nagyobb felületek vannak és vízszintesen van elválasztva amitől egészen másképp néz ki mint az a libakergető :)

Link to comment
Megosztás:

Már nem divat a kétszínű fény ;)

De mielőtt belevágsz csináld meg valami képszerkesztővel mert így leírás alapján ez a színkombó nekem kicsit érdekesnek tűnik. A motoron jól néz ki de itt sokkal nagyobb felületek vannak és vízszintesen van elválasztva amitől egészen másképp néz ki mint az a libakergető :)

148432.12311_copy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

:(

A sárga az persze élénkebb lesz, csak PhotoShopban nemtudom hogy kell beállítani azt hogy ne keverje a szineket... :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nektek mi a véleményetek erről?

http://www.alvazvedelem.com/index.html

Tényleg jó dolog? Van valakinek tapasztalata?

Megkérdeztem: Opel astra netto 32.000 Ft, 2 nap és 8 évig védve van.. az eladó szerint :(

Mindenképpen jó dolog. ;)

Ha teljesen tutira akarsz menni, akkor még azért előtte átnézeted egy kasznissal,

hogy nem-e rohadnak nagyon az ívek, küszöb, dobok, nyúlványok. Mert akkor először

azokat érdemes kaszniztatni, aztán utána alváz- és üregvédelem :)

Igaz hogy sok évre meg tudja óvni a kaszni nagy részét.

Én is most csináltattam az omegámra, bár nem pont itt (nem tudott időpontot adni),

de ugyanilyen technológiával. Azon kívül hogy mindent összealvázvédőztek az autón,

elégedett vagyok a kivitelezéssel is. :(

Link to comment
Megosztás:

Nektek mi a véleményetek erről?

http://www.alvazvedelem.com/index.html

Tényleg jó dolog? Van valakinek tapasztalata?

Megkérdeztem: Opel astra netto 32.000 Ft, 2 nap és 8 évig védve van.. az eladó szerint :(

Opel16v a lényeget már leírta: mindenképpen javasolt. Nem tudom, milyen idős az autó és milyen állapotban van, de megszívlelendő tanácsot kaptál az előzetes átvizsgálással kapcsolatban is. Jómagam csak azért szólok hozzá, mert az általad "belinkelt" helyen voltam egy fél évvel ezelőtt, és kifejezetten pozitív tapasztalatokat szereztem. A Bt. vezetője, aki egyben a munkát is végzi, számomra szimpatikus, hozzáértő, akkurátus ember benyomását keltette. A munkát korrekt módon, alaposan elvégezte, nekem ugyanennyibe került, de mindenképpen megérte, teljes megelégedettséggel távoztam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.