Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hehe. ;) :rolleyes:

Amúgy tényleg csak arra vagyok kíváncsi, hogy valaki másnak is csinálja-e, mert ha nem akkor egyedi a problem, és könnyebb megkeresni.

Valamelyik karosszériaelem okozza a gondot. Tippem is van, de elég nehéz tesztelni.

Kicsit buszos feelingje van.A karosszéria elemet én is támogatom, ekkora tempónál már simán okozhat ilyen hangot.Egyébként elég dinamikus a videó. <_<

Link to comment
Megosztás:

Adott egy Astra, 1.4 16V-vel (F) klíma nélkül.Adott egy másik Astra F 1.6 16V klímával.Lehet-e az utóbbiból átépíteni az előzőbe a dolgot?

Mert ugye ott van homályos pontnak a klímakopresszor, állítólagosan a motortartó bak, szíjfeszítő.Ami úgy hiretelen eszembe jutott.

Tehát nem a gazdaságosságra gondolok, mert az most sokadlagos kérdés! <_<

Vélemények? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Le kell szedni a műszerfalat,ki kell cserélni a fütőmotort vagy a radiátort....(Már nem emlékszem melyiket).Ha berakod a klímát nem biztos hogy müködni fog,és embert nem találsz aki berakná.Ha egyszerü lenne akkor Dini már bele rakta volna az ővébe,mert már kb 1 éve ven hozzá mindene.

Kell nagyobb generátor is....

Link to comment
Megosztás:

Itt az egyik helyi user megcsinálta a sajátját, és vállal beszerelést+feltöltést.A klíma meglenne 100e.-ből, a beszerelés+feltöltés pedig 20e.

Én is kacérkodom a gondolattal, de mielőtt hinnék a regéknek, inkább megkérdezem a hozzáértőket is.Ezért is tettem fel itt a kérdést!! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Itt az egyik helyi user megcsinálta a sajátját, és vállal beszerelést+feltöltést.A klíma meglenne 100e.-ből, a beszerelés+feltöltés pedig 20e.

Én is kacérkodom a gondolattal, de mielőtt hinnék a regéknek, inkább megkérdezem a hozzáértőket is.Ezért is tettem fel itt a kérdést!! :rolleyes:

Közben felhívtam Dinit, és beszéltem vele ezügyben.A lényeg lényege, hogy nem akkora gáz megcsinálni az utólagos beépítést, "csak" a tűzfalon kell kialakítani 4DB csőkimenetelt, összeszerelni a dolgokat, és kiépíteni a villanyászságot hozzá.

Utóbbit meg lehet csinálni komplett kábelköteggel együtt is, ill. egyéb ügyes módon! <_<

Tehát nem kell erősebb generátor, és nagyon más sem, viszont arra figyelni kell, hogy a komplett fűtésboxot el kell hozzá hozni.

Szóval uraim!Evvan! ;)

De majd Futó úr is minjá megmondja a frankót!

Link to comment
Megosztás:

Itt az egyik helyi user megcsinálta a sajátját, és vállal beszerelést+feltöltést.A klíma meglenne 100e.-ből, a beszerelés+feltöltés pedig 20e.

Én is kacérkodom a gondolattal, de mielőtt hinnék a regéknek, inkább megkérdezem a hozzáértőket is.Ezért is tettem fel itt a kérdést!! <_<

Nemrég én is rá voltam izgulva a témára,tudtam volna venni komplett klímát 50 -ért mindenestől ,itt a közelben,de lebeszéltem magam....Nem hiányzik a sz@rakodás,idegeskedés...Nincs hozzá türelmem..Inkább majd autót cserélek.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A lényeg lényege, hogy nem akkora gáz megcsinálni az utólagos beépítést, "csak" a tűzfalon kell kialakítani 4DB csőkimenetelt, összeszerelni a dolgokat, és kiépíteni a villanyászságot hozzá.

Egyáltalán nem ilyen eccerű :rolleyes:

Az autó elejét is át kell hegeszteni, fenti állítás szerint pl... de még ezernyi szívás van vele.

Kb 3 éve jártuk végig az utat egy kartárssal, akinek én adtam el komplett cuccot egy GSi-ből.

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán nem ilyen eccerű ;)

Az autó elejét is át kell hegeszteni, fenti állítás szerint pl... de még ezernyi szívás van vele.

Kb 3 éve jártuk végig az utat egy kartárssal, akinek én adtam el komplett cuccot egy GSi-ből.

Részleteket pls, mert én már csak az eladás miatt is szeretném tudni, hogy mekkora meló.Nem én csinálom, hanem csináltatom olyannal, aki csinált már ilyet, és kispézé vállalja amin csodálkozom is, de szeretném, ha lenne rálátásom a témára!

Eladásról pedig:

-gyakorlatilag értéktelen az az autó, amiben nincs klíma.Ha meg fehér, banyek akkor aztán.........jobb ha betolod az árokba..

remek.Igazán remek.... <_< :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Losi szerintem nem éri meg berakni a klímát ha eladásra megy a verda. Nem fognak annyival többet adni érte, hogy neked megérje. Nagyon nagy meló és szerintem sok a szívás vele könnyen lehet akár 200 eFt is a kiadás. Nekem viszont jó lenne a klíma csak még nem találtam megfelelőt.

Link to comment
Megosztás:

Losi szerintem nem éri meg berakni a klímát ha eladásra megy a verda. Nem fognak annyival többet adni érte, hogy neked megérje. Nagyon nagy meló és szerintem sok a szívás vele könnyen lehet akár 200 eFt is a kiadás. Nekem viszont jó lenne a klíma csak még nem találtam megfelelőt.

MSN megbeszéltük a dolgokat.Igazi kihívás szaga van a dolognak.Sztem megéri belevágni! <_< Aztán hátha jóó lesz! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Aztán megint hiztizel,hogy locsolod a pénzt és semmi! :rolleyes:

Gondold ezt még végig...szerintem!

Akkor elárulom a titkot.A klíma nem az enyémbe lesz beszerelve elsőre! <_<

Amúgy kb. ez az egyetlen extra, amit jelenleg a"kedves vevő" megfizet.Mert senki nem szeret bepálni már az autójába. ;)

Link to comment
Megosztás:

MSN megbeszéltük a dolgokat.Igazi kihívás szaga van a dolognak.Sztem megéri belevágni! ;) Aztán hátha jóó lesz! :rolleyes:

Akkor elmondom, 3 éve ez hogy nézett ki anyagilag:

80ért hirdettem a klímát, komplett az utsó csavarig megvolt minden. Bontás előtt ki volt próbálva,

működött rendben. 93-as GSi-ből volt. Jött egy kartárs, elvitte, belevágott. Majd jöttek a gondok.

Kiderült amit előtte nem is néztünk: kell az elejére a klímás homlokfal keret. Ez se volt olcsó.

Aztán jött a beszerelés. Szerelő kifogásolta a hűtőn levő tartály oxidálódását (ha egy hónapig nincs

nyomás alatt az a tartály, akkor már tönkremehet). Új hűtő... Aztán a nyomáskapcsoló kezdett el

szarakodni. Új nyomáskapcsoló. Utána első bekapcsolásnál leégett a kompresszor mágnese.

És akkor még az apróbb szopacsokat nem is részleteztem. A lényeg, hogy a srácnak két hónapot

állt az autója, és a végén úgy volt 160-ba a klímája, hogy én már csak 40-et kértem a cuccokért.

És egy hasonló sztorit már hallottam azóta máshonnan is. <_<

Na így vágj bele te is. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.