Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

A generátornak nincs baja, eltekintve attól a ténytől, hogy olykor 15V-tal tölt, a digit szerint.Főleg ha távolságin van a világítás, és utána is kicsit! :unsure:

Az nem kicsit sok... szerintem pont elérkezett az ideje, hogy meg kéne nézetni. A csapágy pedig

nem feltétlen hangos attól hogy szar. :blink: Meg lehet hogy el van kopva a szíjtárcsa is.

Link to comment
Megosztás:

Nézelődtem.Csak úgy.Semmi hátsó szándék.De a www.weltgumi.hu -n egész korekt gumiárakat találtam pl. Falkenből, abból is a 195/50-15 -ből.

Meg van ez a Stilauto SR800-as kf.felni.Egész jól néz ki, és az ára is kedvezőbb pl. az Abaquás, ill. a Gumiboltos áraknál is............

Link to comment
Megosztás:

Losi!

Generátor szíjfutási problémája adóhat a generátor gumiszilentjeinek elkopásából,ergo a generátor ferdén áll.

Ha a tiéden bosch generátor van nem lesz olcsó mulatság a szíjtárcsa és más egyéb cucc hozzá,erre készülj fel!

Ma sikerült némi szampant felvinnem működés közben a szíj belső felére is, és elmúlt teljesen a nyüszögés.Ellenben tegnap nem volt használva az autó, és ma beindításnál az egyik henger kicsit később lépett működésbe, mint 3 társa.Már korábban is volt ilyen gondom, aztán egyre jobban gyűlnek a sötét fölhők egy garnitúra gyári gyertyakábelszett, és egy garnitúra gyújtógyertya megvásárlásának projektje körül.

hm............ pedig ez most nem hiányzik, de ha mégegyszer újra előjön a hiba, akkor biza' meglépem.Jön a tél, én meg nem szeretem a meglepiket..........

Link to comment
Megosztás:

Ellenben tegnap nem volt használva az autó, és ma beindításnál az egyik henger kicsit később lépett működésbe, mint 3 társa.Már korábban is volt ilyen gondom, aztán egyre jobban gyűlnek a sötét fölhők egy garnitúra gyári gyertyakábelszett, és egy garnitúra gyújtógyertya megvásárlásának projektje körül.

Azért én a helyedben kipróbálnék most előbb egy protec adalékot a benyába, aztán benyaszűrőcsere. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Azért én a helyedben kipróbálnék most előbb egy protec adalékot a benyába, aztán benyaszűrőcsere. :unsure:

Protec már idén volt, és még azóta nem telt el a 15e.km, hogy újra nyakon lehessen önteni.Benyaszűrőcsere szintén volt már.Amúgy Shell Vpower95-t tankolok kizárólagosan a gépbe.

Link to comment
Megosztás:

Ezt nekem is csinálja.

Gyári gyertyákkal, és csak hidegen. (olyan kelletlenül éled fel a motor, meg mintha összevissza járna 1-2 percig)

Ezt csinálta régebben is, akkor erős volt a gyanú hogy szar a gyújtókábel, kicseréltük (igaz, utángyárira) nemigazán javult meg. Mondjuk nyáron a melegben nem, csak hideg időben csinálja. Aztán 1-2 km után helyreáll.

Lehet hogy fog kapni egy gyári kábelszettet, úgyis sokan mondják hogy csak az a tuti, aztán majd meglássuk.

Link to comment
Megosztás:

ha meg még csak döglődik, akkor elkezd többet fogyasztani, hidegen vagy éppen

melegen össze-vissza jár a moci...

Nekem most omiban lehet hogy ezzel van gondom, de csak 40 és 50 fok között kezd

el szaggatni a motor. :unsure: Majd cserélem, mert van itthon mááááásik. :blink:

Link to comment
Megosztás:

A hibák sosem akkor jönnek, amikor szertnénk... :unsure:

ui: mielőbb szerezd be a kellékeket. :blink:

Máig bírtam.Leszedtem az ékszíjat, aztán megrángattam, megmozgattam mindent, aminek köze lehet ehhez a nyüszögéshez.Az ékszíjfeszítő görgő volt a hunyó.A csapágygolyók kicsit kergették 1mást, de alig hallhatóan. Gondolom feszítés alatt már más a leányzó fekvése.

Egy élmény volt vissszarakni a szíjat, hogy k@pná be aki az autómata feszítőt kitalálta.De sikerült.Ez a lényeg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.