Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Hátso sportdobtól hogyan változik a teljesitmény, fogyasztás, stb? Köszi!!!

Nekem is van sportdobom.

Szép lett a hangja, de nem lett gyorsabb. (mondjuk én csak a kipuff vég, és a hang miatt vettem)

A fogyasztás az más kérdés, ha hangra autózom akkor változik, felfelé...

Link to comment
Megosztás:

Tegnap láttam a Vatera-n 1 ford. számmérős műszeregységet. A km/h számlap pirosra volt festve, a W szám sem egyezik az enyémmel, ki kéne cserélni. Az a kérdésem, hogy a sajátomból, meg ebből össze lehet-e hozni gy működő példányt.(belefér-e, útszakaszjeladó egyezik-e)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap láttam a Vatera-n 1 ford. számmérős műszeregységet. A km/h számlap pirosra volt festve, a W szám sem egyezik az enyémmel, ki kéne cserélni. Az a kérdésem, hogy a sajátomból, meg ebből össze lehet-e hozni gy működő példányt.(belefér-e, útszakaszjeladó egyezik-e)

A fordszámmérős műszeregységek VDO gyártmányúak, ha a Te mostani műszeregységed is VDO, akkor simán át lehet rakni, de ha Delco gyártmányú, akkor nem, még a számlap se egyezik meg a kettőn.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Tegnap vettem az (osonba) ablaktörlő lapátokat, de már megbántam mert két fillért nem ér, rosszabul töröl mint amit ki akartam dobni.

Van olyan márka, tipus, amelyik valakinél bevált, és jól töröl?

Tavaly augusztusban vettem 2 pár Bosch-t, azóta is tökéletesen teszi a dolgát. Előtte GM volt rajta, azzal sem volt gond, csak az éle elkezdett leszakadni az egyik végén.

Link to comment
Megosztás:

Én valeo-t vettem 2-3 éve, most lesz cserés.

Ez is csúnyán törölt először, akkor átcseréltem a jobb oldalit a ballal, azóta ok.

Ezt a trükköt még nem hallottam, de ki fogom próbálni. Nekem Bosch van, amióta felraktam, nem vagyok elégedett, mert csíkoz. Az a bosszantó, hogy éppen a lapát közepén, a két támasztó láb közötti részen nem töröl rendesen, szerintem nincs eléggé rányomva a szélvédőre. Van még valamilyen trükk csíkozás ellen?

A hátsó ablaktörlő pedig (Champion) mindig (nem tudok rá jobb szót) akadozva indul el. Tapasztaltatok már ilyet? Ez a motor gyengeségéből fakad vagy valamilyen beállítási hiba lehet?

Link to comment
Megosztás:

Ezt a trükköt még nem hallottam, de ki fogom próbálni. Nekem Bosch van, amióta felraktam, nem vagyok elégedett, mert csíkoz. Az a bosszantó, hogy éppen a lapát közepén, a két támasztó láb közötti részen nem töröl rendesen, szerintem nincs eléggé rányomva a szélvédőre. Van még valamilyen trükk csíkozás ellen?

...

Bosch Twin-em ugyanezt csinálta. Feldobtam hátra. Én jó lapátokat első szélvédőre még nem tudtam venni. A mostani is csíkoz :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Picit off mer nem Astrán van hanem Calin, de nekem amióta egykaros az ablaktörlőm, azóta aszondom hogy a tuti recept a Fiat Marea/Bravo/Brava ablaktörlőkar (aránylag új, szóval rendesen rányomja a lapátot az üvegre), és hozzá gyakorlatilag bármilyen lapát. Miután az egy kar miatt többet/intenzívebben van használva, ezért nincs olyan gagyi öccáz forintos lapát, amelyik ne bírná ki szétszakadás nélkül azt a fél évet amíg tudom használni számottevő kopás nélkül, akkormeg úgyis csere. Komolyabb lapátot nem veszek, mert az se bírná fél évnél tovább, úgyhogy nincs értelme.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg gyári? Vagy ha nem az volt rajta, akkor olyat ami volt.

Hali.

Köszönöm a válaszokat.

Elötte is gagyi volt rajta valami no name, de ez is elég gázosan törölt, de amit vettem az kritikán aluli.

Egy kolégám vett Championt, off autora és 4 hónap után ki kellett dobni azért nem vettem azt.

Kiprobálom a Valeot.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

A kocsit Bosch-al vetem ami nem tudom mióta volt fenn, én kb 1évet használtam (nagyon jó volt). Egyszer gondoltam lecserélem... Irány Tesco, és vettem egy gagyit, ami szép volt, új volt, meg minden...

Azt mikor jött az eső, meg majdnem sírvafakadtam, hogy kidobtam a több mint 1 éves Bosch-t. :wacko:

Utánna bementem ismét az említett szupermárketbe, és az egyik barátom álltal említett tipusból vásátam...

...Nagyon nem emlékszem mi a túró volt a márkája, 1500 Ft. -volt db-ja, Kék és Fekete szín dominált a csomagolásán és "J" - betü volt a nevében. ....... Ezt jól leírtam mi? :unsure:

..... A lényeg, hogy azóta is azt használom és nagyon tuti (1 éve).

________________________

Még ezt is leírom, hogy ne keljen keveset olvasnotok :lol:

Ahogy nézrgrdtem a különböző ablaktörlő lapátokat, és azt vedtem észre, hogy minnél vastagabb a vége annál drágább, és persze annál jobban töröl.

Erre gondoltam:

550029863n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Én nem kisérletezek egyik ilyennel sem. Opelszalon, gyári lapát, ez bevált az astránál is, és az Ominál is. Már több mint két éve ven fent az omin. Csillaggarázs, poros utak, kapott sokmindent, de még most is hibátlanul töröl. Már két éve megvan egy uj garnitura, de már nem teszem fel. Majd keresek neki gazdát. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.